Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
6 yıllık evliyim 🤷🏻‍♀️ 3.5 yıllıkken aylarca süren tedaviden sonra hamile kaldım ve dış gebelikti alındı.
Aynı tedaviyle 3 ay sonra tekrar hamile kaldım onuda 21 haftalık erken doğumla kaybettim. Aralık 2018de 😔
Mart 2019dan ekime kadar aynı şekilde tedaviler,iğne ilaçlar olmadı.
Kasımda mide küçültme ameliyatı oldum ve ameliyattan 6 ay sonra denemeye başladık.
Pko var gittiğim her dr kilo verirsen her şey düzelir diyordu ve ben 41 kilo verdim. Ama adetlerim düzelmedi 🤷🏻‍♀️ 3.5 ayda 2 defa adet oldum onlarda tarlusalla.
Yani anlayacağın çok dirençli yumurtalıklarım var. Olmuyor bu yüzden...
Tekrardan başladım k.d. druna gitmeye. Bakalım nasip artık.
Pko aslında hamile kalmana engel bir durum olmuyor doktorların söylediği kadarıyla yumurta geliştirici iğne çok etkili oluyormuş yumurta bol olduğu için .

malesef işi kitabına uyduruyorlar bir bana degil orda yatan premature bebislerin ailelerin hepsine aynı davrandılar sömürüyorlar bu zamana kadar odedigin paraların hicbiri gözün gormedi ancak su verdigimiz kuvez icin boşa para cok canımı sıkmıştı yavrumun hatrına sustum zavallı esim artık espiriye vurmaya başladı böbreklerimi satıyorum alan yokmu demeye baslamıştı her masraf tek kisinib ustune yuklenince Allaha şükür atlattık geldi gecti özel hastane benim gittigim yer devlet hastanelerinde boyle bisey olacagını sanmiyorum
Valla fırsatçılar ya bu hastaneler. İnsan çocuğu olunca da gözü görmüyor . Ben Bugün sordum medikal park a hem ikiz benimkiler hem de erken doğacaklar hiç ücret alınmıyor dedi bana doktorum

Bi hafta annem kaldi yanimda dogumdan sonra. Sezeryan olmustum agrim sizimda hafifleyince anne gidebilirsin dedim. Oyle bikmisim ki muhtac olmaktan herkes 20 gun yataktan kalkmadi ben ilk gun kendim gittim wcye falan. Bakiyorum aklimin ereigince cok sukur guzel anlasiyoruz fistigimla, uykusuda bigun cok guzelse ertesi gun burnumdan getiriyo sarhos oluyorum bazen yorgunluktan ama çokk sukur 🙏senin yagiz paşan nasil?bu arada sen ogluna su veriyomuydun canim? Ben mama ve sagarak sutumu veriyorum meme reddi yasadik ve sasece uyurken emiyor gece, mamadan sonra biraz su ver diyende var 6 ay aman aman diyende iyice korktum su zehirlenmesi yasiyabiliyolarmis
Aman masallah kuzucuga. Kendin bakman en guzeli. Kendi kurallarinla yetistir, emek ver. Elinin altinda internet, sor sorustur. Herseyi ogrenio insan. Zamnla daha kolaylascak zaten.
Su konusunda soyle soliyim. Ben doktora sordum, zehir degil sonucta verebilirsin ancak kilo alimi yavaslayabilir dedi, sonucta mamayla dolacak kisim, su ile doluyo ole dusun dedi.
Bebek bakimi okumis yurt disinda bi arkadas vardi. Dedi ki, mama sonrasi 1 cay kasigi ver ki, dili temizlensin. Amac su icirmek diil, dilini temizlemek. Annem de bole soledi. Ben de hep verdim. Mamanin tadina baktiysan sekerli ,tatli bi yapisi var. Bence gerekio. Pamukcuk fln da olmadi hic yagiz.
Su zehirlenmesi olayi olmasi icin, gun boyu sadece su fln icmesi lazim. Bir insanin su zehirlenmesi olmasi icin gunluk 6 7 litre su icmesi gerek mesela ole dusun.
Meme reddi yasanabilir ama gunde 1 kez bile olsa ver memeni. Bende yasadim benzerini. Ama su an hic emmedigi kadar emio. Ustelik ek gida da alio yagiz, ona ragmen daha cok baglandi memeye. Pes etme. Ilk 6 ay antikor varmis anne sutunde. Kiymetini bil canim, sifa olsun kizina.

Pko aslında hamile kalmana engel bir durum olmuyor doktorların söylediği kadarıyla yumurta geliştirici iğne çok etkili oluyormuş yumurta bol olduğu için .
Benimki en üst seviye,yüksek doz iğneyle 17 günde tek bir yumurta bile gelişmemişti aşılamam iptal edildi bu yüzden 😔 normal biri vurulsa o kadar kesin ohss olurdu

Aman masallah kuzucuga. Kendin bakman en guzeli. Kendi kurallarinla yetistir, emek ver. Elinin altinda internet, sor sorustur. Herseyi ogrenio insan. Zamnla daha kolaylascak zaten.
Su konusunda soyle soliyim. Ben doktora sordum, zehir degil sonucta verebilirsin ancak kilo alimi yavaslayabilir dedi, sonucta mamayla dolacak kisim, su ile doluyo ole dusun dedi.
Bebek bakimi okumis yurt disinda bi arkadas vardi. Dedi ki, mama sonrasi 1 cay kasigi ver ki, dili temizlensin. Amac su icirmek diil, dilini temizlemek. Annem de bole soledi. Ben de hep verdim. Mamanin tadina baktiysan sekerli ,tatli bi yapisi var. Bence gerekio. Pamukcuk fln da olmadi hic yagiz.
Su zehirlenmesi olayi olmasi icin, gun boyu sadece su fln icmesi lazim. Bir insanin su zehirlenmesi olmasi icin gunluk 6 7 litre su icmesi gerek mesela ole dusun.
Meme reddi yasanabilir ama gunde 1 kez bile olsa ver memeni. Bende yasadim benzerini. Ama su an hic emmedigi kadar emio. Ustelik ek gida da alio yagiz, ona ragmen daha cok baglandi memeye. Pes etme. Ilk 6 ay antikor varmis anne sutunde. Kiymetini bil canim, sifa olsun kizina.
Bende bir iki cay kasigi veriyordum o yazilanlari okuyunca icim titredi zehirlense anlamam bilr Allah korusun. Pamukcuk bizde hic olmadik goguslerimi yikayip verdim hep zaten. Burnu tikanmis o sira beni istememisti bende verdim mamayi , sonra burnu acildi ama biberona alisti. Sagip veriyorum uyurken emiyor falan oyle idare ediyoruz canim. Tesekkur ederm😍

Canım pazartesi 32 haftalık olacaklar 2-3 hafta içinde doğurursun diyor mecburen bir küvöz süreci olacak bende de . Cocuklar da iyi sen nasılsın ?
bende iyiyim çok şükür uzanıyorum ilk defa 33. Haftada yani üç gün sonra pazartesi ve salı ciğer geliştirici vurulacam inşallah çarşambada randevum var öyle canım simdilik

Bende bir iki cay kasigi veriyordum o yazilanlari okuyunca icim titredi zehirlense anlamam bilr Allah korusun. Pamukcuk bizde hic olmadik goguslerimi yikayip verdim hep zaten. Burnu tikanmis o sira beni istememisti bende verdim mamayi , sonra burnu acildi ama biberona alisti. Sagip veriyorum uyurken emiyor falan oyle idare ediyoruz canim. Tesekkur ederm😍
Rica ederim. Bi de tum marka biberoblari denemis biri olarak, lansinohunkileri kullanirsan, memeden red daha zor olur. Ben vok asiri memnun kaldim.

Benimki en üst seviye,yüksek doz iğneyle 17 günde tek bir yumurta bile gelişmemişti aşılamam iptal edildi bu yüzden 😔 normal biri vurulsa o kadar kesin ohss olurdu
Ama daha önce olmuş gebelik yine olur sen üzme kendini bu yüzden en azından yumurtaların var ve geliştirebilirler

Rica ederim. Bi de tum marka biberoblari denemis biri olarak, lansinohunkileri kullanirsan, memeden red daha zor olur. Ben vok asiri memnun kaldim.
Avent 0-3 ay kullaniyor canm lansinohun maunel pompasni kullaniyorum onun biberonuyla verdim midesi bulandi almadi chicco kaucuk ucluylada denedim onuda sevmedi bi aventi aliyor

Canım hala 12 mm. 19.haftada 17 ydi yaklaşık bir aydır 12 de sabit seninle aramızda 1 hafta var zaten benim serviks boyum kısa ama sen daha uzun götürürsün
Yok canım biz seninle aynıyız bende 32. Haftamdayim sen daha çok yat canım emin ol 36 yi bitirirsin ama daha çok yayman gerek ben kızımda hep yatarak 0 cm le 37 ye geldim

malesef işi kitabına uyduruyorlar bir bana degil orda yatan premature bebislerin ailelerin hepsine aynı davrandılar sömürüyorlar bu zamana kadar odedigin paraların hicbiri gözün gormedi ancak su verdigimiz kuvez icin boşa para cok canımı sıkmıştı yavrumun hatrına sustum zavallı esim artık espiriye vurmaya başladı böbreklerimi satıyorum alan yokmu demeye baslamıştı her masraf tek kisinib ustune yuklenince Allaha şükür atlattık geldi gecti özel hastane benim gittigim yer devlet hastanelerinde boyle bisey olacagını sanmiyorum
Merak ettim hangi hastane bu. Yerinizde olsam şikayet ederdim. Çünkü yenidoğan yoğun bakım ücretsiz özel devlet farketmez

X