Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bende suları azalır etkı eder doye korkuyorum cnm ıkı gunden fazla kullandırtmıyodu kendı drum dun baska dr vardı oda kullan dedı bol su da ıcsem yararı olurmu acaba🥺cok sukur agrım kesıldı sukurler olsun bılmem neden oyle oldu rahım agzımda kapalıudı
Ben de önce iki gün kullandım sonra başka doktor kullan dedi ama suyu azalınca bir gün daha kullanıp bıraktım ama kontrolde oldukça sorun olmaz azalırsa bırakırsın zaten bir kaç hafta sonra kalp açısından da kullanmaman gerekecek.rahim ağzın kapalıysa korkma hiç geçmiş de bak doğacak olsa doğardı idare eder daha hiç merak etme 🤗

Ben de önce iki gün kullandım sonra başka doktor kullan dedi ama suyu azalınca bir gün daha kullanıp bıraktım ama kontrolde oldukça sorun olmaz azalırsa bırakırsın zaten bir kaç hafta sonra kalp açısından da kullanmaman gerekecek.rahim ağzın kapalıysa korkma hiç geçmiş de bak doğacak olsa doğardı idare eder daha hiç merak etme 🤗
32 dem sonra nabıcaz bode 32 ye kadar ılacı her bıraktıgımda ben agrım olırsa nabıcam onu düşünüyorum cnm bıraktıgımda baslarsa🥺 baska ne verecekler

Napayim canım bende gece ozellikle ayaklarim çok ağrıyor uyuyamıyorum fazla benimde 31. Haftada kadar kontrol var aramızda bir hafta var elhamdülillah 29 oldum ne olsun gün geçiriyorum öyle senin açıklık ne durumda doktor ne dedi canim

Benim en son ölçüm.26+1 de yapildi ve 1cm dikis tutuyordu ve rahim agzi 2.5cm acik dedi rahim çökmüştü o gunden sonra bir daha ölcmedi yapilacak bir sey yok dedi suyun gelirse yada kanama olursa ara dedi bende ayni sekilde devam ediyorum ne yapiyoraan oyle yapmaya devam et dedi valla bende balkes arkadaşın ve tüp bebek dr tabsiyesi ile perinatologumun kabul etmese de jaftada bir pruluton gunde 2 defa magnezyum içerek befe ayaklar havada uatarak seyyar wc ile yola devam etmeye calisiyorum 29+4 bitiyor rabbimin izni ile pazartesi 30 olumca bir nebze daha rahat edecegim birde 32 yi görürsem daha umut dolu olacagim hayata karsi cok zor seyler yasadim insallah hepimiz muradimiza ereriz.

Benim en son ölçüm.26+1 de yapildi ve 1cm dikis tutuyordu ve rahim agzi 2.5cm acik dedi rahim çökmüştü o gunden sonra bir daha ölcmedi yapilacak bir sey yok dedi suyun gelirse yada kanama olursa ara dedi bende ayni sekilde devam ediyorum ne yapiyoraan oyle yapmaya devam et dedi valla bende balkes arkadaşın ve tüp bebek dr tabsiyesi ile perinatologumun kabul etmese de jaftada bir pruluton gunde 2 defa magnezyum içerek befe ayaklar havada uatarak seyyar wc ile yola devam etmeye calisiyorum 29+4 bitiyor rabbimin izni ile pazartesi 30 olumca bir nebze daha rahat edecegim birde 32 yi görürsem daha umut dolu olacagim hayata karsi cok zor seyler yasadim insallah hepimiz muradimiza ereriz.
Ay harika maşallahhh 💙🙏 görürsün 32’leri 34’leri.. tehlikeli zamanlar geçiyo

Çok şükür canim evet ne yapıyorsan devam et inşallah 36 yi gececeksin

Çok şükür canim evet ne yapıyorsan devam et inşallah 36 yi gececeksin

Sürekli yatamıyorum ama hergun korkuyla yaşıyorum sanki dikişe yaşlanıyormuş gibi ağrım oluyor belki de psikolojiktir bilmiyorum kontrol zamanına daha var

Ben aylardır endol kullanıyorum ne suları azaldı ne bir sıkıntı oldu 30 da bırakıcam endolü sıkıntı yapmayın endol için bir sorun olmuyor
BElli olmuyor işte canım ben de yaptı ve bırakmak zorunda kaldım yoksa 30 a kadar kullanacaktım ben de ama bırakınca düzeliyor korkulacak bişey değil sadece ultrasonda dikkatli olmak lazım

Bnm dr asla adalat vermıyo cnm asla dıyo cok zararlı doyo bebege belkı aralarda endol verır bakalım ılacı bırakınca ne olcak korkuyorum
Ben de suyu azalınca bıraktım sonra bi aram tekrar kullandım suyu düzelince filan merak etme ite kaka gidiyor bi şekilde gerçek Doğum sancısı olsa şimdiye doğurmuştun Doğuma dönecek sancıyı durdurmak kolay değil dediler bana hemencecik cevap vermiş ilaçlara korkma sen de artık önce 28 sonra 30 u göreceksin inşallah sonrası kısmet ben hep öyle diyorum 30 dolsun sonra gittiği yere kadar artık 🙏🏼🙏🏼

Ben de suyu azalınca bıraktım sonra bi aram tekrar kullandım suyu düzelince filan merak etme ite kaka gidiyor bi şekilde gerçek Doğum sancısı olsa şimdiye doğurmuştun Doğuma dönecek sancıyı durdurmak kolay değil dediler bana hemencecik cevap vermiş ilaçlara korkma sen de artık önce 28 sonra 30 u göreceksin inşallah sonrası kısmet ben hep öyle diyorum 30 dolsun sonra gittiği yere kadar artık 🙏🏼🙏🏼
Ilacı bırakınca suyu duzelsın dıye bısey yaptınmı pekı cnm kac gun kullanınca suyu azaldı ılk bebekte ılclara ragmen sancım azalmıstı ama keseyı patlatmıstı tam dınmemıstı ama cok sukur smdı tamamen kesıldı ıns buda bızı ıkı hafta ıdare eder arada ıcerız keser en kotu

X