Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bende 1 ay oldu serklaj olali doktorum serklajdan sonra hastanedede damar yolunda antibiyotik yapildi cikincada 8 gunluk antibiyotik kullandim bir sorunum yoktu burayada yazmistim son hafta siddetli akintilar yasadim tahlil sonucu hafig enfemsiyon cikti doktor antibiyotik yazdi yine ve vajinal krem verdi ..kontrolde cok sukur dikisler duruyordu sevindim elhamdulillah .. akintinin serklaj ipinden olacagini soyledi .. cok sukur azaldi simdi

Birde bende iki doktorum.var iksiinede yatma isini soyledim doktorlardan biri perinetolog yaticaksin dedi arada evin icimde dolasirsin dedi kendi ihtiyaclarini karsilarsin vs ..yemek wc banyo evin icinde az dolasma geri kalan kismi yatmakla geciyor 28+3 olduk cok sukur

Ben de geçen sene nisan ayında 18 haftalik Bebeğimi kaybettim. Çok sancım oldu sonra suyum geldi. Ardından suni sancı ve düşük.şimdi tekrar hamileyim 15.haftada açıklık ve kısalma farkedildi dikiş atıldı. Bu arada ben de antibiyotik kullanmadım.damardan tek doz verdiler. Şimdi yirminci haftaya girdik. Ama ben yatmıyorum evde işimi yapıyorum yemek temizlik yorulmadan. Hatta bir hafta sonra işe başlayacağım. Allah yardimcimız olsun cümleten...
Amin canım. Rabbim bir daha evlat acısı vermesin. İnşallah sağlıklı vakitli hayırlı doğumlar eder birbirimizi kutlarız. Kederi paylaştığımız gibi mutluluklarımızı da paylaşırız. Ben sürekli yatıyorum eahimde hunileşme olmAsın diye. 34 haftaya kadar diken üstü oluruz da sonrasında biraz daha rahat oluruz umarım.

Hikayemiz aynı canım. Taharet yapacam sandım çocuğun parçası elime geldi. Hastaneye gidince sancım başladı 18 haftalıktı.normal Doğum yaptım. Sonrasında bir hafta süt sağdım 6 ay kendime gelemedim. Tekrar hamile kalınca psikolojim az düzeldi aöa bu seferde kaybetme korkusuyla diken üstündeyim. Rabbim hayra çukarsın
Allah kimseye yaşatmasın canım, ilk gebeliğimdi, kanamalı geçiyordu sürekli 1/2 gün yatıp hastanede çıkıyordum, wc de elime değince bu sefer daha önemli ve zor bi durum dedim kendi kendime, o kadar da dr a gidiyordum ki, devlet, özel, daha vakti olmamasına rağmen, 16. Haftada detaylıya girmiştim, risk gördü nifty testi yaptırdık çok şükür sonucumuz temiz gelmişti, ama hiçbiri alttan bakmadı bırak ölçmeyi, biz zaten bilmiyoruz, yani kanamadan, nifyyt testlerinden korkarken bu sebepten kaybettik, RAbbim ol derse bi şekilde oluyor hiç korkma bol bol dua et, bnmde ğöğüslerimdrn süt aktı uzun süre ama ben sağmadım, sağma demişti dr. Bu olaydan sonra eşimle birbirimize sımsıkı sarıldık daha da bağlandık, 5 yıllık evliydik çok istiyırduj ama nasip işte.tabiki kolay olmadı geceleri ağlıyordum her aklıma geldiğinde, Allah tekrar nasip etti çok şükür, şuan sadece kıyafetlerini bezini vs aldık,sağlıkla gelsin de herşey olur. Allah tüm isteyenlere nasip etsin, sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin hepimize inşallah :KK200:

Allah kimseye yaşatmasın canım, ilk gebeliğimdi, kanamalı geçiyordu sürekli 1/2 gün yatıp hastanede çıkıyordum, wc de elime değince bu sefer daha önemli ve zor bi durum dedim kendi kendime, o kadar da dr a gidiyordum ki, devlet, özel, daha vakti olmamasına rağmen, 16. Haftada detaylıya girmiştim, risk gördü nifty testi yaptırdık çok şükür sonucumuz temiz gelmişti, ama hiçbiri alttan bakmadı bırak ölçmeyi, biz zaten bilmiyoruz, yani kanamadan, nifyyt testlerinden korkarken bu sebepten kaybettik, RAbbim ol derse bi şekilde oluyor hiç korkma bol bol dua et, bnmde ğöğüslerimdrn süt aktı uzun süre ama ben sağmadım, sağma demişti dr. Bu olaydan sonra eşimle birbirimize sımsıkı sarıldık daha da bağlandık, 5 yıllık evliydik çok istiyırduj ama nasip işte.tabiki kolay olmadı geceleri ağlıyordum her aklıma geldiğinde, Allah tekrar nasip etti çok şükür, şuan sadece kıyafetlerini bezini vs aldık,sağlıkla gelsin de herşey olur. Allah tüm isteyenlere nasip etsin, sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin hepimize inşallah :KK200:
Amin canım amin. Bu defa başaracağız inşallah. Zahmetsiz rahmet olmaZ. Tedbirimizi alıyoruz tevekkül Allaha

Merhabalar benim dikişim14 haftalıkken atıldı 1ay oldu bana biokadin fitil verdi dr 3 4 günde bir koy dedi ama ben çok korkuyorum dokunmaya sizede verdimi

Ben progestanı fitil olarak alıyorum her gece yatmadan önce. Neden korkuyorsun? Dikişe dokunmaktan mi
Evet zarar vericem korkusu sanki hep acıyo orası daralmış gibi bide ben progestanı 200lük kullanıyorum günde 3 tane ağızdan haftada 1 pruluton depot vuruluyorum. Akıntı ağrı oluyo bazen ilk bebeğimi kaybettim 23 haftalıkken hep aynı şey olacak korkusu var :KK43:

Merhabalar benim dikişim14 haftalıkken atıldı 1ay oldu bana biokadin fitil verdi dr 3 4 günde bir koy dedi ama ben çok korkuyorum dokunmaya sizede verdimi
Dikişten dolayı fitil koymaya mi cekiniyorsun? Merak etme dikiş bayağı iç kısımda koyacağın fitil zarar vermez, ben progestanı sabahları fitil olarak alıyorum dikiş atıldığında beri.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar geçen hafta salı günü serklaj oldum ve üç gündür kanamam yoktu hatta ameliyat sonrası da pek olmadı diyebilirim
Ama dün misafir sebebiyle biraz fazla ayakta kalınca dün akşam kan geldiğini gördüm
Acaba dikişi mi yıprattım
Bi sıkıntı olur mu endişesindeyim
Bakan kimsede YÖK
Kendi kendimi idare etmeye çalışıyorum
Şimdide akıntım bej gibi sarı gibi
Acaba acile falan gideyim mi benzer durum yaşayan oldu mu aranızda

Evet zarar vericem korkusu sanki hep acıyo orası daralmış gibi bide ben progestanı 200lük kullanıyorum günde 3 tane ağızdan haftada 1 pruluton depot vuruluyorum. Akıntı ağrı oluyo bazen ilk bebeğimi kaybettim 23 haftalıkken hep aynı şey olacak korkusu var :KK43:
O korku hepimizde var canım
Afedersiniz ama büyük tuvaletimi yaparken bile korkuyorum bebek de elime gelirse diye. Erken doğumumu tuvalette fark etmiştim. O travmayı atamadım hala. Allahım hayra çukarsın

Merhaba arkadaşlar geçen hafta salı günü serklaj oldum ve üç gündür kanamam yoktu hatta ameliyat sonrası da pek olmadı diyebilirim
Ama dün misafir sebebiyle biraz fazla ayakta kalınca dün akşam kan geldiğini gördüm
Bakan kimsede YÖK
Git istersen akıntı nin sebebi iltihaplanmaysa antibiyotik başlar. Kanama ilk zamanlar bekleniyor şimdi ne desek doğru yönlendirmeyiz. Mümkünse serklajı yapan doktora git, başkasına gideceksen mutlaka serklaj söyle inşallah önemli bir durum yoktur.
Yalnızken, yardımcı olacak kimse yokken misafir ağırlaman ağır risk, sana gelen iş yapmak için gelmeli, hizmet edeceğin kimseyi kabul etme. Benim kaç hafta olmuş doktorum misafir ağırlama diyor senin daha yeni tam yatış haftan.

Git istersen akıntı nin sebebi iltihaplanmaysa antibiyotik başlar. Kanama ilk zamanlar bekleniyor şimdi ne desek doğru yönlendirmeyiz. Mümkünse serklajı yapan doktora git, başkasına gideceksen mutlaka serklaj söyle inşallah önemli bir durum yoktur.
Yalnızken, yardımcı olacak kimse yokken misafir ağırlaman ağır risk, sana gelen iş yapmak için gelmeli, hizmet edeceğin kimseyi kabul etme. Benim kaç hafta olmuş doktorum misafir ağırlama diyor senin daha yeni tam yatış haftan.
Sağ ol canım. Bu gün kapalı her yer. Yarına kadar dinleneceğim
Yine kanama olursa gideceğim doktora

Bakan kimsede YÖK
Canım dikişin çok Yen'i, kendini kollamalısın, dikiş sonrası ayakta kalmamak için 9 gün duş almadım, silindim, banalda bakan yoktu, eşim kahvaltı bırakıyordu masada suyum yanımda oloyırdı bi wc ye gittim, dikişlerin tutunmalı 1 ay en azından güzelce yat bence, serklajı yapan dr unla görüş bence.

Bakan kimsede YÖK
Geçmiş olsun mutlaka yarin doktora gorunun bence . Birde durumunuzu izah edin kimsenin sizden bir beklentisi olmamasi lazim daha yeni mudahele edilmis ve kendinizi yormadan idare etmeye calisin evde .. Rabbim yardimcimiz olsun insaallah

Fitil dediğin progestan sanırım, her gece yatmadan önce aşıyorum 200 lük günde yani, fazlasının bi işe yaramacağını söylemişti bnm dr um, ama düzen önemli, tak eldiveni koy, başlarda bende çok korkuyordum sanki 2 delikten geçiyormuş gibi geliyordu, bazen ordan gaz kaçırıyordum resmen, dr oçjnla irtibat halinde ol, Allah korusun hepimizi

Arkadaslar ben şu kasilmalari soracaktim boyle karnim sertlesiyor bebek bir yerde toplanmis gibi saniyeler icinde geciyor ama daha once bu kadar yasamamistim 28+5 gunluk olduk.. ayni durumu yasayaniniz var mi acaba

X