Rahim içi yapışıklık (Acil yardım)için ameliyat olanlar buraya!!

Benimde 3 gun suruyor baya az tabi ama lekelenme kadarda az degil tabi.yaklasik 5 dak bakti diye bilirim vaninal ulturasonla sorun yok dedi bakalim bir kac ay icinde hamile kalmazsam muhtemelen rahim filmi cekeriz. Sizin adetiniz lekelenme seklindemiydi birde endemetrium incemiydi?

Benim durumum da sizinki gibi, kürtajdan sonra ilk adetim baya yoğun geldi ama 3 gün sürdü. Sonra tamamen bitti. Bi kaç gün sonrada ikinci adeti yaşadım, öyle az değil ama eskisi gibi çok da değil ve yine 3 gün sürdü sonra birden kesildi. Eskiden 5 gün rahat sürerdi. Yeni doktora gideceğinizi yazmışsınız. Sonucu buraya yazar mısınız. Ben de ilk fırsatta rahim filmi çektirmek istiyorum, yapışıklık olmasa bile rahim filmi çektirmek lazım, rahmin durumu ne görmek lazım aslında.

Benim durumum da sizinki gibi, kürtajdan sonra ilk adetim baya yoğun geldi ama 3 gün sürdü. Sonra tamamen bitti. Bi kaç gün sonrada ikinci adeti yaşadım, öyle az değil ama eskisi gibi çok da değil ve yine 3 gün sürdü sonra birden kesildi. Eskiden 5 gün rahat sürerdi. Yeni doktora gideceğinizi yazmışsınız. Sonucu buraya yazar mısınız. Ben de ilk fırsatta rahim filmi çektirmek istiyorum, yapışıklık olmasa bile rahim filmi çektirmek lazım, rahmin durumu ne görmek lazım aslında.
Gittim hemde namik kemal univ profosore ulturasonla bakti tahlil istedi o kadar eger yapisiklik olsaymis bir kac damla olurmus 3 gun surmezmis. 3 doktora muayene oldum biri prof sorun yokmus anlamafim gitti madem sorun yok neden kurtajdan sonra adetim azaldi? Hatta zaman kaybetmeyin tup bebek yaptirin dedi yasim 39 oldugu icin

Gittim hemde namik kemal univ profosore ulturasonla bakti tahlil istedi o kadar eger yapisiklik olsaymis bir kac damla olurmus 3 gun surmezmis. 3 doktora muayene oldum biri prof sorun yokmus anlamafim gitti madem sorun yok neden kurtajdan sonra adetim azaldi? Hatta zaman kaybetmeyin tup bebek yaptirin dedi yasim 39 oldugu icin

Cevapladığınız için teşekkür ederim. İnşallah bir sorun yoktur. Stres yapmamaya çalışın, 3 ayrı doktor sorun yok demiş, sorun yoktur. Sadece ultrasonla bakmışlar, sorun olmadığına emin oldukları için mi rahim filmi çekmediler. Benim rahim filmi çektirmek istediğim doktor, tatile gitmiş, dönünce muayene olup rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum. Yapışıklık olmasa bile, tüplerime rahme bir bakılsa iyi olur. Bir çok kişi rahim filmi sonrası hamile kalmış.

Cevapladığınız için teşekkür ederim. İnşallah bir sorun yoktur. Stres yapmamaya çalışın, 3 ayrı doktor sorun yok demiş, sorun yoktur. Sadece ultrasonla bakmışlar, sorun olmadığına emin oldukları için mi rahim filmi çekmediler. Benim rahim filmi çektirmek istediğim doktor, tatile gitmiş, dönünce muayene olup rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum. Yapışıklık olmasa bile, tüplerime rahme bir bakılsa iyi olur. Bir çok kişi rahim filmi sonrası hamile kalmış.
Ayni prof gidicem dogal yollarla bir sure daha denemek istedigimi soyluycem (yumurta takibi yapabilirim demisti)once hsg istiycem( umarim onaylar) ozele gitsem hemen yapar 1,5 milyar neden devlet guvencem varken bunu oduyeyim? sorun yoksa yumurta takibi

İnfertilitede yapilmasi gereken hormon tahlili hsg yumurta takibi cok ilgisizler sorun yok doliyolar gonderiyolar halbuki univ gitme sebebim arastirmalari icindi doktoru zorluycam bakalim donucu yazarim. Siz neden hsg istiyorsunuz?

İnfertilitede yapilmasi gereken hormon tahlili hsg yumurta takibi cok ilgisizler sorun yok doliyolar gonderiyolar halbuki univ gitme sebebim arastirmalari icindi doktoru zorluycam bakalim donucu yazarim. Siz neden hsg istiyorsunuz?

Bebek isteyince doktora gittik, ben de amh düşüklüğü çıktı, hemen tüp bebek dediler, kendimiz doğal yolla hiç denemeden hemen tüp bebek dediler, başladık, iyi kalite 5. gün embriyosunu transfer ettiler, tutmadı. 2. ay pandemi nedeniyle karantina başladı, tüp bebek deneyemedik ama o ay yani ilk kez kendimiz denedik ve hamile kaldım. 8-10 hafta arası kalbi durdu, kürtaj oldum, kürtajdan sonra 32. gün adet oldum, adetim ilk 3 gün çok yoğundu, 4. gün hiç adet olmadım, kesildi. 1 ay sonra 2. kez adet oldum, ilk 3 gün yoğundu ama 4. gün yine hiç olmadım. Eskiden adetlerim 5 gün yoğun olurdu, 7. gün biterdi. yapışıklık var mi, yapışıklık yoksa bile rahimde tüpte sıvı birikmesi vb bir sorun var mi diye hsg çektirmek istiyorum. Bir sorun varsa ortaya çıksın ve çözülsün, sonra yine hamile kalıp bebeği rahimdeki tüpde sıvı birikmesi gibi bir nedenle kaybetmek istemiyorum. Ama maalesef doktorlar 2-3 düşükten sonra bir sorun olabilir eğiliminde oluyorlar.

Son düzenleme:
Bebek isteyince doktora gittik, ben de amh düşüklüğü çıktı, hemen tüp bebek dediler, kendimiz doğal yolla hiç denemeden hemen tüp bebek dediler, başladık, iyi kalite 5. gün embriyosunu transfer ettiler, tutmadı. 2. ay pandemi nedeniyle karantina başladı, tüp bebek deneyemedik ama o ay yani ilk kez kendimiz denedik ve hamile kaldım. 8-10 hafta arası kalbi durdu, kürtaj oldum, kürtajdan sonra 32. gün adet oldum, adetim ilk 3 gün çok yoğundu, 4. gün hiç adet olmadım, kesildi. 1 ay sonra 2. kez adet oldum, ilk 3 gün yoğundu ama 4. gün yine hiç olmadım. Eskiden adetlerim 5 gün yoğun olurdu, 7. gün biterdi. yapışıklık var mi, yapışıklık yoksa bile rahimde tüpte sıvı birikmesi vb bir sorun var mi diye hsg çektirmek istiyorum. Bir sorun varsa ortaya çıksın ve çözülsün, sonra yine hamile kalıp bebeği rahimdeki tüpde sıvı birikmesi gibi bir nedenle kaybetmek istemiyorum. Ama maalesef doktorlar 2-3 düşükten sonra bir sorun olabilir eğiliminde oluyorlar.
Cok uzuldum ☹️ cok gecmis olsun cenabi allah bir daha yasatmasin insallah.Umarim bir sorun olmaz dogal yolla hamile kalirsiniz.Benimde dusuk 0.89 hos yasima gore iyiymis (yas39)

Q
Herkese selam. Bu rahatsızlık sadece bende mi var gerçekten? Kimseden yardım alamıyorum ve çok endişeliyim.🥺 Rahim içi yapışıklık nedeniyle histereskopi yapıldı.1 aydır estrofem ve oksapar iğne kullanıyorum.Ameliyat sonrası 15 gün sonra kontrole gittim rahim duvarının hala ince olduğunu ve ilaçlara devam etmemi söyledi doktorum.ama yapışıklık yok dedi şükür ki🙏🏼 Bu sürede adet görmeyeceğimi ve hamile kalmamam gerektiğini belirtti. Ancak ben yine gününde adet gördüm. Doktorum bunun da olabileceğini söyledi. 1 ay yarın doluyor.duscopan diye bir ilacı 10 gün kullanacağım ve adet görmeyi bekleyeceğim. Sonra hsg çekilecek bir yapışıklık oluşmamışsa doktor 3-4 ay bebek denememizi önerecek ancak yapışıklık varsa yeniden ameliyat😭 bu tarz durumlarda yapışıklığın yeniden oluşma ihtimali çok yüksekmiş. İkinci ameliyattan sonra da yapışabilirmiş. Benim durumumda olanlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Benim ameliyatıma giren doktor çok iyiydi ancak hamile ve şubat sonu izne ayrılacak😢 kısmet işte🤷🏼‍♀️
tecrübelerinizi paylaşırsanız çok minnettar olurum sevgiler💐💐
[/QUOTE
Bana da şu an bu tanı kondu bende olucam laparoskopi dedi bana ama histereskopi denmedi ve çok korkiuyorum

Bana da yapışıklık dendi histereskopi değil laparoskopi yapilcak dendi ben kürtaj falan olmadım gebe de kalkamadim daha 2 asilamam var sebepsiz infertilite denildi kaç senedir devlette özel de bı kaç doktor bu teşhisi koydu operasyondan korkuyorum ama 😟

Bu gun gittim univ yine ayni prof dogal yollardan hamile kalmak istedigimi soyledim yumurta takibi yapicak adetin 10-11 gunu gidicem rahim filminide soyledim bakalim dedi once yumurtan catliyomu ona gore gerekeni yapicakmis bakalim neler olucak

4 yıl önce ikiz gebeligimde , gelişim durduğu için kürtaj oldum. Kürtaj sonrası rahim yapisikligi oluşmuş fakat bunu ancak geçen sene Mayıs ayında yeni basladigim doktorum; "kürtaj sonrası neden senden yeniden Hsg istenmedi" diye yeni Hsg istediğinde orada farkedildi. Yurt dışından bir jel getirildi, histereskopi ameliyatı esnasinda bu jel kullanılınca yapışıklık tekrarlanmıyor dedi doktorum. Ayrıca spiral de takıldı ve 3 ay kaldı. Sonrasında spiral çıkarıldı normal gebelik için bekledik. Olmayınca Mart ayinda aşilama yapıldı ve çok şükür şuan hamiley

4 yıl önce ikiz gebeligimde , gelişim durduğu için kürtaj oldum. Kürtaj sonrası rahim yapisikligi oluşmuş fakat bunu ancak geçen sene Mayıs ayında yeni basladigim doktorum; "kürtaj sonrası neden senden yeniden Hsg istenmedi" diye yeni Hsg istediğinde orada farkedildi. Yurt dışından bir jel getirildi, histereskopi ameliyatı esnasinda bu jel kullanılınca yapışıklık tekrarlanmıyor dedi doktorum. Ayrıca spiral de takıldı ve 3 ay kaldı. Sonrasında spiral çıkarıldı normal gebelik için bekledik. Olmayınca Mart ayinda aşilama yapıldı ve çok şükür şuan hamileyim.
Gözünüz aydin doktorunuz kimdi ve jelin adini biliyormusunuz

Şimdi ne durumdasınız ben de histeroskopi oldum 2 aydır deniyoruz çatlatma iğnesi ile gebe kalamadım galiba tekrar yapışıklık oluştu

X