Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Firinda bir sey istiyordm bnde :)Sagol canm
Patatesli borek yapmistm Bunuda peynirli yapabilirm Icine domates falanda koyabiliyormuyz Biber vs...
Peynirli böreğe domates koyulur mu hiç bilmiyorum canım denemedim yani ama peynirin eriyen peynir çeşidinden olursa yakışır domates biber lezzetli olur :)

Ben de arnavut böreği yapmak istiyorum ama hava çok sıcak açmak gözümde büyüyor :KK43:

internetten baktım da 1 kilo patlıcana 150 200 gram kıyma yeterli oluyormuş aslında domates biber sogan sarımsak maydonoz derken
bende öyle yapsam bari :KK70: tasarruf şart :KK53:
kendimi çok fakir hissettim vallahi hanımlar :deli:

Ayy şu anda hepsi gözümün önünden geçip gidiyorlar .Benimde canım çok çekşyor börek .Nırmalde ilk gün mutlaka börek olur evde .Ama taşındığımız yerde yufkacı bulamıyorum :KK43:
Olmadı marketlerden hazır yufka alsan ? Odamı yok
Tesekkur edrrimm canm Yapabilirm pacanga boregini malzemem var su an elimde.
Oh afiyet olsun :KK15:
bende öyle bilyorum.. ama su an başım dönüyor bir acaip oldum ya..
dün hiç zorlanmamıştım.. rabbim sabırını veriyor ama sen naptın canm elinin acısı dindimi biraz iştemisin halen
Hala işteyim maalesef sabah ben anahtarımı almadım . Eşimde bugun anadolu yakasındaymıs gelemedi :kızgın:

Peynirli böreğe domates koyulur mu hiç bilmiyorum canım denemedim yani ama peynirin eriyen peynir çeşidinden olursa yakışır domates biber lezzetli olur :)

Ben de arnavut böreği yapmak istiyorum ama hava çok sıcak açmak gözümde büyüyor :KK43:

Sagol canm :-)

Kiz sicqk bosver hamilesinn baska bir sey yap Hazir yufakayla olmuyor mu

bende bu şekilde yapıyorum içlerini dolduruyorum ama fazla geliyor fazlasınıda yanlarına sıkıştırıyorum :KK53:
aslında tam ayarlı yapsam 1 kilo kıymadan daha cok yemek çıkar malum etin kilosu uçtu gidyor =)
birde bebiş olunca masraf çok =)
Dediğim ölçüyü azaltabilirsin canım ben de çok kıymalı yemekleri sevmiyorum biliyor musun az ve öz olsun mideyi yormasın isterim hep karnıyarık ağır bir yemek canım yağını az tut ben bir kere onu ayarlayamadim çok yağlı oldu zor yedim.

İç malzemen artıyorsa tatlım fazla malzemeyi buz dolabı poşetine koyup difrize koy hem elinin altında hazır bulunur hem de yemeğin kenarında görülmediği için yemeğin daha güzel olur :)

Bende ayarlaamıyorum fazla kalan harcı buzluga koyuyorum kıymalı makarna yapıyorum . Hatta bile bile fazla yapıyorum :KK70: :KK70:
ben kendimi çok fakir hissettim kankacan :KK53:
1 kilo kıymayı 5 6 poşetlık ayırıp her yemekte 1 poşet çıkaran benimdir kesin vay halime :110::ruh:

• Beğen
Reactions: H E
İlk kez duyuyorum .Şerbetli tatlı ile pek aram yoktur.Ama Ramazan ayında tüketirim .Nasıl oluyor acaba ? Tarifini nereden bulabilirim ?
çok kolay hazır baklava yufkası ile yapılıyor. Pileli tatlı perde tatlısı diye arattırdığınızda bulabilirsiniz. Ben tarifini nefis yemek tarifleri diye bir siteden almıştım. Bulamazsanız da ben yazarım seve seve.

yarım kilo kıyma çok değil mi canm ya. :olamaz: ben aylık 1 kilo az geçkin kıyma alıyorum eşim onu 5 - 6 parçaya bölüyor :olamaz: misafir gelirse 2 poşet çıkarıyorum kıyma siz böyle deynce vallahi bir tuaf oldum
Valla beslenme düzeniyle alakalı sanırım. Bana genelde internettekş tariflerin kıyması çok az geliyor. Biber dolma, musakka, kıymalı börek gibi tariflerde. Ben tosta bile dünyanın kaşarını koyuyorumo_O

Bizde iştahsız da olsa bir çocuk olduğu için haftada 1,5 kilo kadar kıyma gidiyor. Bir de hazır çekilmiş kıymadan midem bulanıyor, parça etten çektiriyorum. Haliyle aylık epey tutuyor kasap alışverişi:KK43:

Bizim menü

Mercimek çorba
İzmir köfte
Pilav (eşim gerek yok derse yapmayabilirim)
Cacık veya salata.

Çayın yanına da kek var.

X