Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Serklaj zor bir operasyon mu eda ben çok korkuyorum böyle Bişey yaşamaktan
Yok hiç değil genel anestezi altında yapılıyor ağrı falan da hissetmiyorsun aslında operasyon değil de sonrası korkutuyor enfeksiyon olabiliyormuş yada ağır iş yapmaman gerekiyor sizin kaybınız varmı

Pregesteron hem iğne hem ilaç kullandım ufak bir örneğini vermiştim ben dişimi morfinsiz çektirirken doktorlar senin canına kıyıyor resmen çnlem almıyor araştırmıyor allah sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimizin

Altan ve ultrasondan görülen birşey bu canim doktor ihmaline denk gelmişsin ölçmemiş :) ölçmesi lazımış benim doktorum her gitiğimde olçtu bire birden kısaldı 3/4 gün içinde
Alttan ve ultrasondan görülen birsey oldugunu biliyorum.3.gebeliğimi yaşıyorum.Rahim ağzı ölçümü her gebede rutin olarak yapılmıyor.Gittigim sayısız doktor profesör aynı şeyi söylediler.ancak bir risk görülürse ilk gebelikte bazi doktorlar düzenli takip ediyor ya da tesadüf fark ediliyor.benim ilk gebeligimdi ve her hangi bir şikayetim yokken yarım saat içinde doğum yaptım.dogumdan sonra buji ile ölçülerek anlaşıldı.

Sizin için çok üzüldüm başınız sağolsun..
Teşekkür ederim
Bende 20 haftalık düşük yaptım. Bana da aynı şeyi söylediler. Başka doktor 2. düşükten sonra teşhis konulur dediği için 'kolay mı? diye sordum. Umarım sorunun cevabı anlaşılmıştır
Geçmiş olsun sorununuz artık belli olduğu için bir dahaki gebelikte daha sıkı takip edilecektir erken haftalarda serklaj yapilir ya da takip edilip daha ileri haftalarda yapilir.
2.gebeligimde 13.haftada serklaj oldum 36+2 de dogum oldu.
Şimdikinde 14.haftada serklaj oldum.boyle çok örnek var ilk gebelikte kayıp yaşayıp sonra serklajla takiple başarıya ulaşan.kayip psikolojisini atlatmak çok zor ama sorunun belli olması da bir şans.insallah bir dahaki gebeliginiz sorunsuz geçer

Allahım razı olsun inşallah moanna.. RABBİM İSTEYEN HERKESE EVLAT VERSİN,,

Evet benim ilk gebelikte 26.haftada tesadüf farkedildi acil serklaj oldum 37+2 de doğum yaptım.

Benim doktorum da bana o anlık görülen bişey dedi misal. Doktoruma gitim kontrole 3 gün sonra tekrar gittim 1.8 e düşmüş doktorum 3 gün once hiç birşey yoktu dedi o yuzden kontrol ediyorlar her gidildiğinde en azindan burda almanyada oyle

Yani hemen rahim ağzı yetmezliğine yorma doktor ne söyledi geçmiş olsun bu arada
Sağolasın canm banada artık hastaneden çıkarken sebebi sordum Rahim ağzı yetmezliği var dedi Dr. Biraz zaman geçti prof a muayene oldum o belki 2. Yi sağlıkla alırsın bilemeyiz bu tanıyı koymak zor dedi. 2. De düşük olursa ozaman araştırmaya başlanır dedi. Hep bir ihtimaller ama hiç sonuç kesinlik yok bizim canımız yokmuş gibi acıya devam

Bende de aynı ikilemde kalındı haftam ileriydi genelde 22. Haftaya kadar olanlarda şüpheleniyoruz denildi ama sen de söylenmiş perinatoloğa gidersin bebek düşündüğün evre

Rahim ağzı yetmezliği tanısı bana 2. Hamileliğimi de 19. Haftada kaybedince konuldu yani hiç kolay değil. Birincide anlaşılmıyormuş denek gibi ikinciyi kaybettik öyle konuldu.
Çok geçmiş olsun başınız sağ olsun Aynı şekilde bende yaşadım bu durumu . İlk bebeğimi oğlumu 20.haftadayken kaybettim birden bire suyum gelmişti ben hastaneye gittiğim zaman tamamen suyum bitmiş durumdaydı. 1.5 yıla yakın tekrar hamile kaldım 16.haftadayken kızımı kaybettim bebeğimin cinsiyeti için doktora gitmiştim ultrasondan kontrol ederken kesede açılma vardı hemen kendi doktoruma gittim Bebek Rahime inmişti ve hiç bir müdahale yapamayacaklarını söylediler yarım saat geçti geçmedi suyum geldi kese patlamıştı. İlkinde teşhis koyulmamıştı. Bu kaybımda da rahim ağzı inceliği dediler. Bebeğimin cinsiyetini öğrendiğim gün eşimin doğum günüydü ona kızının olacağı süprizini vericekken bebeğimizi kaybettik. Zor yıpratıcı durumlar . Herkes kendi yaşadığını bilir. Rabbim hiç kimseye yaşatmasın

O
Allah sabır versin zor şeyler bir sonrakin de inş sağlıcakla alırsınız kucağınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…