Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ciger gelistirici yapıldımi arkadaşım kac haftalıksın Rabbim korktuguna ugratmasin insallah, Allahin izniyle insallah iyi olacaksınız
Malesef kaybettım bebegımi yıyecek nasıbı yokmus. Bugun defnettıler canlı dogmus ama yasamamıs. Hayırlısı olsun herseyın bulusuruz elbet bır gun

Malesef kaybettım bebegımi yıyecek nasıbı yokmus. Bugun defnettıler canlı dogmus ama yasamamıs. Hayırlısı olsun herseyın bulusuruz elbet bır gun
arkadaşım ne desem bilemedim inan acın acım oldu 2010 yilında bende 23+4 gunlukken ve 2012 yılind 16+1 gunlukken evde su kesesunun tamamen patlaması ile kaybettim yavrularımı seni cok iyi anlıyorum yanındayim arkadaşım zaman dua ve sabır bu 3ü en iyi ilaç lütfen kimseyi dinleme herseye kulaklarinı kapa Rabbim elbette insallah sagliklı sıhatli kendi katından evlat nasip edecektir ancak şuan acın cok taze oldugu icin her kafadan ses çıkacak tamamen kendini toparlamaya bak arkadaşım cennette meleklerimizle buluşmak ümidiyle insallah

Basınız sağolsun çok geçmiş olsun benimde 27. Hafta da erken doğum sonucu kaybım var sezaryen doğum yaptım şimdi tekrar hamileyim bende çok üzüldüm çok yıprandım ama allah sabrını veriyor İnan bana birde doğumun normal mi oldu

Benım hem vajınal serklaj hem abdomınal serklaj vardı sezeryan oldum zaten normal doguramazdım 10 gundur hastanedeyım pıskolojı kalmamıstı. Hala cıkmadım agrılarım cok 1 haftada 2 tane 3 saatlık amelıyat gecırdım. İnş. Sağlıkla evıme donerım pazartesı

Benim sebepsiz erken doğum yani rahim ağzı yetmezliği var yok bilinmiyor tabi kolay değil durumun Allah sabır versin inş bu günler de geçer inş zaman Herseyini ilacı

Başın sağolsun canım çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum evlat kaybetmenin acısı çok zor bilirim.. 13 haftalık bebeğimi ilk hamileligimde kaybettim. Ama sen elinden geleni yaptın gerisi takdiri ilahi dualarım seninle inşallah bir an önce toparlar sağlığına kavuşursun. Rabbim hayırlı zamanda sağlıcakla sana yeniden evlat nasip etsin inşallah

Güzel dileklerin için teşekkür ederim canım benimde 2 buçuk yaşında bir kızım var hem tüp bebekti hemde serklajlı olarak 35+5 günlük doğdu minicikti nefes alıyor mu diye başında beklerdik nöbetleşe şimdi tam bir çenesi düşük geveze ve küçük bir ergen.. bazen uyurken izliyorum yaşadıklarım geliyor aklıma huzunleniyorum. İnşallah tekrar nasip olacak yavrumu kucağıma almak bugün kontrolüm vardı doktorda ilk hedefi geçtik artık yaşam sınırını geçti yeni hedef 30. Hafta dedi yine benim sıpanın başı aşağıda biraz baskı yapıyor hissediyorum. Sona yaklaştıkça heyecan korku hepsi karışıyor.. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah çok dua ediyorum hem çocuk sahibi olmak isteyenlere hemde bizim gibi riskli gebelik geçirenlere

Merhaba hanımlar servikal uzunluk 26 mm dedi dr bugun bana erken dogum riskim varmış 23.haftadayım progestan vs bişeyde başlamadı konuyla ilgili bilginiz varmı

Merhaba hanımlar servikal uzunluk 26 mm dedi dr bugun bana erken dogum riskim varmış 23.haftadayım progestan vs bişeyde başlamadı konuyla ilgili bilginiz varmı
Merhaba peki ne yapmanızı söyledi?ölçüm karından mı alttan mi yapıldı?

Yerinizde olsam Perinatolog a giderim

Merhaba peki ne yapmanızı söyledi?ölçüm karından mı alttan mi yapıldı?

Yerinizde olsam Perinatolog a giderim
İşin tuhafıda o hiç bir öneride bulunmadı başka bir dr a gidicem perinotolog yok yaşadığım şehirde malesef tanıdıgım bir kadın dogumcuya danıştım sadece progesteron başlamayı önerdi

İşin tuhafıda o hiç bir öneride bulunmadı başka bir dr a gidicem perinotolog yok yaşadığım şehirde malesef tanıdıgım bir kadın dogumcuya danıştım sadece progesteron başlamayı önerdi
Bende kullanıyorum iyi geldiğini düşünüyorum evet başka bir dr.a görünün dikkat edin takibi güzel yapsın

Proloton Depot haftada bir başla progestan vajinal başla kendin iste bu ilaçlarla güzel haftalara gelebilirsin

Bir sonraki randevum 1 şubatta dr degişikligi yapıcam geç olmaz degilmi agızdan progesteron kullanmak istemem zaten sarhoşluk uyku yapıyor
Bence progestan 200 sabah alsam fitil başla ve dr degistir proluton da başlasan iyi olur ama yine de onuda dr a danışip basla belki bilmedigimiz bi etkisi vardır bende ikisini de kullanıyorum serklajliyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…