ramazan ve kilo:(

cok guzel bilgiler canim
su kas kaybetmeyi anlamiyorum ama bilimsel aciklamasini yaparmain spor yapmiyirum orucluyken kas nasil kaybedicem
Kas kaybetmemek için duzenli beslenmek ve protein almak gerekir. Şok diyetler de mesela insanlar incelir tartıda hafifler ama kilo yağdan değil kas ve sudan gider. Buda bir müddet sonra geri gelir fazlası yağ olarak. Oruç ta da aç kalıyoruz haliyle bu yüzden sahur da yumurta peynir süt iftarda et tavuk balık yiyerek açığı kapatmak gerekir. Karbonhidrattan uzak durmakta fayda var.

Mübarek ramazanı kiloya sebep saymayın lütfen.
Yok 6 dan sonra yememem lazım
Bildiğiniz şeyleri unutun bu ramazan 11 ayda gelen bir sultan
Bünyenizi siz biliyorsunuz dikkat edersiniz olur biter

cok guzel bilgiler canim
su kas kaybetmeyi anlamiyorum ama bilimsel aciklamasini yaparmain spor yapmiyirum orucluyken kas nasil kaybedicem
Şöyle söyleyim . vücutta kaybedeceğiniz ağarlık yağ su ve kas tır. Bunların genel ağırlığınıza göre bir oranı var onun altı ve üstü olmamalı. Mesela yağ oranı%18 altına inmemeli bayanlarda. Yada %22 lerde olmamalı. Suyun ve kasın yine böyle oranları var ama bunu diyetisyen yaş çocuk sayısı aktivite vs olarak ayarlıyor. Vücudunda su fazla olursa ödem oluşur ve bu su yağ bağlamaya neden olur. Kas nekadar çoksa yağ yakımı metabolizma okadar hızlı olur. Yağa hiç ihtiyacımız yok değil ama diğerlerinden daha az. Protein yani et süt ve ürünü tavuk balık kızartma yapmadığınız sürece ve dozunda yenirse kas yapar. Sebze bağırsak dolaşımını sağlar. Vücutta fazla suyu olan birinin yapması gereken 1 kerede1 litre su içmek değil ara ara özellikle ana ve ara yemek öncesi 2 bardak su içmek gerekiyor mesela. Az veya düzensiz su icerseniz vücut su toplar. Su toplayan vücut kilo veremez. Tuz zeytin tuzlu peynir hazır gıdalar salamura su tutar. Yani bu 3 ü arasındaki denge kurulmayınca diyeti bir bıraktım 1 ayda geri aldım hepsini diyoruz.

Şöyle söyleyim . vücutta kaybedeceğiniz ağarlık yağ su ve kas tır. Bunların genel ağırlığınıza göre bir oranı var onun altı ve üstü olmamalı. Mesela yağ oranı%18 altına inmemeli bayanlarda. Yada %22 lerde olmamalı. Suyun ve kasın yine böyle oranları var ama bunu diyetisyen yaş çocuk sayısı aktivite vs olarak ayarlıyor. Vücudunda su fazla olursa ödem oluşur ve bu su yağ bağlamaya neden olur. Kas nekadar çoksa yağ yakımı metabolizma okadar hızlı olur. Yağa hiç ihtiyacımız yok değil ama diğerlerinden daha az. Protein yani et süt ve ürünü tavuk balık kızartma yapmadığınız sürece ve dozunda yenirse kas yapar. Sebze bağırsak dolaşımını sağlar. Vücutta fazla suyu olan birinin yapması gereken 1 kerede1 litre su içmek değil ara ara özellikle ana ve ara yemek öncesi 2 bardak su içmek gerekiyor mesela. Az veya düzensiz su icerseniz vücut su toplar. Su toplayan vücut kilo veremez. Tuz zeytin tuzlu peynir hazır gıdalar salamura su tutar. Yani bu 3 ü arasındaki denge kurulmayınca diyeti bir bıraktım 1 ayda geri aldım hepsini diyoruz.
cok guzel aciklamissin canim cok tesekkur ederim insalah kas kaybetmiyorumdur

Mübarek ramazanı kiloya sebep saymayın lütfen.
Yok 6 dan sonra yememem lazım
Bildiğiniz şeyleri unutun bu ramazan 11 ayda gelen bir sultan
Bünyenizi siz biliyorsunuz dikkat edersiniz olur biter
tabiki de sebep saymiyorum onbir ayin sultani diye hubharca yemeye gerek yok dikkat ediyrum

Bende ramazanda hep kilo alırdım bu ramazan veriyorum:KK6:
Çünkü hep yatmıyorum iftarı yaotıktan sonra temizliğe girişiyorum:KK73:2-3 saat temizlik eritiyor yediklerimi sonra bi çay demleyip sahura kadar oturuyorun :KK33:

Bende ramazanda hep kilo alırdım bu ramazan veriyorum:KK6:
Çünkü hep yatmıyorum iftarı yaotıktan sonra temizliğe girişiyorum:KK73:2-3 saat temizlik eritiyor yediklerimi sonra bi çay demleyip sahura kadar oturuyorun :KK33:
iftarda ve sahirda nasil besleniuorsun canim kac kilo verdin

iftarda ve sahirda nasil besleniuorsun canim kac kilo verdin
Ramazan başlıyalı zati 4 gün oldu 1.3 kilo verdim..Aslında yiyorum istediğimi tek dikkat ettiğim tatlı,hamur işi,beyaz ekmek yemiyorum..Pideyide konturollu yiyorum arada ya hurma yada meyve 1 porsiyon yiyorum sebze ve et türü yiyorum

O kadar suyu icersen yemek Yemen mümkün değil ki. Babam da bana hep söylerdi onca su içme yemek ye biraz diye hep zayıf Kalmak için dinlemedim. 2 senedir mide bağırsak hastalıklarına tutuldum doktor doktor geziyorum. Midem bulanıyor yiyemiyorum demişsin de ne kadar çok aç kalırsan o kadar çok miden bulanacak. Ve kötü haber seneler ilerledikçe kilo almamak için daha da az yemek zorunda kalacaksın. Tecrübeyle sabittir. Kilo takıntın psikolojik bir olay bence önce sağlığını düşün derim

E napalım o zaman
Ben 34 yaşındayim az yemekten başka carem varmı boy170 kilo 72 olmuştu
69 a düştüm az yiyip

Yani yaşım ilerledikçe daha azmi yiyeceğim zaten çok bişi yemiyorum

kalkip esime hazirliyorum canim su iciyorum iste yetmezmi:) tarcinli sut icicem canim artik sahirda protein almam lazim
Sana yetiyor mu cidden :) bu sene tutamıyorum hamilelikten ama tutsam sadece suyla zafiyet geçiririm heralde. Zaten çok uzun süre aç kalıyorsun. sahurda kahvaltı yapardım ben bir de muz yerdim süt içerdim. Hem tok tutuyor. Zayıflayacam diye eziyet etme kendine.

Sana yetiyor mu cidden :) bu sene tutamıyorum hamilelikten ama tutsam sadece suyla zafiyet geçiririm heralde. Zaten çok uzun süre aç kalıyorsun. sahurda kahvaltı yapardım ben bir de muz yerdim süt içerdim. Hem tok tutuyor. Zayıflayacam diye eziyet etme kendine.
sahur yapsamda acikiyorum canim en iyii yapmamak

kizlar istedigim hedef kiloya goruntuye tam ulastim derken ramazan geldi:KK43: ve ben geri alicam diye cok korkuyorum netten arastiriyorum sahur iftar hafif yenicek yaziyor bunu biliyoruz ama ben aksam 6 dan sonra agzima bis3 surmeyerek hedefime ulasmistim cok cabuk kilo alan biriyim aksam 10 da falan meyve bile yesem ertesi gunku grama yansiyor:KK43: e simdi sahurda en hafifinden sadece yumurta yesem bile geri donecek bana ki iftara kadar sadee tek yumurayla ekmeksiz bide mahfolurum ya bana biseyler deyin sahura saatler kaldi napicaz kizlar ne yiyecez gecen sene ramazanda cok kilo almistim tabi dikkatsizdim ozamanlar bu sene bazen sahuru atlasam sizce olurmu sadece sutle yada zayiflatici kurlerle gecistirsem :KK43:
sadece 6dan sonra yemeyerek mi kilo verdiniz kac kilo verdiniz

cok guzel aciklamissin canim cok tesekkur ederim insalah kas kaybetmiyorumdur
Eğer aç kalmıyor ve protein tüketiyor isen kolay kolay kas kaybetmezsin. Bide ufak ufak spor ile desteklemek gerek. Evde yarım mekik bacak hareketi vs yapabilirsin. Sahur yapmazsan kas kaybedersin. Beyaz peynir domates ile tam buğday ekmeğine bir tost yap yağsız birde haşlanmış yumurta. Bunlar tok kalmanı sağlayacak şeyler. Ekmeği istanbul halk ekmek organik ekmeği kullan mümkünse çok tok tutuyor.

O kadar saat acıkmamak mümkün değil zaten canım illaki acıkırsın :) Ama sen yinede süt de olsa iç boş suyla olmaz.
bugece yogurt kurumu ictim canim sulandiriyorum yogurlu pulbiberi iciyorum ama cok sini4im bozuk benim tarti mi az gosteriyo annemlerin tartisi mi cok gosteriuo bilmemedim ama 3 kilo fazla ciktim cok asiri sinirim bozuk ya iftari bile yiyesum yok sinirden

Eğer aç kalmıyor ve protein tüketiyor isen kolay kolay kas kaybetmezsin. Bide ufak ufak spor ile desteklemek gerek. Evde yarım mekik bacak hareketi vs yapabilirsin. Sahur yapmazsan kas kaybedersin. Beyaz peynir domates ile tam buğday ekmeğine bir tost yap yağsız birde haşlanmış yumurta. Bunlar tok kalmanı sağlayacak şeyler. Ekmeği istanbul halk ekmek organik ekmeği kullan mümkünse çok tok tutuyor.
valla canim proteini iftarda aliyorum yeter sahur yapmiyorum ins kas kaybetmuyorumsur

Ben iftarda cok fazla yemiyorum
Sahurda da genelde saglik besleniyorum
Arada annem borek vs yapiyo tabi onlar olmasa daha iyi olacak

Ama aralarda incir kayisi hurma ceviz filan yiyorum
Baya bi su iciyorum
Tum gun ne acikiyorum ne susuyorum
İftarda bile cok ac olmuyorum

1 saatte yuruyus yapiyorum 6 gibi ins kotu bisey yapmiyorumdur ama aksam cikip yurume durumum yok o yuzden mecbur oncesinde yuruyorum

Gecen ramazan da 3-4 kilo vermistim umarim simdi de verebilirim

X