Rahim içi yapışıklık (Acil yardım)için ameliyat olanlar buraya!!

Meltem223822

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2014
27
6
40
Herkese selam. Bu rahatsızlık sadece bende mi var gerçekten? Kimseden yardım alamıyorum ve çok endişeliyim. Rahim içi yapışıklık nedeniyle histereskopi yapıldı.1 aydır estrofem ve oksapar iğne kullanıyorum.Ameliyat sonrası 15 gün sonra kontrole gittim rahim duvarının hala ince olduğunu ve ilaçlara devam etmemi söyledi doktorum.ama yapışıklık yok dedi şükür ki Bu sürede adet görmeyeceğimi ve hamile kalmamam gerektiğini belirtti. Ancak ben yine gününde adet gördüm. Doktorum bunun da olabileceğini söyledi. 1 ay yarın doluyor.duscopan diye bir ilacı 10 gün kullanacağım ve adet görmeyi bekleyeceğim. Sonra hsg çekilecek bir yapışıklık oluşmamışsa doktor 3-4 ay bebek denememizi önerecek ancak yapışıklık varsa yeniden ameliyat bu tarz durumlarda yapışıklığın yeniden oluşma ihtimali çok yüksekmiş. İkinci ameliyattan sonra da yapışabilirmiş. Benim durumumda olanlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Benim ameliyatıma giren doktor çok iyiydi ancak hamile ve şubat sonu izne ayrılacak kısmet işte
tecrübelerinizi paylaşırsanız çok minnettar olurum sevgiler

Kimse yazmamış

Ben 1 ay once hsg oldum canim evet yapisiklik cok yuksek derecede tekrarlayan bir durum ama dr iyiyse bise olmazmerak etme ben hemde rahmimi genislettirdim yani düşün ama gecti sukur adet olman iyi bir sey vucudun saat gibi masallah rahim.inceligi cok sorun etme gecer gene kalirsin

Çok teşekkür ederim bir mesaj bile o kadar iyi geldi kiSize de çok geçmiş olsun. Siz de bebek istiyor musunuz?

Bende kürtajdan sonra gebe kalamadım. Yapışıklık, tıkanıklık oldu diye çok korkuyorum belirti vs varmıydı sizde? Ibrahim saracoğlunun brokoli kürü var tedavi için, deneyin bence. Çok çok geçmiş olsun

Bende kürtajdan sonra hafif yapışıklık çıktı zor hamile kalmıştım o da kalbi durdu 2 ay önce oldum spiral vardı o çıkartıldı bu ay regl oldum 6 ay deneyin olmazsa gelin dediler inşallah olur

Valla çok dikkat etmedim kürtajdan sonra ilk 2 ay çoktu sonra azalmaya başladı 1 yılda baya azalmıştı en iyisi rahim filmi çektirmek herşey çıkıyor orda

Benim zaten hep azdı. O yönden hiç anlamadım. Korunmayı bıraktıktan sonra 6 ay hamile kalamayınca doktora gittik. Rahim filminde çıktı.
Ya ben 7 ocakta kürtaj oldum 3 şubatta adet oldum ama lekenme oldu bir ped ancak kanama oldu 5 günde lekelenme kesildi bu ay da öyle olursa doktora gidicem

Ben hic anlamadim uzerinden 10 yil gecti. Ilk evliligimdendi. Sonra araya cok zaman girince bu isleerle hic ilgilenemdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…