Börekler Puf Böregi-Resimli

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
Bu börek cok sevdigim sIk sIk yaptigim bir börek.
özelligi pisince mülfey hamuru ici gibi tel tel oluyor tavsiye ederim arkadaslarim.

un yarim maya ve tuz ekleyerek hamurumuzu yoguralim.

500 gr un
yarim yas maya
tuz
sivi yag
ici icin beyaz peynir
maydanoz
üzerine sürmek icin yumurta

yogurdugumuz hamuru yumurta büyüklügünde bezeler yapalim.
daha sonra merdane yardimi ile kücük kücük acalim. actigimiz hamurlari teker teker yaglayarak bir tepsiye koyalim yagladigimiz hamurlari fazla bekletmeyin yoksa yapisir.
daha sonra bir tanesini uygun bir yere alip elimizle yavasca acalim zaten yagda bekledigi icin hemen aciliyor.
4 kenarindan kivirarak kare sekline getirelim peynirini koyarak katlayalip yaglanmis veya yagli kagit koydugumuz tepsimize siralayalim.
üzerine yumurta sarisi sürerek 200 derecede isittigimiz firina sürelim kizarincaya kadar pisirelim.
afiyet olsun.

öncelikle bezelerimizi bu sekilde acalim.

bir tepsiye yaglayarak koyalim teker teker alip acarak bu sekilde katlayalim.

icini koyduktan sonra istediginiz sekilde katlayalim isterseniz karede yapabilirsiniz.

afiyet olsun.

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
çok güzel görünüyo yaa yarın sabah rejime başlamayı düşünüyorum ama gözüm hala hamur işinde nolucak benim bu halimm mafoldumben

yaa.. benim gibi becereksizler ne yapacak...fisfisfisböyle bakıp kalacak mı?:sm_confused:harika gözüküyor..alkisalkisalkisellerinize sağlık....

gullerdiyari ellerine sğlık...:içelim:
Hamurun mayalanmasını beklemiyor muyuz...
Yağ sıvıyam tereyağmı.
Kaçderecede pşireceğiztk ederimmmmmmm:1hug:a.s.

Son düzenleme:
Ellerinize saglik....ben hemen su paracayi alayim...cokacimcoook
buyrunnnnnnnnn canim alabilirsin afiyet olsunyerimsenibencok tesekkür ederimopuyorumnanaktan
çok güzel görünüyo yaa yarın sabah rejime başlamayı düşünüyorum ama gözüm hala hamur işinde nolucak benim bu halimm mafoldumben
neyse canim sen yarin bunu yap yedikten sonra baslarsin rejimeyerimsenibenopuyorumnanaktan
yaa.. benim gibi becereksizler ne yapacak...fisfisfisböyle bakıp kalacak mı?:sm_confused:harika gözüküyor..alkisalkisalkisellerinize sağlık....
nedemek canim denesen inan yaparsin ayrintili fotolarinida koydum cok zor deyilyerimseniben
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ama bu haksızlıııık...
arzucum ben sana yapar yediririmyerimsenibenopuyorumnanaktan
gullerdiyari ellerine sğlık...:içelim:
Hamurun mayalanmasını beklemiyor muyuz...
Yağ sıvıyam tereyağmı.
Kaçderecede pşireceğiztk ederimmmmmmm:1hug:a.s.
hayir canim hamurun kabarmasini beklemiyoruz.
evet sivi yag ama hamuruna sivi yag katmiyoruz sadece yaglamak icin kullaniyoruz
ben 200 dercede pisiriyorumama her firin ayni olmayabilir hizli pisiriyorsa biraz düsük olabilir.
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
güllerdiyari gercekten cok hamaratsin
ellerine saglik canim :hooray:
:kedi:canim hamura yag katmiyoruz sadece actigimiz hamurlari yaglamak icin kullaniyoruz.
1. fotodaki gibi actiktan sonra birer birer yaglayip tepsiye aliyoruz.
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
begendiginize sevindim arkadaslar tesekkür ederimopuyorumnanaktan

mafoldumbeninanmiyorum ya gece gece yapilirmi bumafoldumben
askolsun yengos döktür döktür bakalim
zorla yanina getirticen beni yacokacimcoook
sizin orayami tasinsam nekaydirigubbakcemile3
biliyosun ben merdaneyle acamiyorum hem özürlüyüm bu konuda hem bilegimden dolayimafoldumben
cokacimcoookdua et hamile diilim:CüvCüv:
yoksa gece gece napardim ben ya
ellerine emegine saglik
opuyorumnanaktanher zamanki gibi harika herzamanki gibi bir numarasin:hooray:

:kedi:ay kiiz utandirdin beni bak simdi simaririm görürsünzemuszemus
valla tasin buralara canim negüzel olur istersen gürültü yaparim asgidakileri kacirtirim senin icin-tatlicadiarzu-
yaa bugün aklima geldi hemen yapayimda yesin kocisim yavrucuklarim dedim:asigim:
sen gel sanada yaparim canim:1hug:
bu güzel sözlerin beni cok mutlu ediyor birde simariyorumzemuszemus
canim cok tesekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

offfffffffffff tamda açken baktım ne kaa güzel görünüyor böyle
ellerine sağlık bende aldım tarifini maşallah ne marifetlisin güller diyarım :)delikafadulden

offfffffffffff tamda açken baktım ne kaa güzel görünüyor böyle
ellerine sağlık bende aldım tarifini maşallah ne marifetlisin güller diyarım :)delikafadulden
yaparsan sonucu ekle nazarim ama eminim begeneceksinyerimseniben
canim cok tesekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ablacım becerıklısın ıste tek kelımeyle eev yapımı borek yufka degıl supersın bı parcada bana :Saruboceq:cokacimcoook

ablacım becerıklısın ıste tek kelımeyle eev yapımı borek yufka degıl supersın bı parcada bana :Saruboceq:cokacimcoook
:kedi:canim benim begenmene sevindimkaydirigubbakcemile5
selinim sen yeterki iste yaparim sanadaŞeniz
cok tesekkür edeim canimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…