Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kuzum yok refakatciyada izin yok kebdi basima idare edyorum beceremiyorum ki sagmayi nasil sagayim
Neden refakatçin yok canım sonuçta tek başina yapamazsın eşindemi giremiyor yanına nerde yaşıyorsun ki canım, sağma için sana makine filan vermedilermi eğer yoksa esine aldır canım süt kanallarının sürekli calışir vaziyette olsunki bol bol insallah sutün olsun benim yattığım hastanede yeni doğan yogun bakım hemsireleri ilgileniyordu kızım premature dogdu icin nasıl olacağinı filan tarif ediyorlardi ilk başta makineyi kullanmaya baslayinca 5 dk düsük ayarda calistir canım göğüs ucun hem yapilan isleme hemde makineye alişsın sonrada yükseltirsin her göğüse 10 dk yapıyordum. Böyle yapmanın nedeni göğüs ucların yara olmaması icin sükür benim hiç yara olmadı muhakkak yardım iste gerekiyorsa cazgırlik yap dogum yaptıran doktoruna söyle tek başına idare edemezsin arada kalkıp yürümen lazım tuvalete çıkabilmen icin

Canim ben azerbeycanda yasyorum vuruse gore disaridan refakatci alinmiyo malesef onun icin canim yol uzak gidip gelemiyolar bu gunde unuttum makine al demeyi hastanede verilmiyo yarin isticem.ama bebegime bu gu sut vermeliyim gogsundeki ilk sutu sag at dediler yapamiyorum aglicam artik 😔😔
Neden refakatçin yok canım sonuçta tek başina yapamazsın eşindemi giremiyor yanına nerde yaşıyorsun ki canım, sağma için sana makine filan vermedilermi eğer yoksa esine aldır canım süt kanallarının sürekli calışir vaziyette olsunki bol bol insallah sutün olsun benim yattığım hastanede yeni doğan yogun bakım hemsireleri ilgileniyordu kızım premature dogdu icin nasıl olacağinı filan tarif ediyorlardi ilk başta makineyi kullanmaya baslayinca 5 dk düsük ayarda calistir canım göğüs ucun hem yapilan isleme hemde makineye alişsın sonrada yükseltirsin her göğüse 10 dk yapıyordum. Böyle yapmanın nedeni göğüs ucların yara olmaması icin sükür benim hiç yara olmadı muhakkak yardım iste gerekiyorsa cazgırlik yap dogum yaptıran doktoruna söyle tek başına idare edemezsin arada kalkıp yürümen lazım tuvalete çıkabilmen icin

Canim ben azerbeycanda yasyorum vuruse gore disaridan refakatci alinmiyo malesef onun icin canim yol uzak gidip gelemiyolar bu gunde unuttum makine al demeyi hastanede verilmiyo yarin isticem.ama bebegime bu gu sut vermeliyim gogsundeki ilk sutu sag at dediler yapamiyorum aglicam artik 😔😔
Kız niye at dediler en faydalısı o zaten doğum yapar yapmaz gelip elle sıkıyorlar normalde kanalları açıyorlar sonra yer var gidip orda sağıyordım ben
Cnm 3 gün oldu galiba sen sağ sütünü eşin alsın muhakkak

Canim bana ilk sut sagilir dedi ha bire sagiyorum ben evet canim dogdugu gun cikmis kuvezden ben erteso gun ogrendim😂
Kız niye at dediler en faydalısı o zaten doğum yapar yapmaz gelip elle sıkıyorlar normalde kanalları açıyorlar sonra yer var gidip orda sağıyordım ben
Cnm 3 gün oldu galiba sen sağ sütünü eşin alsın muhakkak

Pazartesi cikicam Rabbimin izniyle canom evet hasretim evladima bide canim sen saginca makineylemi sagiyordun yoksa ellemi elle nasil sagilirki ilk sutu bebrk yersw zehirlenirmiki
Hep iyi olsun kızucuk
Ama sizin orda baya farklıymış cnm uygulama
Hastaneden ne zaman çıkacaksınız cnm bellimi

Pazartesi cikicam Rabbimin izniyle canom evet hasretim evladima bide canim sen saginca makineylemi sagiyordun yoksa ellemi elle nasil sagilirki ilk sutu bebrk yersw zehirlenirmiki
Yok kuzum zehirlenmez
Şöyle oldu kızımda doğum yaptım beni dikerken bebeği giydirdiler tekerlekli sandalyeye oturttular kızımıda kucağıma verdiler ıdaya çıkarttılar hemen ebe hemşire geldi eliyle mıncıkladı hemen süt geldi bebeği tutturdu memeye öğretti nasıl olacağını falan ama ben her seferinde yine çağırdım tutturması zor oluyo
Bide diğer katta oda var oraya gidip sağım yapıyosun kendin makina var orada

Elinle sağmaya çalış canım türkiyede refakatci veriliyor ne olursa olsun senin tek kalmaman gerek tabikide sinirlerin yıpranır oranin sartlari nelerdir bilmiyorum ama hemsirelerin dogum yapanlara destek olması şart

Gelen ilk süt faydalidir diyorlar canım zehirlenme ihtimali olmaz elle sağmayı ise hani afedersin koyunlarin kecilerinn tutup asagı dogru cekiyorlar ya sende göğsünden göğüs ucundan tutarak sağma yap canım

Maşallah inşallah zamanı gelince sağlıkla gelsin. İlk hafta biraz olur sanırım Serklajdan sonra ilk haftalarda yanma ve batmalar olmuştu bendede canım. Benim tabi daha küçüktü o zaman. Magnezyum başlayınca batmalar ım azaldı.
Amin tum bekleyenlere insalkah zamanidna almayi nasip etsin Rabbim bende magnezyuma haftaya baslicam canm ozmn dedigin gibi azalir belki peki kabizlik sorunun varmi nasil cozuyorsun ben vitaminlerden dolayi skntim var o konudada

X