Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhabalar benim haftaya dikiş atılacak. Hastaneye giderken ne götürmeliyim ne lazım olur doktora da sormayı unuttum daha önce nasıl yapmıştım hiç hatırlamıyorum
Pijama takimi, ped, yedek ic camasiri, içme suyu, terlik, dis fircasi macun, bunlari almistim canim. Umarim saglikla atlatirsiniz yavrunu simsiki tutar dikis🙏

canım.sen nasılsın bebisin nasıl durumu iyidir insallah
Simdilik iyi gidiyor verdigi sislik kilolarini almsya basladi sadece arada nefes almayi unutuyor duye burunfan destek alıyor ben de süt sagip götüruyorum bu arada onu bir kere gorfüm corona nedenuyle yasak yanina girmek sadece hemsireler arada resim cekiyorlar iyu olsun da beklerim ben diyorum.sutum cogalmadi hala az az bazen iyi geliyor bazen cok az ne zaman cogalucak bilemedim.Sen nasilsin ?

Simdilik iyi gidiyor verdigi sislik kilolarini almsya basladi sadece arada nefes almayi unutuyor duye burunfan destek alıyor ben de süt sagip götüruyorum bu arada onu bir kere gorfüm corona nedenuyle yasak yanina girmek sadece hemsireler arada resim cekiyorlar iyu olsun da beklerim ben diyorum.sutum cogalmadi hala az az bazen iyi geliyor bazen cok az ne zaman cogalucak bilemedim.Sen nasilsin ?
oy maşallah anne sütü almaya başladıysa cabuk toparlanır annesi sütum azdiye endişe etme canım bebeginin seni emmeye başlası cogalacak inşallah, virüs cok etkiledi yavrularımizı iyi olsunda canım biraz daha sabıŕ kucağına alacağın günlerde gelecek inşallah, iyiz hamd olsun günlerimiz ye ic yat olarak geciyor

Cnm kac hafta sonra almaya basladı bebegın kulo bıde anne sütü ıcmeye basladımı benımkıler daha ıcemıyor aynı sekıl nefes almayı arada unutuyolar anne karnında sanıyolar kendılerını

Kızlar merhaba doğum yapanlar var geçmiş olsun sağ salim kavuşursunuz inşallah
Bende daha hamile kalamadım ama size bir şeyler sormak istiyorum. Hani yatıcaz ya banyo,wc,vücut temizliği,kıl tüy işleri nasıl olucak ya?
Bende pko var ve çok hızlı uzuyor aldığım yerler. Almadan da olmuyor malum siz nasıl hallettiniz yatarken.?

Bende daha hamile kalamadım ama size bir şeyler sormak istiyorum. Hani yatıcaz ya banyo,wc,vücut temizliği,kıl tüy işleri nasıl olucak ya?
Bende pko var ve çok hızlı uzuyor aldığım yerler. Almadan da olmuyor malum siz nasıl hallettiniz yatarken.?
Altima cop poseti serip annem yattigim yerde jiletle temizligimi yapti ben hic bi sekilde almadim dikiş sonrasi (banyoya girebildigim zamanlar temizlik sonrasi giriyordum) 22 den sonra banyoyada giremedim sampuanli suyla siliyordu sonrasinda. Wc de seyyar wc kullandim. Haftada bikez aliniyodu tuylerim. Pko bendede var ayni sekil uzuyordu hemen. İnsallah en kisa zamanda sevindirici haberi verirsin bizlere canim🙏

Merhaba canim. Allah en kisa zmnda nasip etsin ins.
Ben de yattim ama dusa fln girdim gunluk. Kendim banyoda hallettim iki dkda jiletle. Karnim cok sisince de, yatak odamdaki boy aynamdan yardim aldim.

Aynen cnm cok şükür allaha ıns sorunsuz buyurler ama oglan cok nazlı kız cok keyıfcı bugun bacak bacak ustune atmıs nasıl keyıfle yatıyo ogşan da aglama pesınde ve kabloları cekıyo yavrularm bnm allahım hepımızın bebeklerını korusun
Canım ben Bugün doktorumla konuştum 34.haftada emme refleksi kazanıyormuş bebekler seninkiler de 28 de doğmuştu galıba o yüzden biraz daha zamana ihtiyaçları var 72 saat kritiği de geçti o yüzden Korkma artık :) sen iyisin değil mi bu arada ? Kendine de dikkat et sen lazımsın bebeklerine

Merhaba bende haftada bir duşa giriyordum taburede otururdum hemen eşim hızlıca yıkardı sağolsun. Temizliğimide hep kendim yaptım ayna karşısında yada klozette otururken artık olduğu kadar🤭 son zamanlarda biraz zor oluyor karnımız çıktığı için ama yinede hallediliyor.

Ole mii🤩 super masallah. Evet ilk zmn bambaska tabi. Simdi eski fotolara bakinca cok degismis gelio bana da.
Kendin bakabbiliyo musun artik ? Uykusu fln nasil ?
Bi hafta annem kaldi yanimda dogumdan sonra. Sezeryan olmustum agrim sizimda hafifleyince anne gidebilirsin dedim. Oyle bikmisim ki muhtac olmaktan herkes 20 gun yataktan kalkmadi ben ilk gun kendim gittim wcye falan. Bakiyorum aklimin ereigince cok sukur guzel anlasiyoruz fistigimla, uykusuda bigun cok guzelse ertesi gun burnumdan getiriyo sarhos oluyorum bazen yorgunluktan ama çokk sukur 🙏senin yagiz paşan nasil?bu arada sen ogluna su veriyomuydun canim? Ben mama ve sagarak sutumu veriyorum meme reddi yasadik ve sasece uyurken emiyor gece, mamadan sonra biraz su ver diyende var 6 ay aman aman diyende iyice korktum su zehirlenmesi yasiyabiliyolarmis

Altima cop poseti serip annem yattigim yerde jiletle temizligimi yapti ben hic bi sekilde almadim dikiş sonrasi (banyoya girebildigim zamanlar temizlik sonrasi giriyordum) 22 den sonra banyoyada giremedim sampuanli suyla siliyordu sonrasinda. Wc de seyyar wc kullandim. Haftada bikez aliniyodu tuylerim. Pko bendede var ayni sekil uzuyordu hemen. İnsallah en kisa zamanda sevindirici haberi verirsin bizlere canim🙏
Sağol canım inşaallah. Tedaviye başladık nasip olur inşallah.

Merhaba canim. Allah en kisa zmnda nasip etsin ins.
Ben de yattim ama dusa fln girdim gunluk. Kendim banyoda hallettim iki dkda jiletle. Karnim cok sisince de, yatak odamdaki boy aynamdan yardim aldim.
Amin inşallah sağol. Duşa girmen sorun olmadı mı? Dikişli değilmiydin?

Merhaba bende haftada bir duşa giriyordum taburede otururdum hemen eşim hızlıca yıkardı sağolsun. Temizliğimide hep kendim yaptım ayna karşısında yada klozette otururken artık olduğu kadar🤭 son zamanlarda biraz zor oluyor karnımız çıktığı için ama yinede hallediliyor.
Sağolsun eşin.
Hamile kalmam bile zor ama düşünmeden edemiyorum. Sağ salim kavuşursunuz inşallah sizde

Canım ben Bugün doktorumla konuştum 34.haftada emme refleksi kazanıyormuş bebekler seninkiler de 28 de doğmuştu galıba o yüzden biraz daha zamana ihtiyaçları var 72 saat kritiği de geçti o yüzden Korkma artık :) sen iyisin değil mi bu arada ? Kendine de dikkat et sen lazımsın bebeklerine
Süt u almaya baslamıs bebekler cnm yavas yavas bıraz zayıflar ama ıkı hafta sonra yavas yavas alırlar ıns sutunu daha da arrttır dedıler

Niye zor olduğunu düşünüyorsun ki ?
6 yıllık evliyim 🤷🏻‍♀️ 3.5 yıllıkken aylarca süren tedaviden sonra hamile kaldım ve dış gebelikti alındı.
Aynı tedaviyle 3 ay sonra tekrar hamile kaldım onuda 21 haftalık erken doğumla kaybettim. Aralık 2018de 😔
Mart 2019dan ekime kadar aynı şekilde tedaviler,iğne ilaçlar olmadı.
Kasımda mide küçültme ameliyatı oldum ve ameliyattan 6 ay sonra denemeye başladık.
Pko var gittiğim her dr kilo verirsen her şey düzelir diyordu ve ben 41 kilo verdim. Ama adetlerim düzelmedi 🤷🏻‍♀️ 3.5 ayda 2 defa adet oldum onlarda tarlusalla.
Yani anlayacağın çok dirençli yumurtalıklarım var. Olmuyor bu yüzden...
Tekrardan başladım k.d. druna gitmeye. Bakalım nasip artık.

X