Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Tuba çok sağ listeyle de uğraşıp bizi yalnız bırakmıyorsun...Delikanlıdan bahset bıraz. dişi çıktı mı? yürütece biniyor mu...

elimden geldiğince güncellemeye çalışıyorum canım ama bazen yayınlamakta geç kalıyorum :)) sanırım listedeki eksiklerin hepsini tamamladım artık :))

delikanlıyı (çok hoşuma gidiyor bu ) sorduğun için sağol ama sen sorarsan yazmaya dikkat ediyorum..
burda sürekli bahsetmek de bana pek doğru gelmiyor yani burda herkes (geçen sene bu zamanlar bende) çocuk sahibi olmak için çabalıyoruz uğraşıyorz içimizde çocuk özlemi oluyor yani bu duyguları çok iyi biliyorum ve anlıyorum özellikle yeni kaybedildiği zamanlarda.. ee bu durumda benimde sürekli oğlumu anlatmam doğru olmaz diye düşünüyorum.. daha öncede burda öyle bi konu okumuştum geçmişten belki hatırlarsın sende, yanlış hatırlamıyorsam kelebek bebeğinin fotosunu koyduğunda tepki görmüştü..
ama tabiki delikanlı nasıl diye sorman da çok hoşuma gidiyor :)
kıvanç iyi daha doğrusu eh işte diyelim.. 2-3 gün önce diş çıkardı son günlerde çok huzursuzdu uyku uyumuyor yemiyordu.. birde nişan vardı bodrumda sıcakta oralarda mahvolduk.. tam ordan geldik diş çıktı şimdi biraz daha iyi.. yürütece koyuyorum ama çok az duruyor içinde sonra hemen al beni diye ağlamaya başlıyor..
gel gel yapıyor, babababa diyor..

bu telaşın içinde seni de arayamadım, yazamadım.. sıvı gelmiş durmuş tekrar gelmiş ama suyun iyimiş neler olmuş yine hep bi aksiyon.. bu oğlan çok yaramaz olacak.. öyle böyle 16. haftaya gelmişsin maşallah ben umutluyum çok.. Allahın izniyle başaracaksın.. güçlü bi erkek o annesi gibi..

Son düzenleme:

tubacım sana yine iş çıktı,tabloyu güncellesen yi olur, HAMİLEYİM

Camım benim artık abi oldu o. O bir seferlik yaşanmış bir mevzu. Bunda ne sakınca olsun yaz sen o burada büyüdü senin karnında şimdi de merak ediyorum çok. Maşallah size. Bebeklerle yolculuk zor oluyor tabi... Canım çok huzursuz
olunca ağrı kesici şurup verirdim ben ara ara...

İnşallah şu su işi kapanır da rahatlarım...

yok canım gözükmezmiş valla eşime deim senin idrarında deniycem:))

yok canım gözükmezmiş valla eşime deim senin idrarında deniycem:))

canım valla saka degil ben olsam denerdim.
bu arada baktım da mesela hamile kalmaya calısan bayanların kullandıgı preseed diye bir jel varmıs o vajinanın salgısını bazik yapıyormus mesela,acaba kullandıgın bir ilac vs bazik yapma olasılıgı var mı,neler kullanıyorsun su anda.

canım antibiyotik folbiol haftada bir proluton depot, cleksan iğne bu kadar... sirkeli su ile siliniyorum ya ondan şüphelendim mahsum çıktı...

CHNP Gecmıs olsun sımdı gordum boludayım takıp edemıyorum sızı akıntımı bende sıvı sızıntısı sanıp kac defa doktora gıtmıstm senınkıde ole bısey olabılırmı beegın suyuda azalmadıgına gore o kagıtlar dogru sonuc verıyormuymus cokta guvenmemek lazım bence

aaaaaaaaaaaaaa

ne diyosun tebrik ederim canım
çooookkk sevindim

saol canım biz de çok sevindik :)))))))))))

eee bi de fırçalayalım seni görüşemeden hemen hamiş oldun demi

olsun ben bi doğurayım inşallah ozaman bebekleri tanıştırmaya gelirim :)

ne guzel bir haber bu,gozun aydın!Allah cok kolay bir hamilelik sonunda saglıcakla bebegini kucagına almayı kısmet etsin insallah,tebrik ederim!

saol canım amin

Aaaaaaaaa, ne güzel bir haber yaz çabuk kaç gün geçti ne zaman öğrendşn kanda baktırdın mı?

:) bugün öğrendim adetim 2 gün geçti,dayanamadım test yaptım ama negatif çıktı,ben de kan testi yaptırdım 64,8 çıktı :) doktorumu aradım evet hamilesin daha çok küçük,pazartesiye değerinin 2 katına çıkması lazım o yüzden sen yine tahll yaptır dedi,kese de bu salı değil ondan sonraki salıdan itibaren görünebilirmiş Allah'ın izniyle,şimdi bekliyoruz bakalım :)

canım bilmem yanlışlık olur mu? ne zaman döneceksin

maşallah çok sevindim sorunsuz geçsin inşallah...

tubacım sana yine iş çıktı,tabloyu güncellesen yi olur, HAMİLEYİM
aaaaaaa
canım yaa çok çok sevindim maşallah hamilelerimizde artıyor....
rabbim kolay sağlıllı bir hamilelik nasip etsin...
sağlıcakla kucakladığın günleride gör inş....

hay allah yaa...sıkılmıyacak gibi de değil ki...
inş. tamamen kesilir canım inş.

Son düzenleme:

aaaaaaa
canım yaa çok çok sevindim maşallah hamilelerimizde artıyor....
rabbim kolay sağlıllı bir hamilelik nasip etsin...
sağlıcakla kucakladığın günleride gör inş....

amin canım inşallah Allah o günleri de göstersin..
sen nasılsın,senin oğlanın rahatı yerinde anlaşılan :)

amin canım inşallah Allah o günleri de göstersin..
sen nasılsın,senin oğlanın rahatı yerinde anlaşılan :)

inş. canım inş.

sorma canım yaa....yarın kırkta bitiyor şimdide başka telaşlar aldı...
kırktan sonra gelmesse ne olacak bilmiyorum...
bir gün bunları da sorun edeceğim aklımın ucundan geçmezdi....

gözünaydın canım allah sağlıkla kucaklamayı nasip etsin:)

oooooo maşallah güzelim.ne güzel bu topikte 40ta bitiyor ne yapıcam diyenleride görüyoruz çok şükür.e artık sana tez zamanda
kucakla demek lazım

canım antibiyotik folbiol haftada bir proluton depot, cleksan iğne bu kadar... sirkeli su ile siliniyorum ya ondan şüphelendim mahsum çıktı...

e bunlar da senin hep kullanidgin ilaclar zaten,bunlarin oyle bir etkisi yoktur muhtemelen,ama arkadaslarin da dedigi gibi turnusola ne kadar guvenilebilir bunu doktora sorabilir misin,insallah yanlis sonuc veriyordur sen de bosuna telas etmezsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…