Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadın 7 ay evvel demiş boşanalım, beyfendi ağlamış yalvarmış. Şimdi diğer taraf garanti olunca kendi gitmiş paşa. Kendine saygıymış hadi yaaa. Ben de eskiden böyle düşünürdüm, eden kendine eder sen kendine bak derdim ama o işler hiç de öyle değilmiş, eden bal gibi sana ediyormuş.
aaa lütfen şu an omurgasız insanlarız biz sonuçta konu sahibine hak veriyoruz. Ben hamileyken eşim beni aldatacak, üstüne psikolojik şiddet uygulayacak aylarca. Sonra ya canım ekmeğinden olma, gel sessizce boşanalım diyeceğim. Demediğim için de omurgasız olacağım. Ne biçim insanlar var ya aynen adam baska kadının kollarındayken de ya yazık diye seni düşünüyordu :KK70:

İste karakter ve kisilik burada devreye giriyor icinde bulunduğunuz hal ne olursa olsun cizgini bozmamaktan geciyor nasıl ki ailede iyi seyleri dışarı yaymıyoruz kötü olanları da, yaymamak gerekir... Size karsı tutumum diye bisey yok, sizi tanımıyorum tutumum olsun, ben ne olursa olsun eşlerden biri hata yapmıs ise dahi, bu calıstıgı is yeri arkadasları vs sakız gibi anlatılmamalı.. sizce böyle düsünen bi kadının öfkesi olabilir mi? Ama sizin belli ki aşamadığınız duygu dalgalanmalar olmus, bakın bir boşanma avukatından duymuştum kazanma ihtimalimi arttırsa bile, ilerde çocukların okudugunda ebeveynlerinden utanacağı hic bir bilgiyi koymuyorum... aradaki farkı anlayabildiniz mi? Omurgalı durusu? Hayata, kendine öfkesi olan kim simdi sizce? Kimsenin ekmeğiyle oynamayın, bosanın, tazminat alın, vs vs ama es olmanız size bu hakkı ver-mez. Yarın bir gün cocuklarınız bunu öğrenince ne düsünecek sizin icin, düsündünüz mü?
Eşinin ruh sağlığıyla oynayanin ekmeğiyle de gayet oynanır :KK66: Ayriyetten farklı görüşlere saygı duyamayarak ne kadar sığ(!) olmadığınızı kanıtlamış oldunuz baya ironik bir yaklasim oldu 🥴

Eşinin ruh sağlığıyla oynayanin ekmeğiyle de gayet oynanır :KK66: Ayriyetten farklı görüşlere saygı duyamayarak ne kadar sığ(!) olmadığınızı kanıtlamış oldunuz baya ironik bir yaklasim oldu 🥴
Evet aldatan bi adama saygı duymuyorum, birinin ekmeği ile oynayana da duymuyorum. Ve bir karakterin sahıslara göre değiskenlik te gösterdiğine inanmıyorum. Taş yerinde ağır istediğiniz kadar linc edin sizin linc sebebiniz icinizdeki öfke, belki kendi esiniz yaptı tepki gösteremediğiniz icin içinize dert oldu, cirkin sekilde intikam alan bir kadın sizin yüreğinize su serpti, linc ile ahlak bekciliği yapmaya devam

Evet aldatan bi adama saygı duymuyorum, birinin ekmeği ile oynayana da duymuyorum. Ve bir karakterin sahıslara göre değiskenlik te gösterdiğine inanmıyorum. Taş yerinde ağır istediğiniz kadar linc edin sizin linc sebebiniz icinizdeki öfke, belki kendi esiniz yaptı tepki gösteremediğiniz icin içinize dert oldu, cirkin sekilde intikam alan bir kadın sizin yüreğinize su serpti, linc ile ahlak bekciliği yapmaya devam
İçinizi böyle mi soğutuyorsunuz? Herkes aldatılır ama bazıları susar kabullenir diye düşünerek. Kendinizi buna inandırarak. Bir düşünün zamanında kendinizi bu kadar sıkmış olmanız bir yerlerden patlak veriyor sanki.

Evet hepimiz aldatıldık ama engin! kişiliklerimize ters olmasın diye kimseye söylemeden ayrıldık da içimizde kaldı söylemediklerimiz, gelip burada başkasına omurgasız diyerek rahatlıyoruz. Tanıdık geldi mi size bu?

Sığ diye hakaret ederek kinini , öfkesini kusan gayet belli oluyor bu kadar komik olmayın lütfen.🥺😂 Siz de bu engin görüşler ile omurga bekçiliğine dewamke 🥺

İste karakter ve kisilik burada devreye giriyor icinde bulunduğunuz hal ne olursa olsun cizgini bozmamaktan geciyor nasıl ki ailede iyi seyleri dışarı yaymıyoruz kötü olanları da, yaymamak gerekir... Size karsı tutumum diye bisey yok, sizi tanımıyorum tutumum olsun, ben ne olursa olsun eşlerden biri hata yapmıs ise dahi, bu calıstıgı is yeri arkadasları vs sakız gibi anlatılmamalı.. sizce böyle düsünen bi kadının öfkesi olabilir mi? Ama sizin belli ki aşamadığınız duygu dalgalanmalar olmus, bakın bir boşanma avukatından duymuştum kazanma ihtimalimi arttırsa bile, ilerde çocukların okudugunda ebeveynlerinden utanacağı hic bir bilgiyi koymuyorum... aradaki farkı anlayabildiniz mi? Omurgalı durusu? Hayata, kendine öfkesi olan kim simdi sizce? Kimsenin ekmeğiyle oynamayın, bosanın, tazminat alın, vs vs ama es olmanız size bu hakkı ver-mez. Yarın bir gün cocuklarınız bunu öğrenince ne düsünecek sizin icin, düsündünüz mü?
Benimde bosanma anlasma da her sey normal olması gerektiği gibi yazıyor ve hiç bir delil vs yok... İstediğinizi düşünün sizin fikriniz.
Benim mevzumda ne yazık ki ortaya her seyi o yaymıstı beni 7ay boyunca herkese sucladı... Suclu bendim ya hani ondan ayrılacaktır.. Ama ne oldu bu mevzu ortaya cıkınca herkes şok oldu.
Allahın bana karsı gösterdiği kendimi aklama anlamında gösterdiği bir fırsat olarak düşünüyorum.
Siz sizsiniz ben benim. Bu konuda psikologlar ile de konustum destek de aldım. Bana bu yaptığımın normal olduğunu söyleyen bir çok profesyonel dil oldu. O nedenle size çok teşekkür ederim. Hazmedin oturun siz.
Teşekkürler.

Kendisi öyle bir halt ederse başına gelecekleri biliyor zaten, ben de onun yapacaklarını kestirebiliyorum. Bak size bir konuda katıldım, adamı işten attırarak kendi topuğuna sıktı konu sahibi, şimdi nasıl nafaka alacak?
Onu da hallettik işveren geri işe alıyor katibim😊 sıkıntı yok.. Bu arkadas keske diğer yorumlarımı da okusaydı... 😊

Katipcim hamileyken aldatılmış bir kadından bahsediyoruz, o süreçte aylarca psikojik şiddet görmüş üstelik.
Neymiş kimseye söylemesine gerek yokmuş, ekmeği ile oynanmazmis.
Sessizce ayrılmak bir tercih olabilir ama ayrılmayani omurgasız yapmaz bu kesinlikle.
Evlilikler biter ama aldatmak hele hamile eşi aldatmak ona yapılacak en büyük kötülüktür, eh o kötülük de karşılıksız kalmasın bir zahmet.

Kadının iki çocukla hayatı tam anlamıyla alt üst oldu, beyefendi sevgilisiyle gönlünü hoş ediyordur şimdi. Ama olsun ekmeğinden olmuş yazıktır adamcağıza, ne omurga ama.
Kadın kadının düşmanı diye bosa dememis ler gelmis bana tanımadığı insana ahkam kesiyor.
Hıncını benden alıyor. Kendisinin yaptığını doğru sanıyor. Aradan zaman geçtiğinde bu fikri naısl kendisine düşman olacak o zaman anlayacak.
Ekmeğiyle oynamak nedir ya..?!
Patronu bizim düğünümüzü yapan adamdı...
Tanıdıktı ona demeyip kime diyecekmisim acaba...
Ayrıca bir çok detay var ama buraya her birisini yazamıyorum maalesef.
Ama ben pişman değilim..
Benim 7 Ay boyunca yasadığım sıkıntınım ne kadarını yasamıs acaba bu sahsiyet ki yargılıyor.

Vallahi sende beni linç ediyorsun bu ne tezat. Bence gitte seni aldatan sana sadakatsiz lik yapan eşini linç et bana gelen özgüvenin orda gücünü göstersin olur mu?
Ha ayrıca ekmek ile oynamak nedir ya 😁
Diyroum ki size müdürü işvereni diyeyim zaten tanıdık idi samimiydik ben bu iki şahsın durumunu izah ettim ona o da gerekeni yaptı net.
Bana gelecek olan nafaka bile umrumda değildi ki benim durumum zaten iyi çok şükür.
Ha simdi ne oldu yne benim sayemde o işe geri alınıyor. Bilmeden çok sey söylüyorsunuz ya. Bi her seyi okuyun lütfen... Sorna yorum yapın.
Sizin gbi ahlak bekçileri den valla gına geldi.
Kiminle konustum ise profesyonel hepsi bana yaptığımın hata olmadığından bahsetti...
Size buraya ben neler yasadığımı tek tek yazmam.
Ama Allah aklanmama fırsat verdi çok şükür diyorum ve bundan dolayı da inanılmaz rahat ve mutluyum.
Sizi yıllar sonra aynı fikre sahip olarak görecek miyiz bakalım..
Agır laf ve hakaretlerinizi size yöneltiyorum. Hosunuza bu durum gitmedi ise burayı terk edebilir kendi ahlaki(!) cevrenizde takılanbilrsiz.

Derhal nafaka davası aç. Veriyorsa da yükseltme için dava aç.
Ben hepsini ayarladım canım.. Hepsini öngördüm ve nafakamı da tazminatı mı da ona göre ayarladım.. Çok şükür rahatım.
Ama su ahlak bekçisi insanlar öfke ve kinleri i bana kusmak yerine kendilerine hayatın en büyük acısını yaşatan insana yöneltebilseler keşke çok daha faydalı bir iş yapmıs olurlar 😅

İşe diye gidip oralarda fingirdeyip , hamile iken bana psikolojik şiddet uygulayıp üstüne birde kendini mağdur göstermeye çalışanı milletin ağzına sakız yapacaksın. Can yakanın canı yanacak o kadar.
Yemin ederim nokta özet .. Harikasınız.... bu kadar net toparladığınız için teşekkür ederim 🙏🏿 ...

Kurban suçlayıcılığı mı? Ben bunun gercekten anlamını bilmediğinizi düşünüyorum zira bilseniz suan kullanmazdınız... cünkü aldatmıs bir adqmı savunmuyorum, yuvayı dağıtmıs bir adamı savunmuyorum.... ama isyerlerine ve baska yerlere gidip anlatmak cok cirkin, cok sakil, basit bir hareket.. su kadınlar klübünde onlarca yüzlerce aldatılan kadın okudum, coğu sorununu mahkeme salonunda yada kisi ile çözdü... Fakat birinin ekmeği ile oynamak adaletin bi çözümü değildir ama siz basınıza gelirse öyle yapın, belli ki kendinize yakıstırmıssınız... bunu da varsa esiniz ile simdiden paylaşın... sevgiler
Ben hiç bir yere gidip anlatmadım yahu sakin olun... Ben işveren sahısı (abiyi) aradım ve durumu izah ettim. O kendisi gürledi saydı sövdü ve çıkardı.. Şimdi de benim sayemde geri işe alıyor...
Lütfen sakin.
Sizin hayal dünyanız bayağı geniş...
Ve biz anlasmalı bosandık.
Ha burada DİPNOT bana demeden önce kendisi kendi arkadas cevresine önce demis sonra gelip bana demis... Bunları da okudunuz mu? Siz nereleri okudunuz ben çok merak ediyorm 😅

Rica ederim. Arkadaş kendine güvenip yapamamış galiba bu işi, yapma cesareti göstereni bulunca da hıncını çıkarmaya çalıştı herhalde :KK66:
Muhtemelen. Bunu da ahlakileştiriyır ya da beni omurgqsızlastırıyor.
Keşke bana yönelttiği öfkesini eş kişisine yöneltse imiş.
Ama hep bilgisizlikten okusaydı her yazdığımı o zaman daha net algılayabilirdi direk saldırmış.
Uslubu düzgün şekilde anlatsaydı belki onun da yaptığının veya yapamadığının altındaki ermişane kişiliği görürdük.
Yazmayın yazmayım diyorum... Yne insanı tahrik ediyorlar.

Muhtemelen. Bunu da ahlakileştiriyır ya da beni omurgqsızlastırıyor.
Keşke bana yönelttiği öfkesini eş kişisine yöneltse imiş.
Ama hep bilgisizlikten okusaydı her yazdığımı o zaman daha net algılayabilirdi direk saldırmış.
Uslubu düzgün şekilde anlatsaydı belki onun da yaptığının veya yapamadığının altındaki ermişane kişiliği görürdük.
Yazmayın yazmayım diyorum... Yne insanı tahrik ediyorlar.
Üslup ya üslup. Öyle yapmasanız olurmuş dese birşey yok. Yok omurgasız yok sığ. İçinde biriktirmiş yapana kusuyor. Komik diyorum sadece komik.

Üslup ya üslup. Öyle yapmasanız olurmuş dese birşey yok. Yok omurgasız yok sığ. İçinde biriktirmiş yapana kusuyor. Komik diyorum sadece komik.
Hah aynen.. Bir ablam vardı ona anlattım böyle böyle seyler yasadım diye bana dedi ki öfkelisin anlıyorm ama lütfen mantıklı düşün dedi... Bak kendi bacağına sıkmıssın. İşten çıkınca nafakanı ödeyemeyecek dedi... O kadr güzel açıkladı ki ama yine de neden yaptın söyle kötüsün böylesin söylesin demedi..
Bundan sonra sakin ol dedi...
Mantıklı ve soguk dur dedi.
Öyle güzel ifade etti ki.. O da aldatıl mıs bir kadın.... Eşinin bu haltını o da kimseye dememiş. Ama elindeki her seyi almıs. Adam dımdızlak kalmıs. (o da intikamını böyle almıs)
Benim hikayemde onun gbi olsaydı belki bende öyle yapardım.
Ama benim ki çok çok farklı. Ben bu durumu kendimi aklama olarak düşünüyorum.
Çünkü bu adam beni de o beni aldatıyor seklinde kullanıp bosanacakmıs. Bunları hep kendisi itiraf etti.. Bu kadar pisliğin içinde ben nasıl olurda ermişvari durabilirim... Empati yoksunu insanlar.

Hah aynen.. Bir ablam vardı ona anlattım böyle böyle seyler yasadım diye bana dedi ki öfkelisin anlıyorm ama lütfen mantıklı düşün dedi... Bak kendi bacağına sıkmıssın. İşten çıkınca nafakanı ödeyemeyecek dedi... O kadr güzel açıkladı ki ama yine de neden yaptın söyle kötüsün böylesin söylesin demedi..
Bundan sonra sakin ol dedi...
Mantıklı ve soguk dur dedi.
Öyle güzel ifade etti ki.. O da aldatıl mıs bir kadın.... Eşinin bu haltını o da kimseye dememiş. Ama elindeki her seyi almıs. Adam dımdızlak kalmıs. (o da intikamını böyle almıs)
Benim hikayemde onun gbi olsaydı belki bende öyle yapardım.
Ama benim ki çok çok farklı. Ben bu durumu kendimi aklama olarak düşünüyorum.
Çünkü bu adam beni de o beni aldatıyor seklinde kullanıp bosanacakmıs. Bunları hep kendisi itiraf etti.. Bu kadar pisliğin içinde ben nasıl olurda ermişvari durabilirim... Empati yoksunu insanlar.
Bak ne zaman sessizce boşanilir bence biliyor musun ? Adam hatasını kabul eder , sessizce boşanilir sonra defolur gider. Sizin durum çok farklı. Adam sana hamile iken eziyet etmiş , seni suçlayarak vicdaninla oynayıp kendini haklı çıkarmaya çalışmış. Yetmemiş bir de gitmiş seni orda burada haksız göstermeye çalışmış. Orada duracaksın. Herkese layigi ile davranacaksin. Böyle arsizlarin hakkından öyle gelinir çünkü. Tabi ki ermişvari durmayacaksın. Karşında ki kişiliksiz çünkü. Bak kendi aklından neler geçirmiş. Niye böyle birine iyi davranacaksin ki ? Boylelerin canı yanmalı anca öyle adam olurlar çünkü. Ablanın ki gibi mantıklı açıklama yapsin canımı yesin yukarda ki arkadaş. Ama saçma şeylerin arkasına sığınıp hakaret eden aynı karşılığı görür , görmelidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X