Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim üçüncü günde suyu azaldı bıraktım dört beş gün sonra artmıştı tekrar birkaç Kez havuç suyu içtim işe yarıyor diye sonra artınca bir gün tekrar kullandım sonra zaten 30 a yaklaşınca kullanma artık dediler bi de benim sancılarımı hiç biri kesmedi tam.hala gün içinde beş dk ile yarım saat arasında değişen sürelerde kasılıyorum her an Doğum olabilir yani senin Durmuş merak etme kesin gidersin iki hafta daha benim durmadı ve her gün sıklaşıyor nereye kadar gidecek bekliyorum öyle daha fazla yapılacak nişey yok diyorlar ben bu şekilde dayandıysam send dayanırsın

Benmde ılacı kesınce kasılmalarım hıc kesılmıyo hafıf agrılı yada agrısız kasılmalarım sık bazen az oluyor 16 20 haftalarda basladı o kasılmalar ozaman sıkıntı olursa havuc suyu ıceyım bende ınsallah olmaz bugun dr a sorcam zaten bakalım kessem mı cok olmasın salı kontrol var ozamana kdr barı gıdebılsek

Canım ben doktorada soruyorum bu kasılma nasıl olur diye ama hala bilmiş değilim yada anlamıyorum nasıl yani ne oluyor

Canım ben doktorada soruyorum bu kasılma nasıl olur diye ama hala bilmiş değilim yada anlamıyorum nasıl yani ne oluyor
Hıc olmadıysa bilme cnm karnının sanıyelık sertlesıp kendını salması kasılma benım hep oluyodu bukez agrılı olunca cok korktm neysekı endol fayda ettı gerısı ıns haftaya dr söyleyecek

Selam hanımlar hunilesme ne demek ?
Ilk doğumum 24+3 te oldu. Bu gebelikte 22 ye kadar sorunsuz geldim her hafta proluton oldum ve devam ediyorum. 2 haftadır ara ara lekelenme var. Doktorum son muayane de önce herşeyi normal gördü sonra açıklık var gibi gördü. 1/2 saat sonra tekrar baktı. Göremedi. Sadece kendini yorma diyen doktor bu hafta yat gerekirse iş güç hiç yapma dedi.

Yakın takibe aldı. Belki dikiş atabilir kesin karar vermedi proluton da etkili dedi.
24+5 oldum.

Cnm hunılesme rahım ağzında hunı seklınde acılma demek dıkks varmı sende yatıp donlenırsen hunılesme kapanabılır ayakta durursan dogum olabılır oyuzden yat demıstır burdkı herkes genelde yatıyor ılk bebegın yasıyormu pekı

Rahim ağzını son muayane de vajinada normal gördü, sonra karin usg baktı 5.15 ölçtü sonra bir acı üçgen gibi bir açılma gördü tekrar alttan bakicam dedi aynı şeyi orda da gördü ve rahim ağzı 3.15 ölçtü. Biraz tedirgin oldu. Dikiş mi diye konuştuk kesin karar veremedi. Yat dedi. Acaba bu gördüğü hunilesme dediginiz mi.
Evet mucizem yaşıyor çok şükür büyüdü 4 yaşında simdi kardeş istedi hanfendi inşallah rabbim yavrumun sevincini heyecanını tamamına erdirir.
Ve tüm annelerin inşallah ❤

Ay masallah allahım ömür vermıs yasamıs bur sorunu oldumu kuvezde bıde ne ıstıyolar erken dogum korkusu ve bebek yasamaz korkusu bende var suan evet bıde sızde gordugu hunılesme sanırım yatın oldugunca dınlenın dıkıse karar vermemıs ama bulemedım bende ıns 28 30 ları gecerıx

Aslında ilk 78 günde çıktı. Ama sonrasında sıkıntı oldu bizde canım. Anlatıp da uzmiyim seni şuan yaşıtlarını geçmiş durumda tam bir zilli findik çok iyi maşallah inşallah kuvöz gerek kalmadan kucağına alır evine dönersin canım döneriz hepimiz için tabi duam. Kendimi yatışa alıştırmak için burdayım bende. Bu ay çok önemli dedi ve bu ay kardeşimin düğünü var nikâhı var... Allah yardimcimiz olsun

Çıkmış ve sorunlarını aşmış ya cnm maşallah ona inşallah hıcbırımız küveze girmeden alırız kardesının duhunu var ama cok dokkat etmen lazım hep otur allah korusun ılk bebekte bnı dr hunılesme vardı ile gonderdı kaybettm sımdı hıc kalkmadım yataktan kac aydır dıkkste var allahtan o tutuyo allah bebeklerımızı korusun

Karnın dokununca bir dakika filanı normalden daha sert oluyo ve ben gerilme ve ağrı hissediyorum eş zamanlı dokunmadan da anlıyorum yani hatta nefes darlığı çarpıntı ve sağ ayağımda ateş basması filan da eşlik ediyor bende

SEN kes demezlerse kendin şakın kesme canım suyu azalmazsa kullanırsın daha acele etme doktorun ben derse onu yap canım

Aynen öyle dikkat edeceğim elimden geldiğince. Bu meleğini kucakla sağlıcakla insallah vakitlice ❣

SEN kes demezlerse kendin şakın kesme canım suyu azalmazsa kullanırsın daha acele etme doktorun ben derse onu yap canım
Dr salı gelene kdr kullan dedı cnm belkı bakar sık cagarır bosey yoksa az daha kuçlan der yada ks sancı olınca al der ıkız bıde wc kalkınca bazen altta kramp oluuo sanıyelık

Bende var. Dikiş atmadılar 6.hafta beri fitil kullandırdılar. Şimdilik iyiyim.dikişin var ve fitil kullanıyorsan hiç korkma telaşlanma. Erken doğum yapacağını sanmam.

canım nasıl oldun her şey yolundamı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…