Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Amin, vermiş işte içini ferah tut, enfeksiyon belirtisi ateş zaten Allah korusun yükselirse gidersin başlarlar ama ben de çok kısa kullandım 3 günlüktü antibiyotiğim. Doktorun seni önlem olarak 1 gün hastanede yatırmış bu da iyi birşey, ben yatmamıştım, serklaj sabah yapıldı akşam çıkış yaptık.
Seninle kalanlar da Tuvaletin temizliğine dikkat etsinler, her gün çamaşır suyuyla yıkasınlar, şu 5 gün çok dikkat edin.

Allah razı olsun Kayınvaliden de herkes yardımcı olmuyor. Oğlun başlı başına yeter zaten sana, başka birşey yapmana gerek yok :)

Çok güzel haber Serklaj olduğu için, gidersiniz bence ve inşallah :) Serklajı almayla ilgili birşey söyledi mi? Kaçıncı hafta nasıl alacağıyla ilgili
38/39 da alırız dedi ama Doğum şekliyle ilgili bişey demedi, 34 te kontrol var belki söyler, tşkr ederim darısı sizin başınıza, amin inşallah hep birlikte görelim hepimiz

Ben yatıyorum ama bnm 22 de hunileşme gördü, 26 da açıklık ondan ben yattım hep, dr kontrol sonucuna göre yatacaksın dedi bana da, yoksa çalış demişti ama kontrol edince çalışmak YÖK dedi bende yattım , kan sulandırıcı da kullanıyorum o yüzden

38/39 da alırız dedi ama Doğum şekliyle ilgili bişey demedi, 34 te kontrol var belki söyler, tşkr ederim darısı sizin başınıza, amin inşallah hep birlikte görelim hepimiz
Benimki mecburi sezeryan olacağı için dikişi sezeryan sırasında alırım önden almaya gerek yok dedi.
Sezeryan derse sana da öyle yapsın, gerçi acımıyormuş ama olsun dikiş stresi yaşamamış olursun.

Evet sezeryanla öyle oluyormuş, inşallah hayırlı ve sağlıklısı olsun, senin neden mecburi sezeryan , ikinci bebiş mi ?

Allah korusun kan sulandırıcı kullanmadan yatmak tehlikeliymiş. Bizim durumdakiler genelde yattığı için sanki hepimiz için yatma iyi gözüyle bakılıyor, oysaki doktorlar duruma göre söylüyorlar.

Evet sezeryanla öyle oluyormuş, inşallah hayırlı ve sağlıklısı olsun, senin neden mecburi sezeryan , ikinci bebiş mi ?
Evet 2. Bebek, ilki sezeryan oldu aralarında 1 sene var, doktor bu kadar yeniyken normal yaptırmam dedi.
Her kontrolde seni boşuna kesmişler deyip üzülüyor, yani düşünsene açılma olmasın doğurmayalım diye dikiş atıyorlar, aslında ne kadar kolay doğum yapabiliriz, bizim için doğum yönünden şans aynı zamanda ama nasip işte.

Allah korusun kan sulandırıcı kullanmadan yatmak tehlikeliymiş. Bizim durumdakiler genelde yattığı için sanki hepimiz için yatma iyi gözüyle bakılıyor, oysaki doktorlar duruma göre söylüyorlar.
Evet kesinlikle dr duruma göre söylüyor, burda kaç tane hemşire arkadaşa yaptık hepsi çalışıyor demişti mesela

Ayy maşallah ikiz gibi olacaklar ne güzel, evet bnm de açıklık olduğu işin belki normal kolay olur diye düşünüyorum ama nasip tabi sağlıkla kavuşalım da , ilkinde de dikiş vardı dimi

Ayy maşallah ikiz gibi olacaklar ne güzel, evet bnm de açıklık olduğu işin belki normal kolay olur diye düşünüyorum ama nasip tabi sağlıkla kavuşalım da , ilkinde de dikiş vardı dimi
Yok canım ilkinde rahim ağzı yetmezliğini bilmiyorduk 27. Hafta erken doğum yaptıktan 27 gün sonra kaybettik. Bu hamilelikte öğrendik serklaj öyle yapıldı.

Yok canım ilkinde rahim ağzı yetmezliğini bilmiyorduk 27. Hafta erken doğum yaptıktan 27 gün sonra kaybettik. Bu hamilelikte öğrendik serklaj öyle yapıldı.
Özür dilerim, kusura bakma, aslında baya büyükmüş ama nasip işte, bende ilk bebeğimi geçen yıl kaybettim 18.haftda, bilmiyordum bende, sağlıkla vaktinde kavuşalım inşallah,bnm ki normal Doğum şeklinde olmuştu suni sancı ile

İnşallah, Rabbim bir daha evlat acısıyla sınamasın hiçbirimizi. Özürlük birşey yok canım, burada çoğumuz yaşadık bu kaybı, nasip işte o haftada doğup yaşayan var, daha büyük doğup yaşamayan da var, Rabbim ne ömür biçtiyse o.
Ben erken doğumu engellesinler diye Devlet hastanesine gittim, yapacak birşey kalmayınca beni sezeryan diye özele sevk ettiler, normal doğum yaptırın dedim ama bebek daha çok küçük normal doğum yaparken kendisini dışarı atacak gücü bulamaz doğarken beyin kanaması geçirebilir, normal doğum riskini almam ben dedi.
Normal doğumda sorun yaşadın mı bilmiyorum ama ikinci daha kolay oluyor diyorlar. İnşallah o zamanı da kolayca atlatırsın.

Benim hiç ağrı sızı olmadan açılmış, wc ye gittim taharet yapcam elime bişey değdi, hemen dr gittim özel hastaneydi, dr geri itti eliyle, 5 gün yattım hastanede hiç kalkmadan altıma sürgü sürdüler ama sonunda Malesef suyum geldi, dr um hiç çocuğum olmadığı için normal olsun sonrası için kolay olur demiş anneme, suni sancı verdiler çok şükür kesisiz hiç zararsız Doğum şeklinde oldu, ama tabi Bnmki çok küçüktü seninkine göre, bebek suyu sıfırlanmasınlar rağmen yaşıyordu, çok bağırmışım ama sonrasında doğunca o rahatlama acı herşey bitmişti, aynen kiminin farkediliyor dikiş atılıyor kucağına alıyor, kiminin kan geliyor belli oloyuot, dediğin gibi nasipte varsa bebeğimiz bi şekilde kavuşuluyor, RAbbim bizi ve hepimizi sağlıkla vaktinde kavuştursun inşallah.kesi dikiş vs yoktu yani bnm ilkimde.

Aminn, Zaten sezeryanla 3 tane hak tanıyorlar, araya uzun süreler girerse 4 belki, o yüzden normal doğum en iyisi olmuş senin için.

Hikayemiz aynı canım. Taharet yapacam sandım çocuğun parçası elime geldi. Hastaneye gidince sancım başladı 18 haftalıktı.normal Doğum yaptım. Sonrasında bir hafta süt sağdım 6 ay kendime gelemedim. Tekrar hamile kalınca psikolojim az düzeldi aöa bu seferde kaybetme korkusuyla diken üstündeyim. Rabbim hayra çukarsın

Ben de geçen sene nisan ayında 18 haftalik Bebeğimi kaybettim. Çok sancım oldu sonra suyum geldi. Ardından suni sancı ve düşük.şimdi tekrar hamileyim 15.haftada açıklık ve kısalma farkedildi dikiş atıldı. Bu arada ben de antibiyotik kullanmadım.damardan tek doz verdiler. Şimdi yirminci haftaya girdik. Ama ben yatmıyorum evde işimi yapıyorum yemek temizlik yorulmadan. Hatta bir hafta sonra işe başlayacağım. Allah yardimcimız olsun cümleten...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…