Çaresizlik

Yazıp rahatladıysanız ne mutlu size
Kendi adıma hiç üzülemedim size kusura bakmayın aynı eve gelin gitmişsiniz tabi ki kadın evine gelen misafiri size sormayacak çünkü o ev kayınvalidenizin yetmemiş bir de hamile kalmışsınız o curcuna da nasıl seviştiniz hayret gerçekten.
Ve alışılagelmiş söz çocuk olmasa bir dakika durmam boş!!!
Çocuğu karnınıza bir operasyonla yerleştirmediler hamile kalana kadar aklınız nerdeydi?

18 yaşında ergende değilsin aklı bir karış havada diyelim ama 24 yaşındaymissin. Bunu baştan dusunecektin kaynana ile aynı evde yasanmayacagini çocuğa sorsan o bile bilir. Hadi sen kabul ettinde ailende mi uyarmadı? Evlendin ne diye hemen pat diye hamile kaldın? Bi korun biraz zaman geçsin gör bakalım birarada yaşanır mı ona göre hareket etseydin. Bu saatten sonra mı kaynanan böyle davranmaya başladı eminim en başından beri böyleydi. Ya bu deveyi gideceksin ya bu diyardan gideceksin

gecen sene kasimdan beri hamile kalmaya calisiyorsun dualar ediyorsun. ne denir ki? kendin etmişsin kendin bulmussun bir de bu aileye bebek katmissin. bu saatten sonra esasli bir kavga etmeden o evden kurtulamazsin. cook yanlis davranmissin. bastan kabul etmemeliydin..hadi ettin diyelim bebek icin kendi evin sarti koyup korunmaliydin..
artik ne yapabilirsin ki? hamilesin yanina insan lazim, bebek bakarken yanina insan lazim diye diye kalirsin birkac sene daha. sonra zaten ikinci dogar

Sizin eviniz yok ki. Ev kv nin. İstediği gibi yaşar. Siz oraya geldiniz diye kadın düzenini mi bozsun. Ne işiniz vardı ev yok düzen yok para yok koştur koştur evlenmeye. Aşık oldum demeyin şimdi aşk maşk kalmamıştır eminim. Hadi evlendiniz niye hemen hamile kaldınız?
Ayrı eve çıkmadıkça huzur bulamazsınız. Eşiniz ikna olur mu bilmem ama ikna etmeye çalışın yapacak başka bir şey yok

Kaçarak mı evlendiniz? Kayınvalidenizle aynı evde yaşamaya razı olduğunuzda aileniz hiç tepki göstermedi mi? Bunalmakta çok haklısınız çünkü kendinize ait bir yaşam alanınız yok, özeliniz yok. Üstelik hamilesiniz, stres ve üzüntüden uzak olmanız lazım. Bence eşinize özellikle bunu vurgulayın ve ayrı ev için baskı yapın. Gerekirse ailenizi devreye sokun. Susup kabullendikçe bu hayata devam etmek zorunda kalırsınız.

İnanın çok seviyorum ama sevmek yetmiyormuş diye buna derler gerçekten bu söz doğruymuş bebek olmasa bir dkka düşünmezdim ama şuan çok çaressşzşm nasıl ne yapsam düzelir
Şu sözü o kadar çok duyuyorum ki işin tuhaf kısmı duymaya da devam ediyorum. Napıyor bu adamlar size de o kadar odun ve düşüncesiz olmalarına rağmen annelerine hizmet ettireceklerini bilmenize rağmen kör kütük aşık oluyorsunuz anlamıyorum. Hadi evlendiniz neden içinde huzursuz, mutsuz olduğunuz o evde çocuk yaptınız? Kusura bakmayın ama yapılacak hiçbir şey yok. Eşinizi ikna edip ayrı eve çıksanız da muhtemelen eşiniz ya annesinde daha çok kalır ya da kaynananız siz de kalır. Çünkü eşiniz ana kuzusu.

Merhabalar ben kendimi o kdar çaresiz o kadar kötü hissediyorum ki yaşam enerjim ve mutluluk huzura dair hiçbirşeyim yok kalmadı evlendşm 1 sene oldu kayananım evinde yaşıyorum gelen giden kalan o kdar kalabalıkki hergün kendi kızları gelir aylarca kalır akrabaları gelir günlerce kalır hergün misafir çağrır hiç haberim yok bana kimse bişey sormaz zaten ama aşırı bunaldım ve hiç rahat değilim sürekli odamda olmak istiyorum ordan çıkmıyorum eşim sürekli baskı yapıp annesinin yanında oluyor insanlarla otur insanlarla konuş ona ayıp olur buna ayıp olur öle yapma ayıp olur anneme yardım et evi temizle mutfapa temizle şunu yao bunu yap yaşadıklarımı görmüyor ya hamileyim tek klamk istiyorum ben herkese ayak uydurmak zorunda değilim eşimde bu konuda bana destekci değil ve neler yaşadığımı görmüyor ona neler söylemem gerek ne yapmam gerekiyor gerçekten bilmiyorum aileme anlatamıyorum kimseye anlatamıyorum kaynanam sürekli alltan alltan laf sokuyor artık dayanamıyorum bu olanlara kiraya çıkmak istemiyor eşim evim var diyor oysaki annesi en ufak birşeyde ev benim rahatsız olan gider diyor lütfen konuşuo anlatabilceğim dertleşelceğim ya da benzerini yaşamış olanlar yazarsa çok mutlu olurum ve dua ederim
Kadın ne güzel söylemiş, ev onun rahatsızsanız çıkın.
Eşinize net söyleyin rahatsızım, kendi ayaklarımız üzerinde durma zamanı geldi eve çıkalım deyin.

Bir laf vardır bilmiyor musunuz, dağ dağ üstüne olur da ev ev üstüne olmaz diye. Neden kendi evinize çıkmıyorsunuz eşiniz çalışmıyor mu?
Kendi evinize çıkmadan huzur bulamazsınız kesinlikle.

Bunlar daha iyi günlerin. Çocuk doğduktan sonra iyice bunaltacaklar seni. Bu devirde kaynana evinde yaşamak mı kaldı ya bunu kabul ederken aklın neredeydi? Kaynanam iki günlüğüne evimde kaldı zor dayandım. Burnunu herşeye sokması sofra adabindan, görgü kurallarından yoksun olması çekilir gibi değildi. Ülkemizdeki kaynana kuşağının 3 aşağı 5 yukarı çoğunun aynısı olduğunu düşünüyorumda aynı evde yaşasaydım çoktan cinnet geçirmiştim.

Ay hiç üzülmedim kendin Edip kendin bulmuşsun. Daha ortada kendine ait ev yok para yok ama koşa koşa evlenmeyi beceriyorsunuz. Aylardır bir de çocuk yapmaya çalışıp yapmışsınız tebrikler onun da hayatını mahvedin.

Ev annesinin beğenmeyen gider doğru.Ev annenin olduğu için istediğini çağırır size sormak zorunda değil.Bir evin bir kadini olur.O da kayinvalideniz.Siz ekleme otobüse yolcu olmussunuz.Esiniz ya kiraya çıkacak yada siz hiçbirsey yapamazsınız.Baba evine dönmekten başka eşinizin belkide kira odemeye gücü yok yada canı istemiyor orası onun annesi ile yaşadığı ev .Bugün dövüşür yarın barışır .Ben eşinizin ayrı eve çıkacağını düşünmüyorum olsa olsa ayrılmayı kabul eder bu blöfü yapmayın boşuna .Kabul etmeye çalışın

Birde çocuk sayısı arttıkça siz calismiyorsunuz tek maaşla kira zor eşiniz hiç kipirdamaz yerinden
Hani ikimizde calisiyoruz çocuk yok deseniz biriktirir çıkardınız belki.Obur türlü ekonomik olarak çok zor .Bosanicam tehditi yapıp çocuğa kıyamaz fikri ile kiraya çıkarsanız eşiniz çok geçmeden sizi suclamaya ve kötü davranmaya başlar ipler hepten kopar.Keske bir işe girio calissaydiniz.Ayri ev için birikim yapardınız.Calıstormiyor adet böyle diyorsanız şartlar bu

Birde çocuk sayısı arttıkça siz calismiyorsunuz tek maaşla kira zor eşiniz hiç kipirdamaz yerinden
Hani ikimizde calisiyoruz çocuk yok deseniz biriktirir çıkardınız belki.Obur türlü ekonomik olarak çok zor .Bosanicam tehditi yapıp çocuğa kıyamaz fikri ile kiraya çıkarsanız eşiniz çok geçmeden sizi suclamaya ve kötü davranmaya başlar ipler hepten kopar.Keske bir işe girio calissaydiniz.Ayri ev için birikim yapardınız.Calıstormiyor adet böyle diyorsanız şartlar bu
Olmaz, o çocuk yapmaya programlı, hatta hamile kalırsa işlerde yırtar diye düşünmüş de olabilir ama bu tip ailelerde hamilelik olağandır, işe engel değildir. Hatta bebek doğduktan sonra da o emzirip bezleyecek babaanne oyalarken o iş yapacak. Henüz farkında değil zavallı.

X