Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Yüzde doksan diyen normal kadın doğum doktoru ama tecrübeli yaşı var
Erkek diyen devlet hastanesinde perinatoloji bölümünde asistan doktor..
Hayırlısı bakalım :cool:
Aa ben orayı karıştırmışım 😲 kız bebekler saklıyor cinsiyeti diyorlar ama bilemedim haftanda baya var 😁 detaylı ultrason yaptıracaksan o zaman kesin belli olur canım. Ben kızımı da oğlumuda 12.haftada öğrendim ama kesinleşmesi 20.haftalardaki detaylı ultrason da oldu ☺️ Allah gönlüne göre versin inşallah hayırlısı olsun 🤗

merhabalar nasilsiniz hamis arkadaşlar var Rabbim sagliklı kucagina almak nasip etsin sizlere

herkese umut olsun gecen yıl 30 aralikta 31 haftalikken doğan minik kuşum şuan 1 yaşında Rabbim herkese tatdırsın
Maşallah küçük savaşçıya büyümüş bile 😌 darısı bizim başımıza inşallah bir an önce 30 lu haftaları görmek tek ümidim bazen zaman durmuş hiç geçmiyor gibi geliyor.. Allah bağışlasın yavrunu sağlıcakla büyüsün inşallah ❤️🤲

Kızlar serklajım acılmıs hastaneye yatırdılar 😢 kese dısarı cıkmıs takıp edıp tekrar dıkıs atmaya calışacaklar cok umutsuzum 😔 22 haftalık henuz kese zarar gorur dıe korkuyorum ikinci kez dıkıs attırıp saglıklı dogum yapan var mı

Kızlar serklajım acılmıs hastaneye yatırdılar 😢 kese dısarı cıkmıs takıp edıp tekrar dıkıs atmaya calışacaklar cok umutsuzum 😔 22 haftalık henuz kese zarar gorur dıe korkuyorum ikinci kez dıkıs attırıp saglıklı dogum yapan var mı
Geçmiş olsun canım ya şimdi gördüm mesajını durumunuz nasıl oldu ? İnşallah bir sorun olmamıştır dualarım seninle ve bebeğinle🤲

Canim korkma Allah seninle olsun inşallah burdan yaz bize mutlaka

Geçmiş olsun canım ya şimdi gördüm mesajını durumunuz nasıl oldu ? İnşallah bir sorun olmamıştır dualarım seninle ve bebeğinle🤲
Cok sagol canım. Piskolojık olarak berbat durumdayım bıde bugun detaylım vardı bebegımı gormustum renklıde hepten perısan oldum malesef keske gormeseydım 😢 beklıyorum sabahı bakalım ne karar verıcekler cok umut vermıyolar zaten. ALLAH yardım etsın dıcek bısey yok

Merhaba, bende 21de 05 mm le duruyordum 23 de acilmisti dikislerim doktorum yeniden serklajimi acip sikica bagladi. Sadece o iple 36+5 gunlukken dogum yaptim. Ustelik 1 cm acilmamda oldu alttan 33. Haftada ve ben ayaklandim gezdim o haftadan itibaren ona ragmen o dikis korudu. Ayni sekilde en ufak hareketimde dogum sancim basliyordu ilk zamanlar korkunun stresin tetikledigine inaniyorum. Ayaklarini yukari kaldir saga sola donmeden yat mumkunse surgu veya seyyar wc kullan ben oyle yaptim 2,5 ay banyo yapmadim annem sildi vucudumu yatarak yemek yedim dr kontrolu disinda ayaga kalkmadim. 33de gebelik zehirlenmesinden hastaneye yattim ve mecburi ayaklandim. Bu sekilde yatarken kan sulandirici mutlaka kullanilmali. Kendine ve bebegine guven basaracaksin.Ben cok umut aramistim yasarken bunlari sana umut olmak istedim.
Benımde dıkıslerım acılmıs bugun gorduler yatırdılar hastaneye kese bıraz dısarı cıkmıs tekrar dıkıs atmayı denıcekler ama cok umutlu degıller. Umarım senın gıbı sanslıyımdır 🙏

Arkadaşım lütfen umudunu yitirme dualarımız seninle
Cok sagol canım. Piskolojık olarak berbat durumdayım bıde bugun detaylım vardı bebegımı gormustum renklıde hepten perısan oldum malesef keske gormeseydım 😢 beklıyorum sabahı bakalım ne karar verıcekler cok umut vermıyolar zaten. ALLAH yardım etsın dıcek bısey yok

Bak senin gibi dikişi tekrarlanan arkadaşımızda varmış lütfen umutsuz olma biliyorum çok zor yaşadığın canım rabbim bebeğini sana bağışlasın inşallah 🤲 sabah guzel haberlerini bekliyoruz

Arkadaşım naptınız
Yenı kendıme gelıyorum 3 saat surdu amelıyat hem karından abdomınal serklaj yapmıslar hem alttan uyandıgımda felaket bı agrım vardı o kadar operasyın gecırdım boyle bısey gormedım suan ıyıyım cok sukur🙏 resmen mucıze bas asagı dıkmısler kese ıcerı gırmıs oyle atabılmısler karından dıkısı. 🙏 Bakalım 2 hafta hastanedeyım beklıcez ne olucak gorucez ama umutsuz olunmaması gerekiyormuş sakın umutsuz olmayın mucizeler hep var Rabbım yardım edıyor 🙏

Yenı kendıme gelıyorum 3 saat surdu amelıyat hem karından abdomınal serklaj yapmıslar hem alttan uyandıgımda felaket bı agrım vardı o kadar operasyın gecırdım boyle bısey gormedım suan ıyıyım cok sukur🙏 resmen mucıze bas asagı dıkmısler kese ıcerı gırmıs oyle atabılmısler karından dıkısı. 🙏 Bakalım 2 hafta hastanedeyım beklıcez ne olucak gorucez ama umutsuz olunmaması gerekiyormuş sakın umutsuz olmayın mucizeler hep var Rabbım yardım edıyor 🙏
ay canım benim çok sevindim valla inşallah güzel geçecek zamanında gelecek Rabbim yardımcın olsun inşallah

Çok sevindim iyi olmanıza geçmiş olsun canım inşallah daha iyi olacaksınız sen moralini bozma umut her zaman var 🤲 hastanede takipte kalman daha iyi. Bir kaç güne ağrıların da geçecek inşallah 😌

Çok geçmiş olsun Allahim size şifalar versin bebeğinize de sağlık sıhhat ınsallah

Çok şükür canim sevindim senin adına Rabbim korktuğundan emin kılsın inşallah

Çok şükür canim sevindim senin adına Rabbim korktuğundan emin kılsın inşallah
Malesef canım suyum geldı dun. Ama hala bıraz su var dıe beklıyolar yatıyorum hıc kalkmadan ama bence sonu yok cok kucuk cunku daha hayırlısı. Sadece cok yoruldum evıme gıtmek ıstıyorum pıskolojım kaldırmıyor artık malesef.

X