Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ay cnm bızımde dayanırmo acaba haftamda ufak yaymama ragmn esnıyo kasılman varmıydı
Vardı canım ben nidilat kullanıyordum ödem yaptı ilaç sanada verirler belki drm demisti bana ipin durumunu görünce 2 hafta daha gider diye gercekten 2 hafta daha idare etti 31 de dogum oldu kanamam başlayınca zaten sancımda başladı

Hergun kar bıze dedı dr cnm endol ve serum yuyom antıbıyotık serum bude ıns durur

Hergun kar bıze dedı dr cnm endol ve serum yuyom antıbıyotık serum bude ıns durur
Doğru söylemiş canım doktorun ne kadar dururlarsa anne karnında o kadar iyidir 30lu haftalara gelseniz Rabbimin izniyle yine iyidir sizin icin Rabbim yardimcıniz olsun cok zor bilirim o durumları, bizleride Rabbim böyle sıniyor malesef kolay hamilelik ve dogum
yaşamıyoruz, vaktinde saatinde dogum yapmayı bizlerde isterdik kocalarimizin ellerinden tutup parklarda cay bahcelerinde oturmayı bizlerde isterdik nasip degilmiş böyle dogumlar yapmak nasip yavrularımızin canı sağolsun moralini yüksek tut canım Allahın izniyle atlatacaksın bu süreci insallah

Eltm 30 hfta sehır arası yuruyerk geldı butun gun gezdı bsy olmadı bz yattm halde zorlanıyz cnm keske byle olmasa bn annemdym esm cok uzak 16 saat aramız gelemıyo ıznıde yk ıns dururlr

Canim enfeksiyon icin kana bakildi mi kese iltihabi oldugunu nerden anlasi dr benim alttan bakildi sadece rahim incelmis dedi sonra crp bakilsi 35 cikinca dr o zaman ciger gelistiriciye karar verdi.
Cep 11 cukuyodu kse ıcınde khve seyler gordu dr enfeksiyon u oyle anladı hmn cuger gekustrcı oldm rahm agzı esnedıgı ıcınde

Cep 11 cukuyodu kse ıcınde khve seyler gordu dr enfeksiyon u oyle anladı hmn cuger gekustrcı oldm rahm agzı esnedıgı ıcınde

Anladim cnm insallah gerekli onlemler alinacak 25 haftada cok iyi kilolari da esimin kizeni 26 haftda 600gr dogum yapti bebis pasa gibi simdi bizler daha once de acilar yasadiginiz icin gec olsun iatiyoruz o surecleri az cok biliyoruz.Sabredelim tevekkul edelim.insallah 30 lari sonra 32 leri sonra 34 leri rabbim gormeyi naaip etsin bizlere

Masallah cnm ömrü varsa yasıyo ıns dursnlr ıcerde dahada cnm zor gunlerı atltrz aen cıger gelıstrcı oldnmu

21 haftalik gebeyim bir kaybim var bugun rahim agzim 16 mm olculdu bu sekilde olupta ilerleyen oldu mu nasil yaptiniz bu surecte

Dr ne onerdi size dikis var mi ?Yoksa acil dikis atilmali varsa ayaklar havada ilac tedavisi ile ilerleyebilirsiniz benim 2 sene once 21 haftada diis atılmıştı 6 hafta tutabildik ama.herkesin farkli oluyor.

icecreamm canım senin dikişlerin alindimi
Cnm bende yarın gidicem dikiş aldırmaya büyük ihtimal doğumda olabilir zaten çok ağrım var artık inş sağlıkla doğar yarın
Burdan bekleyen tüm arkadaşlara öncelikle sabır diliyorum sonrada sağlıkla evlatlarını kucaklarına almayı inş
Ben 28i geçince kafamdan çok rahatlamıştım 30 olunca tamam şükür dedim inş sizlerde geleceksiniz buhafta şara 26. Haftadan itibaren uzunluk yok sayılır hepde enfeksiyonu geçti ara ara antibiyotik aldım geçirmedi bile ama dikiş tuttu şükür

Çok şükür canim çok şükür inşallah hayırlısı ile doğum yaparsın bu arada maşallah haftan zaten bizim gibi dikişli hastalar için fazla bile rahim iyi dayanmış masallah sübhanallah bide bu sıcakta bizler için bu haftalar çok süper

U Umudumtv slm canım senin durumun nasıl sanki bugün doktora gidecektin ben öyle hatırlıyorum hayırlı haberlerle gel canım inşallah

Ben dr gittim biraz canim sıkıldı 27+4 bugun 950gr cikti bebek bir de 1 hafta geri 10 gun once 26+1 de 910gr..di rahimde 2.5cm aciklik var ama altta 1cm dikis rutuyormus kan ve idrar testleri yapildi daha cikmadi crp 10 gun once 35 ti.Bu ciger gelistirici igneler mi ben mi eksik beslendim anlamadim dikkat ettim halbuki nasil kilo aldirilir caresiz kaldim onca stresten sonra bebiste ne yapsin benim dr hic vitamin vermemisti simdi bu kinyda da onu dinlemicem ocean mumy ve d vitamini damlasi alicam bir de yemek kinusunun ustunde durucam biraz.Onereceginiz bir sey varsa yazin bana lutfen.

İnanın bende geçtim o süreçlerden her Dr kontrolu korkuyla geçti ama Hamdolsun Rabbim nasip edecekse hiçbişey engel olmuyo

Cnm ölçüm hep farkediyo bence canını sıkma
Onun dışında ben tahin pekmez kaşar madensuyu tğketmiştim tahin helvası inş sanada fayda eder bide ben remegesis olması lazım adı ondan kullandım 12. Haftadan itibaren

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…