Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba sanırım Abdominal serklaj oldunuz siz de . Benim de selvikal yetmezlik teşhisim var ve abdominal serklaj olacağım. Arda Hocayla görüştüm. Siz operasyonu kime oldunuz? Nasıl geçti iyileşme süreci kaç gün sürdü ? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum Teşekkürler

Merhaba her ikiz gebelikte serklaj olacak diye birşey yok mesela benim görümcem ikizlerine hamileydi ve serklaj falan olmadı 36 haftalıkken planlı sezaryen oldu biraz erken doğuyorlar İkizler belki onun için riske atmamak için demiştir doktorun. Önemli olan rahim ağzı uzunluğu kaç cm. Ben ilk gebeligimde 20. Haftada oldum kısalma farkedildi acil serklajdı o zaman da riskli dediler ama çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Şimdiki gebeligimde 14. Haftada yapıldı serklajım haliyle orada dikiş olduğu için kasılmala sertleşmeler biraz erken başlıyor bir torbanın ağzını büzmüş gibi düşünün serklajı. Kasılma içinde çeşitli ilaçlar veriyorlar benim dikiş sonrası ilk bir hafta biraz oldu kasılmam geçti ve evet dikiş olduğu sürece doğuma kadar yatmak istirahat etmek gerekiyor ki rahim ağzında kısalma olmasın bebek büyüdükçe dikişe baskı yapmasın diye.
Sağlıcakla alın kucağınıza ikizlerinizi inşallah

Çok teşekkür ederim

Geçmiş olsun abdominal serklaj nakadar fiyat istedi arda hoca

Cok rahat bir operasyon. Laparoskopik oluyor zaten anestezi ile. Sol karnimdan 2 delik acildi islemi yapmak icin ve gobekten giriyorlar bir de. Operasyondan 1 gun sonra ciktim, karnimda giris yapilan yerlerde ilk birkac gun hissiyat oldu sonra da o gecti. Operasyon acik ameliyat olmadigindan kolay iyilesme sureci. Hamile olmadigim icin de herhangi risk ile karsilasmadim. Riskki gebelik profesoru Ayhan hoca yapti TAC i

Çok teşekkürler Umarım en kısa zamanda hamile kalıp bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Verdiğiniz bilgiler çok kıymetli.

Merhaba aynısını ben de yaşadım bugün serklaj olalı 5 hafta oldu, fitili elimle iterken sert bir şeye değdi ip mi acaba ? Doktorun bir şey söyledi mi

Merhaba aynısını ben de yaşadım bugün serklaj olalı 5 hafta oldu, fitili elimle iterken sert bir şeye değdi ip mi acaba ? Doktorun bir şey söyledi mi
Merhaba doktorum korkma sorun olmaz demişti bir daha da değmedi elime öyle birşey.

Sonra internette okudum İpin ucunu uzun bırakıyorlarmış normal doğum öncesi dikişi alabilmek için.

Merhaba doktorum korkma sorun olmaz demişti bir daha da değmedi elime öyle birşey.

Sonra internette okudum İpin ucunu uzun bırakıyorlarmış normal doğum öncesi dikişi alabilmek için.
Merhaba bugğn doktor kontrolüm vardı evet aynen öyle ipin ucu değmiş elime korkacak bir şey yok dedi doktorum

Merhaba bugğn doktor kontrolüm vardı evet aynen öyle ipin ucu değmiş elime korkacak bir şey yok dedi doktorum
Sevindim canım için rahatlamıştır. Bende serklajdan üç gün sonra kontrole gitmiştim. Şimdi 1 ay oluyor cumartesi günü kontrolüm merak ediyorum dikiş ne durumda bebeğim nasıl. Allah'ın izniyle yolu yarıladık

Men bende 6 hafta önce serklaj oldum bu günlerde gebelik düşünüyorum inşallah. Yatarakmı geçiriyorsunuz merak ediyorum. 5 düşüğüm var

Men bende 6 hafta önce serklaj oldum bu günlerde gebelik düşünüyorum inşallah. Yatarakmı geçiriyorsunuz merak ediyorum. 5 düşüğüm var
Çok üzüldüm düşükleriniz için inşallah sağlıklı bir gebelik geçirir vaktinde kucağıniza alırsınız bebeğinizi evet yatarak oturarak geçiriyorum hamileliğimi doktorum evin içinde dolaşabilirsin dedi bende lavabo yemek ihtiyacı dışında genelde yatıyor oturuyorum kızımda da aynı şekilde devam ettim

Ben duş almayada korkuyorum. Hamile kalı
Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde hangi ilaçları kullandınız

Ben duş almayada korkuyorum. Hamile kalı

Hamilelik öncesi ve hamilelik sürecinde hangi ilaçları kullandınız
Kızım tüp bebekle dünyaya geldi onun için kullandığım ilaçlar farklıydı kanamalı zor bir hamilelik süreci geçirdim progestan fitil ve iğne ve vitaminlerimi kullandım tam düzene girdi derken bu sefer rahim ağzı kısalığı çıktı ve serklaj oldum tekrar progestana doğuma kadar devam ettim kan sulandırıcı kullandım.

Şimdi ki hamileliğim spontan gerçekleşti öğrendiğim andan itibaren progestana tekrar başlattı doktor ve 14. Haftamda önlem amaçlı serklaj yapıldı serklaj sonrası 2-3 gün kadar endol fitil kullandım kasılma olmasın diye sonra bıraktım şuan prosgestan magnezyum omega3 Kan sulandırıcı ve demir takviyesi kullanıyorum.

Duşumu kısa tutuyorum tabure de oturarak haftada bir alıyorum. Son zamanlarda eşim yardımcı olmuştu duş konusunda çok şükür kızım 35+5 günlükken sezaryenle dünyaya geldi.

Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin, banada nasip eder inşallah. çok tşk ederim bilgileri paylaştığın için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…