Psikolojim alt üst olmuş durumda ve nasıl aşacağımı bilmiyorum

Merhaba. Biz eşimle 4 5 yıldır beraberiz ve birbirimizi çok sevdiğimizi düşünüyordum. Eşimle birlikte olmadan önce eski eşiyle görüştüğünü biliyordum ama benimle sevgili olduktan sonra tamamen bittiğini söyledi. Defalarca sordum defalarca inkar etti hatta bi gün bu konu açıldı diye şiddet bile gordum sonra beni bir şekilde ikna etti ve nişanlandık. Nisanliyken eski eşini avmde gördüm yem attim konuştuk kizla gorusmussunuz dedim ve hemen döküldü tabiki. Bundan 2 yıl önceydi, bana mesaj atti oylesine görüştüm onunla hiç ciddi bi niyetim yoktu tekrardan o da bunu anlayınca gitti falan dedi ama ben ayrıldım tabiki. Sonra kız da beni aradı çok kısa görüştük falam dedi ama bence o zamanlar kızında benden haberi yoktu. Neyse sonra beni ikna etti bu olaydan 2 sene sonra evlendik kız da bizden önce evlendi hatta çocuğu bile oldu ama ben bu olayı aşamıyorum simdi bi de hamileyim iyice paranoyak oldum neden barıştım diyorum hala aklında mıdır diyorum. Bizle hiç alakası olmayan suçsuz bi kizi stalkliyorum ve çok rahatsızım bu durumdan nasıl asabilirim bu durumu bilmiyorum.
Sizi nasil ikna ediyor ?

Sizi nasil ikna ediyor ?
O dönem annemin çok sıkıntılı bi dönemiydi kafam tamamen onunla meşguldü olaydan sonra baya görüşmedim çok yalvardı çok üstüme geldin olmayan biseyi defalarca sordun psikolojim kaldırmadı gibi şeyler söyledi

Ben ertesi gün hapına rağmen adetime 3 4 gun kala bile hamile kaldım hangi tercihten bahsediyoruz
(Parantez açarak ertesi gün haplarının bünye üzerinde çok ciddi yan etkilerinin olabileceğini ve çok zararlı olduklarını belirtmek isterim. Ayrıca ertesi gün hapları ilerleyen dönemde hamileliği engellemiyor, tersine arttırabilirmiş de, yani ertesi gün hapı içtim nasılsa bu ay rahatım diye bir şey yok) Neyse konu bu değil zaten. Ben özür dileyerek yazınızdan bazı şeyleri anlayamadım. Eşinizle 4-5yıldır birliktesiniz, 2 yıl önce mi evlendiniz? Kızla konuştuğunuzda mı onlar 2 yıl önce görüşmüşler? Kız ile siz nişanlı iken konuşmuşsunuz, e görüştüklerini öğrenmişsiniz, biliyordunuz. Ondan sonra evlendiniz. Yani bilerek evlendiniz. Neden şimdi sindiremiyorsunuz? Başka olaylar mı var?

Merhaba. Biz eşimle 4 5 yıldır beraberiz ve birbirimizi çok sevdiğimizi düşünüyordum. Eşimle birlikte olmadan önce eski eşiyle görüştüğünü biliyordum ama benimle sevgili olduktan sonra tamamen bittiğini söyledi. Defalarca sordum defalarca inkar etti hatta bi gün bu konu açıldı diye şiddet bile gordum sonra beni bir şekilde ikna etti ve nişanlandık. Nisanliyken eski eşini avmde gördüm yem attim konuştuk kizla gorusmussunuz dedim ve hemen döküldü tabiki. Bundan 2 yıl önceydi, bana mesaj atti oylesine görüştüm onunla hiç ciddi bi niyetim yoktu tekrardan o da bunu anlayınca gitti falan dedi ama ben ayrıldım tabiki. Sonra kız da beni aradı çok kısa görüştük falam dedi ama bence o zamanlar kızında benden haberi yoktu. Neyse sonra beni ikna etti bu olaydan 2 sene sonra evlendik kız da bizden önce evlendi hatta çocuğu bile oldu ama ben bu olayı aşamıyorum simdi bi de hamileyim iyice paranoyak oldum neden barıştım diyorum hala aklında mıdır diyorum. Bizle hiç alakası olmayan suçsuz bi kizi stalkliyorum ve çok rahatsızım bu durumdan nasıl asabilirim bu durumu bilmiyorum.
E çok basit. Söyleyeceksin eşine seni ikna edecek öncekiler gibi.
Ya da önce dövecek. Sonra ikna edecek. Seçenek bol

X