Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım benim sen çok şanslısın rahim ağzı yetmezliği eken teşhis konmuş.ben 20. haftada bebğimi kaybttim.18.haftada rahim ağzı açılmış ve su kesesi dışarı çıkmıştı. serklj (dikiş)yapıldı ama kasılmalar başlamıştı durduulamadı.bana denilen 12 haftada dikiş atılmalıydı.yüzde 90 bebek kurtulurdu dendi.çünkü rahim agzı bebek büyümeden ağırlık almadan sertlşirmiş.b çok kişi var böyle doğum yapan.hatta arkadaşım dikiş alınığı halde rahim agzı açılmadı.doğu sezeryanla oldu. senin tanın ne zaman kondu.nasıl kondu.ilk gebeliğin mi.doktorun kim.sende bana biraz bilgi verirsen çok sevinirim.bebeğimi yeni kaybettim.hala atlatamıyoum.ve bunu tekrar yaşamak istemem.sen çok şanslısın.canını sıkma ve bol bol dinlen bence.
Bende 24. Haftada erken doğumla bebeğimi kaybettim rahim genişmiş erken açılmış dediler doğum olmadan 2 gün önce kontrole gitmiştim erken doğum olacağını nasıl farketmiyorlar çoğu kişi riskim var diyor doktorları onlara söylüyor bizimkiler bişey görmü
Canım bu tamamen dr unun kaliteli olup olmamasına bağlı
Gebeliğin başından beri kaç tane doktor değiştirdim özel ve devlette kimse bişey görmedi doğuma giren doktor da kendi doktorum değildi o da doktor anlamazdı dedi anlamadım bişey olan bize oldu

Merhabalar arkadaşlar öncelikle bebeklerimizi kaybeden annelere başınız sağolsun şuan hamile olanlar sağlıkla alın inşallah benim 2. Gebeliğin de 20 haftada bebegin ayrıntılı ultrason gününde kızımı 23+4 de aniden doğum kasilmalarimla giitigim hastahanede doguruyirsun dediklerinde inanamadim çok erken diye feryat figan ortalığı yaktım yıktım ama durduramadik doğumu ama allah ol desin yeterki kızım yaşıyor doktoro söyleyince bide alltan bakmak istedi hayatımın 2. Şokunu orda yaşadım 20. Haftadayum ama çocuk 21 hafta ile uyumlu ve doğum başlamış dedi 😢😢acil serklaj atildi tam 1 hafta sonra dikiş kontrolüne gideceğimiz gün aniden suyun geldi oğlum ayağını doğum kanalına sokmuş kurtaramadik 6 ay oldu kaybedeli 😭😭 çare arıyorum abdominal serklaj ameliyatı var arkadaşlar olan varmı bu karından girilip yapılan bi operasyon
23+4 de doğum yaptığınızda bebeğinizin kalp atışı normalmiydi bende 23+6 ydı kalp atışı 15-20 lerdeydi ayağı dışarı çıkmıştı normal doğumu seçtiğim için bazen kendimi suçluyorum yaşar mıydı acaba diye kızınız sağlıklı Bi bebek mi şuan o haftalarda yaşama ihtimali düşük sorunlu bir bebek olur demişlerdi de

Kızlar dün gece saat 3 den beri baş ağrısı çekiyorum ne yaptıysam geçmedi en so un da eşim akşam gelince hastaneye gidelim dedim tansiyon 16 ya 7 cıktı serum takıldı sonra kendi dr uma haber verdim tansiyonun çok.yuksek bizim hastaneye git yatırabilirim dedi idrar tahlili verdim tansiyonum 14 9 olmuş idrar tahliline göre görüşeceğiz yeniden

Iyi.aksamlar kizlar nasilsiniz ne zamandr ugramiyorum nasilsiniz bebisler nasil insAllah iyilerdir hep duamdasiniz😊

icroc icroc kuzucim nasilsin cimcimen nasil ya canim bisey sorucam ya gebelik kilolarini vere bildinmi diet filan uyquladinmi canim

Ya ben diyorum ya krem hiç fayda etmedi bana sonra ayva çekirdeğinden

Canım Allah sabrını arttirsin hepimizin bir hikâyesi var tabi ben ilk hamileligim de hep düşük tehlikem vardı 12 haftalıkken dr um tehliken geçti dedi ama 19 haftalıkken detaylı ultrason a gittiğim de ki bebeğimi o gittiğim prof kurtardı 2 güne kalmaz doğar dedi rahim 2 cm acilmis ve kızımın totosunu balon şişirerek ittirmisler ve o sekil de dikiş atıldı banyo yapmam bile yasaktı bende hoc kalkmadım ayağa çok şükür o sekil de 38 haftaya kadar kızım benimle kaldı şimdi de 12 haftalıkken serklaj yapıldı ama rahim boyum kısalıyor inşallah oğlum da benimle olabildiğince kalsın diye dua ediyorum Allah yardımcın olsun canım
Rabbim yardimcin olsun hep sonu güzel biten hikayelerimiz olsun inşallah sizin için dua edicem şuanda çocuk düşüncesi beni çok çok korkutuyor en güzel zamanda hayırlı sağlıklı zamanında doğan evlat nasip olur inşallah banada

23+4 de doğum yaptığınızda bebeğinizin kalp atışı normalmiydi bende 23+6 ydı kalp atışı 15-20 lerdeydi ayağı dışarı çıkmıştı normal doğumu seçtiğim için bazen kendimi suçluyorum yaşar mıydı acaba diye kızınız sağlıklı Bi bebek mi şuan o haftalarda yaşama ihtimali düşük sorunlu bir bebek olur demişlerdi de
Yani ne dense aslında çok doğru olmaz bu kader aslında malesef doğumdan hemen sonra canlandırma yapıldı 3 saat yaşar yada 3 gün dendi mucizemiz bizi seçti ama çok fazla sorunla bogustuk 5,5 ay kuvezde kaldı beyin kanaması geçirdi ona bağlı hidrosefali oldu şuan 3 yaş dicek 7 kez ameliyat oldu 2 gözlerinden şuanda fizik tedavi alıyor 100%saglikli değil ama agirda değil hayata biyerlerden hala tutunmaya çalışıyor a 23+5 de doğan başka arkadaşımın var onunki gayet sağlıklı çok.sukur bu nasip kısmet ve imtihan aslında

Yani ne dense aslında çok doğru olmaz bu kader aslında malesef doğumdan hemen sonra canlandırma yapıldı 3 saat yaşar yada 3 gün dendi mucizemiz bizi seçti ama çok fazla sorunla bogustuk 5,5 ay kuvezde kaldı beyin kanaması geçirdi ona bağlı hidrosefali oldu şuan 3 yaş dicek 7 kez ameliyat oldu 2 gözlerinden şuanda fizik tedavi alıyor 100%saglikli değil ama agirda değil hayata biyerlerden hala tutunmaya çalışıyor a 23+5 de doğan başka arkadaşımın var onunki gayet sağlıklı çok.sukur bu nasip kısmet ve imtihan aslında
Doğru diyorsunuz ben sağlıklı olmayacağından değil ama normal doğumu neden seçtim onu bile bilmiyorum o an ağzımdan öyle çıktı ama doktor ihtimal vermedi sezeryan yapmaya başlamadan da kaybedebiliriz demişti kalp atışı sınırın çok altındaydı çünkü sancıları anladım ama doğum ihtimalini göz önünde bulundurmadım hastaneye çok geç gittim herşey kader kısmet demekten başka bişey diyemiyorum

Doğru diyorsunuz ben sağlıklı olmayacağından değil ama normal doğumu neden seçtim onu bile bilmiyorum o an ağzımdan öyle çıktı ama doktor ihtimal vermedi sezeryan yapmaya başlamadan da kaybedebiliriz demişti kalp atışı sınırın çok altındaydı çünkü sancıları anladım ama doğum ihtimalini göz önünde bulundurmadım hastaneye çok geç gittim herşey kader kısmet demekten başka bişey diyemiyorum
Benim kızımın kalp ritmi hiç bozulmadi doğduğunda ciğerler gelişmediği için müdahale edildi nasibimizde varmış görecek günü yasayacsk bi ömrü varmış demekki oğlum 1 hafta daha küçük ama gramı kızıma göre daha iyiydi o yaşamadı bende normal doğum yaptım kızım kafadan normal geldi oğlum.ayaktann onlar cennet kuslarimiz bizim

Merhabalar arkadaşlar öncelikle bebeklerimizi kaybeden annelere başınız sağolsun şuan hamile olanlar sağlıkla alın inşallah benim 2. Gebeliğin de 20 haftada bebegin ayrıntılı ultrason gününde kızımı 23+4 de aniden doğum kasilmalarimla giitigim hastahanede doguruyirsun dediklerinde inanamadim çok erken diye feryat figan ortalığı yaktım yıktım ama durduramadik doğumu ama allah ol desin yeterki kızım yaşıyor doktoro söyleyince bide alltan bakmak istedi hayatımın 2. Şokunu orda yaşadım 20. Haftadayum ama çocuk 21 hafta ile uyumlu ve doğum başlamış dedi 😢😢acil serklaj atildi tam 1 hafta sonra dikiş kontrolüne gideceğimiz gün aniden suyun geldi oğlum ayağını doğum kanalına sokmuş kurtaramadik 6 ay oldu kaybedeli 😭😭 çare arıyorum abdominal serklaj ameliyatı var arkadaşlar olan varmı bu karından girilip yapılan bi operasyon
Başınız sağolsun 🤲 M Mnkfasulyem arkadaşımız yaptirdi daha yeni abdominali size yardımcı olur

Çok teşekkür ediyorum çok mutlu olurum yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim 🤗
Rica ederim ama abdominali tek dikişli kayipta hemen düşünmeyin. Ben iki kez başarısız serklaj sonrası 3. Cu dikişte sağlıkla alabildim. Mesele vaktinde ve güzel dikiş atılması sizinde ısrarla yatmaniz. Çünkü rahim ağzı yırtılmış, hiç olmayan, ve en az iki kez dikişli kayiplarda yapılıyor yani hastaları eleyerek yapıyorlar. Siz hangi şehirde yaşıyorsanız oranın en iyi kadın dogumcusuyla gebelik öncesi konuşun gerekli testleri yaptırın bence

Rica ederim ama abdominali tek dikişli kayipta hemen düşünmeyin. Ben iki kez başarısız serklaj sonrası 3. Cu dikişte sağlıkla alabildim. Mesele vaktinde ve güzel dikiş atılması sizinde ısrarla yatmaniz. Çünkü rahim ağzı yırtılmış, hiç olmayan, ve en az iki kez dikişli kayiplarda yapılıyor yani hastaları eleyerek yapıyorlar. Siz hangi şehirde yaşıyorsanız oranın en iyi kadın dogumcusuyla gebelik öncesi konuşun gerekli testleri yaptırın bence
İstanbul'da yaşıyorum 2. Doğumun ama 1 serklaj bu işi çok iyi yapan bo dokotr var şuan pandemi olduğu için görüşmeyi erteliyorum açıkçası kızım daha çok minik ve sağlık sorunları var onları halletmeden bu zorlu yola girmekten korkuyorum şuan için bakalım inşallah hayırlısı olur hepimiz için güzel gunler yasariz evlatlarimizla

Kızlar dün gece saat 3 den beri baş ağrısı çekiyorum ne yaptıysam geçmedi en so un da eşim akşam gelince hastaneye gidelim dedim tansiyon 16 ya 7 cıktı serum takıldı sonra kendi dr uma haber verdim tansiyonun çok.yuksek bizim hastaneye git yatırabilirim dedi idrar tahlili verdim tansiyonum 14 9 olmuş idrar tahliline göre görüşeceğiz yeniden
Geçmiş olsun canım kaç haftalıksin büyük ihtimalle preklamsi olmuş

icroc icroc kuzucim nasilsin cimcimen nasil ya canim bisey sorucam ya gebelik kilolarini vere bildinmi diet filan uyquladinmi canim
sagol canım iyiz hamd olsun kızcemde iyi şükür cok hareketli oldu artık gidecegi yere döne done gidiyor artık 😊 canım ben hamilelikte 8 kilo almıstım, dogumdan sonra hamile kaldığım dogum kilosuna düştüm, hamileligimde hicbirsey yiyememistim dogum yapınca herseye deli gibi saldırdım haliyle suanda 4 kilo aldım diyet yapmıyorum canım emzirdigim icin sutten kesilince insallah yapacağım firsat buldukca cocuga bebek arabasına koyup yüruyorum disarda zaten halen sezeryan yerimde sızılar devam ediyor uyusukluk gecmek bilmedi kadin dogum dr 1 yılı tamamlaninca sonra gecer dedi fazla agir hareket yapmakta istemiyorum açıkcası

idrara bakmalarinin sebebi protein kaca varmı diye bakacaklardir tansiyon yuksekligi genellikle bundan kaynaklaniyor bu problem yuzunden ben erken dogum yaptım. dilimde dönmuyor bu hastaligin ismine (preeklampsi) gebelik zehirlenmesi deniliyor.

inşallah sizde böyle birsey olmaz 24 saatlik idarara filan bakiliyor 300 ustune cıkarsa sıkıntı oluyor

gecmiş olsun

idrara bakmalarinin sebebi protein kaca varmı diye bakacaklardir tansiyon yuksekligi genellikle bundan kaynaklaniyor bu problem yuzunden ben erken dogum yaptım. dilimde dönmuyor bu hastaligin ismine (preeklampsi) gebelik zehirlenmesi deniliyor.

inşallah sizde böyle birsey olmaz 24 saatlik idarara filan bakiliyor 300 ustune cıkarsa sıkıntı oluyor

gecmiş olsun
Sağol canım bir sıkıntı çıkmadı idrarda ama tansiyonumu ölçmeye devam edeceğim

Bende

gecmiş olsun
Bende preklamsi den doğum yaptım ya

Bende

Bende preklamsi den doğum yaptım ya
Bende ama benimki 32, de başladı 37 ye kadar katı diyet yaptım ilaçlarla devam ettik vaktinde doğdu şükür bunun tekrarlama olasılığı yüksek 20. Haftadan sonra sürekli ölçün tansiyonunuzu sabah öğle akşam yemeklerden yarım saat önce

X