Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Tuzlu suyla mı sildin çok acımıştır canın 🙁 lansinoh sürüp Philips in kalkanını koyuyorum dünden beri birazcık hafifledi gibi
Yok canım tuzlu suya göğüs üçünü degiiryordum emzirdikten sonra ama bana krem felan hiç fayda etmedi o zaman şimdi de daha ne yapacağıma karar veremedim gümüş kalkan alasım var ama daha ona da karar veremedim Allah yardımcın olsun canım

Yok canım tuzlu suya göğüs üçünü degiiryordum emzirdikten sonra ama bana krem felan hiç fayda etmedi o zaman şimdi de daha ne yapacağıma karar veremedim gümüş kalkan alasım var ama daha ona da karar veremedim Allah yardımcın olsun canım
Senin de canım ben deneyeyim tuzlu suyu bugün bana bebeklerin anne sütünü kustuğunu söyledi 5.günü doğumun sen yaşadın mı böyle bir şey normal mi acaba bilemedim

canım benim sen çok şanslısın rahim ağzı yetmezliği eken teşhis konmuş.ben 20. haftada bebğimi kaybttim.18.haftada rahim ağzı açılmış ve su kesesi dışarı çıkmıştı. serklj (dikiş)yapıldı ama kasılmalar başlamıştı durduulamadı.bana denilen 12 haftada dikiş atılmalıydı.yüzde 90 bebek kurtulurdu dendi.çünkü rahim agzı bebek büyümeden ağırlık almadan sertlşirmiş.b çok kişi var böyle doğum yapan.hatta arkadaşım dikiş alınığı halde rahim agzı açılmadı.doğu sezeryanla oldu. senin tanın ne zaman kondu.nasıl kondu.ilk gebeliğin mi.doktorun kim.sende bana biraz bilgi verirsen çok sevinirim.bebeğimi yeni kaybettim.hala atlatamıyoum.ve bunu tekrar yaşamak istemem.sen çok şanslısın.canını sıkma ve bol bol dinlen bence.
Başınız sağolsun Bende 24. Haftada erken doğumla bebeğimi kaybettim rahim genişmiş erken açılmış dediler doğum olmadan 2 gün önce kontrole gitmiştim erken doğum olacağını nasıl farketmiyorlar çoğu kişi riskim var diyor doktorları onlara söylüyor bizimkiler bişey görmüyor

Başınız sağolsun Bende 24. Haftada erken doğumla bebeğimi kaybettim rahim genişmiş erken açılmış dediler doğum olmadan 2 gün önce kontrole gitmiştim erken doğum olacağını nasıl farketmiyorlar çoğu kişi riskim var diyor doktorları onlara söylüyor bizimkiler bişey görmüyor
Canım bu tamamen dr unun kaliteli olup olmamasına bağlı

Bu arada çok teşekkür ederim tuzlu su bugün baya işe yaradı ağrılarımı çok azalttı

Kendi sütünü göğüs uçlarına sürebilirsin. yara olduysa lansinoh krem kalkan kullanmıştım ben. Bir de sağım yaparken göğüs ucun acıyorsa tam oturmamıştır acıtmayana kadar pozisyonunu Değiştir

Kendi sütünü göğüs uçlarına sürebilirsin. yara olduysa lansinoh krem kalkan kullanmıştım ben. Bir de sağım yaparken göğüs ucun acıyorsa tam oturmamıştır acıtmayana kadar pozisyonunu Değiştir
Evet ben yanlış sağım yapıyormuşum onu da anladım kalkan ve tuzlu su baya işe yaradı şu an çok teşekkür ederim

Merhabalar arkadaşlar öncelikle bebeklerimizi kaybeden annelere başınız sağolsun şuan hamile olanlar sağlıkla alın inşallah benim 2. Gebeliğin de 20 haftada bebegin ayrıntılı ultrason gününde kızımı 23+4 de aniden doğum kasilmalarimla giitigim hastahanede doguruyirsun dediklerinde inanamadim çok erken diye feryat figan ortalığı yaktım yıktım ama durduramadik doğumu ama allah ol desin yeterki kızım yaşıyor doktoro söyleyince bide alltan bakmak istedi hayatımın 2. Şokunu orda yaşadım 20. Haftadayum ama çocuk 21 hafta ile uyumlu ve doğum başlamış dedi 😢😢acil serklaj atildi tam 1 hafta sonra dikiş kontrolüne gideceğimiz gün aniden suyun geldi oğlum ayağını doğum kanalına sokmuş kurtaramadik 6 ay oldu kaybedeli 😭😭 çare arıyorum abdominal serklaj ameliyatı var arkadaşlar olan varmı bu karından girilip yapılan bi operasyon

Merhabalar arkadaşlar öncelikle bebeklerimizi kaybeden annelere başınız sağolsun şuan hamile olanlar sağlıkla alın inşallah benim 2. Gebeliğin de 20 haftada bebegin ayrıntılı ultrason gününde kızımı 23+4 de aniden doğum kasilmalarimla giitigim hastahanede doguruyirsun dediklerinde inanamadim çok erken diye feryat figan ortalığı yaktım yıktım ama durduramadik doğumu ama allah ol desin yeterki kızım yaşıyor doktoro söyleyince bide alltan bakmak istedi hayatımın 2. Şokunu orda yaşadım 20. Haftadayum ama çocuk 21 hafta ile uyumlu ve doğum başlamış dedi 😢😢acil serklaj atildi tam 1 hafta sonra dikiş kontrolüne gideceğimiz gün aniden suyun geldi oğlum ayağını doğum kanalına sokmuş kurtaramadik 6 ay oldu kaybedeli 😭😭 çare arıyorum abdominal serklaj ameliyatı var arkadaşlar olan varmı bu karından girilip yapılan bi operasyon
Canım geçmiş olsun rabbim sabırlar versin ben olmadım bilmiyorum ama bu grupta eskidenmiydi hatırlamıyorum olan vardı inşallah msjini görüp dönüş yaparlar sana

Yok gibi bir şey bugün itibariyle harikasın valla :) şöyle yapıyorum tuzlu suyla temizleyip philips event in koruyucusunu takıyorum inanılmaz rahatladım . Mutlaka tavsiye ederim sana da gümüş kapak falan alma
Ya ben diyorum ya krem hiç fayda etmedi bana sonra ayva çekirdeğinden
Canım Allah sabrını arttirsin hepimizin bir hikâyesi var tabi ben ilk hamileligim de hep düşük tehlikem vardı 12 haftalıkken dr um tehliken geçti dedi ama 19 haftalıkken detaylı ultrason a gittiğim de ki bebeğimi o gittiğim prof kurtardı 2 güne kalmaz doğar dedi rahim 2 cm acilmis ve kızımın totosunu balon şişirerek ittirmisler ve o sekil de dikiş atıldı banyo yapmam bile yasaktı bende hoc kalkmadım ayağa çok şükür o sekil de 38 haftaya kadar kızım benimle kaldı şimdi de 12 haftalıkken serklaj yapıldı ama rahim boyum kısalıyor inşallah oğlum da benimle olabildiğince kalsın diye dua ediyorum Allah yardımcın olsun canım

X