Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bnm durum kotu gelen nısanmıs rahım bombelı olmus dıkıs aon hadde bı bebegın suyu cok azalmıs Cumartesi kontrol etcek suyunu gene beğendiğim derse alcak bebeklerı 🥺
canım sakın üzülme gitti yere kadar gitsin dikiş serum takviyesi yapsın doktor neden hemen alalım diyor doktor belki suyu normale dönecek sancın kanaman agrın yoksa gözetim altında tutsun seni ben yatmadan once YA MUBDI ESMASINI okuyordum her gece dua et canım Rabbime sığın

canım sakın üzülme gitti yere kadar gitsin dikiş serum takviyesi yapsın doktor neden hemen alalım diyor doktor belki suyu normale dönecek sancın kanaman agrın yoksa gözetim altında tutsun seni ben yatmadan once YA MUBDI ESMASINI okuyordum her gece dua et canım Rabbime sığın
Dokıs patlamak uzere dayanıyo suan yarın suyuna gore bakcak sınırın altındaymıs agrılarm ılacla bıraz hafıfşıyor nısan haşa gelıyo

Canim simdi gordum yazdiklarini. Nisan geldi diye illa dogum olmuyor 1 ay bile gidebilir. Su azligina gore sinirin altinda degilse gelisimi etkilemicekse gittigi yere kadar durur. Dikislerin icin ayagini yuksekte tut zorlama kabiz olma oksurme hapsurma. İnsallah en az 30 u gorursunuz ama ikiz gebelikte 28 gercekten cok guzel bi hafta hic canini sikma
Kabız oldm adalattam ıyıce valla su baya azdı yarın tekrar bakıp suyuna gore karar vercek yasasınlar ıyı olsunlar🥺

.

Canım sen çok güzel dayandın bu süreçte, elinden gelen en iyisini yaptın, ikiz gebelik için haftanda güzel, korkma inşallah suyun iyiyse dayanırsın sen daha 💐
Elımden gelenı yaptım. Cnm gerısı allaha kalmıs hala yatıyorım ıns bıkac gun bıkac gundur bıze kardır dıyorum cnm

Elımden gelenı yaptım. Cnm gerısı allaha kalmıs hala yatıyorım ıns bıkac gun bıkac gundur bıze kardır dıyorum cnm
tabikide elinden gelenin en güzelini yaptın dedigin gibi gerisi Rabbime kalmış tevekkül et canım yavrularının hakkında hayırlısını nasip etsin Mevlam 2-3 hafta daha dayansalar kuzucuklar cok yaramaz olacaklar annesi 🥰

tabikide elinden gelenin en güzelini yaptın dedigin gibi gerisi Rabbime kalmış tevekkül et canım yavrularının hakkında hayırlısını nasip etsin Mevlam 2-3 hafta daha dayansalar kuzucuklar cok yaramaz olacaklar annesi 🥰
Rahım okade tasımaz cnm artık ıyıce kendınden gecmıs ama bır gun bıle bır gundur dıyorum 🥺 bebeklerım ıyı olsun yeterkı

Dokıs patlamak uzere dayanıyo suan yarın suyuna gore bakcak sınırın altındaymıs agrılarm ılacla bıraz hafıfşıyor nısan haşa gelıyo
canım dikisler atarsa zaten kanama oluyor benim öyle oldu 4 kat dikislerimden 3 attı kanamam baslamişti tek kat dikis tutuyordu ancak doguma engel olamadik malesef sonrada sancim oldu zaten dedigim.gibi doktorunla konuş git gel yaptirmasin sana gerekiyorsa gözlem altında olman icin yatış yaptirsin aslında suan bile seni eve göndermesi yanlış geliyor bana benim dogumdan once dikislerim baskı yaptiğinda 2 hafta önce bunun icin hemen.hastaneye gitmiştim beni yatirmişlardı doguma kadar burdasin demislerdi ancak ben strese girmistim orda esim imza atip ordan ciktik kendi doktoruma gitmiştik, ayrintisina kadar konuş canım kafanda sorular kalmasın

Kızlar hamilelikte tansiyon düşüklüğü yaşayan var mı ? Artık toparlanamıyorum biraz sıcak olsa tansiyonum düşüyor bayılıyorum

X