Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Arkadaslar ben şu kasilmalari soracaktim boyle karnim sertlesiyor bebek bir yerde toplanmis gibi saniyeler icinde geciyor ama daha once bu kadar yasamamistim 28+5 gunluk olduk.. ayni durumu yasayaniniz var mi acaba
Kasılma bu haftalarda başlıyor ama söylediğin kadar kısa sürmüyormus daha uzun diye anlatıyorlar ben hiç yaşamadım. evremina evremina haftası daha ileri o baksın

Arkadaslar ben şu kasilmalari soracaktim boyle karnim sertlesiyor bebek bir yerde toplanmis gibi saniyeler icinde geciyor ama daha once bu kadar yasamamistim 28+5 gunluk olduk.. ayni durumu yasayaniniz var mi acaba
Ağrı sızı yapıyor mu sana bu, hemen anındageçiyorsa bende de oluyordu ama saniyelik

Kasılma bu haftalarda başlıyor ama söylediğin kadar kısa sürmüyormus daha uzun diye anlatıyorlar ben hiç yaşamadım. evremina evremina haftası daha ileri o baksın
Bnm kasılma olmadı sanırım, karnım normalden daha sert olıurdu, bu bana ağrı sızı sıkıntı yapmazdı ama anlık, saniyelik olurdu yani, 29 da ilk nst ye girmeye başladım çok şükür çıkmadı herhangi bierşey, kasılmalarını dr bana söyle, burda kasılmalar için ilaç kullanan arkadaşlar vardı çünkü.bide hergün maden suyu şade içiyorum kasılmaları önler siye duymuştum sanki

Bnm kasılma olmadı sanırım, karnım normalden daha sert olıurdu, bu bana ağrı sızı sıkıntı yapmazdı ama anlık, saniyelik olurdu yani, 29 da ilk nst ye girmeye başladım çok şükür çıkmadı herhangi bierşey, kasılmalarını dr bana söyle, burda kasılmalar için ilaç kullanan arkadaşlar vardı çünkü.bide hergün maden suyu şade içiyorum kasılmaları önler siye duymuştum sanki
Bende yaşamadım nasıl olduğunu bilmiyorum da anlatılanlar kadar. Progestan engelliyormuş zaten bizde kasılmayı.

Merhaba arkadaşlar geçen hafta salı günü serklaj oldum ve üç gündür kanamam yoktu hatta ameliyat sonrası da pek olmadı diyebilirim
Ama dün misafir sebebiyle biraz fazla ayakta kalınca dün akşam kan geldiğini gördüm
Acaba dikişi mi yıprattım
Bi sıkıntı olur mu endişesindeyim
Bakan kimsede YÖK
Kendi kendimi idare etmeye çalışıyorum
Şimdide akıntım bej gibi sarı gibi
Acaba acile falan gideyim mi benzer durum yaşayan oldu mu aranızda
Evet ben yaşadım doktora telefon açsan iyi olur acile gitme alttan kontrol edip seni çok rahatsız, ederler hemen senin dikisini atan doktora git ve bol bol dinlen

Evet zarar vericem korkusu sanki hep acıyo orası daralmış gibi bide ben progestanı 200lük kullanıyorum günde 3 tane ağızdan haftada 1 pruluton depot vuruluyorum. Akıntı ağrı oluyo bazen ilk bebeğimi kaybettim 23 haftalıkken hep aynı şey olacak korkusu var :KK43:
Serkulajdan sonra ben de daraldıginı hissediyorum. Günde 3 progesteron çok değil mi hem de ağızdan. Bana baş dönmesi falan yapmıştı. Doktorun daha doğrusunu bilir tabi. Kaçıncı haftadasin?

Evet ben yaşadım doktora telefon açsan iyi olur acile gitme alttan kontrol edip seni çok rahatsız, ederler hemen senin dikisini atan doktora git ve bol bol dinlen
Teşekkür ederim. Doktorla görüştüm yarın gel dedi. Sizde nasıl olmıştu doktor ne demişti paylaşırsanız çok mutlu olurum. Korkuyorum dikişim açılır veya enfeksiyon olur diye

Teşekkür ederim. Doktorla görüştüm yarın gel dedi. Sizde nasıl olmıştu doktor ne demişti paylaşırsanız çok mutlu olurum. Korkuyorum dikişim açılır veya enfeksiyon olur diye
Azıcık kanamasını ilk zamanlar normal demişti doktor ama bir türlü azalma olmuyor ve su gibi birden azar azar geliyorsa ki benim öyleydi suyum geliyordu yavaş yavaş kanla beraber. Sakın ihmal etme lütfen yat. Bu ilk gebeliğin mi ama erken serklaj atılmış zaten sanmıyorum benim 19 Haftam atıldı sonra 1 ay böyle devam etti. Önemse lütfen. Suyunu da ölçtür.

Ben evde biraz iş göreyim dedim ve akşam kanamam oldu . Yine rahat durmadım tabiki beni rahatsız edecek ne varsa yaşattım kendime ve çocuğumu kaybettim serklaj başarısızlıkla sonuçlandı ama senin daha erken benim geç atılmıştı seninki normal bile sayila bilirr

Ben evde biraz iş göreyim dedim ve akşam kanamam oldu . Yine rahat durmadım tabiki beni rahatsız edecek ne varsa yaşattım kendime ve çocuğumu kaybettim serklaj başarısızlıkla sonuçlandı ama senin daha erken benim geç atılmıştı seninki normal bile sayila bilirr
Selam canım aynı dönemiz diye hatırlıyorum. Sen ne yaptın bebek düşünmüyor musun

Azıcık kanamasını ilk zamanlar normal demişti doktor ama bir türlü azalma olmuyor ve su gibi birden azar azar geliyorsa ki benim öyleydi suyum geliyordu yavaş yavaş kanla beraber. Sakın ihmal etme lütfen yat. Bu ilk gebeliğin mi ama erken serklaj atılmış zaten sanmıyorum benim 19 Haftam atıldı sonra 1 ay böyle devam etti. Önemse lütfen. Suyunu da ölçtür.
Benimki leke şeklinde yatınca geçiuo gibi
Azıcık hareketlenince yine leke.
Yarın gideyim doktora inşallah sıkıntı YÖK der
Kalkmam artık kolay kolay

Teşekkür ederim cevap için. İnşallah sıkıntı yoktur yarın olsun da
Rabbim bir daha evlat acısı vermesin size de bize de bizim durumunuzdaki herkese

X