Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
eylulgulu nasil oldun canim,kac haftalik oldun ve serklaj icin baska doktorla daha gorusecek misin

Canım migde bulantilarim maf ediyor beni en kötüsü icim yandığı halde su icemiyorum lekenme azar azar devam ediyor doktorlar normal diyor ultrasyonda kanamalı bölge görünmüyor niye oluyor anlamadım yarın 7 hafta doluyor insallah 2 hafta sonra Cemil beye gitmeyi düşünüyorum birde Arda bey var aklımda birdedoktorlari dikişe ikna etmek var isim zor hakkımızda hayırlısı

esbil normal serklaj tutmayanlara abdominal serklaj öneriyor dr ler daha önce ben ve Regrete yazdık sana gördün mü onları?

canim oncelikle basin sagolsun,Allah sabir versin,bir daha boyle sinamasin kimseyi insallah.Sen elinden gelen ve sana bagli olan herseyi yapmissin.Dikkatimi ceken o kadar siddetli sancilarin nts de cikmamis olmasi,bu mumkun mu gercekten,yani sancilarin rahmi yirtacak kadar duzenli ve siddetli gelmis,nihayetinde de korkunc bir son yasanmis.kimsenin gunahini almak istemem tabii ki ama acaba o geceki hemsireler mi anlamadi acaba,yani o alet bu is icin degil mi,onda da mi guven yok :KK43: yanlis mi anladim yoksa serklajim hala duruyor mu demek istedin,yada rahimdeki yirtiktaki dikisten mi bahsediyorsun.Rahimde agzinda ciddi bir zedelenme soz konusu olabilri ve bu bir dahaki serklajini etkileyebilir,butun bunlari bir dahaki doktorunla mutlaka paylasmalisin,belki sana da chnb gibi abdominal serklaj uygun gorulebilir.benim okudugum kadariyla rahim agzinda dogumdan kaynakli bir zedelenme olmasa bile her serklaj isleminde yipranip deforme olmasi soz konusuyumsu haliyle de her sonraki gebelik ve serklaj daha zor oluyormus.
kendini toparladiginda bir kac tane doktorun fikrini alip sana en guven verende karar kilman en dogrusu ama burdan ve kendi tecrubelerimden de biliyorum ki bazen en prof doktorlar bile hatalarin en sacmalarini yapabiliyorlar.hangi doktor olursa olsun bizim durumuuzda en once kendi gebeligimizi kendimiz takip etmek zorundayiz,kendi vucudumuzu tepkilerimizi tanimak zorundayiz ve gerektiginde cekinmeden doktorlairmizi uyarip yonlendirmemiz lazim.Ilerleyen zamanlarda senin de heyecanli ve guzel haberlerini okumayi umuyorum,saglicakla.

Çok teşekkür ederim, bir süreliğine açıkçası çocuk falan düşünebilecek durumda değiliz. Önce eşimle yaralarımızı sarıp normal hayatlarımıza dönmemiz lazım. Halen her sabah ağlayarak uyanıyorum ve hiçbirşey yapmak istemiyorum. Hoş daha 5 gün oldu, inşallah bunu da atlatacağız. İşe başlayabilmek için kendimi toparlamaya çalışıyorum. Serklajım durmuyor, onu kürtaj sırasında aldılar. Ama aşağıdaki bebek serklajın yanından çıktığı için oraya dikiş atmak zorunda kalmışlar. ne kadarlık bir dikiş, rahmimin durumu ne inan hiç konuşmadım o kısımları. Cuma günü konuşacağım inşallah. Kendi kendimizin doktoru olmamız gerektiği konusunda ben de hemfikirim. Aslında her problemimde de mutlaka aradım doktorumu. Ama dediğin gibi bazen olaylar senin elinde olmadan gerçekleşiyor ve o korkunç sonu yaşıyorsun.

İyi dileklerin için tekrar çok teşekkürler, görüşmek üzere.

Canım migde bulantilarim maf ediyor beni en kötüsü icim yandığı halde su icemiyorum lekenme azar azar devam ediyor doktorlar normal diyor ultrasyonda kanamalı bölge görünmüyor niye oluyor anlamadım yarın 7 hafta doluyor insallah 2 hafta sonra Cemil beye gitmeyi düşünüyorum birde Arda bey var aklımda birdedoktorlari dikişe ikna etmek var isim zor hakkımızda hayırlısı

Allah yardimcin olsun,bu sicaklarda su icememek cok kotu,ama sivi alman lazim,nasil hallediyorsun,karpuz falan yiyebiliyor musun en azindan.Su anda cok zor tahmin edebiloyorum,ben de serklajdan once resmen her gece ruyamda baska bir doktor goruyordum,o mu bu mu derken en sonunda Allah' a emanet rastgele bir doktora yaptirdim serklajimi,cok sukur hersey yolunda gitti simdilik.Senin durumunda bir de serklaja ikna etmen soz konusu,insallah hakkinda hayirlisi olsun canim,herseyin guzel olacagina inan.Allah sag saglim ve zamaninda dogumlar kismet etsin hepimize de insallah.

hmm,laparoskopi delikleri heralde canim onlar,aman bu sicaklarda oralari da koru,terden falan orda da sorun yasama

klima var Allahtan... bir kez duş almıştım. geçen pazartesiden beri gün aşırı banyo yapan ben yıkanmadım bugün saçımı yıkayacaklar...

şakir küçükkömürcü abla pek bilinen biri diil sanırım uludağ üniversitesnde prof.eskilerden baya bi gidelim maksadım sadece testlerimi yapsın yeter bana amcama bütün şebekliğimi kullancam inş yardımcı olur :)

sofika bu arkadaşın 15 ve 8 haftalık düşükleri var. şaakir hoca nasıl?

klima olmasi guzel terlememzsin en azindan,ben gunde 10 defa camasir degistiriyorum,sirf nemli kalip mantar falan olmasin diye,klima kullanamiyoruz kizim ufak daha koruyamam onu.
banyo sikinti gercekten,ben her gun dus aliyorum ama sacim cok uzun,cok yoruyor beni yikamasi kurutmasi o yuzden sacimi 3-4 gunde bir yikiyorum.senin de sacin yikaninca rahatlarsin biraz,banyo icin acele etme canim.Allah esinden de razi olsun,nasil da ilgileniyor seninle masallah,surgunu bile tutup temizligini yapiyor,iyi gunde kotu gunde budur iste. :nazar:

Allah yardimcin olsun,bu sicaklarda su icememek cok kotu,ama sivi alman lazim,nasil hallediyorsun,karpuz falan yiyebiliyor musun en azindan.Su anda cok zor tahmin edebiloyorum,ben de serklajdan once resmen her gece ruyamda baska bir doktor goruyordum,o mu bu mu derken en sonunda Allah' a emanet rastgele bir doktora yaptirdim serklajimi,cok sukur hersey yolunda gitti simdilik.Senin durumunda bir de serklaja ikna etmen soz konusu,insallah hakkinda hayirlisi olsun canim,herseyin guzel olacagina inan.Allah sag saglim ve zamaninda dogumlar kismet etsin hepimize de insallah.

Su icin her şeyi deniyorum ama hiç biri suyun yerini almıyor karpuz kavun ayran bı ara. Kusburnunu soğuk suyla karıştırıyordum dün buz bile yedim iyi bisey değil biliyorum zaten cokta ise yaramadı bebeğime bisey olmasın raziyim doktor konusuda hassas bı konu Allah hayırlı insanlar çıkarsın karşımıza sen maşallah yolun cogunu astın sayılır Darısı basımıza insallah

klima olmasi guzel terlememzsin en azindan,ben gunde 10 defa camasir degistiriyorum,sirf nemli kalip mantar falan olmasin diye,klima kullanamiyoruz kizim ufak daha koruyamam onu.
banyo sikinti gercekten,ben her gun dus aliyorum ama sacim cok uzun,cok yoruyor beni yikamasi kurutmasi o yuzden sacimi 3-4 gunde bir yikiyorum.senin de sacin yikaninca rahatlarsin biraz,banyo icin acele etme canim.Allah esinden de razi olsun,nasil da ilgileniyor seninle masallah,surgunu bile tutup temizligini yapiyor,iyi gunde kotu gunde budur iste. :nazar:

evet canım klimaiyi oldu ben geldiğimden beri çamaşır giymiyorum hatta hastanenin geceliği incecik ve bol onu giyiyorum. çok tuvaletim geliyor su içip serum takıldığından çamaşırla uğraşmak istemedim.

Eşim 2 yıldır her şeyim her olumsuzlukta olumlu bir yön ararsak eşimle bağlarımız çok güçlendi bu süreçte. gerçekten anneme diyemeyeceğim şeyleri eşime diyebiliyorum. senin eşinin tutumu nasıl senin bu sürecinde?

Su icin her şeyi deniyorum ama hiç biri suyun yerini almıyor karpuz kavun ayran bı ara. Kusburnunu soğuk suyla karıştırıyordum dün buz bile yedim iyi bisey değil biliyorum zaten cokta ise yaramadı bebeğime bisey olmasın raziyim doktor konusuda hassas bı konu Allah hayırlı insanlar çıkarsın karşımıza sen maşallah yolun cogunu astın sayılır Darısı basımıza insallah

canım benim 3 şişe serum takıldı günlerce ara sıra acilden gidip taktır bulantı için bir şeyde katıyorlar rahatlatıyor biraz...

canım benim 3 şişe serum takıldı günlerce ara sıra acilden gidip taktır bulantı için bir şeyde katıyorlar rahatlatıyor biraz...

Canım o nasıl olcak acile gidip ne diyecem?serum icin doktor yönlendirmiyormu ben yemek yiyebiliyor fakat saf su icemiyorum ilk hamileliğinden kalma bulantı hapım var ama ne o zman icebildim ne de simdi icebilcegmi sanmıyorum

şakir küçükkömürcü abla pek bilinen biri diil sanırım uludağ üniversitesnde prof.eskilerden baya bi gidelim maksadım sadece testlerimi yapsın yeter bana amcama bütün şebekliğimi kullancam inş yardımcı olur :)

sofika bu arkadaşın 15 ve 8 haftalık düşükleri var. şaakir hoca nasıl?

canim Sakir hoca tip fakultesi anabilim dali baskani,bursada da en taninmis proflarin basinda,tip fakultesindeki butun doktorlarin da sefi haliyle,yani kaba tabiriyle burda patron o :) benim esimin ailesi taniyor onu ve ailesini ve 2006 yilinda da konizasyonumu cok basarili bir sekilde kendisi yapti.cok memnun kalmistim o zaman,aradigimda ulastim,ayrintili cevaplar aldim vs.fakat o zaman hala daha ozel muayenesi vardi ve ameliyatlara giriyordu,simdi sadece tip fakultesinde calisiyor,muayenesi kapandi ve egitim amacli ameliyatlar diisnda ameliyata girmiyor bildigim kadariyla ama hasta kabul ediyor .2006 yilinda talihsiz bir olay yasadi(bir hastasi kist ameliyati sirasinda kanamadan oldu) ve sanirim ameliyatlari birakmasinda bu olayin da etkisi var bilemiyorum,kendisi cok bilgili arastirmaci bir akademisyen,yeni doktorlar yetistirmede de ustun hizmetleri olacaktir daha uzun yillar.ben kendisinin fikirlerine guvenirim,ayrica yaptigi konizayonu da yurt disindaki doktorum ogreniclerine bile gostermek istedi,cok basarili buldugunu soyledi,defalarca islemle ilgili ayrintilari sordu falan.benim konizasyonum rahim agzini cok korur sekilde yapildigi halde kendisi islemden hemen sonra ileriki bir hamililelikte serklaj istemem gerektigi konusunda uyarmisti,bu benim cok sukur kayip yasamamamda cok buyuk bir etkendir.

esbil normal serklaj tutmayanlara abdominal serklaj öneriyor dr ler daha önce ben ve Regrete yazdık sana gördün mü onları?

Merhaba, senin yazdıklarını okudum ama cevaplayamadım, kusura bakmayın. Ancak Regretenin yazdıklarına bakamadım. Birazdan bakarım. Aslında bu olayı yaşarken doktorum da abdominal serklajdan bahsetti, ama net birşey konuşmadık henüz. Bir de araştırdığım kadarı ile laparoskopik abdominal serklaj gebelik öncesi yapılıyormuş, doğru mudur? ben tüp bebek ile gebe kalabildiğim için rahim ağzını dikince embriyoları nasıl transfer edecekler bilemedim. bunları Cuma doktoruma soracağım.

ANNE ve BEBEKLERİMİZ
Adı----------------------cinsiyeti----------adı-------------------------doğum tarihi------------serklaj
:nazar:hidennisko--------------erkek-------------Ege------------------------04.07.2008-------------var
:nazar:NarMik------------------kız&erkek---------SelinAlmina&SerkanÇınar-----02.06.2010-------------var
:nazar:sofika-------------------kız---------------Filiz Erin------------------------01.07.2010----------var
:nazar:cananur-----------------erkek-------------AhmetKaan-----------------07.07.2010-------------var
:nazar:DERİSS------------------kız&erkek---------Ecrin&Barış-----------------23.12.2010-------------var
:nazar:Edamecrin---------------kız----------------Gözde---------------------2010-------------------var
:nazar:Yaren-------------------kız----------------Sezin----------------------20.02.2011-------------var
:nazar:Güldenaz----------------kız----------------:KK50:------------------------:KK50:---------------------var
:nazar:Tatlışoğlu---------------kız-----------------İlke-----------------------03.03.2011-------------var
:nazar:Nuray-------------------kız----------------Özge----------------------20.03.2011-------------var
:nazar:Şafak-------------------kız----------------:KK50:-------------------------:KK50:--------------------var
:nazar:Ayer82------------------erkek-------------:KK50:------------------------21.04.2011-------------var
:nazar:Özlem-------------------kız----------------Deniz----------------------02.05.2011-------------var
:nazar:Eylem-------------------kız----------------Duru-----------------------16.05.2011-------------yok
:nazar:Ardatuana---------------kız----------------Esila-----------------------13.06.2011-------------var
:nazar:Elifce--------------------kız----------------EsmaEla--------------------18.06.2011------------var
:nazar:sbl1980------------------kız----------------Duru-----------------------01.07.2011------------var
:nazar:Mavilinilay----------------kız----------------Ekin-----------------------01.08.2011------------var
:nazar:Selen_k------------------kız----------------Beren----------------------18.08.2011------------var
:nazar:minimini------------------kız----------------Beril------------------------05.09.2011------------var
:nazar:samyeli------------------erkek--------------Eymen---------------------09.09.2011------------var
:nazar:Crameren----------------erkek--------------Mert-----------------------13.09.2011------------var
:nazar:melekceren--------------kız-----------------Melis----------------------16.09.2011------------var
:nazar:gamze81----------------erkek---------------ErsanÇınar-----------------17.09.2011------------yok
:nazar:elza81------------------erkek---------------Demir----------------------21.09.2011------------yok
:nazar:erdennazlı---------------kız-----------------Beren----------------------22.09.2011------------var
:nazar:arzufirdevs--------------kız-----------------İnci----------------------- 22.09.2011-------------yok
:nazar:tuubaaoz---------------erkek---------------Kıvanç----------------------28.10.2011------------var
:nazar:sumeyye25--------------kız-----------------NisaNur---------------------29.10.2011------------var
:nazar:medusa_0403------------kız-----------------ElvinEce--------------------20.11.2011-----------var
:nazar:nursin1981--------------kız&erkek-----------Elvinİpek&EymenKaan--------09.12.2011-----------var
:nazar:ceylinirem---------------erkek---------------Enes------------------------16.12.2011-----------var
:nazar:kardelen086------------kız&kız--------------Almina&Destina-----------------:KK50:-----------------yok
:nazar:Boncuk26---------------erkek---------------Kerem-----------------------07.01.2012-----------var
:nazar:deryak53----------------:KK50:----------------:KK50:--------------------------:KK50:-----------------var
:nazar:Bermel------------------erkek---------------:KK50:---------------------------:KK50:----------------var
:nazar:girl85--------------------:KK50:----------------:KK50:--------------------------:KK50:----------------var

HAMİLELERİMİZ

Adı----------------------cinsiyeti--------------------------beklenen doğum tarihi------serklaj:
:nazar:sinannuray-------------erkek------------------------------04.06.2012--------------------var
:nazar:Fadik-------------------:KK50:---------------------------------:KK50:------------------------var
:nazar:melikee-----------------:KK50:---------------------------------:KK50:------------------------var
:nazar:arzufirdevs-------------erkek------------------------------06.09.2012--------------------yok
:nazar:sofika-------------------kız-------------------------------09.09.2012--------------------var
:nazar:sinem8484---------------:KK50:-----------------------------27.10.2012--------------------var
:nazar:chnb--------------------erkek------------------------------08.12.2012-------------------laparoskopik serklaj
:nazar:sezen_kayaalp-----------:KK50:------------------------------30.12.2012---------------------yok
:nazar:hidennisko---------------:KK50:------------------------------25.01.2013---------------------yok
:nazar:yaren58-----------------:KK50:------------------------------:KK50:----------------------------yok

HAMİLELİK HABERİ BEKLEDİKLERİMİZ

Adı-----------------------Müjdeyi vereceği tarih
duyaydin-------------------:KK6:
NarMik---------------------:KK6:
Regrete---------------------:KK6:
jorjet-----------------------:KK6:
paşam3405------------------:86:

++Doktor Tavsiyelerimiz

Adı: Sofika
Serklajı Yapan Dr: dr.Dyawolow
Takip Eden Dr: dr.Dobreva
Sonuç: 37.hft normal doğum
-------------------------------------------------------------
Adı: tuubaaoz
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: op.dr.Orçun Sezer
Sonuç: 37+5 normal doğum
Adı: ceylinirem
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Takip Eden Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Sonuç: 39+5 sezeryan doğum
Adı: Narmik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer-op.dr.Şenay Aycan-op.dr.Levent Erkan-prf.dr.Mert Kazandı
Sonuç: 32+4 spinal sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: Fadik
Serklajı Yapan Dr: doç.dr. Arda Lembet
Takip Eden Dr: doç.dr. Arda Lembet
Sonuç: hamile
---------------------------------------------------------------
Adı: Cananur
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Cemil Akgül
Sonuç: doğum
Adı: Yaren
Adı: Nursin
Sonuç: sezeryan doğum
Adı: Twiks
----------------------------------------------------------------
Adı: Edamecrin
Adı: Tubaşeker
Serklajı Yapan Dr: Ali Gedikbaş
Adı: Crameren
Serklajı Yapan Dr: Ali Fuat Şengör
Adı: melikee
Serklajı Yapan Dr: op.dr. Akif Alkan
Takip Eden Dr: op.dr. Akif Alkan
Adı: girl85
Serklajı Yapan Dr: dr. Musa Yılmaz
Takip Eden Dr: dr. Musa Yılmaz
Adı: morkanat
Serklajı Yapan Dr: Filiz Bilgin Yanık
Sonuç: sezeryan doğum
Adı: Sinannuray
Serklajı Yapan Dr: Tuğrul Abacıoğlu
Takip Eden Dr: Tuğrul Abacıoğlu
------------------------------------------------------------------
Adı: hidennisko
Serkalajı Yapan Dr: Hüseyin Mutlu(Mecidiyeköy Maya Klinik)
Adı:sinem8484
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Takip Eden Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Adı: chnb
Serklajı Yapan Dr: doç. dr. Arda Lembet - doç.dr. Cem Demirel
Takip Eden Dr: dr. Hülya Artuç(Antakya-12.haftya kadar) - doç.dr. Arda Lembet
--------------------------------------------------------------------
Adı: LANDARC
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Bülent Duran
Sonuç: 28.hft doğum

chnb yeni isimlerde yazmıştın eski sayfalardan okudum onları ama yine geride kaldılar bulayım onlarıda ekleyeceğim..
fadikde bilgi vermişti...
başka varmı eklenecek değişecek???

Son düzenleme:

cok sukur bugunlerime :nazar: insallah daha buyuk haftalari da gorurum,hepimiz de goruruz insallah

evet canım klimaiyi oldu ben geldiğimden beri çamaşır giymiyorum hatta hastanenin geceliği incecik ve bol onu giyiyorum. çok tuvaletim geliyor su içip serum takıldığından çamaşırla uğraşmak istemedim.

Eşim 2 yıldır her şeyim her olumsuzlukta olumlu bir yön ararsak eşimle bağlarımız çok güçlendi bu süreçte. gerçekten anneme diyemeyeceğim şeyleri eşime diyebiliyorum. senin eşinin tutumu nasıl senin bu sürecinde?

ilk gebeligimde cok yardimci oldu esim sag olsun,elinden gelen her seyi yapti benim konforum icin,dogum sonrasi refakatci istemedim annemi ve kayinvalidemi,esim yanimdaydi,sagolsun o zaman her ihtiyacimi gordu,gerci ben hic surgu vs kullanmak zorunda kalmadim cok sukur hep kendim kalkip halledebilecek sagliktaydim ama gerek olsaydi da hic gocunmazdi eminim.bu seferki hamileligimde biraz daha az fonksiyonu var esimin,cunku ufak bir kizimiz var ve esim isten gelir gelmez onunla ilgileniyor gunduz kizima bakan annem dinlenebilsin diye.Ama sagolsun yine de ne yemek ister ne utu,her isini halletmeye calisir,sikayet etmeden.Allah annemden de esimden da butun duasini yardimini esirgemeyenlerden de razi olsun insallah.

Canım o nasıl olcak acile gidip ne diyecem?serum icin doktor yönlendirmiyormu ben yemek yiyebiliyor fakat saf su icemiyorum ilk hamileliğinden kalma bulantı hapım var ama ne o zman icebildim ne de simdi icebilcegmi sanmıyorum

canım çok bulantım var bir şey yiyip içemiyorum de sgk geçen özel hastanede bile takarlar...ben 7. haftada gittim gece 12 de bir kez taktılar..

canim Sakir hoca tip fakultesi anabilim dali baskani,bursada da en taninmis proflarin basinda,tip fakultesindeki butun doktorlarin da sefi haliyle,yani kaba tabiriyle burda patron o :) benim esimin ailesi taniyor onu ve ailesini ve 2006 yilinda da konizasyonumu cok basarili bir sekilde kendisi yapti.cok memnun kalmistim o zaman,aradigimda ulastim,ayrintili cevaplar aldim vs.fakat o zaman hala daha ozel muayenesi vardi ve ameliyatlara giriyordu,simdi sadece tip fakultesinde calisiyor,muayenesi kapandi ve egitim amacli ameliyatlar diisnda ameliyata girmiyor bildigim kadariyla ama hasta kabul ediyor .2006 yilinda talihsiz bir olay yasadi(bir hastasi kist ameliyati sirasinda kanamadan oldu) ve sanirim ameliyatlari birakmasinda bu olayin da etkisi var bilemiyorum,kendisi cok bilgili arastirmaci bir akademisyen,yeni doktorlar yetistirmede de ustun hizmetleri olacaktir daha uzun yillar.ben kendisinin fikirlerine guvenirim,ayrica yaptigi konizayonu da yurt disindaki doktorum ogreniclerine bile gostermek istedi,cok basarili buldugunu soyledi,defalarca islemle ilgili ayrintilari sordu falan.benim konizasyonum rahim agzini cok korur sekilde yapildigi halde kendisi islemden hemen sonra ileriki bir hamililelikte serklaj istemem gerektigi konusunda uyarmisti,bu benim cok sukur kayip yasamamamda cok buyuk bir etkendir.

sağ ol canım bazen öyle talihsizlik oluyor kader demek lazım. ama başarılı imiş belli.

Merhaba, senin yazdıklarını okudum ama cevaplayamadım, kusura bakmayın. Ancak Regretenin yazdıklarına bakamadım. Birazdan bakarım. Aslında bu olayı yaşarken doktorum da abdominal serklajdan bahsetti, ama net birşey konuşmadık henüz. Bir de araştırdığım kadarı ile laparoskopik abdominal serklaj gebelik öncesi yapılıyormuş, doğru mudur? ben tüp bebek ile gebe kalabildiğim için rahim ağzını dikince embriyoları nasıl transfer edecekler bilemedim. bunları Cuma doktoruma soracağım.
canım bana laparoskopik serklaj yapıldı ama bu abdominal serklaj mı bilmiyorum.sormak lazım...

cok sukur bugunlerime :nazar: insallah daha buyuk haftalari da gorurum,hepimiz de goruruz insallah

ilk gebeligimde cok yardimci oldu esim sag olsun,elinden gelen her seyi yapti benim konforum icin,dogum sonrasi refakatci istemedim annemi ve kayinvalidemi,esim yanimdaydi,sagolsun o zaman her ihtiyacimi gordu,gerci ben hic surgu vs kullanmak zorunda kalmadim cok sukur hep kendim kalkip halledebilecek sagliktaydim ama gerek olsaydi da hic gocunmazdi eminim.bu seferki hamileligimde biraz daha az fonksiyonu var esimin,cunku ufak bir kizimiz var ve esim isten gelir gelmez onunla ilgileniyor gunduz kizima bakan annem dinlenebilsin diye.Ama sagolsun yine de ne yemek ister ne utu,her isini halletmeye calisir,sikayet etmeden.Allah annemden de esimden da butun duasini yardimini esirgemeyenlerden de razi olsun insallah.

maşallah ne iyi eşlerimiz var...

tuba sağ ol liste için...

kızlar Arda bey geldi çok yorgundu yeni bir hasta gelmiş yan tarafa 21 mi 23 mü şimdi unuttum tüp bebek ikizmiş suyu gelmiş. Çok üzüldüm. beni de pazartesiye kadar göndermiyor sen bombasın korkuyorum ben senden gidip de 2 gün sonra gelmek var dedi. burdayım yani... o sızıntı bölgesi hassasmış daha...
canım femikalde bile çoğu zaman bu tür hastalarından hep bahsederdi...orda beklediğim müddetçe telaşlarını telofon konuşmalarını hep duyuyordum..
arda bey bu konularda çok ilgili ciddi bir sorun olduğunda çok çok ciddiye alıyor...yakasını hiç bırakmıyor....
canım hastanede az daha kal bakalım rabbim maddi manevi yardımcınız olsun...

demek arda bey bizi sordu...çok sağolsun....
doğum yapınca arda beye gelişmeleri yazacağım inş...
zaten son randevumuz da bizleri haberdar et demişti...

canım femikalde bile çoğu zaman bu tür hastalarından hep bahsederdi...orda beklediğim müddetçe telaşlarını telofon konuşmalarını hep duyuyordum..
arda bey bu konularda çok ilgili ciddi bir sorun olduğunda çok çok ciddiye alıyor...yakasını hiç bırakmıyor....
canım hastanede az daha kal bakalım rabbim maddi manevi yardımcınız olsun...

demek arda bey bizi sordu...çok sağolsun....
doğum yapınca arda beye gelişmeleri yazacağım inş...
zaten son randevumuz da bizleri haberdar et demişti...

fadik malesef bebekler doğmuş çok üzüldüm Allah aileye sabır versin.

ben de yatınca güvende hissediyorum inşallah maddi olarak kalkabiliriz.

haberdar edersin sevinir... sancı var mı

X