Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Selamlar
18 haftalık rahîm ağzı ölçümüm 28mm nasıl sizce? Karından bakıldı.
Merhaba canım serklaj yapılmamıştı takipteydin değil mi? Karından ve vajinal ölçüm farkediyor en doğru sonuç vajinal ölçümle alınıyor bir daha ki doktora gittiğinde vajinal ölçmesini rica et bence.
Benim 23. Haftada karından ölçmüştü doktor 33mm çıktı serklajlıyım ben.

Yapılmadı bugün özele gittim cinsiyet öğrenme için o arada baktı doktor,vajinal olarak haftaya bakacak.

Kızlar merhaba boyle bır sayfa oldugunu bende yenı kesfettım benım durum sızlerden vahım galıba hem tup bebek hemde 10. Haftada mecburu serklaj acıl kanama ve acılmayla yapıldı. Suan 21. Hafta dayım dr cok ınce bır ıp tutuyor dedı bebek oynadıkca dıkılere baskı yapıyor agrıyor normal mı. Bıde uzunluk 0,795 cm yazıyor kımsede bu kadar kısalık duymadım sanırım hıc sansım yok sureklı yatıyorum ama bebek oynadıkca agrılarım cogalıyor malesef. Acayıp korkuyorum. Allah yardım etsın hepımıze

Hoş geldin aramıza öncelikle geçmiş olsun inşallah sağlıcakla alırsın bebeğini kucağına. Benimde ilk gebeliğim tüp bebekti ve kısalma farkedilince 20. Haftada serklaj yapıldı çok şükür kızımı kucağıma aldım sürekli yatarak umutusuz olma lütfen sen elinden geleni yapmış ve yapıyorsun 10. Haftada iyiki fark edilmiş ve tedbir alınmış şanslısın ben bu sayfayalari baştan sona okudum emin ol ve senin durumunda açılmasi olup serklaj olup bebeğini kucağına alanida duydum. Mümkün olduğunca yat canım kasılmaların olursa doktoruna söyle mutlaka onları önlemek için ilaç verirler zaten 21. Haftaya gelmişsin az kalmış 28-30 larıda görürsün inşallah canım ilk hedefin bu olsun ben hep öyle sayardm. Dualarım seninle..

Cok tesekkur ederım tup bebek merkezı fark etmıstı rahım fılmınde hısteroskopıde yapıldı 11. Haftada atılacağı bellıydı gebelıkten once ama kanama olunca acıl 10. Haftada yapıldı. Dr 24 haftayı gorebılırsek ıyı dedı 1 haftadır ne yapacagımı sasırdım dikişlerimde agrıdıkça tedırgın oluyorum neden hastaneye yatırmadı anlamadım hıc kımsede bu kadar kısa oldugunu gormedım ama beynım durdu soru bıle soramadım 2 senedır ugrasıyorum ama 10 sene yaşlandım Allah herkesın yardımcısı olsun imtihanımız kolaylassın inş.

Amin canım gerçekten çok zor yaşadıklarımız Allah hepimizin yardımcısı olsun dikişlerin sadece bebek baskı yaptığı için mi acıyor acaba, vajinal enfeksiyon idrar yolu enfeksiyonu bizim gibi serklaj olanlarda daha sık rastlanıyor idrar tahlillerin yapıldı mı ? Belki ağrıya sebep o dur. Bol su iç hem kasılmalarına iyi gelir hemde enfeksiyondan korur.

Her ay duzenlı yapılıyor ıdrar testı yanma falanda yok ıdrar yaparken 2 lt su ıcıyorum hergun. Persembe perınatologda detaylı randevum var bakalım onun gorusu ne olacak. Herseyın hayırlısı olsun allah çektiklerimizin karsılıgını mutlaka verıcek inş.

Çok geçmiş olsun canım benim rahim ağzı biraz alındı kanser öncü lezyonlar vardı sonra tüp Bebek yaptım kızım oldu serklajli tabi hep yattım hiç kalkmadan 25 haftalıkken preklamsi oldum 6 gün dayanabildik sezeryanla dünyaya getirdim 82 gün yoğun bakımda kaldı şimdi çok iyi ve şuan kendiliğinden hamile kaldım 22 haftalık olduk bundada serklajliyim yani demem o ki asla umudunu kaybetme sen hiç kalkmadan yat az kalmış inşallah bir kaç hafta daha dursa yeterli neler vardı burda burda geçirdiğim ikinci gebeliğim bu arada inşallah iyi haftaları görecez

Allah razı olsun 2 senedır ugrasıyorum ılkı 5 haftalıktı dustu gayet metanetlı bı ınsandım aslında dr cok demorılıze ettı benı yarında dogabılır suyun gelırse hemen gel dedı falan o kadar korktum kı 1 haftadır yuregım agzımda buraları okuyunca sızler yazınca tekrar umut doldu ıcıme 25 haftalık bebegın saglıkla yasayacagını dusunmemıstım ıcıme su serptın allah razı olsun canım. Allah sıkıntısız bıtırsın senınde hamılelıgını inş. Zamanında al bu sefer kucagına

Merhaba, bende 21de 05 mm le duruyordum 23 de acilmisti dikislerim doktorum yeniden serklajimi acip sikica bagladi. Sadece o iple 36+5 gunlukken dogum yaptim. Ustelik 1 cm acilmamda oldu alttan 33. Haftada ve ben ayaklandim gezdim o haftadan itibaren ona ragmen o dikis korudu. Ayni sekilde en ufak hareketimde dogum sancim basliyordu ilk zamanlar korkunun stresin tetikledigine inaniyorum. Ayaklarini yukari kaldir saga sola donmeden yat mumkunse surgu veya seyyar wc kullan ben oyle yaptim 2,5 ay banyo yapmadim annem sildi vucudumu yatarak yemek yedim dr kontrolu disinda ayaga kalkmadim. 33de gebelik zehirlenmesinden hastaneye yattim ve mecburi ayaklandim. Bu sekilde yatarken kan sulandirici mutlaka kullanilmali. Kendine ve bebegine guven basaracaksin.Ben cok umut aramistim yasarken bunlari sana umut olmak istedim.

Canım ıcıme umut oldun cok sagol Allah razı olsun bende yemek ıcın falan degıl sadece wc kalkıyorum 36 yı gectım 30u gorsem havalara ucucam ıkıncı kez dıkıs atılmıyor dıe soylemıstı bı doktor bana sana nasıl attılar bende sorayım doktoruma. Yeterkı sağlıklı dogsun razıyım herseye zaten benım basından berı tehlıkelı 5 aydır yatıyorum yıne yatarım çok sagol desteğin için

Slm kızlar nasılsınız dün akşam sancım vardı Sabah gittim birşey yok dedi idrar baktık çok az enfeksiyon var dedi 22+4 haftalığım bebek 500 Gr haftasıyla uyumlu ama iki gün Geride dedi bu kafama takıldı sizce nasıl sizler kaç haftalık kaç Gr

Emyldrm cnm bugün kontrolüm vardı perinatolojide, yine üstten ölçtü 34 mm dedi alttan bakılması daha iyi evet ama burdan rahatlıkla ölçebiliyorum cihazımız iyi dedi..İki gün önce yüzde 90 kız diyen özeldeki dr.un aksine bu kesin erkek dedi bide:)

Canım benimde detaylı 22. Haftada yapılmıştı 500 Gr haftasıyla uyumlu demişti bir iki gün ileri geri çok farketmez sıkma canını onlar değişiyor. Haftaya kontrolüm var tekrar merak ediyorum bende ne kadar oldu gelişimi nasıl
Perinatolog doktora güven canım onlar daha tecrübeli bizim gibi riskli gebeler konusunda maşallah çok iyi gidiyorsun %90 dediyse kesindir herhalde sağlıcakla gelsin inşallah

Yüzde doksan diyen normal kadın doğum doktoru ama tecrübeli yaşı var
Erkek diyen devlet hastanesinde perinatoloji bölümünde asistan doktor..
Hayırlısı bakalım

merhabalar nasilsiniz hamis arkadaşlar var Rabbim sagliklı kucagina almak nasip etsin sizlere

herkese umut olsun gecen yıl 30 aralikta 31 haftalikken doğan minik kuşum şuan 1 yaşında Rabbim herkese tatdırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…