Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba kızlar. Benimle aynı sorunları yaşayanlar yardimci olabilir mi?
Rahim ağzı yetmezliği yok çok şükür. Ancak kasılma ve agrilarim var yaklaşık 4 haftadır. 10 gun onceki kontrolde karnimdaki sertligin aslinda kasılma olduğu söyledi doktor. Nidicard verdi. O ilacı alınca baş ağrısı, çarpıntı, yüzde kızarıklık yapıyor. Çok ağır geldi bana. Kullandigim zaman da tamamen kesilmedi zaten. Magnezyum kullaniyorum o da care olmadı. Şimdi ise progestan fitil kullanmaya başladım. İyi gelmezse adalat başlayalım dedi doktor. Bazen adet ağrısı gibi oluyor, bazen sancı uzun sürüyor. Bazen de ağrısız kasılma oluyor özellikle geceleri.
Siz neler kullanıyorsunuz? Ilaclar bebege zarar verir mi? Kasılmalar için çok erken değil mi? Geçmeyecek mi? Kac hafta daha sabredebiliriz?
Erken doğum yaparım diye çok korkuyorum. Prematüre dogan ikizlerim var. O kadar zor zamanlar geçirdik ki aynı kabusu yaşamak istemiyorum.

Merhaba serklaj oldunuz mu nasılsınız salı günü bana da yapılacak da biraz korkuyorum
Evet dün 13.30 da yapıldı serklajım anestezi ile yapıldığı için pek bişey anlamadım dün ağrım vardı akşamda devam etti. Adet sancısı gibi. Hafif açık renkli kanamamda oldu. Bugün daha iyiyim doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum. Dinleniyorum ağrım geçti sayılır kanamada durdu çok açık pembe geliyor. Korkma zor bir işlem değil. Sen kaç haftalıksın?

Bu benim ikinci gebeliğim ve serklajım kızıma hamileyken de olmuştum çok şükür sağlıcakla kucağıma aldım inşallah bunuda alabilirim

Doktorunuz kasılmaları engellemek için bütün önlemleri almış gibi görünüyor benimde erken haftalarda başlamıştı kasılmalarim 35+5 günlükken doğum yaptım ama ben serklajlıydım o tetikliyordu. Dinlenin mümkün olduğunca ve ilaçlarınızı kullanın ben adalat kullanmadım hiç ama burada kullananları çok okudum. Kasılmalarınizi sayın günde kaç kez oluyor doktorunuza bildirin mutlaka. İnşallah zamanında kucağınıza alırsınız

Cok geçmiş olsun insallah bu bebeğiniziz de sağlıkla doğar cok sevindim iyi olmanıza 2. Serklaj ve 2. Gebelik cok guzel bu bana moral oldu Genel anestezi ilemi ve nerede oldunuz acaba benimde 2. Gebeligim ilkinde erken doğum yaparak kaybettim bu sefer serklaj olmam gerekiyormuş

Sağolun teşekkür ederim
Genel anestezi ile oldum İstanbul Medipol Mega Hastanesi'nde takipte olduğum kadın doğum doktorum yapti serklajımı. Daha önceki hamileligimde tüp bebek tedavimi yapan doktorum yapmıştı serklajımı Brüksel tüp bebek merkezi sahibi. İki işlemde de aynı şeyleri yaşadım bı fark yoktu. Birincisinde kısalma farkedildi 20. Haftada yapıldı şimdi 14. Hafta önlem amaçlı erken atıldı.

Kaybınız için çok üzüldüm inşallah bu sefer serklajla birlikte güzel bir de istirahatle yavrunuzu kucağınıza alırsınız korkmayın herşey küçük meleklerimiz için

İyilerimi canım gözleri de iyi 3 hafta sonra tekrar muayene edecekler kontrol işte çok şükür
masallah canım gözlerinin durumu iyi olana kadar bu muayenenin devamı gelecek canım 5 kere olduk bu rop muayenesini 6.aydan sonra normal göz muayenesi olarak gececek kontrolleri

Bende gittim doktora canım salı günü sabahına doğumum var inşallah gününü doldurtuyor canım 37+0 da işlemleri yaptırdık gün sayıyorum artık
Ohh hadi bakalım atlattın inşallah sendee bol şans canım. Benim doğum yapalı 20 gün oldu bugün. Herşey yolunda çokk şükür. Bebeğim yanımda uyuyo. Uslu bi bebek Doğum hikayemde çok kolaydı. Spinal sezeryan oldum. 3. Güne ağrım da kalmamıştı. Darısı buradaki tüm arkadşlarımın başına inşallaah

Teşekkür ederim cevabınız için.
Keşke 36. Haftaya ulasabilsem. Önceki gebeligimde 32. Haftada başka sebeplerle doğum yaptım. Bu daha önce başıma gelmemişti. Ikizlerde bile böyle kasilmam olmadı. Ama bugün ümitsizliğe kapildim. Yine yogun bakım yolu gozleyecegim sanirim

masallah canım gözlerinin durumu iyi olana kadar bu muayenenin devamı gelecek canım 5 kere olduk bu rop muayenesini 6.aydan sonra normal göz muayenesi olarak gececek kontrolleri
Doktor tamam artık görmeme gerek yok diyene kadar göz muayenesine götürülecek dedi doktorum da aynen canım sağlıklı olsunlar da

Anladim teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için insallah hep beraber sağlıkla aliriz bebeklerimizi

Ilki 27 haftalık olduğu için doğum kanalında bogulabilir dedi sezeryan oldum. Ikincisi 22 haftalık normal doğum. Üçüncüsü 36 haftalık sezeryan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…