Psikolojim yerle bir oldu. Atlatamiyorum.

Bence esin hakli yarin bir gun annene bir sey olsa sen hep vicdan azabi cekeceksin belkide kendini suclayacaksin.Bence psikologa git ve sonrada annenin yanina guclu bir sekilde git.Once cicek falan yolla bakalim ne yapacak.

Bu arada ozel degilse annenle baban neden ayrildilar? Eger aldatma,siddet,vs. ise belkide annen bu yuzden kizgindir sana.

Bide senin hesabina esinden,akrabalardan bakiyordur yani etiketli oldugun fotograflarindan falan.

Hala baktigina gore bence esini dinle ve adim at ama kendini yormadan aglamadan sizlamadan.Elbet zor olacak ama en azindan vicdanini rahatlat ben her seyi yaptim diye

Bu yasanilanlar hicbir zaman tamamen unutulmayacak once bunu yazayim. Annelerimiz benzer benim annem de cok kindardir. Anneannem ve dedem olduklerinde annem onlarla küstü, yillardir da goruşmemişti.
Ne kadar hakli olursan ol hep kendini yargilayacaksin. Cok kotu zamanlar gecirdi benim yuzumden uzuldu neden neden neden diye aklina gelecek ara ara. Atiyorum simdi her hafta dusunurken zamanla bu araliklar artacak.
Araniz bir sekilde duzelmeli bunun baska caresi yok, annen sevdigij birini oldurmediyse, seni satmadiysa(kaba tabir icin uzgunum ama boyle) ne bileyim asla affedilemeyecek bir sey yapmadiysa sen onu hep affedeceksin.
Dovse, hakaret etse, kufretse, psikolojik siddet uygulasa da affedeceksin.
Ben yillarca ailemle gorusmedim, su an aramiz iyi, hakli olan bendim ama hala o gunlerin pismanligini yasiyorum. Icim eziliyor bu dusunceler aklima gelince.
Donnie Darko filminde bir replik var cok severim ben. 'Bazi insanlar lanetli dogar'.

Butun olaylar babbanizi affetmenizden sonra gelismis sanki..bana oyle geldi bu konu uzerinde birazcik dusunun.ben soyle dusunebilirdim .yillarca yaninda Ben vardim..ve simdi o yillar sonra gelecek ve sevgiyi bolecek yada sizin yaninizdaa olmayi haketmedigini dusunurdum..esinizede sirf bu olaya onayak oldugu icin gicik olabilirdim..ben kaybetme duygusu diyorum ki..kendince en kucuk birseyde bitirmeni ve esini terketmeni istemis..

Kimseye anneni at demem ama ortada seni istemeyen bir anne var. Ne yapabilirsin ki?

Kendisi bir cenderenin içinde, seni de sürükleyecek Oraya. Psikolojin allak bullak olacak.

Şenin de bir hayatın, hayallerin, yuvan ve fırsatların var. Bunları değerlendir.

Biyolojik sıfatını taşıyamaz herkes. Onu böyle kabul et ama peşinde de koşma. Şayet bir gün gelirse sana bir daha düşünürsün.

Psikolojik olarak rahatlarsan, affetmen kolay olur.

Annen, babandan dolayı, kendi annesi ile yasadiklarindan dolayı unutamadığı şeylerin acısını senden çıkartmaya çalışıyor bence.

Eşinin sana bu kadar değer vermesini bile annen kaldıramıyor, çünkü kendi esi ile bu kadar yakın bir iliskisi olmamış ve ayrılmışlar.

Asıl destek alması gereken kişi annen ama senin yaşın daha genç bunları düşünerek kendini yipratma.

Annenizin ruh sağlığı yerinde değil pek..
Davranışları normal değil..
Şimdi barışırsınız görüşürsünüz sürekli kriz çıkartacak hayatınızda..
Kısa kısa görüşmeler yapabilseniz keşke..
Annenizi kendi haline bırakın bir süre telefonla iletişim kurun bakalım nasıl olacak?
Bu arada eşinize takıldım neden sürekli sizi birileriyle barıştırma çabası içinde..
Bıraksın kiminle barışacağınıza kendiniz karar verin..
İyi niyetli olabilir ama bu bile farkında olmadan sizi geriyor olabilir..

Seni anliorum, ii durumda ve mutlu oldugunu bilsen askinda gormek aklina bile gelmez di mi? Sendeki bazi duygulari tuketmis gbi hissediosun, hakli da olabilirsin ama bu onun senin annen oldugu gercegini degistirmeyecek. Yapman gereken bu gercekligi, onu kabullenmek. Bunu tek basina yapamazsin cunku bunlar cocukluga uzanan inanc ve hisler o yuzden mutlaka terapiye gitmelisin.
Bi de tavsiyem annenle barisip onu yaninda olmasa da ulasabilecegin, yardim edebilecegin mesafede tutman. Bu da sana ii gelecektir.

slim bu konu 50 yasinda da olsan aklina gelecek, anneni yanina alsan bile gelecek, degistiremezsin. Alis

Ben de aynı bunu yazacaktım ki eşin söylemiş. İnan bana o kadar doğru ki. Kendi isterse değişir, zorlamayla asla düzelmez. Ama kafana takma. İnan bana eşinle iyi olman annenle iyi olmandan daha önemli.

merhaba
sunu soylemek istiyorum.Annenizin 1 saat sonra oleceğini bilseniz napardınız?
size kalmış.

Ana gibi yar olmaz slim bunu sakın unutma
Evet hatalar olmus mutlak olmustur onun zaten kolay bı hayatı olmamıs kendınden pay bıc evlen cocuk sahıbı ol sonrada bı sure sonra ayrıl oysakı kımse bunu hayal etmemıstır.

kavgalarınızı daha o zamandan bılıyordum bende bosanmıs bır anne olarak annenden sonra babana gıtmene cok asırı bozulmustum cunku benımde hayattakı tek dayanagım esımı sevıyorum gercekten sevıyorum ama dayanagım Ege benım yol arkadasım o , esımle ıse gun gelır devran doner ısler karısabılır ama ayrılamayacagım tek kısı canımdan kopan evladım .
belkı annen sana cok alındı ben olsam alınırdım kendı hayatımı ve yasayısımı dusunuyorum da buna gore konusuyorum .

Ege bana gecen gun benı kaybetmedıgın ıcın tesekkur ederım dedı, onu hastalıgımda uzuntumde sevıncımde kendımden ayrı tutmadıgım ıcın bu tesekkuru bılıncsızce ettı. Bende ona tesekkur ederım evladım oldugu ıcın.

Annenle barış

Tüm hissettiklerini, duygularını tane tane yaz önce.
Sonra annene gönder.

Yaşadıklarını, kırgınlıklarını,
Herşeye rağmen onu özlediğini...

Okusun,
Sonrası onun takdiri.
Anlarsa adım atacaktır,
atmaz ise en azından sen bir tık daha iyi
hissedeceksin.

Çünkü bazen elinden geleni yapmış olmak ta iyi gelir ruha.

Benim annemin de seninkine benzer çok olaylar yaptığını biliyorum,bana yapmadı ama ablama bir değişiğini yaptı.Kuzenim bize geldi kalmaya görücü usulu evlilik olayı için,kızı evden kovduğunu hatırlıyorum şimdiki eşinin yanına,ben küçüktüm.
Bana da yapabilirdi ama ben lise biter bitmez üniversite için çıktım evimden ve bir daha da yaşamak için hiç dönmedim o eve.Dönmemek için çıktım çünkü.
Bazı anneler maalesef ki anne olmaktan önce kadın ya da arkadaş olmayı tercih edebiliyor,olabilir asla eleştirmiyorum ama anne evlat arasındaki OLMASI GEREKEN GENEL YARGIYA GÖRE uygun kaçmıyor bu.
Şimdi koca kadınım evliyim vs,hala daha bana yapamadığı (yapamadığı diyorum sanki fırsat kolluyor gibi geldi) ezme,ya da hayata olan öfkesini çıkarma ayinini bende gerçekleştirmek için uğraşıyor.
İki ay oldu görüşmüyorum ben de annemle,canımı yaktı çünkü söyledikleri,çok gereksiz yerde gereksiz laflardı.
Daha önce de bu tarz tavırlarını gizli iş çevirmelerini (benimle ilgili) yakalamıştım bu da sanırım son damla oldu.Ararsam görüşürsem eskisi gibi olmayacakmışız gibi geliyor inan içimden gelmiyor.
Umarım Allah sizin için doğru olan yolu bir an önce gösterir size.Umarım bana da

'Anne o affeder.. ' diyenleri anlamıyorum. İnsanları kalıpları sokup beklentiler oluşturuyoruz, arkasından hayal kırıklıkları geliyor.
Hayır eğer karakterinde kindarlik varsa affetmez. Affetse de iki gün gider 3. De başka bir yerden canınızı yakar.
Mutlaka karşılıklı olarak hatalarınız olmuştur. Anlattığınız kadariyla anneniz babanızı hayatınıza dahil olduktan sonra size karşı acımasız olmaya başlamış. Belki babanızla arasında affedemeyecegi bir sey vardır, sizin taraf olduğunuzu düşünmüştür, tekrar hayatınıza babanızın girmesi onu rahatsız etmiştir. Vs vs..
Belki başta yüzyüze gelme şeklinde değilde, baslangicta bir kaç mektupla, mesajla yoklaya yoklaya yeniden bir ilişki kurmaya çalışırsınız. Aldığınız tepkiye göre belli aralıklarla şansınızı denersiniz
Olmuyorsa da olmuyordur. Siz Elinizden geleni yapmış olursunuz, gerisi onun bilecegi is.

Bence esin hakli yarin bir gun annene bir sey olsa sen hep vicdan azabi cekeceksin belkide kendini suclayacaksin.Bence psikologa git ve sonrada annenin yanina guclu bir sekilde git.Once cicek falan yolla bakalim ne yapacak.

Bu arada ozel degilse annenle baban neden ayrildilar? Eger aldatma,siddet,vs. ise belkide annen bu yuzden kizgindir sana.

Bide senin hesabina esinden,akrabalardan bakiyordur yani etiketli oldugun fotograflarindan falan.

Hala baktigina gore bence esini dinle ve adim at ama kendini yormadan aglamadan sizlamadan.Elbet zor olacak ama en azindan vicdanini rahatlat ben her seyi yaptim diye

Benim cidden korkularim var. Asamiyorum. Beni tersleyecek basa donucem, barissak zarar verecek basa donucem seklinde. Tedavi olmam gerek. Konu acana kadar bunun bir sikinti oldugunu bile fark etmemistim. Annemle babamin ayrilma sebebi tam olarak annemin is hayatına donusuyle "ben bu adami cekemem" moduna girmesiydi. Aldatma siddet kufur vs hicbiri yok.

Bu yasanilanlar hicbir zaman tamamen unutulmayacak once bunu yazayim. Annelerimiz benzer benim annem de cok kindardir. Anneannem ve dedem olduklerinde annem onlarla küstü, yillardir da goruşmemişti.
Ne kadar hakli olursan ol hep kendini yargilayacaksin. Cok kotu zamanlar gecirdi benim yuzumden uzuldu neden neden neden diye aklina gelecek ara ara. Atiyorum simdi her hafta dusunurken zamanla bu araliklar artacak.
Araniz bir sekilde duzelmeli bunun baska caresi yok, annen sevdigij birini oldurmediyse, seni satmadiysa(kaba tabir icin uzgunum ama boyle) ne bileyim asla affedilemeyecek bir sey yapmadiysa sen onu hep affedeceksin.
Dovse, hakaret etse, kufretse, psikolojik siddet uygulasa da affedeceksin.
Ben yillarca ailemle gorusmedim, su an aramiz iyi, hakli olan bendim ama hala o gunlerin pismanligini yasiyorum. Icim eziliyor bu dusunceler aklima gelince.
Donnie Darko filminde bir replik var cok severim ben. 'Bazi insanlar lanetli dogar'.

Babamla dedigim gibi 10 ay gorusmedim. Sonrasinda esimin ara bulmasi ile babam ozur diledi de baristim. Ben de ozur diledim tabi ki de anlatmak istedigim bir pismanlik vardi. Annem hala fbook gonderilerinden kizina bela okuyor. Uzulme sekli bu belki de.

Butun olaylar babbanizi affetmenizden sonra gelismis sanki..bana oyle geldi bu konu uzerinde birazcik dusunun.ben soyle dusunebilirdim .yillarca yaninda Ben vardim..ve simdi o yillar sonra gelecek ve sevgiyi bolecek yada sizin yaninizdaa olmayi haketmedigini dusunurdum..esinizede sirf bu olaya onayak oldugu icin gicik olabilirdim..ben kaybetme duygusu diyorum ki..kendince en kucuk birseyde bitirmeni ve esini terketmeni istemis..

Soyle soyleyeyim siki fiki bir iliskimiz yoktu babamla bosandiktan sonra. Hic gorusmuyor degildik. Iste özel gunler olduk, senede 3 5 kez olsun gorusurduk. Ayri yasayinca paylasacak bir seyimiz olmazdi. Mesela hic unutmam universite sinavina gireceğim sabah annemle babam yanyana gelecek diye annem ortaligi yikmisti. Ben istemistim ikisini de. Sonuc, annem gelmedi. Belki cidden paylasamamakti.

Kimseye anneni at demem ama ortada seni istemeyen bir anne var. Ne yapabilirsin ki?

Kendisi bir cenderenin içinde, seni de sürükleyecek Oraya. Psikolojin allak bullak olacak.

Şenin de bir hayatın, hayallerin, yuvan ve fırsatların var. Bunları değerlendir.

Biyolojik sıfatını taşıyamaz herkes. Onu böyle kabul et ama peşinde de koşma. Şayet bir gün gelirse sana bir daha düşünürsün.

Mesela bak herkes farkli goruste, ben senin gibi dusundugumde beynimin diger tarafi zonklarcasina inkar ediyor. Karmasiklik cok zor.

Psikolojik olarak rahatlarsan, affetmen kolay olur.

Annen, babandan dolayı, kendi annesi ile yasadiklarindan dolayı unutamadığı şeylerin acısını senden çıkartmaya çalışıyor bence.

Eşinin sana bu kadar değer vermesini bile annen kaldıramıyor, çünkü kendi esi ile bu kadar yakın bir iliskisi olmamış ve ayrılmışlar.

Asıl destek alması gereken kişi annen ama senin yaşın daha genç bunları düşünerek kendini yipratma.

Kafkam cok sagol mesajin icin.
Ben kendimi rahatlatamiyorum dedigin gibi. Beynim bile iki zit gorus icin savas cikariyor sanki.

Annenizin ruh sağlığı yerinde değil pek..
Davranışları normal değil..
Şimdi barışırsınız görüşürsünüz sürekli kriz çıkartacak hayatınızda..
Kısa kısa görüşmeler yapabilseniz keşke..
Annenizi kendi haline bırakın bir süre telefonla iletişim kurun bakalım nasıl olacak?
Bu arada eşinize takıldım neden sürekli sizi birileriyle barıştırma çabası içinde..
Bıraksın kiminle barışacağınıza kendiniz karar verin..
İyi niyetli olabilir ama bu bile farkında olmadan sizi geriyor olabilir..

Evet esimin bu tavri beni geriyor. Ilk mesajda yazdigim gibi, tamam alayim geleyim modunda. Ya nereye geliyorsun? Getirebiliyor musun? Gelse nasil olacak? Hicbirini düşünmüyor. Esim kimseyle kus kalmaz mesela, sorunu cozup hayatına devam etmek ister. Bunu benden de bekliyor ama su noktaya geldikten sonra imkansiz. Yani hicbir sey olmamis gibi cay icemeyiz ki.

Seni anliorum, ii durumda ve mutlu oldugunu bilsen askinda gormek aklina bile gelmez di mi? Sendeki bazi duygulari tuketmis gbi hissediosun, hakli da olabilirsin ama bu onun senin annen oldugu gercegini degistirmeyecek. Yapman gereken bu gercekligi, onu kabullenmek. Bunu tek basina yapamazsin cunku bunlar cocukluga uzanan inanc ve hisler o yuzden mutlaka terapiye gitmelisin.
Bi de tavsiyem annenle barisip onu yaninda olmasa da ulasabilecegin, yardim edebilecegin mesafede tutman. Bu da sana ii gelecektir.

Peki ben tekrar geri cevrildigimde basa donmeyecek miyim?

Ben de aynı bunu yazacaktım ki eşin söylemiş. İnan bana o kadar doğru ki. Kendi isterse değişir, zorlamayla asla düzelmez. Ama kafana takma. İnan bana eşinle iyi olman annenle iyi olmandan daha önemli.

Ben ilk defa bir seyi oldugu gibi kabullenmek zorunda kaldim. Ondan sanirim.

merhaba
sunu soylemek istiyorum.Annenizin 1 saat sonra oleceğini bilseniz napardınız?
size kalmış.

Acik olayim mi? 1 saat sonra oleceginden annemin haberi yoksa gitmezdim. Son 1 saatini benden dolayi sinir harbinde gecirsin istemezdim.

Ana gibi yar olmaz slim bunu sakın unutma
Evet hatalar olmus mutlak olmustur onun zaten kolay bı hayatı olmamıs kendınden pay bıc evlen cocuk sahıbı ol sonrada bı sure sonra ayrıl oysakı kımse bunu hayal etmemıstır.

kavgalarınızı daha o zamandan bılıyordum bende bosanmıs bır anne olarak annenden sonra babana gıtmene cok asırı bozulmustum cunku benımde hayattakı tek dayanagım esımı sevıyorum gercekten sevıyorum ama dayanagım Ege benım yol arkadasım o , esımle ıse gun gelır devran doner ısler karısabılır ama ayrılamayacagım tek kısı canımdan kopan evladım .
belkı annen sana cok alındı ben olsam alınırdım kendı hayatımı ve yasayısımı dusunuyorum da buna gore konusuyorum .

Ege bana gecen gun benı kaybetmedıgın ıcın tesekkur ederım dedı, onu hastalıgımda uzuntumde sevıncımde kendımden ayrı tutmadıgım ıcın bu tesekkuru bılıncsızce ettı. Bende ona tesekkur ederım evladım oldugu ıcın.

Annenle barış

Peki bir anne olarak bak. Egeye yazdiklarimin hangisini yapardin? Hani diyosun ya babana gitmene kizmistim diye, daha iyi bir cozum hala aklima gelmiyor.

Kizlar selam.

Nereden baslayacagimi bilmiyorum. Ozet gecemeyecegim sanirim. Icinden cikamiyorum da degil, atlatamiyorum. Son 3 gundur nefes alamaz, uyuyamaz, uyursam uyanamaz hale geldim. Dun ustume sicak tencere doktum yanlislikla ve icten ice "oh be aglayacak bir sey buldum" sevinirken yakaladim kendimi. Sanirim deliriyorum.

Konu annem. Annemle babam ben resit olmak uzereyken ayrildilar. Ben annemle kaldim. Annemle babam bir daha hic gorusmedi. Babamla ara ara gorustugumuz ama asiri uzak bir iliskimiz oldu bu donemde. Sonra evlenmeye karar verdim. Babam sanki cok hayatimdaymis gibi kabul etmedi. Zaten pek yuzyuze olmadigimiz icin sallamadim. Esim boyle olmaz dedi, 10 koca ay ugrasip baristirdi bizi. Annemin kizdigi ama patlayamadigi nokta bu oldu. Istemiyordu babami. O arada isten ayrildim, evlilik hazirligi ile beraber goturemeyecegimi dusundugumden. Buna da cok kizdi ama elimde 3 4 ayi cok rahat gecirecek param oldugundan ses cikarmadi.

Dugunume 3 aydan az kala(babamla baristigimizdan 2 hafta sonra) esimin ailesinden biriyle ufak bir tartisma yasadim. Hani su "atin nisani" tadinda olanlardan falan degil. Her seyi asiri buyuten benim bile ufak gördüğüm bir tartisma. Su an sebebini hatirlayamayacagim kadar ufak... Her seyi paylastigim gibi bunu da annemle paylastim ve o buna patladı. Evden kovdu beni. Hani git bu evden seklinde degil, kapiya koyma şeklinde. Tabi tartistin git degil, tartistin ayrilicaksin seklinde. Konunun esimle ya da durusuyla alakasi yoktu. Her zaman beni hakli gorur, hala oyle. Yani atiyorum su an birine durup dururken kufretsem esim "slim bakislarini begenmemistir haklidir" der. Esimden ayrilmayi hic dusunmedim. Pisman da olmadim. Kisacasi demek istedigim, hakli hicbir tarafi yoktu. Anneler hisseder'lik durum degildi.

Evden bir kac parca esya ile ayrildim. Elimdeki tum parayi da bilerek evde biraktim. Geri gelecegimi dusunerek... Babama gittim. Geri donemedim. Gun asiri aldigim bela okuma smsleri sonrasinda niyetlenemedim bile. Tabi ceyiz adi altinda bir oda esyam vardi annemin evinde. Daha ev falan tutmamistik. Vermek istemedi. Esimin tanidigi yerden almistik iade etmeye calismis. Almamislar. Ama bana vermek istemedi. Polis cagiricam tehdidi sonrasi insafa gelmesi ile aldim.

Bu arada esim yine baristirmak icin cok ugrasti. Ameliyat oldu, 2 gun sonra koltuk degnekleri ile yalvardi. Muhattap bile almadi. Beraber gittik. Rezillik cikti.

Bayram oldu. Anneannemlere bizden once gidip "slim baskasina asik, asik oldugu kisi evlendi ve x onu cok seviyor diye onunla evlendi' demis. Gittigimizde herkesin ortasinda ogrendik. Dustugumuz durumu anlatmama gerek yok sanirim.

Nikahimiz oldu, kina oldu, dugunumuz oldu. Gelmedi. Babam bile defalarca aradi. Kufur kiyamet girla.

Dugunden sonra kendi akrabalarina da kustu. Dugunume geldikleri icin. Kardesi, annesi, babasi... aramis lafini soyleyip cikmis hayatlarindan. Anneannemle dedeme bilezik taktiklari icin ne beddualar etmis. Hadi gidiyosunuz niye bilezik takiyorsunuz şeklinde.

Dun sifresi aklima geldi. Girdim facebookuna baktim. Arkadasinin evine yerlesmis. Zaten kazandigi para ile ev gecindirmesi mumkun degildi. Cok kolay bir hayati oldugunu sanmiyorum. Emekli falan olmus ama. Tahmin bu, biriyle konusmasini falan okumadim. Sonra beraber yasadigi arkadasinin benimle yasit kizi hamileymis, ona ne kadar sevindigini okudum ve kiskandim. Bana hep "cocuk yapma en az 3 4 sene ayagina dolanmasin" derdi. Hamile olsam ve aramiz iyi olsaydi biliyorum ki "dikkat edemediniz mi?" derdi. Genel olarak benim sevinclerimi hep kursagimda birakirdi, sebebini bilmiyorum. Arama gecmisine baktim, babam ve tum akrabalarini bol bol aramis, bilin bakalim 1 senede kimi sadece 2 kez aramis, beni! Esimi bile 4 5 kere aramis. Beni hic merak etmemis sanirim.

Cok ozluyorum. Ama su saatten sonra duzelme ihtimali yok. Biliyorum da. Onu bu duruma ben suruklemisim gibi hissediyorum. Yalniz birakmisim, evsiz birakmisim, canina okumusum gibi. Esim "gideyim bulayim getireyim bizimle yasasin" diyor. O kadar şeyin ustune gelmez, gelmesini de istemiyorum zaten. Kaldirabilecegimi sanmıyorum. Ben iyi olsun istiyorum. Yanimda degil, iyi.

Ama olanlari atlatamiyorum. Kendimi sucluyorum. Daha 9 aydir evliyim. En ufak bir puruz yok, belki konusmak icin cok erken ama bir kez olsun "annem hakliymis" demedim. Babam, babaannem vs herkes esime tapiyor, devamli "iyi ki evlenmissiniz" havasi var. Ne benim ailemle esimin ne esimin ailesiyle benim hic bir sorunumuz yok. Ama annem yok iste. Esim "slim bu konu 50 yasinda da olsan aklina gelecek, anneni yanina alsan bile gelecek, degistiremezsin. Alis" diyor. Psikologa gitmem taraftari. Ki ona da cok yansitamiyorum, yansittigim anda "gidelim anneni bulalim getirelim" diye bir cozumle karsima cikiyor. Bu degil bana kimseye iyi gelmeyecek. Esime gore tek sorun annemi ozlemem. Ama degil. Ben ona sonsuza kadar kırgın kalicam.

Gercekten boyle mi olacak?

Nasil gececek? Ne zaman gececek? Nasil dayanicam?

Resmen kendi kendimle hesaplasmam bitmiyor.
anneniz baştan sona kadar hatalı bence.illa görşmek istiyorsanız tabiki görüşün.ama ben olsam adım atmam.

Annemiz neden size karsi bu kadar ofkeli olayi bu noktaya getirdi anlayamadim.
Anne babayi secemiyoruz fikirlerimiz uyusmayinca sorunlar yasayincada sirf kan bagi nedeniyle katlanmak yanlis diye dusunuyorum.

Kus kalmak cok agir bi yuk slim. Aslinda sen bunu da kaldiramiosun, bi yandan da barisip gorusursek de yine beni uzer die korkuosun. Yani iki ucu b.klu degnek hesabi...
Psikolojini desteklersen barismaya da baristiktan sonra gelebilecek bir darbeye de gogus gerebilirsin ama su an senin enerjin kalmamis oldugu icin durum daha da cikmazda gbi dusunuosun.
Hani diosun ya omrumun sonuna kadar kirgin mi kalicam die, kalma iste. Git konus annenle, eger kirdiysan ozur dile, kirildiysan da gec karsisina anlat. Seni seviorum ama bana bunlari yapman beni cok incitio de. Bu bile hafifleticektir seni ve bi adimdir nihayetinde.

Slim'cim inan çok da farklı bir durumda değiliz, ancak ilk olarak sormak istiyorum, anneni bu derece delirten sorun neydi ? Daha önce konuşulduysa da yorumlara biraz göz attım fakat göremedim..

senin eşinin problemi neydi de annende babanda böyle karşı çıktılar. sanki bütün problem orda patlamış gibi.

not: pardon aynı soru sorulmuş

Evet tek cocugum. Annemle babam da annem 5 aylik hamile oldugunu fark edince evlenmis. Baska cocuk yapmamislar. Istediklerinde de olmamis.
Annemle guzel bir paylasimimiz olacagina inancim hic yok. Yani ciddi manada eminim, bela okuyus ve kapanis.

Biz beraberken ben haric herkese karsi kin guderdi. Simdi bana da guduyordur eminim. Her sey duzelse bile o kadar sey yasandi...

Keske gelmeyi falan gectim, mesaj atsa "hatalarimin farkindayim, sen de sunu sunu yaptin, tekrar deneyelim" dese.

Benim onu yapmam mumkun degil.
Annenin psikolojisi çok iyi değil diye düşünüyorum. Belkide karakteristik yapısı budur sen tanırsın tabiki anneni. Doğal olarak seninde dengeni bozuyor:KK43:
Ama ne olursa olsun annen o senin. Hani tabiri caizse deli de olsa doluda olsa anne işte.. Bu anlattkların bir başkası için olsaydı amaann boşver derdim ama konu annen malesef... Anlıyorumki anlattıklarından sen de bu dünyada annenle sınanıyorsun... En büyük destekçin annen olması gerekirken yaşadıklarınada yaşayamadıklarınada üzüldüm:KK43: biliyorum o seni böyle kendinden iterken zor ama bırakma anneni...

X