Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Günaydın kızlar. Benim size bı sorum olacak. Ben Perşembe günü tetanoz aşısı oldum aşı sonrası karnımın üst bölgesinde bir batma hissi oldu geçti sonra çok takmadım. Ama bu sabah öyle siddetli oldu ki uykudan uyandım aglicaktim nerdeyse bir taraftan da bebeğime bı şey olacak korkusu vardi. Bu durum normal mi acaba. Göbek deliğinin olduğu bölgenin sağ tarafı. Yani iğne hafif kalır bıçak gibi desem yeridir. Bu durum normal mi acaba

Kac haftaliksin canim ben tetanoz asisi vurulmadimdab24lu haftalarda sancim oluyodu oyle
Günaydın kızlar. Benim size bı sorum olacak. Ben Perşembe günü tetanoz aşısı oldum aşı sonrası karnımın üst bölgesinde bir batma hissi oldu geçti sonra çok takmadım. Ama bu sabah öyle siddetli oldu ki uykudan uyandım aglicaktim nerdeyse bir taraftan da bebeğime bı şey olacak korkusu vardi. Bu durum normal mi acaba. Göbek deliğinin olduğu bölgenin sağ tarafı. Yani iğne hafif kalır bıçak gibi desem yeridir. Bu durum normal mi acaba

Kendi ne istiyor peki gönlünden ne geciyor taha veya talha ismide çok güzel benin ilk gebeligimde vefat eden ogluma taha ismiyle mezara gömmüştük, baran miraç berat bu isimlerde güzel aklında yoksa kendi babasinin ismini koymakmı var🙄
Kendisinde bilmiyo yok kuzum baba adnı koymucak ve Buarada sen hep benim baktığım isimleri yazmışsın 😁😁
Yavrında melek olmuş ismide çok gğzelmiş😔😔 bu Yavrına hayırlı uzun ömürler versin Rabbim

3 cu gun olucak artik azalsada agrim.ama hala aci veriyo yavruma sut vermek istiyorum ona bile yardkm.edecek biri yok yanimda🥺kaburqalarim cok agriyor sanki kirilmis gibi kiprdayamiyorum
Refakatçinde mi yok kuzum yanında😔😔😔
Sağıyomusun sütünü
Geçecek inş samara cnm benim

21 haftaligim canım. Sen neden vurulmadin öğrenebilir miyim? Ben de ikinci dozu olmak istemiyorum bir tane korumaz ki ki ya
Benim diğer hamileliklerimde olmuştum sadece 5. Dozum kaldı onuda yaptırmayı kendim istemedim
Doğumdan sonra yaparız dedim ebe tamam dedi
Balkes arkadaşda ilerleyen haftasında 1 doz yaptırdı diye biliyorum

Hmm anladım canım çok sağol. İçim rahatladı biraz. İlk gebeligimde bu zamanlarda kaybetmiştim o yüzden diken üstündeyim belki de stresten oldu
Evet o haftalar insan aklından atamıyo anlıyorum ama geçecek inş cnm yatmaya devam et sen ilaçları ihmal etme

[/QUOTE]
21 haftaligim canım. Sen neden vurulmadin öğrenebilir miyim? Ben de ikinci dozu olmak istemiyorum bir tane korumaz ki ki ya
Ben 20. Haftada doktoruma sordum yaptirayimmi diye yaptirma bisey olursa ondan mi oldu bundanmi oldu dusunmeyelim dedi. 36. Haftaya kadar yapilabilen bi aşı zaten. Ben 30 da yaptirabilirsin deyince yaptirdim tek doz 36+5 de sezeryan oldum bi sorunda yasamadik bi tane olduysan yeter demisti doktor canm.

Kendisinde bilmiyo yok kuzum baba adnı koymucak ve Buarada sen hep benim baktığım isimleri yazmışsın 😁😁
Yavrında melek olmuş ismide çok gğzelmiş😔😔 bu Yavrına hayırlı uzun ömürler versin Rabbim
Amin canım hayırlı ömürleri olsun inşallah yavruyu taşıyacak olan sensin sen ne istiyorsun onu düşün bizimkisi tutmasak annesinin adıni verecekti benden iyi bir azarı işitti bana diyorki eee abinler cocuklarına senin anne ve babanin adıni veriyorlar diyor, bende dedimki o benim problemim değil cocuklarina isimleri koyarken bana danısılmadı sorulmadida beni entere etmiyor isteyen istedigi ismi koysun bu zamana kadar kimsenin evladina karışmadım kimsede benim evladıma karışmasın dedim böyle kizdığım zaman şaka yaptım diyor güya her ailede var bu isim mevzusu, ben gelinimize çok sordum ne istiyorsan onu koy anne baba sizsiniz diye annemlere siz karismayın ne istiyorsa onu koysun annesi olarak dedim abim ne isime karar verdiyse o ismi koydular olan cocuklarina

Amin canım hayırlı ömürleri olsun inşallah yavruyu taşıyacak olan sensin sen ne istiyorsun onu düşün bizimkisi tutmasak annesinin adıni verecekti benden iyi bir azarı işitti bana diyorki eee abinler cocuklarına senin anne ve babanin adıni veriyorlar diyor, bende dedimki o benim problemim değil cocuklarina isimleri koyarken bana danısılmadı sorulmadida beni entere etmiyor isteyen istedigi ismi koysun bu zamana kadar kimsenin evladina karışmadım kimsede benim evladıma karışmasın dedim böyle kizdığım zaman şaka yaptım diyor güya her ailede var bu isim mevzusu, ben gelinimize çok sordum ne istiyorsan onu koy anne baba sizsiniz diye annemlere siz karismayın ne istiyorsa onu koysun annesi olarak dedim abim ne isime karar verdiyse o ismi koydular olan cocuklarina
Ay bu isim mevzuları yaa
Kızımda da olmuştu öyle güya ben koydum ama yok o olmaz yok bu olmaz diye diye işte
Aile ismi koymazda içime sinmiyor deyip duruyo işte

X