Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benimki leke şeklinde yatınca geçiuo gibi
Azıcık hareketlenince yine leke.
Yarın gideyim doktora inşallah sıkıntı YÖK der
Kalkmam artık kolay kolay
Yok kalkma takip ey sürekli lekeden bişey olmaz bazen akıntın dikişinden ötürü kanlı gelebilir. Uzun sürmemesi önemli. İnşallah bişey olmayacak

Dikişten dolayı fitil koymaya mi cekiniyorsun? Merak etme dikiş bayağı iç kısımda koyacağın fitil zarar vermez, ben progestanı sabahları fitil olarak alıyorum dikiş atıldığında beri.
Sadece biokadini fitil olarak al diğerleri ağızdan dedi o yüzden öyle yapıyorum

O korku hepimizde var canım
Afedersiniz ama büyük tuvaletimi yaparken bile korkuyorum bebek de elime gelirse diye. Erken doğumumu tuvalette fark etmiştim. O travmayı atamadım hala. Allahım hayra çukarsın
Bende öyle ıkınmaktaan korktuğum için kabız olmuştum ilk hafta. Allsh yardımcımız olsun hepimizin

Fitil dediğin progestan sanırım, her gece yatmadan önce aşıyorum 200 lük günde yani, fazlasının bi işe yaramacağını söylemişti bnm dr um, ama düzen önemli, tak eldiveni koy, başlarda bende çok korkuyordum sanki 2 delikten geçiyormuş gibi geliyordu, bazen ordan gaz kaçırıyordum resmen, dr oçjnla irtibat halinde ol, Allah korusun hepimizi
Aminn yok progestanı 200lük sabah öğle akşam alıyorum ağızdan bu biokadin tentirdiyot gibi kokuyo akan bişey farklı

Serkulajdan sonra ben de daraldıginı hissediyorum. Günde 3 progesteron çok değil mi hem de ağızdan. Bana baş dönmesi falan yapmıştı. Doktorun daha doğrusunu bilir tabi. Kaçıncı haftadasin?
19oldum saat itibariyle söyledim banada baş dönmesi yapıyo ama ağızdan alacaksın gerekirse 4e çıkacak dedi haftalık iğneninde günü şaşmayacak dedi 34.haftaya kadar böyle dedi.

Evet zarar vericem korkusu sanki hep acıyo orası daralmış gibi bide ben progestanı 200lük kullanıyorum günde 3 tane ağızdan haftada 1 pruluton depot vuruluyorum. Akıntı ağrı oluyo bazen ilk bebeğimi kaybettim 23 haftalıkken hep aynı şey olacak korkusu var :KK43:

Hiç korkma ben üç kayıp tan sonra bebeğimi dikişli olarak 26.hafta da hunileşme olarak 35. Haftada doğum ile kucağıma aldım.bende o zaman aynı şekilde kaybedecem korkusu vardı.ama boşuna yapmışım çünkü biz elimizden geleni yapıyoruz ihmal etmiyoruz,acılardan da kaçmıyoruz.akıntı bende de hep olurdu fitilini kullan bişey olmaz inşallah.bol bol dinlen.geçmiş olsun canım

Arkadaslar ben şu kasilmalari soracaktim boyle karnim sertlesiyor bebek bir yerde toplanmis gibi saniyeler icinde geciyor ama daha once bu kadar yasamamistim 28+5 gunluk olduk.. ayni durumu yasayaniniz var mi acaba

Ben bir önceki dikişli gebeliğimde yaşamıştım çok fazla 20 li haftalarda sonra 30lu haftalarda da geçmişti.ben wc dışında kalkmıyordum canım yemeği bile yarı oturarak yiyordum.efeksiyondan olabilir .kanda enfeksiyon baktır bence

Dikişten sonra hep yattığımız için .sonradan da baya ayakta durduğundan içindeki kan fitil parçaları ile çıkmış da olabilir
Sağol canım rahattın beni. Bu gün sabah da hafif leke gibi geldi. Öğle sonu yine de gideceğim doktora. İnşallah iyi şeyler duyarım. İyi olsun hepimizin minnakları

Ben bir önceki dikişli gebeliğimde yaşamıştım çok fazla 20 li haftalarda sonra 30lu haftalarda da geçmişti.ben wc dışında kalkmıyordum canım yemeği bile yarı oturarak yiyordum.efeksiyondan olabilir .kanda enfeksiyon baktır bence
Tesekkur ederim canim .. Gecen hafta yaptirdim kanda birsey yok cok sukur idrardada hafif enfeksiyon varmis ama onemli degil dedi yinede antibiyotik verdi akinti sikayetinden gitmistim .. dunku durumumds gecti cok sukur yani kotu hissetmedim.kendimi hic yarin soracagim doktora yine de

X