Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
valla canım yogun bakim.uniteleri sozd3 ucretsiz diyorlar hikaye benim.kızim dogdugunda da bize sgk ile anlasmamiz bitti o yuzden gunluk 500 tl alacagiz dediler delirttiler beni actim.agzimi.yumdum gozumu sonra esim buraya kadar getirdik orda kalsın iyi bakiyorlar bir baska hastaneye goturursek iyi bakmazlar dedi 24 gunluk.bizden kuvez parasi aldilar neymis yapilan tahlileri sadece devlet karsiliyormuş bildigin soyuyorlar, parayi oderken resmen cadılık yaptım tedavimin basindan beri buraya geliyoruz herseyimiz burda oldu dogumum bile burda oldu simdi kizim küvezde yatiyor bizden bunu istiyorsunuz o zaman indiirm.yapacaksıniz dedim 24 günlük parayı indirim.yaptirarak odedik sesini cıkarmazsan eziyorlar insanı
Hangi hastane bu? Nasıl 500lira olur ya Yenidoğan yoğun bakım. Ücretsiz yapılıyor ama bunlar işin iyice ticarethane kısmında sanırım.

Kızlar göğüslere çok dikkat edin ben bilmiyordum 1 gğnde gögüslerim tam boşalamamıs evdekı makina da yeterdız gelmiş sert oldu gögüsler ve hemsıre farkettı sıkarak bisekıl bosalttık ama ateslendım aksam cok zordu bende 12 kademeli pompa kiraladım iki ay ben tecrübesizdim bilmeyenler rn azından benim gibi olmadan dikkat etsin
Canim ben de olmuştum ilk zamanlarda. Çok fena ateş yapıyor maalesef. O dediğin makineden 1haftaligina kiraladık ve geçti. Merak etme 1haftaya normale döner göğüslerin.Ama bana ders oldu ben de sagarken hep masaj yapıyorum artık.

Canim ben de olmuştum ilk zamanlarda. Çok fena ateş yapıyor maalesef. O dediğin makineden 1haftaligina kiraladık ve geçti. Merak etme 1haftaya normale döner göğüslerin.Ama bana ders oldu ben de sagarken hep masaj yapıyorum artık.
Ay cnm cok korkunc bıseymıs bende yapıuorum daha da yumsak bır sıtma geldı on dk gectı sonra ates 38 lerı gecmeye basladı cok korktm allahtan hemsıre farkettı yoksa ısım dumantı tecrube yok bılemedık

Sagarken de yapıyorım cnm ateşlendım bayya neyse gogus bosalınca bıde parol ıc dedıler ıctm bugun dr a gozukcek olmadı ınsan tecrıbesız olunca🥺
sıcak suyla masaj yap canım o ateş olayı ilk bebegimi kaybettigimde yaşamıstım. acayip ağrı ve hassasiyet ateş acı oluyor sürekli sıcak suyla masaj yaparsan kanallarda rahatlama oluyor

sıcak suyla masaj yap canım o ateş olayı ilk bebegimi kaybettigimde yaşamıstım. acayip ağrı ve hassasiyet ateş acı oluyor sürekli sıcak suyla masaj yaparsan kanallarda rahatlama oluyor
Sezeryan olunca hergun ılık dus sıkıntı olurmu acaba cnm evt masaj yapıyorım

En az ıkı ay dedıler cnm bır ay erken fena degıl solunumları
2 aya kalmazlar inşallah hedef şuanda kilo almak solunumları nasil cihaza bağlılarmı inşallah kendi kendilerine nefes alıp veriyorlardır kuzucuklar birkac hafta sonra kucagına verirler senin sicakliğıni hissederler 🥰👩‍👧‍👦

Sezeryan olunca hergun ılık dus sıkıntı olurmu acaba cnm evt masaj yapıyorım
yok canım ben daha dogum yaptiğım günun gecesinde hastanede banyo yapmıstım doktor demisti rahatlıkla banyo yapmıştım sezeryan yerine bisey sıkıyorlar o orda sertlesiyor sargı bezi görevi göruyormuş su gecirmiyor demisleri ben banyo yapmıştım

Hangi hastane bu? Nasıl 500lira olur ya Yenidoğan yoğun bakım. Ücretsiz yapılıyor ama bunlar işin iyice ticarethane kısmında sanırım.
malesef işi kitabına uyduruyorlar bir bana degil orda yatan premature bebislerin ailelerin hepsine aynı davrandılar sömürüyorlar bu zamana kadar odedigin paraların hicbiri gözün gormedi ancak su verdigimiz kuvez icin boşa para cok canımı sıkmıştı yavrumun hatrına sustum zavallı esim artık espiriye vurmaya başladı böbreklerimi satıyorum alan yokmu demeye baslamıştı her masraf tek kisinib ustune yuklenince Allaha şükür atlattık geldi gecti özel hastane benim gittigim yer devlet hastanelerinde boyle bisey olacagını sanmiyorum

malesef işi kitabına uyduruyorlar bir bana degil orda yatan premature bebislerin ailelerin hepsine aynı davrandılar sömürüyorlar bu zamana kadar odedigin paraların hicbiri gözün gormedi ancak su verdigimiz kuvez icin boşa para cok canımı sıkmıştı yavrumun hatrına sustum zavallı esim artık espiriye vurmaya başladı böbreklerimi satıyorum alan yokmu demeye baslamıştı her masraf tek kisinib ustune yuklenince Allaha şükür atlattık geldi gecti özel hastane benim gittigim yer devlet hastanelerinde boyle bisey olacagını sanmiyorum
Yani diyecek laf bulamıyorum. Zorundalar diye uyguladıkları fiyata bak ya. Benim de İzmir'de ozel hastanede kaldı bebeğim 50 gün. 1lira bile almadılar bizden. Nasıl böyle fark olabiliyor hastaneler arasında anlamış degilim

2 aya kalmazlar inşallah hedef şuanda kilo almak solunumları nasil cihaza bağlılarmı inşallah kendi kendilerine nefes alıp veriyorlardır kuzucuklar birkac hafta sonra kucagına verirler senin sicakliğıni hissederler 🥰👩‍👧‍👦
Kız bırgun entubeye baglandı sonra normale dondu cnm oglan da burundan gıdıyodu ılk haftalarda olurmus normaldı dun oglan agladı sustu sonra bı ara nefes almayı unuttu cnm bı ılac gıbı bıseyle mudahale edıyolar yanı farklı seyler var

Kız bırgun entubeye baglandı sonra normale dondu cnm oglan da burundan gıdıyodu ılk haftalarda olurmus normaldı dun oglan agladı sustu sonra bı ara nefes almayı unuttu cnm bı ılac gıbı bıseyle mudahale edıyolar yanı farklı seyler var
ciger gelistiricinin faydasi canım buyukler derler ya aglamasi iyidir cigeri gelisir diye, onlar cennet kokulular ya kuzucuklar, tez zamanda sizlere kavuşsunlar canım kalbin 3e ayrıldı 2 yavrun bir esin 🥰 daha cok bebisler 🍼🍼 Rabbimib izniyle iyi olacaklar insallah

Yani diyecek laf bulamıyorum. Zorundalar diye uyguladıkları fiyata bak ya. Benim de İzmir'de ozel hastanede kaldı bebeğim 50 gün. 1lira bile almadılar bizden. Nasıl böyle fark olabiliyor hastaneler arasında anlamış degilim
söylenecek cok sey var ama insan malesef yavrularınin hatrina katlanıyor

Merhabalar benim haftaya dikiş atılacak. Hastaneye giderken ne götürmeliyim ne lazım olur doktora da sormayı unuttum daha önce nasıl yapmıştım hiç hatırlamıyorum

ciger gelistiricinin faydasi canım buyukler derler ya aglamasi iyidir cigeri gelisir diye, onlar cennet kokulular ya kuzucuklar, tez zamanda sizlere kavuşsunlar canım kalbin 3e ayrıldı 2 yavrun bir esin 🥰 daha cok bebisler 🍼🍼 Rabbimib izniyle iyi olacaklar insallah
Aynen cnm cok şükür allaha ıns sorunsuz buyurler ama oglan cok nazlı kız cok keyıfcı bugun bacak bacak ustune atmıs nasıl keyıfle yatıyo ogşan da aglama pesınde ve kabloları cekıyo yavrularm bnm allahım hepımızın bebeklerını korusun

X