Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
arkadaslar bende rahim agzı yetmezliği vardı
13. haftamda dikiş uygulandı
benimle aynı seyleri yaşayıp erken dogum yasayan var mı
ben simdi rahim kasılmalarını engelleyici ilac kullanıyorum
ve ayda bir penisilin vuruluyorumsenağlama
Bnde de Rahim ağzı yetmezliği varmış kaybettim bebeğimi 27 haftalık ti

arkadaşım mm.yaaa yine isyan ettim.beni kontrol eden salak doktorlar nasıl fark etmez.allaha havale ediyorum. benimki hakkaten kısa o zaman.yaa prof rıza madazlı niye öyle dedi ki.normal dedi bana.haaay allah nasıl üzülüyorum bi bilsen.anlamıyorum bu insanları yapamıyosan yapma doktorluk işte.kanamam varken bile eve gönderdiler beni.yaa evde doğursaydım.kızım bide bi sağlıklıydı ki. nasıl içim yanmasın şimdi.
Bnmde oyke kanamam oldu alttan bktilar eve gndrdi ler Rahim ağzı yetmezliği varmış kaybettim bebeğimi 27 haftalık ti

ayyy evdemisiniz cıktınizmı hastaneden şükür Rabbime normal canım bu kadar ustune titremen ancak rahat ol kızımında cok kacardı halende öyle, ancak bir sekilde büyüyorlar
Çıktık canım çok şükür 🙈❤️ Sorma canım ya hemde nasılım panik atak hastası olcam diye korkuyorum 😭 biberonla beslerken mi kaçardı canım aklım gidiyor benim öyle olunca ya 🥺

Ay kuzucum ya benim oglanda yarin insAllah 3 aylik olucak kendime oz guvenim bittiya catlaklar bir yandan gobekde cabasi yani😂 kendime aynada bakasim yok senin kizce kac aylik oldu ay yoruyodur simdi kuzum yalnis bilmiyosam seninde kuzu erken dogdu basimi ne zaman tutmaya basladi benim oglan tutamiyo hala
sagol canım iyiz hamd olsun kızcemde iyi şükür cok hareketli oldu artık gidecegi yere döne done gidiyor artık 😊 canım ben hamilelikte 8 kilo almıstım, dogumdan sonra hamile kaldığım dogum kilosuna düştüm, hamileligimde hicbirsey yiyememistim dogum yapınca herseye deli gibi saldırdım haliyle suanda 4 kilo aldım diyet yapmıyorum canım emzirdigim icin sutten kesilince insallah yapacağım firsat buldukca cocuga bebek arabasına koyup yüruyorum disarda zaten halen sezeryan yerimde sızılar devam ediyor uyusukluk gecmek bilmedi kadin dogum dr 1 yılı tamamlaninca sonra gecer dedi fazla agir hareket yapmakta istemiyorum açıkcası

B
Prematüre anneleri bende 32.haftamda doğum yaptım bebeğim 27 günlük 2 haftadır evdeyiz ama ben panik atak gibiyim çok korkuyorum öksürse hapşırsa gık dese ödüm çıkıyor mama verirken boğazına kaçıyor aklım çıkıyor korkudan ne zaman atlatırım bu durumları
Bir kaç gün sonra geçer inşallah ama sizde biraz kendinizi rahatlatın iyi düşünün

Kesinlikle katılıyorum geceleri uyuyamiyorum sağ kalçama ve bacağıma çok kötü ağrı giriyor
Canım geçmiş olsun neyse ki idrar temiz çıkmış sevindim dikkat et kendine. Nidilac diye ilaç kullanıyormuşun sen ? Bana hastanede yattığım gece vermişlerdi 48 saat 6 saatte 1 kullanıp kestik. Sonrasında dr kullanabilirsin günde 1 dedi ama bana inanılmaz baş ağrısı yapıyor içemiyorum
Bende de sağ bacakta ağrı oluyor ve o bacakta varis çıktı...
Hayrilisiyla aralığı görelim insallah Sağlıcakla bebislerimizle.

Progestanı vajinal kullanan oldu mu dün ilk kez kullandım parmağımızla iyice içeri yerleştirmek mi gerek. Serklaj olduğu için korktum fazla itmedim sabah beyazlıklar vardı.

X