Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bende öyle hissediyorum kasıldıkça birde fitil koyarken söylemesi ayıp sanki serviks ağzında yumuşama var gibi hissediyorum.. doktoruma sorucam inş ben yanılıyorumdur. Sabit kalsa razıyım
Ben serviks agzina dokunduğumu dusunmuyorum. O kadar içerisine dokunabildiğinize emin misiniz? Benim elime ip/dikiş geliyor sadece. Bende de bebek aşağı baskı yaptığı için fitili yerlestirirken parmağim zor giriyor içeri. Içerisinde de yer yer şişkinlikler var.

Bende öyle hissediyorum kasıldıkça birde fitil koyarken söylemesi ayıp sanki serviks ağzında yumuşama var gibi hissediyorum.. doktoruma sorucam inş ben yanılıyorumdur. Sabit kalsa razıyım
Korkudan sanırım uyusam uyansam gelmişim 34. Haftaların üstüne o kadar yoruldum ki inş sabit kalır yumuşamayı bence anlamazsınız da size öyle geliyordur

Korkudan sanırım uyusam uyansam gelmişim 34. Haftaların üstüne o kadar yoruldum ki inş sabit kalır yumuşamayı bence anlamazsınız da size öyle geliyordur
Bende aynı şeyi söylüyorum uyusam uyansam 34 lere gelebilsem.. ne dikiş var ne birşey.. sanki her kasılmasa kısalıyor gibi düşünmekten yoruluyor insan. Sabrın sonu selamet olur inş hepimiz için

En ufak değişiklik psikolojimi alt üst ediyor.

Anladım canım çok sağol, sizin gibi bebeğini serklaj ile kucağına alanları gördükçe umutlarım yeşeriyor. Hayırlısıyla bizler de o günleri görelim inşallah

Ben önceki serklajli dogumumda doğum sancısı ile hastaneye gittim ve doktor gelene kadar yoğun sancı çektim.benim endişem de tekrar gebelik düsününce o sancılar esnasında rahim ağzının zarar görmüş olabileceğiydi.şu an yine serklajliyim doktor bu serklaji atarken biraz zorlandığını soylemisti.onceki serklajli dogumumdan dolayı rahim ağzım biraz deforme olmuş ama şükür ki sıkıca atabildim dikisi dedi.
Serklajliyken eğer haftanız erkense,suyunuz gelmediyse sancıları durdurmaya çalışıyorlar.ileri haftalarda serklaji alıp doğumu bekliyorlar.

32 den önce etkili değil dedi perinotolog. Bende biraz erteledim. Günde kaç kez oluyordu kasılmanız. Benim doktorum 10 u geçerse al dedi adalat için perinotolog alma dedi
Saat başı oluyordu kimi zaman. Kimi zaman 3 4 saatte oluyordu. Duzenli olup olmadigina dikkat edin magnezgum da iyi gelir sade maden suyuda gunluk iciyordum oda iyi geliyor.

Günlük iğne kan sulandirici ve aspirin. Haftalik proluton depot iğne sabah akşam progestan fitil alarak aliyordum 24. Haftaydi sanirim hareketsizlikten birikme oldugu icin günlük progestan igneye geçtim eve bi igneci gelip yapiyordu. Adalat ortadan kirip 6saatte aldim yeterli gelmeyince 4 saate dusurduk. Gunde bir magnezgum aliyordum. Dikiş yenilenince bana hastanede 100 mg endol fitil verdiler ve 4 gun 25 mg keserek kullandim sabah aksam sonra kullanma dedi ama ben agrim olunca aldim ve aninda kesti yan etkileri var suyu azaltmak kalp kapakkigi kapanmamasi gibibundan dolayi korkarak veriyolar ama sukur bisey olmadi seyyar wc alin bir adim atip yapip yatin ayaklariniz gece gunduz havada olsun ama kan sulandirici mutlaka isteyin doktordan insallah Allah saglikla kavustursun cok zor cok

Bu kadar ayrıntılı yazmaya uğraşmışsınız teşekkür ederim yatıncaya kadar ayaklarım hava da ama yatağıma gelince normal şekilde yatıyorum zaten yastıklarla yatmak çok yoruyor tekrar teşekkür ederim

Bende istesem doktorumdan takar mı acaba işe yaramış sizde bana takalım diye bahsetmediler bile
Benim doktorum kayiyor dikisten daha iyi degil dikişi acıp yenilemek en dogrusu demişti. Pesserden bahsediyosunuz sanirim. Gerci arkadasta işe yaramış ama bi şansiniz varsa dikişlerinizi skilaştirmak en dogrusu geliyor bana.

Bende istesem doktorumdan takar mı acaba işe yaramış sizde bana takalım diye bahsetmediler bile
Pesser uygulamasını yapan doktor da çok önemli.instagramda çağrı gülümser hoca yapıyordu.bizim gibi riskli gebeliklere bakıyor.guzel bilgiler veriyor.oradan bir inceleyin isterseniz.

27. Haftaya doğru gidiyorum dikişlerin sıkı olup olmadığını bilmiyorum evet pesser halka

27. Haftaya doğru gidiyorum dikişlerin sıkı olup olmadığını bilmiyorum evet pesser halka
27. hafta ileri bir zaman. Bence dikişlerinizde sorun yoksa elletmeyin. Serklajin yapılmasinin tavsiye edildigi hafta limitinin olmasinin bir nedeni var. Ileri haftalarda rahim agzina yapilan mudaheleler kasilmalari baslatabiliyor. Doktorunuz size şu an için hersey yolunda diyorsa dikişleriniz sıkı demektir bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…