Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım rahim filminden ben çok korkuyodum hiç korkulucak gibi degil içini ferah tut bebem çektir belkim rahiminde perde vardır:KK30::KK30:ne biliyim rahiminde şekil bozuklugu vs vardı için rahat eder önce testlerini yaptır sonra rahim filimini çektir büyük fakültelere git canım normal hastanelerde yapılmıyo :nazar::nazar:eger istedigin bir şey olursa sorucagın burdakiler profesör oldular cevap veiriler sana bir arkadaş önerebilirim chnb o sana seve seve yardım eder ben kefilim hem o bizden daha bilgili:KK17::KK17::KK17:

canım ben pazartesi doktora gittim kızımda doktorum maşşallah dikişin çok güzel kaynamış dedi salı günü sümük gibi akıntı olmaya başladı sonra beklenen son meyerse nişasnmış insan inan ögrene ögrene alışıyo bazı şeyleri canımız çok yansana ne çare düşün 3 kayıp heyecanlı bekliyorsun kalp atışlarını duyuyorsun hayaller kuruyosun sonra tekmeleri hissediyosun diyorsunki allahım işte bu sonra bir agrı bir kanama sonuşç hiş ilk oglumda neyi unutmuyorum birbilsen yemyeşil bir patik örmüştüm dedim kendi kendime yavrum bunumu giyicek eşimle hayaller kurdum ellerimle patiklerin tutma yerlerini yaptım 20 haftalık kocaman bir karın öptüm kokladım annem giyiceksin dedim kıyafet aldık kaç tane ellerimle örgü ördüm baddeniyeler ördün sonra bir agrı doktora gittim dogum sonra eve geldik akyanamlarala yavrumda benimle geldi cansız bedenini attık balkona 6 mart hiç unutmuyorum bir kar bir soguk var bir rüzgar eşim işi yüzünden gitmek zorunda kaldı ben tek kaldım kaynanamın yatak oadsında balkona bakıyorum kedinin cigerine bakar gibi çıktım dışarı aglıyorum burası soguk oglum üşür ben onun üşümemeisi için karnımı kendimi sıcak tuttum vs dedim kaynanam içeri sokamadı eşimi aradılar oda yakınmış yoldaaymış geldi paşam kurban olurum ne olur gir içeri dedi hasta olucan dedim olmaz burası soguk onuda alın ev sicak dedi canım kokar bak yarın gömmeye gidicez dedi yok dedim başladım kutuyu bırakmamaya tamam söz dedi bak alıcam içeri sen o kutuyu hadi anneme ver dedi ben seni alıyım annem bebegi dedi tam verdim sonra baktım tuttu kolundan içeri çakicek yok dedim almıcan yalan söylüyosun üşür üşür üşür yapma dedim zor soktu içeri eşigi geldim kapının attım ayagımı gerisini hatırlamıyorum bayılmışm tek hatırladıgım eşimin anne paşaya birşey oldu ses vermiyo demesi anne onada birşey olursa ben ne yaparım demesi o gün hiç uyumadım yavrumu babası ve işim götürücekti gömmeye kaynanam yıkadı kefenledi ellerinde görnce yayagara çıkardım ne olur onu götürmeyin o daha çok küçük ben o üşümesin diye neler yaptım toprakta nasıl yatsın soguk hava dedim eşim baktı olmadı elimden alamadılar kutuyu kolumdan tuttu ayaklarıyla ayaklarımı kolularıylada kolumu tuttu yapma baba dedim dinlemedi eşim bagırdı bana gittt tutamıyorum kaç gün eşimle konuşmadım beni oglumun mezarına götürmediler halen isterim burdan dua et ne yapıcan diyor kaynatam:KK43::KK43::KK43:2 oglum umuduma hamile kaldım sene sonra dedik rahim dikilicek doktorum gerek görmedi neymiş enfeksiyon vs kaparmışım rahim kapalıymış 18 hata 6 günlükken umudum benden ayrıldı eşimin o simsiyah saçları bir günde bembeyaz oldu:KK43::KK43::KK43:dedim rahimi diktirelim dedim kimse beni dinlemedi gene demediler kan tatlili yaptır benim kürtaşımı yapan doktora sordum gerek yok rahimi dikicez bebek durucak dedi oglum biliyormusun canlıydı dogdugundan yalvarırım bebegime küvez getürün dediysemde olmadı oda vefat etti sonra kızıma hamile kaldım bu sefer dedim rahimi dikicez bebegim durucak gene halaller kurdum 17 hafta 6 günlükken 29 mayısta ömürüm gözlerini yumdu minnacık bedeni vardı öle karşımda yatıyordu yavruma gene yetemedim neyi unutmuyorum biliyormusun eşim canım nasılsın deyince iyi okmaya çalışıcam işşallah dedim sonra ömürüm kızım nasıl dedi sonra filim koptu yetmedim yeteömedim gitti diye doktorlar zor sakinleştirdiler:KK14::KK14: bir onu unutmuyorum birde küçük kaynımı elşim aglarken sarıldı nasıl sırtına vuruyo iki eliyle üzülme abi gene olur demesini :KK43::KK43::KK43:ömürüm öldü çapaya cehhapaya kadar gittim dünyanın testini yaptırdım ne eziyetler çektim buradkiler şahit hiç birşey bulamadılar en son genetiklerde eşimle gittik sizde birşey yok dediler herşey normal eşime dedim bir sebebi olmalı canım yoksa bebeklerim neden ölsün hep kendimi suçladım benim yüzümden öldüler diye hiç unutmuyorum çapadan çıkarken okadar kötü oldumki aglamaktan yerleri göremedim oturdum köşeye aglıyorum garip eşimde arkasında zannetmiş bir bakmış ben yokum beni görenler demiştirki tüh kesin bir tanıdıgı öldü yazık demişlerdir kesin eşim geldi yapma paşa allahım bir sebebi olması lazım ne olur bir sebep sonra burdaki arkadaşlar arda beye gittiler banada söylediler belkim burda yazıcaklarıma kızıcaklar ama onlar karşıladı arda beyin parasını 2 kişler onlar kendilerini biliyo genetik testlerimin parasınıda erkek kardeşime para geldi o verdi hep dua ediyorum aklıma geldikçe onlar sayesinde ögrendim neyin oldugunu sizleri seviyorum kızlar sevgili chnb ve regretem sizler canımısınız:KK16::KK16::KK16:regrete beni doktora götürüdü arabasıyla o biliyo arabada çok agladım şuan agladıgım gibi:KK14::KK14:iyiki sizleri tanımışım iyiki söz verdim kendime chnbeye yetişememde regreteye yetişiirim eger hamile kalmazsam elimi üstünden çekmicem söz veriyorum burda hamile olursamda kadere artık allahım sizlere bol kazanç eşlerinle evlatlarınızla sevdikelrinizle ömür versin tuttugunuz altın olsun işşallah :KK48::KK48::KK48:şimdi ilaçlara başladım bakalım ilerisini bilemem yaradan ne gösteririse artık allahım bütün melek annelerine sabır versin çok zor ben 3 evladımı kaybeden birir olaraktan halen zaman zaman gözlerim olar işşallah bu gözyaşlarım evlatlarımın ölümüne degilde dogumuna aglar seviçten zaten bir daha denerim olmadı daha düşünmem :KK14::KK14:

canım sen eylülü bekle istersen garanti olur ne kaldı eylüle:KK20::KK20:

:KK43::KK43:çok başıma geldi bebem ya sorma:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

canım doktor agustos diyor ama sen bu ilaçları 3 ay kullan eylülde start ver kız bak sana teklif birlikte sabahlar olmasın deriz :KK17::KK17::KK17::KK17:

Allahım birdaha bu acıları yaşatmasın...Ne desem bilemiyorum.Çok büyük acılar yaşamışsın canım.Allah sabırlar versin eşinede sanada.Hepiniz çok iyi insanlarsınız.belki aynı dertleri yaşadığımızdan birbirimizi çok iyi anlayabiliyoruz.Sana yardımcı olan o iki arkadaştanda Allah razı olsun.Ne mutlu onlara.Demekki insanlık ölmemiş.Allahım Sağlıklı bir şekilde çocuklarınızı kucaklarınıza almayı nasip etsin.

İcim dısına çıkana kadar istifra ettim gene
Bu nasıl is anlamadım, yemek yerken o kadar da kötü değil
Bir anda birsey tetikliyor
Ağzımın ne tadı varne tuzu, boğazım tahris oldu kusmaktan
Ters giden birseyler olamaz değil mı kızlar?

Normal canım bende yemek yerken cok rahatım tiksinmiyorum sonrasında bı ara burnuma kotu bı kökü geliyor yada tukurugmu yutkunmaya çalışırken icim dışıma çıkıyor ayrıca migde bulantisi bebeğin sağlıklı olduğunun belirtisiymis öle duymuştum bu aralar bulantilarim azaldı bu seferde endişe ediyorum ama dün Kalp atışlarını gördüm:nazar: icim rahat

amin cümlemizinkini işşallah kardeşim :KK43::KK43:

kız bacım sen hamile olmayasın ondan kusuyosundur:KK1::KK1::KK1:canım normal benim bir arkadaşım vardı yiyordu hayde wc ye senin dikiş ne zaman belli olucek ya yazdın ben farketmedim :44::44:
kızlar ben annemlere gidiyorum evde degilim orda net yok malesef ben gelene kadar uslu durun:KK20::KK20::KK20:18 gibi memlekete gidicekler gelinle bende onlar gidince gelicem evime bugün 6 kalktım kızlar bıcırık bu saatte açıkırdı beni kaldırııdı öterdi cam açıktı yattıgım yerde gene bagırıyodu ay ne agladım inanın camın mermerini yıkadım aglamaktan açıkınca öterdide:KK43::KK43:annem sen elinden geleni yaptım başkası olsaydı bakmazdı dedi suçlama dedi yaşar dışarda merak etme dedi ay sanki evledımı yitirmiş gibi oldu kafesi mama kabı şırıngaları cicibebesi kaldı ban geriye:KK14::KK14:işşallah bıcırıgım ölmez yaşar şimdiden özledim sıpamı kafesi koysam gelirmi acaba geri:44::44:sabah okadar aglamışımki rüyamda geri geliyodu ay nasıl seviniyoırum bıcırıgım geldi diye :KK43:neyse ben kahvaltı yapıcam bir zaman yokum burda gelince görüşürz işşallah bebeler:KK5::KK5:

Aaaaaaa hamile miyim kız yoksa :))
En basta yoktu , şimdi nerden çıktı bu kusmalar

Canım benim cmt. Si belli olur büyük ihtimalle

Okudum CNm, Allah yardımcısı olsun. Septumla hamile kalmak büyük cesaret ve risk, benim doktorumda demişti hamile kalırsın ama bebeği saglikla doğurma sansin az, denemek ister misin hemen ameliyat mı edelim dedi, hiç düşünmeden ameliyatı sectim
İnşallah, bu sorunu yaşayan herkes saglikla bebeklerini kucaklar

Son düzenleme:
doktoru sevmekle ilgili değil ki bu,bi sürü doktora gittim buna tubanınki de dahil olmak üzere adamlar yüzüme bakmadı,ha devlette herhangi birine gitmişim ha onlara,bi de ahmet seçkn önoğlu var o da riskli gebelik uzmanı değil ki,izmirde kime gideyim,gerçi hiçbiri diyabet konusuda çok da uzman değiller,bi namık demir var ona da ulaşmak yıldızlara ulaşmaktan daha zor öylesini de ben istemem

kusuruma bakma ani bi çıkış yapmış olabilirim,ama isyan halindeyim,hergün aynı saatte aynı şeyleri yiyorum,aşerme falan hak götüre..iyiki kusmuyorum ona şükrediyorum yoksa komaya girmiştim çoktan,kan şekerlerini gebelik yeterince hoplatmıyormu gibi kullanmam greken ilaçların ortaya çıkması beni delirtiyor,kilo almıcaksın deniyor ama zaten insülinin kendi kilo yapıyor bi de üstüne hareketsiz yaşam ekstra kilo,yani rahimağzı yetmezliği piyangodan çıktı benim için bi bu eksikti dedirtecek cinsinden,zaten erken doğum ölü doğum yapma riskim bu kadar yüksekken..canım sıkkın çok,yine bana geldiler :KK43:

canım ya kimbilir nekadar zor günler geciriyorsn ne denebilir bu durumda dedigin gibi burada kimse şeker hastasıı degil seni anlayamaz ama yazını görünce canım sıkıldı yazmak istedim hiçbir şeye keşke deme helede rabbimdn gelen bir hastalıga böyle olmasını sen istemedinki rabbim verdi bu rahatszligi basımıza gelen hiçbir sey bizim secimimz degil hepsi birer imtihan bana kimseye akıl vermek düşmez buradaki herkez benden yasca büyük ve benden daha cok sey görmüş insanlar yüzyüze görüşen insanlr olsak ben sizlere hiçbirsey söyleyemem aslında büyügm oldugunz içinde sizden dinlerim gerci senin yasını bilmiyorm bide ögretmensin ya saygın daha fazla olur hocam diye hitap ederim eşimde ögretmen oldugundan görüştügm ögretmen arkadaslara öyle hitap ediyorm... cok üzüldm yazına canın cok sıkılmıski paylasmıssn burada herkez biribirinin derdini dinliyor ve inan birebir aynı seyleri yasamaskta acılarımızı paylasıyorz hastalık rabbimdn gelen birsey ve inan herkeze bu mükafatta verilmiyo hastalıga şükredilirmi diceksn sana en güzel örnek hastalıgıyla imtihan olan hz. eyyüb peygamber olsun nekadar sıkıntılar cekmiş ki obir peygamber Allahın en cok sevdigi kullardn ama bir kez olsun isyan etmemiş tam tersi derisindn düşen kurdu tekrar yerine koymus ki rabbim verdi diye sen bunları eminim bendn iyi bilirsn lütfen beni yanlıs anlama canım sıkılmıs yazmıssın bende görünce üzülüp yazdm bendn akıl alacak degilsn ben sendn güçsüzüm ama yaptıgım hatanın farkındayım küçük bir kisti bile nekadar büyüttm ama rabbim ne kadar merhametliki kistim mucizevi bir şekilde bir hafta içinde patladı aklına kötü seyler getirme rabbim iyilerle karsılastırsn insaallah karnına o bebegi koyan korumayada kadirdr bugün cuma hepimizn cuması mübarek olsun sana dua edecem bugün sende duanı eksik etme rabbim dert verdiyse insaallah dermanınıda verir

PAŞAM canım sende mi rahim filmi cektirdn doktor mu istedi bir sorun cıktımı bende cektirecem ama korkuyorm agrılı oluyormus aramzdan chnb cektirmiş baska cektiren var mı arkadaslar nasıl bişey sorun cıkan var mı peki

canım ya kimbilir nekadar zor günler geciriyorsn ne denebilir bu durumda dedigin gibi burada kimse şeker hastasıı degil seni anlayamaz ama yazını görünce canım sıkıldı yazmak istedim hiçbir şeye keşke deme helede rabbimdn gelen bir hastalıga böyle olmasını sen istemedinki rabbim verdi bu rahatszligi basımıza gelen hiçbir sey bizim secimimz degil hepsi birer imtihan bana kimseye akıl vermek düşmez buradaki herkez benden yasca büyük ve benden daha cok sey görmüş insanlar yüzyüze görüşen insanlr olsak ben sizlere hiçbirsey söyleyemem aslında büyügm oldugunz içinde sizden dinlerim gerci senin yasını bilmiyorm bide ögretmensin ya saygın daha fazla olur hocam diye hitap ederim eşimde ögretmen oldugundan görüştügm ögretmen arkadaslara öyle hitap ediyorm... cok üzüldm yazına canın cok sıkılmıski paylasmıssn burada herkez biribirinin derdini dinliyor ve inan birebir aynı seyleri yasamaskta acılarımızı paylasıyorz hastalık rabbimdn gelen birsey ve inan herkeze bu mükafatta verilmiyo hastalıga şükredilirmi diceksn sana en güzel örnek hastalıgıyla imtihan olan hz. eyyüb peygamber olsun nekadar sıkıntılar cekmiş ki obir peygamber Allahın en cok sevdigi kullardn ama bir kez olsun isyan etmemiş tam tersi derisindn düşen kurdu tekrar yerine koymus ki rabbim verdi diye sen bunları eminim bendn iyi bilirsn lütfen beni yanlıs anlama canım sıkılmıs yazmıssın bende görünce üzülüp yazdm bendn akıl alacak degilsn ben sendn güçsüzüm ama yaptıgım hatanın farkındayım küçük bir kisti bile nekadar büyüttm ama rabbim ne kadar merhametliki kistim mucizevi bir şekilde bir hafta içinde patladı aklına kötü seyler getirme rabbim iyilerle karsılastırsn insaallah karnına o bebegi koyan korumayada kadirdr bugün cuma hepimizn cuması mübarek olsun sana dua edecem bugün sende duanı eksik etme rabbim dert verdiyse insaallah dermanınıda verir

yazdıkların için teşekkür ederim,tabiki de her zaman şükrederim Allah beterinden saklasın derim,ama insanız sonuçta, çevremdeki insanarın tepkileri,osyal hayatım,psikolojim,herşeyim bozulmuş durumda,senelerce aman evde kalırsın diyerek diyabetimi saklamak zorunda kaldım çünkü türk insanı böyle hepimiz sözde müslümanız ama herkes senin gibi düşünmüyor "diğer insanlar da Allah'tan geldi" diyor ama seni oğluna,kardeşine layık görmüyor,16 yaşındayken kemik tümörü tedavisi görmüştüm,19 yaşında şeker hastası oldum,28 yaşında bebeğimi kaybettim,Allah'ım bundan sonrası için iyi yazılar yazmış olsun yeter ki dermansız dert vermesin,sanma ki sadece bi bebek kaybederek bu hale geldim 12 yaşındaydım şu dış gebelik geçiren ablam var ya trafik kazası geçirdi öldü diye getirdiler,bel kemiği kırılmış,felçten zor kurtuldu Allah'a şükürler olsun,çok çekti biz de onunla beraber üzüldük,çok da beterlerini yaşayan insanlar var biliyorum ama bir kerecik de zorlanmadan birşeylere ulaşabilmek istiyorum,hep ağlayarak,acılar çekerek,kahrolarak bunlar insanı yıpratıyor anlatabiliyor muyum? sinir de bırakmıyor psikoloji de..evet öğretmenim her gün hayatında olduğu en büyük hastalık grip olan insanlarla beraber çalışıyorum beni asla anlamayan anlayamayan!insanın çevresinde huzur veren insanlar da olmayınca evliya sabrı gerekiyor,ben dualarımı hiç eksik etmeim Rabbimden,o da her verdiği belayı kazayı verdiği gibi almayı bildi çok şükür,ama insanız tabiki sen nasıl ki kistine üzülüyorduysan ben de bunlara üzülüyorum,evde yapayalnız olmamın ve kanama vs korkusundan dışarıya çıkamamamın etkisinin olduğu da bir gerçektir,istiyorum ki bebeğime birşey olmasın,bu sefer kucaklayayım,üniversite hayatım şeker hastalığımı gizlemekle,kuyruklu yalanlar atmakla geçti,kendimi "normal" göstermekle geçti,çünkü inan ki insanlar çok acımasız çoook,çalıştığım okulda hala daha bebeğimi şekerim yüzünden kaybettiğimi sananlar var,hatta "e tabi canım seni şkerin var ondandır" diyorlar ve ben artık yoruldum,arada hepimize olur böyle isyan etmek gelir içimizden sonra yine O'na sığınırız,insanız zayıf yaratıklarız..elimden bu geliyor

yazdıkların için teşekkür ederim,tabiki de her zaman şükrederim Allah beterinden saklasın derim,ama insanız sonuçta, çevremdeki insanarın tepkileri,osyal hayatım,psikolojim,herşeyim bozulmuş durumda,senelerce aman evde kalırsın diyerek diyabetimi saklamak zorunda kaldım çünkü türk insanı böyle hepimiz sözde müslümanız ama herkes senin gibi düşünmüyor "diğer insanlar da Allah'tan geldi" diyor ama seni oğluna,kardeşine layık görmüyor,16 yaşındayken kemik tümörü tedavisi görmüştüm,19 yaşında şeker hastası oldum,28 yaşında bebeğimi kaybettim,Allah'ım bundan sonrası için iyi yazılar yazmış olsun yeter ki dermansız dert vermesin,sanma ki sadece bi bebek kaybederek bu hale geldim 12 yaşındaydım şu dış gebelik geçiren ablam var ya trafik kazası geçirdi öldü diye getirdiler,bel kemiği kırılmış,felçten zor kurtuldu Allah'a şükürler olsun,çok çekti biz de onunla beraber üzüldük,çok da beterlerini yaşayan insanlar var biliyorum ama bir kerecik de zorlanmadan birşeylere ulaşabilmek istiyorum,hep ağlayarak,acılar çekerek,kahrolarak bunlar insanı yıpratıyor anlatabiliyor muyum? sinir de bırakmıyor psikoloji de..evet öğretmenim her gün hayatında olduğu en büyük hastalık grip olan insanlarla beraber çalışıyorum beni asla anlamayan anlayamayan!insanın çevresinde huzur veren insanlar da olmayınca evliya sabrı gerekiyor,ben dualarımı hiç eksik etmeim Rabbimden,o da her verdiği belayı kazayı verdiği gibi almayı bildi çok şükür,ama insanız tabiki sen nasıl ki kistine üzülüyorduysan ben de bunlara üzülüyorum,evde yapayalnız olmamın ve kanama vs korkusundan dışarıya çıkamamamın etkisinin olduğu da bir gerçektir,istiyorum ki bebeğime birşey olmasın,bu sefer kucaklayayım,üniversite hayatım şeker hastalığımı gizlemekle,kuyruklu yalanlar atmakla geçti,kendimi "normal" göstermekle geçti,çünkü inan ki insanlar çok acımasız çoook,çalıştığım okulda hala daha bebeğimi şekerim yüzünden kaybettiğimi sananlar var,hatta "e tabi canım seni şkerin var ondandır" diyorlar ve ben artık yoruldum,arada hepimize olur böyle isyan etmek gelir içimizden sonra yine O'na sığınırız,insanız zayıf yaratıklarız..elimden bu geliyor

umarım yanlıs anlammıssındr gercektn üzüldügüm için yazdm inan bende size yazdıklarımdn daha fazla sıkıntılr cektm ama hersey herkeze anlatılmıyor sizle alakası yok burada anlatılacak seyler bebek kayıplarımz oluyordu hersey paylasılmıyor bende evde cok yanlızım ve aynı seyleri düşünmektn kafayı yiyecek duruma geldgim günler oluyordu ve ancak sizle paylasabildim sadece küçük bir örnekle rabbim gercektn dualrımızı duyuyo sadece zaman veriyo dedim berat kandilinde cok dua ettim ve şükürler olsunki duam kabul oldu sende ediyorsndr insaallah seninkide kabul olur yazmk istedklerini gayet iyi anladm seni yanlıs anlamadm eger öyle bir izlenm uyandrdıysm kusura bakma

ama hiç biriniz şeker hastası değilsiniz.. şu kullandığımız progestanlar bile benim şekerimi nasıl oynatıyor biliyor musun? bize ne diyebiirsiniz tabi,sadece paylaşmak istemiştim ama şeker konusunda beni anlayabilecek kimse yok bu sitede maalesef,çünkü diyabetim sadece bebeğimin değil benim de canımla oynamakta..her neyse kimseyi sıkmak istemem tabi,sadece keşke benim de pankreasım çalışıyor olsaydı da bi de bununla uğraşmak zorunda kalmasaydım dedim o kadar

ben sofyada kızım icin son bir ayımda hastanede kaldım-riskli gebelik bolumunde.ama riskli gebeliklerin cogu sekerden dolayıydı ve koca bolumde bir ben vardım rahim agzı yetmezligi,bir cogul gebelik ve bir de cok kusmaktan kanında aseton olusan bir baska gebe,digerleri tamamı seker hastası anne adayları.Ben ilk defa seker hastalıgının ne kadar ciddi olabilecegini orda gordum,onlardan ogrendim,gebelikteki riskleriyle ilk defa karsılastım.Oda arkadasım 135 kilo bir seker hastasıydı her gun sekerine bakar igne olurdu.Yalnız orda onları surekli takip eden bir doktor vardı kadın dogumcu dısında.Sanırım endokrinden,bu kadın hepsiyle tekere teker haftalık gorusmeler yapardı,daha bir suru munasebetleri olurdu ama ben tam bilmiyorum tabii ama herkes cok memnundu.Seker hastalarını genelde 35.haftada hastaneye yatırıyorlardı ve her gun nst vs oluyorlardı.Burda bizim gebelierimizle bu sekilde ilgilenilmemesi kotu,senin herhangi bşr ilacı alırken bile uzmanına danısman lazım ve bu uzmanın surekli elinin altında olmadı bir telefon uzaklıgında olması lazım.Canım Allah yardımcın olsun,lutfen kotu dusunme.Benim orda kaldıgım bir ay boyunca her gun bir suru kadın dogum yaptı seker hastası ve cok sukur kotu bir durum yasanmadı,insallah sen de sag saglım yavruna kavusacaksın.

umarım yanlıs anlammıssındr gercektn üzüldügüm için yazdm inan bende size yazdıklarımdn daha fazla sıkıntılr cektm ama hersey herkeze anlatılmıyor sizle alakası yok burada anlatılacak seyler bebek kayıplarımz oluyordu hersey paylasılmıyor bende evde cok yanlızım ve aynı seyleri düşünmektn kafayı yiyecek duruma geldgim günler oluyordu ve ancak sizle paylasabildim sadece küçük bir örnekle rabbim gercektn dualrımızı duyuyo sadece zaman veriyo dedim berat kandilinde cok dua ettim ve şükürler olsunki duam kabul oldu sende ediyorsndr insaallah seninkide kabul olur yazmk istedklerini gayet iyi anladm seni yanlıs anlamadm eger öyle bir izlenm uyandrdıysm kusura bakma

hayır canım yanlış anlamadım,amin hepimizin duaları kabul olsun inşallah

ben sofyada kızım icin son bir ayımda hastanede kaldım-riskli gebelik bolumunde.ama riskli gebeliklerin cogu sekerden dolayıydı ve koca bolumde bir ben vardım rahim agzı yetmezligi,bir cogul gebelik ve bir de cok kusmaktan kanında aseton olusan bir baska gebe,digerleri tamamı seker hastası anne adayları.Ben ilk defa seker hastalıgının ne kadar ciddi olabilecegini orda gordum,onlardan ogrendim,gebelikteki riskleriyle ilk defa karsılastım.Oda arkadasım 135 kilo bir seker hastasıydı her gun sekerine bakar igne olurdu.Yalnız orda onları surekli takip eden bir doktor vardı kadın dogumcu dısında.Sanırım endokrinden,bu kadın hepsiyle tekere teker haftalık gorusmeler yapardı,daha bir suru munasebetleri olurdu ama ben tam bilmiyorum tabii ama herkes cok memnundu.Seker hastalarını genelde 35.haftada hastaneye yatırıyorlardı ve her gun nst vs oluyorlardı.Burda bizim gebelierimizle bu sekilde ilgilenilmemesi kotu,senin herhangi bşr ilacı alırken bile uzmanına danısman lazım ve bu uzmanın surekli elinin altında olmadı bir telefon uzaklıgında olması lazım.Canım Allah yardımcın olsun,lutfen kotu dusunme.Benim orda kaldıgım bir ay boyunca her gun bir suru kadın dogum yaptı seker hastası ve cok sukur kotu bir durum yasanmadı,insallah sen de sag saglım yavruna kavusacaksın.

amin canım inşalah hepimiz hepimiz kavuşucaz yavrularımıza,endokrin uzmanımın ilaçlarımdan haberi var ama onlar da beli bir yere kadar rehberlik edebliyorlar,ilaçları kullanma mecburiyeti olunca en az hasarla atlatma çabasına giriyoruz,evet biliyorum 32. haftada da yatırabiliyorlar, o günleri görelilim hele de yatarım hiç prb değil,belli yerden sonra yalnız kalıorsun,ama dayanıcam dayanıcaz,çoğu zaman dengesizleşiyorum farkındayım kusuruma bakmayın,o kadar uğraşmama rağmen istediğim gibi gitmeyince üzlüyorum

Son düzenleme:
Normal canım bende yemek yerken cok rahatım tiksinmiyorum sonrasında bı ara burnuma kotu bı kökü geliyor yada tukurugmu yutkunmaya çalışırken icim dışıma çıkıyor ayrıca migde bulantisi bebeğin sağlıklı olduğunun belirtisiymis öle duymuştum bu aralar bulantilarim azaldı bu seferde endişe ediyorum ama dün Kalp atışlarını gördüm:nazar: icim rahat

bende acaba bebeğime b,rşey mi oldu da vücut tepki olarak istifra ediyor diye saçma sapan şeyler düşündüm
bugun iyiyim çok şükür
genelde geceleri daha kötü oluyorum zaten

canım benim sıkma tatlı canını
bak neler yaşamış atlatmışsın çok şükür
toplumumuz insanı vezir de eder rezil de, sana aynen katılıyorum
ama senin moralinin yüksek olması gerek, içini ferah tut, herşey çok güzel olacak, bebişini kucagına alınca hepsi geçecek :KK16:

hayırlı cumalar canlar:KK16:
bebeği kucakladı bizleri unuttu sakın demeyin...
hala kendime bir düzen kuramadım bebekti gelen gidendi inananın hiç vaktim olmuyor....
sizler nasılsınız herkes iyidir inş...

Sofika mesajını aldım.evet malesef özel mesaj atma hakkım henüz yokmuş:KK43:...Sen bana telefon numaranı yazarsan eğer senin içinde uygun bir zamanda ararım.İlgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım.

PAŞAM canım sende mi rahim filmi cektirdn doktor mu istedi bir sorun cıktımı bende cektirecem ama korkuyorm agrılı oluyormus aramzdan chnb cektirmiş baska cektiren var mı arkadaslar nasıl bişey sorun cıkan var mı peki

Ben de çok korkuyorum.Neler geçti başımızdan ama insan genede korkuyor.Yapılması şartmıdır acaba.27 haziranda doğum yaptım ben(23 haftalıkken).2ay sonrasına randevu verdi doktorum.Neler istiycek bilmiyorum.Tahliller,rahim filmleri,birde burda okudum bujiyle bakmışlar..iyice gözüm korktu.Allah yardımcımız olsun.deneyimleriolan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

chnb merhaba canım, o testlerden bende yaptırmıştım..bana değerlerin normal demişti ama yinede hamile kaldığım andan itibaren ecopirin diye bir kan sulandırıcı hap kullandırdı, yani 5. haftada başlamıştım 37. haftanın sonunda bıraktırdı sadece serklajdan bir hafta önce kesip, serklajdan bir hafta sonra tekrar başlamıştım..o dönemde ara vermiştim ama.. herhalde serklajda kanı sulandırdığı için kanama çok olmasın diye kesti diye düşünüyorum..arkadaşlarında dediği gibi bu ilacı 1.trimesideki düşükleri önlemek amacıyla kullanıyorlar ama bana birde daha önceki erken dönem bir kaybım ve iki biyokimyasal gebeliğim olduğu için hamile kaldığım hafta trombosit diye kendi kan gurubumda sarı kan verdi, sonra 20 günde bir iki kez daha uyguladık buda erken dönem düşüğü engelliyormuş, hatta bunu bana yaptığında bunu türkiyede şu anda parmakla sayabilecek kadar çok az doktor bilir demişti..ve ben faydasını gördüm gerçekten..ayrıca düşüklerden sonra benden istediği testleri yazıyorum sana, belki faydası olur yaptırmadıkların varsa doktora danışıp yaptırabilirsin..
sonuç referans aralığı
protein c 143.8 70 - 140
protein s 106.1 59 - 130
aPTT 19.6 19.5 - 29.1

Anti-KARDIOLIPIN IgM <6,3 MPLU/ml)-10
Anti-KARDIOLIPIN IgG <6,3 GPLU/ml)-11
bu iki testi fakültelerin mikrobiyoloji labaratuvarında yapıyorlar..

PROTROMBNNORM RAPORU
sonuç: protrombin geninde 20210. pozisyonda mutasyon saptanmamıştır yazıyor..

FVLNORMAL RAPORU
sonuç: faktör V Leiden mutasyonu saptanmamıştır..

LUPUS ANTİ KOAGÜLANİ
sonuç: negatif
bu üç testide hematoloji labaratuvarı yapıyor..

birde eşime ve bana karyotip analizi diye bir test yapıldı..46 kromozoma bakılıyor kromozom bozukluğuyla ilgili yani..onlarda normal çıktı..

geçen bir yazı bulmuştun bu kan sulandırıcı ilaçlarla ilgili ordada hatırlıyosan aPTT hormonundan bahsediyordu..banada bu testi o yüzden yaptırmış olabilir gerçi benim normal çıkmış ama yinede diyorumya kan sulandırıcı hep kullandım, istersen sende baktır..

inşalllah bu bilgiler işinize yarar kızlar..

Ben de bu testleri yaptırmıştım. Bir de cemil hocanın tekrarlayan düşüklerdeki sarı kan uygulaması da değişik ama işe yarayan bir uygulama olmuş... Efulim sen bu testlerden hangisini yaptırdın yazarsın canım...

hala kendime bir düzen kuramadım bebekti gelen gidendi inananın hiç vaktim olmuyor....

hayırlı cumalar canım yusuf eymen nasıl? İlk zamanlar olur o düzensizlik tatlı telaşlar...:KK16:

Efulim benim rahim filmi acımadı anestezili oldu, Regrete son tekniklerle çekilen bir yerde acımadan ve anestezisiz çektirdi. Korkma canım...

bende acaba bebeğime b,rşey mi oldu da vücut tepki olarak istifra ediyor diye saçma sapan şeyler düşündüm
bugun iyiyim çok şükür

ama senin moralinin yüksek olması gerek, içini ferah tut, herşey çok güzel olacak, bebişini kucagına alınca hepsi geçecek :KK16:

canım bulantı asırı olmadıgı surece hormonlarının hızla artıs gosterdıgını ve gebeligin saglıklı devam ettigini gosterir ama daha once de konusmustuk her yedigini kusma derecesine gelirsen mutlaka doktora bildirmen lazım tehlikeli olabiliyor

oyyy hayırlı cumalar
taze anne :emir_bebek:
biraz zaman ver kendine de bebegine de duzen olusacaktır daha dun bir bugun iki
tadını cıkar kuzum guzel zamanlar bunlar her ne kadar telas olsa da
saglıcakla

Sofika mesajını aldım.evet malesef özel mesaj atma hakkım henüz yokmuş:KK43:...Sen bana telefon numaranı yazarsan eğer senin içinde uygun bir zamanda ararım.İlgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım.
tamam canım

hoşgeldin,sana da hayırlı cumalar,oğluşunu bizim için kokla :KK16:

bugun iyiyim çok şükür

amin canım amin inşallah
valla canım ben öncekinde de sadece tiksinme yaşıyordum,şimdide hiç bulantım yok,gerçi doktorlar bulantısı olan gebeyi severler

Anladım. Arda bey de ne prepar ne nidilat taraftarı. Geçmişte kızlar hep kullanmış ama o kullandırmıyor...Kimi prepar sakıncalı nidilat diyor karışık işler. Neyse endokrin uzmanı varmış dozunu ayarlar belki şu yatak hareketlerini de öğreniriz... işe yarar belki...

chnb su ilacların zararı nedir merak ettim dogrusu,ciddi anlamda da gebeler tarafından kullanılıyor cunku şnsallah muhim bir sakıncası yoktur

Merhaba arkadaslar;bende sureklı burayı takıp edıyorum sızınle aynı sıkıntıları yasayan bırı olarak maalesef.bende 20mhaftadan berı yatıyorum sımdı 28 deyım once rahım agzım 2.9 denmıstı sonrasında 3.5 olarak devam ettı kı uzama olma ıhtımalı yokken rahım agzının artık bılmıyorum ya ben 2.9 u yanlıs anladım ya da doktor yanlıs olctu o kısım hala mechul.neyse sıze bısı sormak ıstıyorum gecen agrıdan dolayı gıdıncE doktor alttan elle muayene ettı r.a da yumusama var dedo kemık yapıdan cıkmıs cıger gelıstırıcı falan yapıldı bende serklaj yok bu yumusamanın ne kadar sonrası dogum olur ya da yumasaması tespıt edılen bu haftalarda olupda mıadına kadar gıden hıc denk geldınızmı.cvp vrebılme sansınız olursa sevınırım herkeze zamanında dogumlar dılerım

canım oncelikle hosgeldin,masallah bugunlere gelmissin insallah sonuna kadar da saglıcakla gidecek ve sende evladını saglıkla kucagına alacaksın zamanı gelince.Rahim agzı kısaldıgı gibi uzayabiliyor da,istirahat ve ozellikle de vajinal progesatnın uzattıgını okuyorum bir cok yerde,vajinal progesatn kullanıyor musun?yumusamadan kasıt nedir ben de tam bilmiyorum canım.Allah´ım korusun bebelerimizi de cumlemizi de insallah,amin.

hayırlı cumalar canım yusuf eymen nasıl? İlk zamanlar olur o düzensizlik tatlı telaşlar...:KK16:

Efulim benim rahim filmi acımadı anestezili oldu, Regrete son tekniklerle çekilen bir yerde acımadan ve anestezisiz çektirdi. Korkma canım...
sağol iyi canım...
bakalım ne zaman düzene gireceğiz...

sen nasılsın herşey yolunda mı canım?

canım bulantı asırı olmadıgı surece hormonlarının hızla artıs gosterdıgını ve gebeligin saglıklı devam ettigini gosterir ama daha once de konusmustuk her yedigini kusma derecesine gelirsen mutlaka doktora bildirmen lazım tehlikeli olabiliyor

oyyy hayırlı cumalar
taze anne :emir_bebek:
biraz zaman ver kendine de bebegine de duzen olusacaktır daha dun bir bugun iki
tadını cıkar kuzum guzel zamanlar bunlar her ne kadar telas olsa da
saglıcakla

tamam canım
sağol canım benim...
darısı bütün isteyen ve hamile olan arkadaşlara inş.

Son düzenleme:
X