Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
22.haftada 0.5 mm 23 de sifirlanmis rahim agziyla alttanda 1 cm aciklikla 36+5 de dogum yaptim. Bol bol ayaklarin havada uzan, stres skinti yapma haftan guzel ciger gelistiricide yapilmiş artik hergun + sizin icin

22.haftada 0.5 mm 23 de sifirlanmis rahim agziyla alttanda 1 cm aciklikla 36+5 de dogum yaptim. Bol bol ayaklarin havada uzan, stres skinti yapma haftan guzel ciger gelistiricide yapilmiş artik hergun + sizin icin
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız
İnş o günleri hepimiz görürüz.

13 haftada serklaj oldum şuan 25+0 haftalığım bebeğim vurduğu yer sanki dikiş ve idarar kesesi canım acıyor acaba bir sorun mu var vurunca açıyor sadece

13 haftada serklaj oldum şuan 25+0 haftalığım bebeğim vurduğu yer sanki dikiş ve idarar kesesi canım acıyor acaba bir sorun mu var vurunca açıyor sadece
Aynı şeyi bende yaşadım geçtiğimiz günlerde canım çok acıdı hatta idrarım varmışta sanki altıma kaçıracakmış gibi hissettim iki gün devam etti hep aşağıdaydı hareketleri sonra düzeldi sanırım pozisyonuyla alakalı oluyor

Ay inşallah öyledir çok korkuyorum bugün de Pazar şansa yarın sabah gidiyim bi Allah'ım lütfen bir ay daha dursun

Ay inşallah öyledir çok korkuyorum bugün de Pazar şansa yarın sabah gidiyim bi Allah'ım lütfen bir ay daha dursun
Bende korkmuştum herhalde böyle devam ederse doğururum diye bile düşündüm devam etseydi gidecektim bende doktora canım çok şükür devam etmedi artık büyüyorlar ağırlaşıyorlar kilo aldıkça baskıyı daha çok hissedeceğiz doktoruna ulaşabiliyorsan haber ver canım yada yarin git. Ayaklarını yukarı kaldırarak yastıkla destekle ben öyle yaptım

Öyle yaptım bende kasılma yok çok şükür sadece ağrı var dikiş mi başka yermi anlamadım ama vurunca daha çok ağrıyor

Öyle yaptım bende kasılma yok çok şükür sadece ağrı var dikiş mi başka yermi anlamadım ama vurunca daha çok ağrıyor
Benim de bazen ayakları aşağıda olduğunda her tekmesinde dışarı çıkacak gibi hissediyorum bazen de dönüyor göbek deliğimden tekmeliyor o zaman rahatlıyorum tamamen yönü ile ilgili herhalde, bir de artık bu haftalardan sonra Ayağa kalkarken çatı kemiğimde de ağrı oluyor bir anda ağırlık biniyor hep yatıyoruz ya ondan

Sorma ya serklaj ipine parmağımın ucu değdi bir kere fitili iteleyim iyice dedim aklım çıkmıştı neyseki olabiliyormuş öyle normalmiş
Merhaba bişey sormak istiyorum da benim de erken doğum öyküm var 7 haftalık hamileyim doktor herhangi bir ilaç başlamadı bana normal mi

Vajinal progestan kullanan arkadaşlar yanma ve kaşıntı yaptı dun akşam ve bu sabah kullandım normalmi
Merhaba progestanı ne zaman kullanmaya başladınız acaba benim de erken doğum öyküm var tekrar hamileyim şimdi ama doktor henüz ilaç vermedi 7 haftalık hamileyim

Merhaba bişey sormak istiyorum da benim de erken doğum öyküm var 7 haftalık hamileyim doktor herhangi bir ilaç başlamadı bana normal mi
Merhaba erken doğum kaçıncı haftada olmuştu sizin ve neye bağladılar nedenini ? Benim erken doğum olmadı ama ilk gebeliğimde 20. Haftada rahim ağzı kısalığı farkedilince serklaj yapıldı hemen progestan verdiler doğuma kadar kullandım. Şimdi ikinci hamileliğim bu sefer 14. Haftada önlem alındı yine aynı şekilde hem serklaj atıldı hemde hamileliği öğrendiğim andan itibaren progestana başlattı doktor.

Doktorunuz bilmiyor mu erken doğum öykünüzü ona göre bir önlem alabilir şimdi progestanı hem düşük tehdidi olan hemde erken doğum riski olanlara veriyorlar rahimi güçlendirmek için hatta bir dönem iğne ve fitil aynı anda kullandım sonra iğnesini kestik fitille devam ettik

Benim 27. Hafta da sebep yok maalesef hersey olabilir bana da başlaması gerek bence de kalp atışı duymak için bu hafta gidicem o zaman mı başlamayı düşünüyor merak ettim rahim ağzı yetmezliğinin bir belirtisi yok değil mi 12. Hafta da ölçüm yapılacak ama çoğunlukla 20. Hafta da belli ediyor deniliyor ben napıcam bilmiyorum

Evet canım yeniymis hamileliğin hayırlı olsun inşallah sağlıcakla kucağına alırsın. Mutlaka doktoruna hatırlat bu konuyu ki ona göre progestan başlasın sanada bende kalp atışını duyduktan sonra 7-8 hafta civarında başlamıştım. Rahim ağzı yetmezliğinin herhangi bir belirtisi yok malesef benim ilk gebeligimde detaylı ultrason zamanı belli oldu öncesinde kısalık varmıydı yokmuydu belli değildi bu gebeliğimde başından beri rahim ağzı uzunluğu her kontrolde düzenli ölçüldü 14. Haftaya kadar iyiydi 35mm civarıydı sonra 27mm ile 14. Haftada önlem amaçlı serklaj atıldı.

Benim de belki 14 belli olur tek umudum o sizde sağlıcakla alın kucağınıza inş isteyen herkese nasip olur inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…