Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar ben 32. Haftamda gece doğum yaptım bi anda rahim ağzım kısalmış ve açılmam başlamış tüp bebek.. çok şükür şuan küvezde sarılığı varmış fototerapi alıyormuş işte inş. Sağ salim atlatırız 🙏 varmı içinizde benim gibi olup doğum yapıp sağlıkla yavrusuna kavuşan
Ben varım arkadaşım korkma insallah saglıklı bir sekilde cıkacak hastaneden kavusacaksın yavruna kızım 31 haftalık dogdu suanda 9 aylık

Kızlar merhaba. Bı şey danışmak istiyorum sizlere. Ben 30 haftalık oldum serklajliyim. Şu ana kadar beni hep bir doktor takip etti. Doktorum erkek. Dikisi tecrübesinden dolayı başka bir doktora attırmıştık. Doğum yaklaştıkça kararsizligim artıyor. Gerçi normal doğum olup olmayacagi bile belli değil ama ben yine de kafamda kararlaştırıyim. Siz olsanız böyle bir durumda doğum için bayan doktor tercih edip doktorunuzu değiştirir miydiniz?
Eğer dr una güveniyorsan asla değiştirme

Korkumz sancı durmazsa alcaz dedı dr🥺4 gun gecıp bu hftayı bıtırelm dedı 1 parmk acık aerklj tutuyo 1 kg olmuslar cnm 29 gorurmyyu dıye düşünüyorum
Canim korkma. Ben 31 haftalık doğum yaptım. Hala kuvözde bebeğim. İnanki bizimki Yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki en büyük bebeklerdendi. 25e yakın bebek vardı. Çoğu bizimkinden küçüktü ve çok şükür hep aileleri ile denk geliyoruz iyi gidiyorlar. Hatta geçenlerde 27 haftalık doğan bebek taburcu oldu. Geçen hafta ikizler geldi. Biri 1100 biri 1400 civarıydı. Doğru düzgün solunum cihazına bile baglanmadilar. Tabi kuvozdeler ama kendi nefeslerini alabiliyorlardi. 42 gündür yoğun bakım ünitesine gittiğim için bayağı hakim oldum bu konulara. Sen içini ferah tut ki kasılmaların daha da artmasin.

Canim korkma. Ben 31 haftalık doğum yaptım. Hala kuvözde bebeğim. İnanki bizimki Yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki en büyük bebeklerdendi. 25e yakın bebek vardı. Çoğu bizimkinden küçüktü ve çok şükür hep aileleri ile denk geliyoruz iyi gidiyorlar. Hatta geçenlerde 27 haftalık doğan bebek taburcu oldu. Geçen hafta ikizler geldi. Biri 1100 biri 1400 civarıydı. Doğru düzgün solunum cihazına bile baglanmadilar. Tabi kuvozdeler ama kendi nefeslerini alabiliyorlardi. 42 gündür yoğun bakım ünitesine gittiğim için bayağı hakim oldum bu konulara. Sen içini ferah tut ki kasılmaların daha da artmasin.
Ikızler kac haftaydı cnm allahım hepımızın bebeklerını korusun az daha gıtsek Hayırlısıyla ıns kasılma daha az ıns bıraz dha gıderız sızın erkn dogum rıskı neydı

Allah selamete cikarsin canım. İnşaallah geçer sancıların zamaninda ya da daha gec bir doğum yaparsın. Ama çok stres yapıyorsun. Biliyorum insanın elinde değil ama yine de yapmamaya çalış stres çok etkiliyordur
Amın cnm ıns sag saglım oldugunca bebeklerımız gec dogsunkı bızde anne olalım

Şimdi hala bebeğiiniz kuvozdemi

Ben varım arkadaşım korkma insallah saglıklı bir sekilde cıkacak hastaneden kavusacaksın yavruna kızım 31 haftalık dogdu suanda 9 aylık
Oyyyy canım yaa Allah bağışlasın 🙏 nasıl şuan durumu yaşıtlarına göre geride kaldığı durumlar oldu mu.. ne kadar küvezde kaldı canım

Canım bende 32.haftada yaptım 2gün oldu senin kinin durumu nasıl ne zaman çıkacak sorun oldu mu küvezde

Oyyyy canım yaa Allah bağışlasın 🙏 nasıl şuan durumu yaşıtlarına göre geride kaldığı durumlar oldu mu.. ne kadar küvezde kaldı canım
Allaha şükür iyi durumda yaşitlarinin ilerisinde cocuk drmuz öyle demişti ayrıca 23 gün kuvezde kaldı ciger gelistiric ilacın sayesinde elbetteki Rabbimin izniyle, solunum cihazina baglanmadı kendi kendine nefes aldı, annes sütunün cok faydasını gördük kilo aldıkca küvezde durumu daha da iyi oldu hastaneden cikınca pandemiye kadar göz muayenelerimiz oldu muhakkak isinin ehli iyi bir prematüre uzerinde uzmanlasmıs göz dr bulun arkadasım normal drlar pek anlamiyor premature bebeklerin göz durumunu 4-5 rop muayenemizden sonra göz ile ilgili durumumuz bitmişti saglıkli olarak ancak biraz sıkıntıli bir muayene oluyor, bebegim icerde bagırdikca ben dısarda agladim o günler benim icin zorlu gunlerdi suanda sükür atlattık bana cevap veren bir yavrum var

Ikızler kac haftaydı cnm allahım hepımızın bebeklerını korusun az daha gıtsek Hayırlısıyla ıns kasılma daha az ıns bıraz dha gıderız sızın erkn dogum rıskı neydı
Ya 30 ya 31haftaliklardi sanırım. Ailesiyle karşılaşıyoruz hep çok şükür durumları çok iyi🙏🙏 Benim de rahimagzi yetmezliğiydi. Bir Sabah suyum geldi ve doğum oldu.

Canım bende 32.haftada yaptım 2gün oldu senin kinin durumu nasıl ne zaman çıkacak sorun oldu mu küvezde
Canim benimki biraz fazla kaldı çünkü enfeksiyon çıktı kanında. Nefes tuttulmasi da yaşadı. Ciğer geliştirici olduğu için solunuma çok bağlanmadı ama beslenmeye alışması biraz uzun sürdü. Bir de emme refleksi geç oluştu. Onun da etkisi oldu tabi. Ama çok şükür şuan çok iyi. Haftaya anne bebek uyum odasına alacaklar cumaya doğru da çıkar diye söyledi doktor. Bir aksilik olmazsa tabi. 1700 doğdu şuan 2230 gram

X