Börekler Puf Böregi-Resimli

dsc00040ciz.jpg

pardon bircigim resim sonradan geldialkisalkisalkis:nazar:
biricigim amsallah kiz bu ne harikasin valla süper olmus canim ellerine emegine saglikopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

tesekkürler canim sende cok harikasin
senin tarifin nede olsa demi:asigim:
ben cok severim böyle seylerle ugrasmayi ayrica senin tariflerin de
cok hosuma gitti
bütün tariflerine bakicama.s.a.s.a.s.

tesekkürler canim sende cok harikasin
senin tarifin nede olsa demi:asigim:
ben cok severim böyle seylerle ugrasmayi ayrica senin tariflerin de
cok hosuma gitti
bütün tariflerine bakicama.s.a.s.a.s.
canim tarif beden ama emek seden önemli olan gördügünü yapabilmekkaydirigubbakcemile5
cok tesekkürler canimopuyorumnanaktana.s.

Tarif çok güzel bellide ben bu yaş maya işini pek kıvıramıyorum...Mayayı kattıktan sonra ne kadar beklememiz gerekiyor....

Allahhhhhhhhhhhhhhh ablam bu ne ya simdi olmaz ki ne yawsssssssssss, of ellerine saglik, bunu denemem lazim, Bunun peynir yerine baska ne koyabiliriz acaba ?
ay cok canim cekti bak simdi,
ha bi de oyle cok ince mi acacagiz? merdane ile mi parmaklarimizla olur mu ?
ayyyyy, esime yapim da yesin, yapip resim koyarim, ama bugun mu yaparim baska zaman mi bilemicem, ama kesin bu hafta yaparim :KK70:

Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler de kaç dk alır bu böreği yemeye hazır hale getirmeksengözlerimebaksanab

Tarif çok güzel bellide ben bu yaş maya işini pek kıvıramıyorum...Mayayı kattıktan sonra ne kadar beklememiz gerekiyor....
canim mayayi kattiktan sonra hic beklemeden yapiyoruz
ama maya fazla olursa kabarir citir citir olmaz mayasi mümkünse az olsun kuru mayada oluryerimseniben
cok tesekkür ederimcanimopuyorumnanaktan
Allahhhhhhhhhhhhhhh ablam bu ne ya simdi olmaz ki ne yawsssssssssss, of ellerine saglik, bunu denemem lazim, Bunun peynir yerine baska ne koyabiliriz acaba ?
ay cok canim cekti bak simdi,
ha bi de oyle cok ince mi acacagiz? merdane ile mi parmaklarimizla olur mu ?
ayyyyy, esime yapim da yesin, yapip resim koyarim, ama bugun mu yaparim baska zaman mi bilemicem, ama kesin bu hafta yaparim :KK70:
tabiki canim istedigin ic kullanabilirsin kiymalida olabilir yada neyi arzu edersen ben denedim ama en cok peynirlisini sevdim.
ilk resimdekini ben merdane ile aciyorum sonra zaten yagladigimiz icin elinle hafif ceksen aciliyor merdaneyle olmaz herhalde:sm_confused:
yap canim eminim begenir esin yapinca eklersen sevinirim vereliniortak
canim begenmeniz beni cok mutlu etti cok tesekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Çok güzel görünüyor emeklerine sağlık canım...a.s.
Canım istedi valla...cokacimcoook
Ablamda buna benzer birşey yapıyor ama o aralarına margarin sürüp 1 gece dolapta beklektikten sonra açıp, şekilendiriyor...

Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler de kaç dk alır bu böreği yemeye hazır hale getirmeksengözlerimebaksanab
ben dün bir saat icinde yaptim cok kolayyerimseniben
aman editörüm siz isteyin ben size yapayim hemenvereliniortak
cok tesekkür ederimopuyorumnanaktana.s.

Çok güzel görünüyor emeklerine sağlık canım...a.s.
Canım istedi valla...cokacimcoook
Ablamda buna benzer birşey yapıyor ama o aralarına margarin sürüp 1 gece dolapta beklektikten sonra açıp, şekilendiriyor...
bak onu hic denemedim eminim güzel oluyordur mülfey hamuru gibi olur herhalde.yerimseniben
canim cok tesekkür ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Benim böreğim sert oldu arkadaşım ya...dedimya maya konusunda özürlüyüm zaten..birtürlü beceremiyorum...anlatayım nerde hata yaptığımı sen söyle...unum kavanozda olduğu için yarım kilo olduğunu bildiğim 4 bardak unu kaba döktüm..ortasını açıp yarım paket maya ve birdak ılık suyuda boşalttım bir çay kaşığı kadar tuz attım....mayaynın kabarmasını beklemeden hamuru yoğurdum...sonrasını tarifteki gibi yaptım...hamuru kalın mı açtım,mayayı çokmu attım,unumu fazla oldu anlamadım böreğim puf puf olmadı...tadı güzeldi ama sert sert oldu...hamur katlandığı için mi öyle oldu acaba....milföy gibi olur diye tahmin ediyodum ama olmadı...nerde hata yaptım acaba....beceriksiz de değilim ama mayalı pastaları beceremiyorm işte...yorumunu bekliyorum arkadaşım...inat ettim tekrar yapıcam çünki...

arkadasim anlattigin kadariyla yanlis birsey yok orada mayalar ne kadar büyüklükte bilmiyorum ama una gelince illaki yarim kilo olacak diye bir kaide yok. ben sadece ortalama bir ölcü yazdim hamuru normal bir hamur kivaminda yogurduktan sonra bezeler yumurtadan daha büyük olmasin daha sonra ilk resimde gördügün gibi acip tek tek yaglayarak tebsiye koyuyoruz belki az yaglamis olabilirsin her yeri yaglanacak zaten heryeri yaglandigi icin hemen acilmasi lazim normalde mülfe hamuru gibi oluyor mayayi fazla katma dememin sebebi fazla olunca piserken pogaca gibi kabariyor.
suan baska birsey aklima gelmiyor benim dün misafirlerim vardi gene yaptim herkes cok begendi.
bende tulumbayi cok g¨zel yaparim ama tr de istanbulda kardesimde yaptik güzel oldu kasabamizda annemlerde yaptim hamuru bir tprlü kivama girmedi fazla güzel olmadi annemlerdeki un deyisikmis ben trde pek fazla hamur isi yapmiyorum mayanin büyüklügü ne kadar yada unun cesitlerini bilmiyorum ama istersen birdahakine deyisik bir unla dene.
umarim birdahakine olur canim bak simdi benimde kafama takildi...

X