Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Valla beslenme düzeniyle alakalı sanırım. Bana genelde internettekş tariflerin kıyması çok az geliyor. Biber dolma, musakka, kıymalı börek gibi tariflerde. Ben tosta bile dünyanın kaşarını koyuyorumo_O

Bizde iştahsız da olsa bir çocuk olduğu için haftada 1,5 kilo kadar kıyma gidiyor. Bir de hazır çekilmiş kıymadan midem bulanıyor, parça etten çektiriyorum. Haliyle aylık epey tutuyor kasap alışverişi:KK43:
Koy sen koy:KK53:
Naber canım

Olmadı marketlerden hazır yufka alsan ? Odamı yok

Oh afiyet olsun :KK15:

Hala işteyim maalesef sabah ben anahtarımı almadım . Eşimde bugun anadolu yakasındaymıs gelemedi :kızgın:

onlarda kuru ve sert oluyor diye cesaret edemiyorum. Olmadı öyle bir paket alıyım deniyim.

bende bu şekilde yapıyorum içlerini dolduruyorum ama fazla geliyor fazlasınıda yanlarına sıkıştırıyorum :KK53:
aslında tam ayarlı yapsam 1 kilo kıymadan daha cok yemek çıkar malum etin kilosu uçtu gidyor =)
birde bebiş olunca masraf çok =)
Ben kıymayı alınca 125 gr lık parçalar halinde koyuyorum buzluğa
Bazen kıymalı yumurta falan yaparken rahat oluyor
Dün karnıyarık yaptım 3 orta boy patlıcana 125 gr tam geldi

çok kolay hazır baklava yufkası ile yapılıyor. Pileli tatlı perde tatlısı diye arattırdığınızda bulabilirsiniz. Ben tarifini nefis yemek tarifleri diye bir siteden almıştım. Bulamazsanız da ben yazarım seve seve.

Baktım bende onu gördüm ama emin olamamıştım. yUFKA BULABİLİRSEM DENEMEK İSTİYORUM YORUMLAR GÜZEL . Bende tüm tarifleri nefis yemek tarifleri sitesinden alıp yapıyorum :) Teşekkür ederim paylaşımınız için

Ben kıymayı alınca 125 gr lık parçalar halinde koyuyorum buzluğa
Bazen kıymalı yumurta falan yaparken rahat oluyor
Dün karnıyarık yaptım 3 orta boy patlıcana 125 gr tam geldi

Bnde kiyami kucuk kucuk posetler halinde buzluga atiyorm.Kiymali pide iconde ayriyettn buyuk posteler koyuyorm

Baktım bende onu gördüm ama emin olamamıştım. yUFKA BULABİLİRSEM DENEMEK İSTİYORUM YORUMLAR GÜZEL . Bende tüm tarifleri nefis yemek tarifleri sitesinden alıp yapıyorum :) Teşekkür ederim paylaşımınız için

Rica ederim. Şimdiden kolay gelsin bereketli olsun :KK66:

yarım kilo kıyma çok değil mi canm ya. :olamaz: ben aylık 1 kilo az geçkin kıyma alıyorum eşim onu 5 - 6 parçaya bölüyor :olamaz: misafir gelirse 2 poşet çıkarıyorum kıyma siz böyle deynce vallahi bir tuaf oldum
Yemeğe ne kadar koyduguna baglı bence tuaf olcak bısey yok . Benım elim çok boldur . Yarım kilo kıymayla makarna yaptıgımı bılırm . Eti çok severım . Bol bol olsun ısterım .

onlarda kuru ve sert oluyor diye cesaret edemiyorum. Olmadı öyle bir paket alıyım deniyim.
Baklavalik yufka ile börek denemediyseniZ cok sey kaybetmissiniz demektir..Paket üzerinde sos miktari,orani dogrultusunda yapin.Ama belirtilen siviyag oranini düsürün yag baymasin :) ispanakli pirasali biraz da kiymali bir ic yaptin mii yeme de yaninda yat :))
Nerden geldiyse aklima simdi gidecek diyetlerrr:))

Mercimek corbasi dunden
Sulu kofte dunden
Firinda sebzeli mucver
Etli yaprak sarma dunden
Yesil salata
Cacik
Kavun karpuz

• Beğen
Reactions: H E
Ben hariç evde herkes yiyor:)

Annemle domatesli biberli , soğanlı yapıyor . İçersine et , tavuk koymuyor . Güzel oluyormuş öyle de Aslında üzerine kaşar peyniri rendeleyip fırına da verilebilir. Ama henüz denemedik:)
Bende mantar yemezdim.
Son 3 senedir yemeye başladım. Çokta güzelmiş tadı :KK39:

• Beğen
Reactions: H E
bana sahurluk sıcak bir şeyler yazsanız. tabi çok da uğraştırmasın ayılamıyorum :deli: eşim yemek olmasın istiyor.kahvaltılık hafif kalıyor diyor:KK53::sinirli:
Eşiniz benim gibi :))). Ben İlk sahurda şu nefis yemek tariflerinde tavada su böreği tadında börek var,onu yaptım, çok basit 10 dakikamı almadı, pişmesi en fazla yarım saat hazırlamasıda 10 dk. yanına 2 şer yumurta haşladım kahvaltılık çay domates , muz . baya tok tutuyor:) ama börek susatıyor mu o kafama takıldı o_O
Buarada dediğim börek pişmeden önce dinlenince daha iyi oluyor istersen yatmadan hazırlayıp dolaba koyup kalkınca pişirebilirsin zaten tarifte de 1 saat felan dinlendirin yazıyordu :)

Baklavalik yufka ile börek denemediyseniZ cok sey kaybetmissiniz demektir..Paket üzerinde sos miktari,orani dogrultusunda yapin.Ama belirtilen siviyag oranini düsürün yag baymasin :) ispanakli pirasali biraz da kiymali bir ic yaptin mii yeme de yaninda yat :))
Nerden geldiyse aklima simdi gidecek diyetlerrr:))

Baklavalık yufkadan börek denedim . Ve offf diyorum kıymalı ve patatesliydi. Patatesleri rendeleyerek ve küp küp doğranmış şekilde 2 türlü yapmıştım . Ama küp küp hali çok güzeldi. 1 gece dolapta bekletmiştim. Çok güzel olmuştu. Bu oruç hepimizi fena etkiliyor yemek konuusnda.

X