Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

İyi sahurlar hepimize güzellerrr menülerin hepsi birbirinden harika hepinizin ellerine sağlık:KK16::KK16::KK16:

ramazanın bereketi sofralara yansıyor her zamanki gibii :21::21::21:

işkembe kelle paça kokoreçççç hepsine bayılırımmmm :KK56::KK56::KK56: midye hariç:KK25::KK25:

Adracım herşey beyinde bitmiyormu bitanemmmmm:KK34::KK54: bitirmek biraz uzun sürdü ama başardım :KK15::KK15::KK76::KK76::KK76:

iyi geceler herkese:KK16::KK16::KK16:

dünkü iftar menüm;
fırın poşetinde sebze(patlıcan , havuç , kırmızı ve yeşil biber , kabak , patates) üstüne yoğurt
karpuz

sahur da da iftardan kalan sebze üstüne yoğurt koydum ve bol bol su..

iftar menüm

tarhana çorba

patatesli tavuk

zeytinyağlı fasulye

salata

közlenmiş biber patlıcan

sahur

tahinli pide süt peynir zeytin

herkese iyi ramazanlar bereketli sofralarr bayanlar

Ben su içmeyi seviyorum içerim diye düşünüyorum.Sizde içmeye çalışın yoksa bu sıcaklarda çok zorlanırsınız:KK34:

bende severimde gun icine dagita dagita icmeyi becerebiliyorum ..aksam zaten yemek yiyorum sonra bi bakmissin uykum gelmis filan..yani su icersem
1-2 bardak ancak yemek esnasinda...yemekten sonra uzun sure uyanik kalamiyorum maalesef...

Hoşgeldin canım:KK16:
Her zaman bekliyorum paylaşımlarını:KK19:
Ellerine sağlık:KK16:Afiyet olsun:KK56:
Hayırlı iftarlar:KK56::KK16:

İnşallah canım. Ya karnıyarık var dünden bu akşama, ama yarına ne yapsam bilemiyorum çalıştığım için bir gün önceden yapmayı tercih ediyorum işten gidince pek halsiz oluyor insan ancak günlük yenecek tavuk vs. şeyleri işten gidince yaparım ama şu an 2 gün gidecek bir yemek arıyorum her gün yemekle uğraşmıyım diye. Kuru fasulye yapcaktım canım istemedi haftaya yaparım dedim. Dolmalık biberim var ama köfte ve karnıyarık çok etli yemek oldu onu zeytinyağlı yapayım bugün diyorum ama yanına ne yapayım :26:

Soğutamazsın ki:KK52::KK52: Çok seviyorum:KK53:

Bende kokoreç hastasıyım belli bir yaşa kadar tatmadım sonra annem tattırdı vay be ne kaçırmışım ben dedim o gün bugündür müptelasıyım İstanbul'da yemeyi çok severim ama Eskişehir'e geldim evlendim burada da şampiyon var zaten bir İftarım kokoreç menüsü olacak kesin aklımda yani ama işkembe çorbasını bende içemiyorum ikisi çok farklı şeyler. :KK56:

bu topiki sevdimm ellerine sağlık konu sahibesi :KK3::KK3::KK3:
bugünün sahurunda aşkım bana kasarlı tost yaptı çay salatalık biber ohh mis :KK56:
ayrıca aşkısı herzamn yapmaz bu yüzden daha bi güzeldi sanki :KK48::KK76::KK52:

Evet biliyorum :KK19:Umarım her zaman daha mutlu günler geçirirsin:KK16:
amiinn çok teşekkür ediyorum :KK16:
Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun.:119:

Gayet güzel bir menü olmuş.:KK56:
teşekkür ederim canım dışarda yeme planı yapamadık böyle bi çare bulduk:KK1:

iyi geceler hanımlar başlık çok güzel olmuş....
Allah kabul etsin herkesin orucunu...

yarın akşam eşimin ailesi iftara gelecek biraz kalabalıklar çocuklarla birlikte 25 kişi falan olacağız.. şöyle bi menü oluşturdum ama az mı diye içime sinmiyor fikir verirsniz çok sevinirim...

mercimek çorbası
orman kebabı
nohutlu pilav yanına tavuk
su böreği
z.yağlı sarma
çoban salata
vişne komposto
tatlı olarak da şekerpare
25 kişi çok kalabalıkmış benim eve sığmaz sanırım o kadar kişi :KK1: ama ramazanın da tadı boyle oluyor bir kişi bile gelse eve sofra bereketleniyor şenleniyor ne mutlu tüm ailenz birarada :KK16: menü gayet güzel olmuş bence zaten iftarda çok bişey yenilmiyor ellerinize sağlık :KK56:

Ben böreğimi sıcak sudan soğuk suya sokamam ondan yani :KK53:

:KK9: ben de henüz böreğimi sıcak sudan soğuk suya sokamadım zamanla öğreniriz inşallah :KK1: bu arada ben de işkembe yiyemem kokusu da rahatsız edıyor beni ama kokoreçe alıştım baharatlı olunca ne yediğin tam anlaşılmıyo ondan galiba :KK1: balık da yıllarca yemedım 3-4 yıldır alıştım şimdi canım istiyor bi yesek diye.. cips gibi nugget gibi balık yapan yerler var çok lezzetli oluyr bi de frında çupra çok güzel oluyor :KK56:

Sahur menüm
Patatesli kaşarlı sosis
Kahvaltılıklar
Domates salatalık bol kekikli:KK56:

kekiiiik olmazsa olmazım :KK56: hep sofrada durur omlete, ymeklere, köfteye herşeye illa ki eklenir :KK16:

Günaydinlar :KK16:

Bugün 4üncü gün Allah'in izniyle :KK31: Rabbim nasilda sabrini veriyormus bosuna vesvese etmisim simdiye kadar :KK16:

Sahurda kellogs karpuz takildik yine :KK56: ne yersek yiyelim bence gün içinde 10 kere acikip acikip geçiyor o yüzden agir yemiyorum artik yoksa uyuyamiyorum :KK31:

bugün iftara kalan yemeklerim var çok sükür bugünüde öyle atlatiriz :KK31:

Herkese hayirli, bol sabirli günler :KK31:

yok işkembe ile kokoreç aynı değil. Kokoreç işkembeden değil bağırsaktan yapılıyor.
benim bildiğiim bağırsaktan da işkembe dolması yapılıyor değil mi ? :KK66:
foto koyacam da herkes hoslanmayabilir o yüzden eklemiyorum:)
burada yazıyor tr.wikipedia.org/wiki/Kokoreç ikisi de aynı malzeme:)

Son düzenleme:
X