Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

çorbası değil dolmasından bahsediyorum çorbasını bende sevmem

Son düzenleme:
benim bildiğiim bağırsaktan da işkembe dolması yapılıyor değil mi ?
foto koyacam da herkes hoslanmayabilir o yüzden eklemiyorum:)
burada yazıyor tr.wikipedia.org/wiki/Kokoreç ikisi de aynı malzeme:)

sorunun muhatabı değilim ama affınıza sığınarak cevap vermek istedim.
Kokoreç kuzu bağırsaktan yapılır bu bağırsağa bumbar da denir ve aynı zamanda bumbar (mumbar) dolması da olur.
İşkembe ise dana yada kuzunun midesine verilen isimdir. Her ikisi de çorba olarak kullanılır aynı zamanda kuzu işkembeden dolmada yapılır.

Son düzenleme:
benim bildiğiim bağırsaktan da işkembe dolması yapılıyor değil mi ?
foto koyacam da herkes hoslanmayabilir o yüzden eklemiyorum:)
burada yazıyor tr.wikipedia.org/wiki/kokoreç ikisi de aynı malzeme:)

işkembe bildiğimiz çarşaf gibi tüm bişiy , kokoreç ise bağırsaktan olur.

Işkembe dolması değil mumbar dolmadı o da bağırsak.

tamam işte buna iskembe olması deriz biz :) kuzu işkembe dolma ya da mumbar demeyiz:),
aynı seyden bahsediyoruz..

Son düzenleme:
Hayır susamadım. Tavuk sucuğu kullandım, onun tuzu çok az.

hımm peki tavuk sucuğu zararlı değil mi

kızlar bana önerebileceğiniz diyet yemeği var mı ? annem diyette değişik bişey yapayım diyorum . fırında felan.

korkmazın tost makinesi var bende çiğden köfte koysam içi pişer mi acaba ? deneyeniniz var mı?

pişti mi peki yağ felan koydunuz mu?

Bugünkü sahurumda:

Eşime: Taze bezelye yemeği, pirinç pilavı, yoğurtlu biber
Bana: Menemen, sigara böreği, limonlu soda

İftara ne yapacağıma daha karar vermedim.
Üşenmeyip pazara çıkarsam kırmızı biber dolması yapıcam.
Çıkmazsam da evdeki malzemelerle birşeyler uydururum

işkembe bildiğimiz çarşaf gibi tüm bişiy , kokoreç ise bağırsaktan olur.

Işkembe dolması değil mumbar dolmadı o da bağırsak.

hanımefendi bundan(işkembe) Eki Görüntüle 1173996 ve bundan(bağırsak) Eki Görüntüle 1173998 bahsediyorum??
biz buna işkembe dolması deriz anlatabiliyor muyum?
kafadan atmıyorum.
.

.
.
.
.
.

.
.
.

Son düzenleme:

Neden zararlı olsun ki, normal sucuk ne kadar zararlıysa o kadardır sanırım.
Köfteyi tost makinesinde hiç pişirmedim ama diyetteyken ben teflon tavaya yağ koymadan köfteleri diziyordum.
Kapağını da kapatıyordum. Zaten kendi yağı çıkıyordu ve gayet güzel oluyordu. O şekilde yapabilirsin.

pişti mi peki yağ felan koydunuz mu?

eğer kızartma seviyorsan çok güzel oluyor. Tabi yağ koyuyorum biraz harmanlayıp poşete koyuyorum.
Ben kızarma çok severim ama yağlı ağır diye yapmadım zaten kilo sorunum var. çok güzel pişti kızartma gibi oldu tadı üstünede yoğurt döktüm ohhh çok ta hafif oldu.

kızacağını düşünmedim. Polemik olsun diye de yazmadım zaten. Ben dolma olayına değil de ikisinin malzemesi ayrı demek istedim. Neye kızdığını anlamadım ama kusura bakma...

Yok estafurullah biseye kızmadım sadece sanki yanlıs konusuyormusum gibi bi izlenim oldu. İşkembe dolması= sizin dediğiniz o çaşraf gibi olan+bağırsak:)
Kokoreç=bağırsak ben fark göremiyorum:) o yüzen öyle anlattım

Oda doğru :)
öyle deniyim o zaman

kızartmayı çok severim ama annem diyette olduğu için yapmıyorum kızartma. akşam denemeliyim o zaman .

hepsini halka halka mı kestin? sadece yağ mı koydun ?baharat felan koydun mu değişiklik olur iyi olur bu akşama

Sahurda zorla yağda yumurta,peynir ve vişne reçeli yedim ve bol su :)

İftarda

Taze fasulye
Makarna
Cacık
Salata var herkese afiyetler olsun..

Bu arada cumartesi akşamı iftara misafirlerim olacak menümü yazmıyorum sürpriz olsun ama foto yüklerim mutlaka :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…