Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Şimdiden hayırlı olsun canım. Dikişten sonraki süreç nasıl geçti canım genel olarak yattın mı. Evin içinde hafif işler mi yaptın. Kısa seyahatler falan nasıl atlattın bu uzun süreci
Çok teşekkür ederim
Ben genel olarak yattım evde. Tuvalet ve duş harici hiç kalkmadım yemeğimi bile yatakta yedim. Sadece 32 den sonra yemeğe kalkmaya başladım evin içinde gezindim. İki kere şehirdışına gitmem gerekti onu da arabanın arka koltuğunda yatak hazırladılar bana sürekli yatarak gittim arabadan indiğimde de hiç yürümedim tekerlekli sandalyeyi kullandım. Dikişten sonra nasıl geçer kaç ay diyodum ama bi süre sonra zaman hızlı geçiyor emin olun :)

Kizlar ya. Simdi bana 27.haftada celestone ciger gelistrici igne vuruldu ya. Bir daha vurulmasi gerekiyor mu. Yoksa sadece bir kez mi vuruluyor. Siz kacinci haftada vuruldunuz vurulduysaniz. Ve doktorunuz bir daha yapacagiz dedi mi

Kizlar ya. Simdi bana 27.haftada celestone ciger gelistrici igne vuruldu ya. Bir daha vurulmasi gerekiyor mu. Yoksa sadece bir kez mi vuruluyor. Siz kacinci haftada vuruldunuz vurulduysaniz. Ve doktorunuz bir daha yapacagiz dedi mi
Ne zaman kontrole gideceksin canım? Bir de kaç doz vuruldun?
Ben 2 doz vurulmuştum yarın kontrolüm var. Tahminim risk devam ediyor diye 2 doz daha vurdurtabilir.

amelie01 amelie01
Canm bu gectgimiz persembe gtmistim 5 gun once. Diger randevum 19 ekimde. Doktora sorarim artik bakalim cok da guvenmiuorum ama bakalim ne diyecek. 27+1 de 24 saat arayla 2 doz vurulmustum. Simdi yarin 30+0 olacak iste. benm de tahminim vurulmasi gerekiyor ama hic bahsetmedi burdaki doktor igneden flan

amelie01 amelie01
Canm bu gectgimiz persembe gtmistim 5 gun once. Diger randevum 19 ekimde. Doktora sorarim artik bakalim cok da guvenmiuorum ama bakalim ne diyecek. 27+1 de 24 saat arayla 2 doz vurulmustum. Simdi yarin 30+0 olacak iste. benm de tahminim vurulmasi gerekiyor ama hic bahsetmedi burdaki doktor igneden flan
Canım sor o zaman, ama aksi bi durum olmazsa 32. haftada vururlar belki diğer iki dozu da.
Ben de meraktayım yarın kahvaltıdan sonra hemen gideceğim inşallah. Bakalım ne diyecek doktor.

Çok teşekkür ederim
Ben genel olarak yattım evde. Tuvalet ve duş harici hiç kalkmadım yemeğimi bile yatakta yedim. Sadece 32 den sonra yemeğe kalkmaya başladım evin içinde gezindim. İki kere şehirdışına gitmem gerekti onu da arabanın arka koltuğunda yatak hazırladılar bana sürekli yatarak gittim arabadan indiğimde de hiç yürümedim tekerlekli sandalyeyi kullandım. Dikişten sonra nasıl geçer kaç ay diyodum ama bi süre sonra zaman hızlı geçiyor emin olun :)
Teşekkür ederim cevap için. Darısı biZlere 38. Haftaları görürüz inşallah

Kizlar ya bir sey soracagim. Simdi rahim agzi kisaligimiz var ya. Bu durum normal dogumu biraz daha kolaylastirir mi yoksa hicbir etkisi olmaz mi acaba.
Ben bunu dikişi atan dr sordum, diğer gebelere göre daha şanşlı sayılmaz moyım dedim normal için, yok deid, sonuçta açılma olması lazım belli cm, bebeğin aşağı inmesi Laz'ım vs dedi

evremina evremina
Aynen acilma olmazsa dogru ya nasil kolay dogum olsun. Dusunmemistim onu hic. Senin kacinci haftan simdi. Ve kac haftalikken dikisin atildi
evremina evremina
Aynen acilma olmazsa dogru ya nasil kolay dogum olsun. Dusunmemistim onu hic. Senin kacinci haftan simdi. Ve kac haftalikken dikisin atildi
Bnm dikşim 18. De atıldı önlem amaçlı, öncesinde bir kaybım vardı, onu 18 haftalıkken normal Doğum şeklinde yapmıştım suni sancıyla,çok küçük old.için dikiş kesi olmamıştı, bunu da normal yapabilirim diye düşünüyordum ama, Prof.perinatolog öyle deyince, ve şuan da gittiğim dr da sezeryan yaparsın dedi, acaba extra çaba harcıyoruz diye riske mi atmak istemiyorlar , şuan 37. Nin sonuna geldim sayılır dikişim hala duruyor, sezeryan olmaya karar verdim gitgide heyacanım ve korkularım artıyor,sağlıkla kucağıma alayım inşalalh ve hepimiz

Ben dikşimi atan dr da Doğum yapamacağım, dikişi attıktan sonra ayda bir kontrole gittim 34 e kadar O' na, başka bir şehirde çünkü, beni yaşadığım şehirdeki bi dr a yönlendirdi 35 te gitmeye başladım belki o yüzden riske atmamak için belki de işine geldiğinden sezeryan diyor ama bana bırakıyor istersen normali de deneriz dedi, ama dikişi alalım demedi

evremina evremina
Ay ne guzel 37.haftalara gelmissin. Darisi bizlere insallah. Ya suan ne zaman dogacagini bilmiyorum ya o yuzden karar secenegimiz, alternatifimiz,secme sansimiz bile yok sanirim bzm. Erken dogum olursa(Allah korusun) zaten o anki duruma gore sanirim doktorlar karar verecek bize. Yani hic bilmedgim bir surecin icinde hissediyorum kendimi. Ama kendime de artik soyle diyorum: saglikli hicbor problem olmadan gelsin de nasil dogarsa dogsun. Keske hic kuvoz olmadan saglikla kucagimiza alsak ve de ertesi gun beraber eve gitsek. Inan bu yuzden sen cok sanslisin. Allah hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin

evremina evremina
Ay ne guzel 37.haftalara gelmissin. Darisi bizlere insallah. Ya suan ne zaman dogacagini bilmiyorum ya o yuzden karar secenegimiz, alternatifimiz,secme sansimiz bile yok sanirim bzm. Erken dogum olursa(Allah korusun) zaten o anki duruma gore sanirim doktorlar karar verecek bize. Yani hic bilmedgim bir surecin icinde hissediyorum kendimi. Ama kendime de artik soyle diyorum: saglikli hicbor problem olmadan gelsin de nasil dogarsa dogsun. Keske hic kuvoz olmadan saglikla kucagimiza alsak ve de ertesi gun beraber eve gitsek. Inan bu yuzden sen cok sanslisin. Allah hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin
İnşallah Can'ım, herkese nasip olsun, ben de hep hastaneden evimize beraber gidelim kaçıncı hafta old önemli değil diye dua ettim, çok şükğr bu haftalar rüya gibi inanamıyorum, 33 ten sonra dışarı çıkmaya başladım evde yemek yapmaya falan başladım zaman çabuk geçti biraz da kafa rahatlıyor tabi, hep kendimi acil giderim diye düşünürdüm bende çok şükür yarın randevum var bakalım dr pazartesi gün verdi kızım gelecek inşalalh ama çok heyecanlıyım Cumartesi olsa diyorum şimdi de, RAbbim burda olan ve olmayan bizim gibi herkese sağlıkla vaktini doldurup kucağımıza almak nasip etsin hepimize

evremina evremina
Ayy cok sevindim canm:)) pazartesi geliyor bebisin. Hadi bakim gozun aydin saglikla al kucagina insallah. Heyecanini tahmn bile edemiyorum suan:) aynen ben de hep senin gbi kendimi acil giderim gibi dusunuyorum. Ama insallah senin gbi o haftalari goruruz hayirlisiyla. Dikis atilmis ya sen o kadar korkmasaydin keske o asamalarda. Dikis atilanlar baya hafta 37 38 lere geliuormus genelde zaten. Bende dikis yok o yuzden daha bir tedirginim zaten. Hayirlisi olsun ins hepimiz icin

Günaydın arkadaşlar benim mantar yine tekrarladı. Alkahım ne inatçı bişeymiş rabbim kimseye vermesin bu mikrobu. Nasıl ve nerden kaptığım onu da anlamadım. Geçen ay iki defa alttan fitil kullandım yine geçmedi. Artık her doktora gittiğimde mantar demekten de utanır oldum. Sirkeli su ile yapıyorum her tuvalet sonrası temizliğimi. Lütfen bi akıl verin . Dikişi düşürecek yada erken Doğuma sebep olur diye çok korkuyorum. Mantar yeniledikçe vajinamın ön ucunda hep ağrı ve baskı hissediyorum. Doktora bu ağrıyı sordum gebelik yükünden diyo sma ben mantarın sebep olduğunu düşünüyorum. Bi akıl verin ne olur siz de yaşadınız mı ve yaşayanlar nasıl kurtuldu

X