Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi şöyle düşündüm kız bekar ya
Bu evli barklı 2çocuklu...
Belki de kzıın bir pisliği var ailesi bu sekilde gibi gösteriyor ya da kız kendisini bu sekilde anlatıyor böle oldu filan diye uyduruyor.
Bizmki de iyice kendini buna mecbur ve onu kurtarma anlamında kahraman ilan ediyor.
Sanırm zihnimi toparlayabildim.

Şimdi şöyle düşündüm kız bekar ya
Bu evli barklı 2çocuklu...
Belki de kzıın bir pisliği var ailesi bu sekilde gibi gösteriyor ya da kız kendisini bu sekilde anlatıyor böle oldu filan diye uyduruyor.
Bizmki de iyice kendini buna mecbur ve onu kurtarma anlamında kahraman ilan ediyor.
Sanırm zihnimi toparlayabildim.
O zaman bu durum size yarayacak. Bir an evvel protokolü imzalamaya bakacak.

Evet su an imzalayacak gbi ama çıktığı yere geri işe alınır diye korkuyorm...
Kualğıma böyle bir seyler geliyor. Gitmiş iş istemiş filan gibi
Bırak girsin yahu. Nafakayı tazminatı nasıl öder yoksa? Bir de uyanık olun; ha imzaladım ha imzalamadım diye oyalamaya çalışabilir, aldatma eylemi zamanaşımına düşsün diye. Yapan var. Şimdi imzalamazsa daha düşmeyin peşine, şaaak açın çekişmeli davayı.

Bırak girsin yahu. Nafakayı tazminatı nasıl öder yoksa? Bir de uyanık olun; ha imzaladım ha imzalamadım diye oyalamaya çalışabilir, aldatma eylemi zamanaşımına düşsün diye. Yapan var. Şimdi imzalamazsa daha düşmeyin peşine, şaaak açın çekişmeli davayı.
İnsanın ister istemez canı sıkılıyor. Evet o konuyu arastırdım. Zina olmadığı için zaman aşımı diye bir sey yok ve evet imzalayacak inşaallah pazartesi halledeceğiz

Uzatmıyorum inanın.. Umrumda değil o... Yalnzıca çocuklara en azından maddi anlamda babalık yapsın istiyorum. Tazminat vs vs hiç bir şey istemiyorum. Sadece nafaka da anlasmak istiyorum. Çekişmeli olsa zaten bir sürü kazancım olacak. Umrumda bile değil.
İnanın bi an evvel bende kurtulmak istiyorum.
Tabi ki haklısınız. Yok öyle istediğini yapıp sonra sıkıntıya gelememek. Önceden hesap etseymiş yeni bir hayat kuracağı belli bunu da göze alsaymış
Çok sinirlendim ya hem eşinize hem o kadına

Tabi ki haklısınız. Yok öyle istediğini yapıp sonra sıkıntıya gelememek. Önceden hesap etseymiş yeni bir hayat kuracağı belli bunu da göze alsaymış
Çok sinirlendim ya hem eşinize hem o kadına
Onda maalesef o kafa yok. O kendisini hayal aleminde sanıyor. İçinde bulunduğu an ile resmen öyle hemhal oluyır ki her seyi yapabileceğini sanıyor.
Ona kalsa var ya o atomu bile parçalar 😅
(Bu onun kendi sözleri....)

Onda maalesef o kafa yok. O kendisini hayal aleminde sanıyor. İçinde bulunduğu an ile resmen öyle hemhal oluyır ki her seyi yapabileceğini sanıyor.
Ona kalsa var ya o atomu bile parçalar 😅
(Bu onun kendi sözleri....)
Kocanız sizi aldatarak en büyük alçaklığı yapmış
Ama yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki sizin de ona zerre saygınız kalmamış, yokmuş

Saygınız olmayan bi insanla keşke evli kalmasaydınız siz bitirseydiniz

Böyle ömür geçmezdi ki zaten
Çocuklara da çok zor
Mutsuz bir anne mutsz bir baba
Kaç yaşındalar bilmiyorım ama şimdiye kadar bile epey etkilenmişlerdir.
Eşinizle neden devam etmek istediniz aldatma olayı çıkmadan önce

Ama yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki sizin de ona zerre saygınız kalmamış, yokmuş

Çocuklara da çok zor
Çocuklar
4yaş, 4ay....
Bunları yazmamın sebebi yukarıdaki diğer olaylar ile birleşmesi açısındandı..
Evet uyumlu bir ilişkimiz yoktu. Eş kişisi ilişki yönetme anlamında ne yazık ki sıkıntılı idi. Ben kendimce bir seyler yaptım.
Saygısızlık onun evi bizi asla benimsemesi ile başladı.
Her ne kadar konusma halletme taraftarı olsamda o yanasmıyor bazen de ne oluyorsa iyi olmaya çalışıyordu.
Bu saygı konusunu defalarca konusmusuzdur.
Bu arada geçen sene ben boşanmayı istedim ama o geldi bi şekilde ikna etti anneme bile "o beni bıraksa bile ben bırakmam onu çok seviyorum" diye teselli verirdi.
Sonrasında 2.çocuk düşünmeye başladık. Ben istemiyordum ama bu kendi içinde çocuk evliliği düzeltir diye düşünmüş. İlk denemede de çocuk oldu.
Sonrasında onların işyerine bu kız geldi ve bunda değişimler başladı.
(Dipnot: benim eşim çocuktan farksızdır. Hüzünde asırı hüzün, sevinçte asırı sevinç tepkisi verir. Bazen çok saçma abes haraketler yapar. Etrafta sasırır. Çok ağlar.)

Çocuklara da çok zor
Eskiden olsa bu soruya o çok iyi bir insan çok merhametli diye de yanıt verirdim belki de... Benden ayrılmak istememesinde onu her kabul edişimde bu da etken oldu belki de...
Vicdanlı, merhametli, Allah korkusu olan bir insandı...
Ama 7aylık süreçte bana yaptıklarına bakarsak ve 6sene boyunca söylediği yalanları da bu Aralık içinde öğrendiğim gerçeğini de önplana alırsak ben yanlıs tanımışım diyorum.
Hatta bilemediğim onun hakkında çok şey öğrendim.
Ne oldu ne bitti de bu hale geldi bunu da anlamadım...
Çevresindeki herkes( ailesi benim ailem arkadasları) onun bunları yaptığına şok oldu.

Halen daha ağlayarak vicdan yapıyor. Halen beni insanlara o çok iyi bir insan diye anlatarak kendisini temizlemeye çalışıyor.

Çocuklara da çok zor
Bu yorumu yazmıstım ama süresi dolmus...
Daha net olur diye bir kez daha ataym...
...
Çocuklar
4yaş, 4ay....
Bunları yazmamın sebebi yukarıdaki diğer olaylar ile birleşmesi açısındandı..
Karşılıklı saygıısızlıklar olurdu.
Bir çok seyi de kendi içinde yaşamış zaten... Sunlar beni rahatsız ediyor diyen bir insan değildi. Söylemez kendi halinde her sey yolunda gbi takılırdım. Buna da hayret ederdim.
Bizim problemlerimizi herkese anlatırdı. Annesine arakdaslarına.. Çok uyarırdım.

Geçen sene ben boşanmayı istedim ama o geldi bi şekilde ikna etti anneme bile "o beni bıraksa bile ben bırakmam onu çok seviyorum" diye teselli verirdi.

Sürekli anne baba durumlarını geçmiş sıkıntılarını söylerdi ama hep aynı seyler bende derdim bak bunlar geçti artık önüne bak. Hepimiz yokluk çektik filan...
Kendine acımayı çok seviyordu. Ben de sürekli buna karsı merhamet halinde idim...

Sonrasında 2.çocuk düşünmeye başladık. Aslında Ben istemiyordum. Ama o kendi içinde çocuk evliliği düzeltir diye düşünmüş. Ve nasip ki İlk denemede de çocuk öldü. İlk denemede oldu diye de ağlamıştım.
Sonrasında onların işyerine bu kız geldi ve bunda değişimler başladı.
(Dipnot: benim eşim çocuktan farksızdır. Hüzünde asırı hüzün, sevinçte asırı sevinç tepkisi verir. Bazen çok saçma abes haraketler yapar. Etrafta sasırır. Çok ağlar.)

Bu adam nasık becerip aldattı da o kadını ayarladı aklım almadı. Ağlak heriflerden nefret ederim. Yoluna baksın kurtul bundan
Hepimiz bu kısma şaştık...
Bu kadar pasif çekingen olan adam, kadınlarla bile aynı ortamda bulunmak istemeyen, Allah ı dilinden düşürmeyen adam bunu yapabiliyor 🤷🏻‍♀️
Çok güzel duygu sömürüsü yapar kendisi...
Belki de o sekilde ayarladı.
Bana da diyor ki senden ümidi kesince bende bu yola girdim diyo..
Ahlaklı olan evliliği için çabalar bir seyler yapar baktı olmuyor bosanır sonra ne halt yerse yer. Ümidi kesmek nedir ya kılıfını da hazır ediyor.

İnanın kurtulduğuma ben de çok seviniyorum.
Yine de onca zaman, anılar var.. Bunlar ve insanın zihnindeki olusturduğu ya da tanıdığı kişi algısı değişiyor ya bu acı veriyor.

Hepimiz bu kısma şaştık...
Bu kadar pasif çekingen olan adam, kadınlarla bile aynı ortamda bulunmak istemeyen, Allah ı dilinden düşürmeyen adam bunu yapabiliyor 🤷🏻‍♀️
Çok güzel duygu sömürüsü yapar kendisi...
Belki de o sekilde ayarladı.
Bana da diyor ki senden ümidi kesince bende bu yola girdim diyo..
Ahlaklı olan evliliği için çabalar bir seyler yapar baktı olmuyor bosanır sonra ne halt yerse yer. Ümidi kesmek nedir ya kılıfını da hazır ediyor.

İnanın kurtulduğuma ben de çok seviniyorum.
Yine de onca zaman, anılar var.. Bunlar ve insanın zihnindeki olusturduğu ya da tanıdığı kişi algısı değişiyor ya bu acı veriyor.

İyi ne güzel hepimiz birbirimizden ümidi kesip aldatalım. O zaman çocuğundan ümidi kesince gitsin başka çocuk da bulsun.mantığa bak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X