Psikolojim yerle bir oldu. Atlatamiyorum.

yorumlari okumadim, psikolog da degilim ama belki anneniz babanizdan ayrilma nedeni olarak sizi görebiliyor mi? yani nasil antalayaim bununla karsilastim, cocuga hep bir öfke oluyor, misal" sen dogmasaydin aramiz daha iyi olucakti, yada senin yüzünden söyle böyle". Cunkü annenizin size karsi bariz bir öfkesi var..
nasil olur bilemem ama annenizle "barismanin" yolunu bulun. Bu gerceklesirse ozaman belki hem maddi hem manevi destel olabilirisiniz ona, buzlarda belki böyle erir, sizinde icinizdeki bu sizi dinebilir..
cok üzüldüm size, yani yeni evlisiniz ama icinizde annenizin sorununu cok derin yasiyorsunuz.. allah yardimsiniz olsun ...

Benim cidden korkularim var. Asamiyorum. Beni tersleyecek basa donucem, barissak zarar verecek basa donucem seklinde. Tedavi olmam gerek. Konu acana kadar bunun bir sikinti oldugunu bile fark etmemistim. Annemle babamin ayrilma sebebi tam olarak annemin is hayatına donusuyle "ben bu adami cekemem" moduna girmesiydi. Aldatma siddet kufur vs hicbiri yok.

Babamla dedigim gibi 10 ay gorusmedim. Sonrasinda esimin ara bulmasi ile babam ozur diledi de baristim. Ben de ozur diledim tabi ki de anlatmak istedigim bir pismanlik vardi. Annem hala fbook gonderilerinden kizina bela okuyor. Uzulme sekli bu belki de.

Soyle soyleyeyim siki fiki bir iliskimiz yoktu babamla bosandiktan sonra. Hic gorusmuyor degildik. Iste özel gunler olduk, senede 3 5 kez olsun gorusurduk. Ayri yasayinca paylasacak bir seyimiz olmazdi. Mesela hic unutmam universite sinavina gireceğim sabah annemle babam yanyana gelecek diye annem ortaligi yikmisti. Ben istemistim ikisini de. Sonuc, annem gelmedi. Belki cidden paylasamamakti.

Mesela bak herkes farkli goruste, ben senin gibi dusundugumde beynimin diger tarafi zonklarcasina inkar ediyor. Karmasiklik cok zor.

Kafkam cok sagol mesajin icin.
Ben kendimi rahatlatamiyorum dedigin gibi. Beynim bile iki zit gorus icin savas cikariyor sanki.

Evet esimin bu tavri beni geriyor. Ilk mesajda yazdigim gibi, tamam alayim geleyim modunda. Ya nereye geliyorsun? Getirebiliyor musun? Gelse nasil olacak? Hicbirini düşünmüyor. Esim kimseyle kus kalmaz mesela, sorunu cozup hayatına devam etmek ister. Bunu benden de bekliyor ama su noktaya geldikten sonra imkansiz. Yani hicbir sey olmamis gibi cay icemeyiz ki.

Peki ben tekrar geri cevrildigimde basa donmeyecek miyim?

Ben ilk defa bir seyi oldugu gibi kabullenmek zorunda kaldim. Ondan sanirim.

Acik olayim mi? 1 saat sonra oleceginden annemin haberi yoksa gitmezdim. Son 1 saatini benden dolayi sinir harbinde gecirsin istemezdim.

Peki bir anne olarak bak. Egeye yazdiklarimin hangisini yapardin? Hani diyosun ya babana gitmene kizmistim diye, daha iyi bir cozum hala aklima gelmiyor.

Annen o zaman degisik yapida birisi.Ama bence bu surecte sen esini dinle akli selim birisine benziyor seni dogru yonlendirir.Psikologa git annenlede sakince halletmeye calis elinden geldigince.Insallah her sey guzel olur seninde gonlun huzura kavusur.

Bence annen zaafına hırsına yenilmiş, ama seni seviyor. Bazı insanlar sevgisini bile kiniyle görmez, yıkar geçer.
Babandan nefret ediyor ve onunla barışmana bozuldu, bunu eşinin yapmasını nefretin bir kısmını eşine yöneltmiş.
Muhtemelen ben kaç sene emek vereyim, beraber sıkıntılar aşalım babasını ayda yılda bir görsün sonra birden görüşsünler dedi. Buna sinirlendiğini tahmin ediyorum.
Doğru mu değil.
Ama anneni affetme o senin annen değil,adım atma demem için, seni küçükken bırakması, ilk zorlukta arkasını dönmesini falan beklerdim. Ama babandan çok o sana emek vermiş gibi duruyor babanla barışmandan önce. Yani konu sen değilsin konu kendini ihanete uğramış hissetmesi. Muhtemelen babana geri dönmeni kaldıramadı. Bunu sakince konuşup aşabilirdiniz belki ama ne yazık ki olmamış, bir sürü saçmalık yapmış çok hatalar etmiş. Mutlaka kırıldın üzüldün zor ve kötü bir süreç ve haklısın da.
Ama annen sana şu son bir yıl öncesine kadar hep sahip çıkmış. Yirmi yılı bir yıl için silme son bir şans daha ver bence.
Ben en çok ölümüne üzüleceğim insanları küsken kaybetmekten korkarım. Yani bu en büyük korkumdur benim. Bu nedenle diyorum. Allah korusun Allah uzun ömür versene. Ama ya bir şey olsa ve sen küsken olsa. Şimdi kaldırırım gibi geliyor ama cidden ağır bir yük. Kendine böyle bir duygusal yük bırakma.
Bence bir adım at, haber yolla, mektup at. Ama destek ol

Anneniz normal gelmedi bana. Sebebine gelince Babanizla neden bosandilar bilmiyorum ama evlenmenizi, yalniz kalmamak icin istememis sanirim. Simdide 2.defa terkedilmis gibi hissediyor olabilir. Bu saatten sonra araniz cok iyi olmayabilir ama azami duzeyde munasebetiniz olsun derim. Alin karsiniza konusun. Baktiniz yine ters tepiyor, siz en azindan elinizden geleni yapmis olursunuz

Annenin psikolojik sorunları var gibi duruyor. Baba konusunda bende 6 yaşından beri gorusmuyorum. Beni istememiş getirmeyin shannayi isim gucum var benim demiş. Sonradan tekrar aradım ama yine istemedi. O zaman çok uzuluyordum ama artık hiç takmiyorum :) hatta gorusmemem daha iyi gibi. Her seyime sevgilime vs mutlaka karıştırdı bende hiç cekemem:) bence fazla büyütme kafanda kendini uzuyorsun. Şu hayatta en değerli sensin unutma hayatını yasa :)

Ben cogu insan gibi "annedir mutlaka sever,iyiligini ister" dusuncesinde degilim.
Doguran her kadin "evladim da evladim" demiyor.
Kendi agzinizla söylüyorsunuz olsem cenazeme gelmez diye.
Bir annenin evladina bunu hissettirmesi ne kadar korkunc biliyor musunuz?
Ustunuze düşeni zaten yapmissiniz. Gerisini bosverin.

Ben çok taze bir anneyim suan..Dünyalar güzeli kızım 9 aylık.Hergun yüzüne bakıp tekrarladığım bir kaç cümle var..İleride hatada yapsan beni üzsende ben hep arkanda olucam senin hep destekçin olucam.Evet elbetteki kizicam kusucem belkide ama asla kin tutmicam ona.Bi evlat annesine güvenir hayatta tek.Eger kin tutarsam ona silersem hayatimdan tüm güveni yıkılır hayata karşı..Esimin ailesi yaşatıyor oğullarına bu duyguyu ve yaşattığı yıkımı biliyorumm..

Ve ben evladına kin tutan insanları hic anlamadım bu hayatta anlayabilecegimide sanmıyorum..Konu sahibi cok uzuldum sana çünkü belliki annenle kapatamadigin bi hesabın var.Kapatmadanda feraha eremeyeceksin..Ben olsam bi mektup yazardım.Dokerdim içimi.Ve ondan gelecek tepkiye bağlı olarak bakardım yoluma...

tamam da niye bu kadın böyle davranıyor ki onu anlamadım?
eşinizi neden istemedi mesela? bu denli insanlara kin gütmesi neden?
neden iş yerine gidince yerlerde sürünecek kadar perişan oluyorsunuz?
tek bitane çocukmuşsunuz/evladı-sırf nişanı atmadınız diye mi bütün bunlar ondan öncesi günlük güneşlik miydi?
çok enteresan gerçekten belkide annenizle birlikte yardım almalısınız..

Hamile değil miydiniz siz?
Anne olunca anlarsın denicek bi durum yok, belki anne olunca anneni dert etmezsin diyecektim :)

Benimde tek evladın var vlat ugruna ölürüm o boyl bisy yaparsa bnim icin bitr annn Babana çok kirginmis kocan grksiz birşey yapmış karismamaliydi

anne konusu benim de zayıf tarafımdır. annemle bi sıkıntımız yok ama anne konularına çok hassasım ve üzüldüm.

önceden ilişkiniz nasıldı? benim anlayamadığım nokta, hadi küstün kırdın kırıldın evden kovdun vs .. e evladın gelmiş kapına barışmak istemiş onu neden reddedersinki?

anneni anlayamadım sorunları var sanki psikolojik.. yine gitsen yine mi öyle davranır acaba? bide arkadaşının evinde kalması üzdü beni.. ben en çok şu an senin hakkında ne düşünüyor şu an ruh hali nasıl özlüyor mu onu çok merak ediyorum. annene değil de evinde kaldığı kişiye ulaşsan, annenden habersiz onunla konuşsan, durumu anlatsan dertleşsen neler söyleyecek anlatacak acaba o kadın? annen senin hakkında eminim konuşmuştur onunla.. acaba hiç arada dertlenip ağlıyo mudur? sen o kadınla annenden habersiz bi yerde buluşup konuşsan ne güzel olur.

hatta o kadın da annenin ağzından laf almaya çalışsa konuyu açıp.. kızını özlemiyo musun gelse barışmaz mısın diye sorsa, annenin ne dediğini de sana anlatsa, sen de ona göre hareket etsen?

biliyorum barışsan bile kırgınlığın geçmeyecek.. zaten bunu kırgınlığını geçirmek için yapma.. yarın bi gün öldüğünde geri dönüşü olmayan bi ruh hali yaşama diye söylüyorum. pişman olursun demiyorum. çünkü sen kaç kez konuşmaya çalışmışsın.. pişman olması gereken o. ama en azından içinde ukte kalmaz. sana dua edeceğim.. inşallah bu durumu atlatırsın en kısa zamanda... inşallah bi çözüme kavuşur..

konuyu takip edicem lütfen kararlarını gelişmeleri yaz bize..

bi de facede senin adını kaç kez arattığı, profiline kaç kez girdiğiyle doğru orantılı değil ki.. eşinin face hesabında illa senin adın vardır ya bi paylaşımın beğenisinde, ya etiketlendiğin bi fotoğraf, oralardan da giriyor olabilir.. aslında candan erçetin den annem şarkısını paylaşıcaksın bi dinleyip kalacak öyle.. o şarkı beni çoook duygulandırır.. bir de ferhat göçer den beni affet kızım..

Ben inanmıyorum yok annedir yapmaz, affeder laflarına. Bazen öyle şeyler oluyor ki hayret ediyoruz. Sizin için gerçekten çok üzüldüm ama zaten elinizden geleni yapmışsınız. Bu kadar olmasa da benzer bi anneye ben de sahibim, ne yaparsanız yapın değiştiremiyorsunuz. Ben yanlış anlamadıysam babanızla bile ben bu adamı çekemem düşüncesiyle ayrılmış. Sizi bir anda evden kovmuş bir de çeyizinizi güç bela almışsınız. Bunlar bana bir anlık öfke değil de artık biriktirilen ne varsa fırsat bu fırsat diyerek dışa vurulmuş gibi geldi. Hani git nasılsa affeder demek kolay da affetmediği zaman bu sefer de yeniden yeşerttiğiniz umutlarınız da yıkılıyor. Ben sizin yerinizde olsam eşimi de konunun dışında bırakır ve bir psikologla görüşmeye başlardım. Yanlış anlamayın ama bu saatten sonra anneniz size iyi gelmez, sizin destek almanız gerekiyor. İnşallah her şey sizin için daha iyi olur bundan sonra.

Üzüldüm Slim, şen şakrak kızsın ama omuzlarında ağır yükler varmış

Barışırsan daha az takarsın kafana
Annen kendini sana adamış diye bence evlenmeni bencilce engellemek istemiş, eşinle ilgisi olduğunu düşünmüyorum
Ve evet uzman desteği çok iyi olur, rahatlarsın

Ömür yetiyoken barışın ama az öz görüşün bence de

biraz önce yazdıklarında " annanemle annemin ilişkisi de aynen böyleydi. annem ananemi hic affetmedi "" aklın varsa bence anneni affet biraz daha uğraş. bu böyle devam ederse, korkarım senin başına da aynısı gelecek. sen kendi kızında da aynı şeyleri yaşayacaksın. bana olmaz, evim düzenim eşim eşimin ailesi çok iyiyiz deme.. annen de bilmezdi babanla ayrılacak, sonra senin evliliğinle senden kopacak.. hayat neler yaşatıyor, ne imtihanlar yaşanıyor, insanlar ne badirelerden geçiyor. senin de baban gibi ondan vazgececegini hele, hiç aklına getirmezdi. bence geleceğin kendi cocuklarin ailen için bi kere daha dene.. ben evine al demiyorum, anladığım kadarıyla zaten geçimli bir insan değil. ama o gittiği arkadaş evindeyken sen nasıl rahat ediyorsun evinde kocanla. o bilmiyor muydu ? babandan sonra evlenmeyi. hem gençmiş yaşı da. daha rahat yaşamayı...umuyorum inşallah annenin dediği gibi olmaz onun söylediği gibi çıkmaz.. eşinden nişan döneminde vazgecmeni ayrılmanı istemesinde umarım haklı çıkmaz. ben her zaman böyle düşünürüm. derler ki; dedenin yediği elma, torunun dişini kamaştırır. evet belki annen de annanene ettiğini görüyor senden. ama sakın ola bunun devami gelipte sende aynı kaderi yaşama !!!

Anneniz bana çok bencil geldi. Siz doğunca hayatını yasayamamis ve size de yasattirmak istememiş gibi birşey anladım anlattiklarinizdan. Ve siz büyüyünce de sizi rakip olarak gormus. Ben mutlu değilim kızım da olmasin diye dusunmus gibi.
Üzgünüm bunları söylediğim için. Neden bazı insanlar çocuklarına bu eziyeti yapıyor anlamıyorum. Ama annedir gene de siz size düşen evlatlık görevini yapın derim ben. Zor tabi sogutmus sizi kendinden ama annedir işte ne bileyim aman valla çok zor. Allah yardimciniz olsun. Doğru kararlar almanızı nasip etsin.

Anneniz istediği zaman gelir size . Eşiniz babanızla sizi barıştırmak için belkide annenizden onay almalıydı . Siz annenizle yaşıyormuşsunuz . Annenizin görüşmek istemediği bence siz değilsiziniz eşiniz .

Biliyorum cok zor ama ah keske atabilseniz kafanizdan. Ozur falan dilemesi gereken siz degilsiniz. Siz kucuk bir kiz cocugusunuz yaa, annesini ozleyen, ona ihtiyaci olan, dugun gununde saciniz istedigi gibi olmadigi icin annesine nazlanmasi gereken , bebek planlarken icinizdeki sevinci korkuyu bir tek annesiyle paylasmasi gereken en sikistigi anda olsun annem halleder diyebilen...
Butun bu saydiklarim sizin hakkiniz, dogustan hakkiniz hem de. Bu dunyaya gelmeyi siz secmediniz. Anne ve babaniz getirdi sizi. Esit degilsiniz onlarla,size borclular onlar. Bu dunya kolay degil. Eger bir cocuk getiriyorsan buraya onun saglikli,mutlu,guvende olmasini saglamak zorundasin. O kadar. Istedigin kadar darilmis ol( ki bence darilma sebebi dogru degil babaniz hayatinizn buyuk bir kisminda yaninizda olmus. Anneniz tamamen kendi istekleri icin ayrilmis. Kalbi kirildigi icin degil. Gorusmenize degil uzulmek, bir baba olarak kizimin yaninda diye sevinmesi gerekir) yine de kizin evlenirken yaninda olmak, ayda bir kere de olsun bir derdin var mi diye sormak zorundasin.
Su anda bulundugu duruma da uzulmeyin. Ac degil acikta degil. Hepimizin almasi gereken dersler var bu hayatta. Umarim anneniz dersini alir ve sizden af diler. Yine de aciniz tamamen dinmez ama iciniz ferahlar. Nolursa olsun annen gerekirse kapinda yat diyenlere hic mi hic katilmiyorum. Nolursa olsun siz onun kizisiniz yaa...
Zor gununde yaninda olmayip,mutlu gunlerini iftiralarla baltalamaya calismak ne demek. Bu kadar humanist olucaksak, o kayseride cocukalrini doven anneye de uzulelim. Kim bilir oyle bir insan olacak neler yasamistir kadincagiz. Sonucta o cocuklara bakmis. Barisin cocuklar diyebilir miyiz. Ya da cocugunu dogurup terkeden kadinlarin cocuklarina buyunce, o kadar sanci cekmis seni dogurmak icin affet diyebilir miyiz? Ben diyemem valla. Tabiki orneklerim cok extrem ama yine de anne olmakla bitmiyor is onu anlatmaya calistim. Bence siz cok iyi bir insansiniz karsiniza sizin mutlulugunuzu icten isteyen iyi bir es cikmis. Insallah gelecekte cocuklariniza cok iyi bir anne olup onlarla silersiniz kirginliklarinizi.
En iyisini diliyorum sizin icin...

X