ramazan ve kilo:(

sahur yapamaiyorum canim 3 gundur cunku midem bulabiyo iftarda yediklerimi daha mide sindirmedeb yiyemiyorum ya benn sahiur ama gayet iyiyim gunduz
sahur yapmadan olmaz ki ama arkadaşım.
2 haşlanmış yumurta ye , su iç yat .
6 litre suyu ne ara içiyorsun. midenden uyuyabiliyor musun peki

sahur yapamaiyorum canim 3 gundur cunku midem bulabiyo iftarda yediklerimi daha mide sindirmedeb yiyemiyorum ya benn sahiur ama gayet iyiyim gunduz
hafif şeyler yiyin.
mesela 1 kase çorba için , 2-3 bardak su için . peynir , hurma vs . az az . yuklenirseniz hazımsızlık olur

sahur yapmadan olmaz ki ama arkadaşım.
2 haşlanmış yumurta ye , su iç yat .
6 litre suyu ne ara içiyorsun. midenden uyuyabiliyor musun peki
2 mi of of midem dönďü buara yiyemiyorum arkadasim ilk 2 gun yemistim de iftarda yedikerimi mide eritmesen sahir geliyo ben yiyemem tok tok ne gerek var

kizlar 4. gun ve killo almadim ama vermedimde demekki dikkat etmek gerekiyormus buarafa sahur yapmiyorum 2 gundur ve biraz daha az gram geliyorum sabah sanirim artik sahur yapmayacam.kizlar
Ya öyle hergün tartılmaz ki. Sahur yapınca tabii ki oynar terazi, sonuçta yedikleriniz hala midenizdedir sabah.

Ekmeğe, şekere, yağlıya abanmadığın sürece sahurda yediğin kilo yapmaz. Ben mesela peynir ve hurma yiyiyorum saatlerce acıkmıyorum.

kilo veriyorum canim konuyu acarken ramazan degildi ve korkularim vardi bugun 5.gun vucudum bu duzene alisti ve yavasda olsa kilo veriyorum cok sukur almayayimda
anladım canım.
yediklerin az az olsun ama.
yani 1 çeşit yemek ya da çorba yetiyor iftara. yanında az salata , az yoğurt olabilir . ne bileyim.
az az . mideni yorma.

ben hergun tartiliyorum ve bu sekilde kilo kontorlu yaparak yediklerimi kontol altina aldim mesela birgun cok yediysem ertesi gun 100 200 gram fazla geliyorsa hirs yapip o gun az yiyorum ertesi gun tartida az cikiyorum gram hesabi yaparak yediklerimi kontrol altina aliyorum tavsiye ederim

anladım canım.
yediklerin az az olsun ama.
yani 1 çeşit yemek ya da çorba yetiyor iftara. yanında az salata , az yoğurt olabilir . ne bileyim.
az az . mideni yorma.
zaten istesemde yiyemiyorum canim cok sukur su corba bile kesiyo insani

zaten istesemde yiyemiyorum canim cok sukur su corba bile kesiyo insani
evet . o zaman hiç endişe etme.
ben de 3. gün tutuyorum bugün vermişim 500-600 gr.
emziriyorum diye abartıyordum . ne bulursam çikolata göfret .affetmiyordum. düzene girdim şükür

Günde 6 litre su içerseniz, su zehirlenmesinden gitme riskiniz var

En az 3 lt değil , en az 1,5 litre için diyorlar. 3 fazlasıyla yeter herkese
bu 6 litre herzaman olmuyor ben orucluyken asiri susuzluk cekiyorum agzim yapis yapis geziyorum agladigim bile oldu susuzlukdan simdi sahir oldugu icin gece uzadi 3 e kadar yiyip iciyoruz ve sahura kafat en fazla 6 litreyi iciyorum vucut istiyor ama ben zorla icmiyorum icim yaniyor

evet . o zaman hiç endişe etme.
ben de 3. gün tutuyorum bugün vermişim 500-600 gr.
emziriyorum diye abartıyordum . ne bulursam çikolata göfret .affetmiyordum. düzene girdim şükür
500 600 cok iyi cnim aferin sana valla
evet birazcik dikkat istiyor
her istedigimizj yersek her istedigimizi giyemeyiz

Benim diyetim bitti korumadayım ama yine de dikkatli yemeye çalışıyorum genellikle şu şekilde atlatıyorum RamazanıSahurda; Domates + salatalık + haşlanmış yumurta + yulaflı süt
İftarda; Çorba + sebze ya da et-tavuk yemeği yanında salata ya da yoğurt bazen arada nadiren tatlı o kadar bu şekilde henüz almadım ekmek yemiyorum sahurda yediğim yulaf beni hem tok tutuyor hem lif ihtiyacımı karşılıyor öneririm

İhmal etmeyin, bi kan şekerinizi kontrol ettirin derim. Sağlıklı ramazanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…