Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

Konu sahibi ve tüm arkadaslara selamlar

benim sormak istedigim şey kızkardeşim kryolan marka tüm fondoten ve pudraları almıs
ancak hafif yağlı bir cildi var ve yüzü dudak üstü, alnın ortası ve burun kısmından terliyor
makyajı bozuluyor
ysl matte touch primer aldım, onu da beğenmedi

acaba kryolan marka tv stick,
supra color serisi ürünleri sabitlemek için öncesinde kullanılması gereken bazlar hangileridir?
sabitlemek için üzerine neler sürülmelidir

bir de kryolan cake eyeliner lar almış, yine kryolan eyeliner fırcaları var , eyeliner sealer almış bu eyelinerları sıvı hale getirmek için

eli çok düzgündür güzelce hattı çekebiliyor ama buğulu görüntü elde edememekten şikayetçi
acaba öneriniz nedir?

fırça mı değişmeli, bir fırca numarası onerınız var mı
ve siz kryolan cake eyelinerları hangi sealer ile kullanıyorsunuz?

Çok teşekkürler sevgiler

merhaba,supra color ve tv stick çok yağlı içinde yağ bazı olan ürünler olduğu için ve kız kardeşinizin de cildi yağlı olduğu için terlemesi ve yağlı görünmesi çok normal.sabitlemek için öncesinde ve en sonunda fiksatör adında sprey var onu sıkabilirsiniz.ve ardındanda pudra sürün.
eyeliniri sıvı hale getirmek için içerisine çok az damla kadar şekerli su ilave edebilirsiniz ama çok değil 2 damla falan.
buğulu göstermek içinde eyeliniri çektikten sonra kulak çöpü ile hattın üzerinden hafif geçebilir,bu buğulu olmasını sağlar.eyeliner fırçası velev şeklindeyse eğer değiştirmenize gerek yok..

avonun ürünleri nasıldır sizce kullanmamızı tavsiye eder misiniz?

avonun ürünlerinden cilt ürünlerini çok fazla tavsiye etmem,alırsanızda çok düzenli kullanmanız ve muhakkak doğru cilt tipinize uygun ürünü kullanmanız çok önemli.deneme boyunu alıp kullanın memnun kalırsanız normal boyunu kullanırsınız..

selamlar:))
kışında bronz olmak istiyorum,bronzlaştırıcı kremler hakkında ne düşünüyorsunuz?ne kullanayım?
bir de göğsümün üzerinde tüyler var hafif hafif,onlara napabilirim :KK43:

solaryumu çok fazla tavsiye etmem ,kremler ya da spreyler belki bi nebze işe yarayabilir,bronz pudra kullanabilirsiniz zaten kışın vücudunuzun belli yerleri açıkta kalıyor.
tüyer için ise kalınsa eğer lazer,ince tüyse iğneli epilasyon yaptırmanızı tavsiye ederim kesin çözüm çünkü..

mrb arkadaşlar kadınsı olmam nedeniyle yüüzümdeki olumsuzlukları gidermek için fondoteni çok kullanıyorum bu yüzden korkutucu bir görünüm alıyorum. Önerdiğinizniz bir ürün var mı yada nasıl bir makyaj şekli uygulamalıyım

mrb,kadınsı olmak derken yaşınızı merak ettim doğrusu,yüzünüzde bence olumsuzluk yoktur size öyle geliyodur,duruşunuzda ve görünüşünüzde ciddilik varsa bu bence sizin elinizde,sürekli tebessüm edin ve aklınızdaki böyle kötü görünüyorum gibi olumsuz düşünceyide silin bence.eminimki çok güzel bi bayansınız ve bi kaç makyaj hileleriyle güzelliğinizi daha da ortaya çıkarmak sizin elinizde..yüzünüzde eğer çok fazla sivilce leke vs.. yoksa o kadar fondöten sürmenize hiç gerek yok,kırışıklığınız varsa eğer fondötenle kapatmak gibi bi düşünceniz olmasın çünkü fazla sürdüğünüzde daha çok ortaya çıkarır kırışıklıkları.çok hafif yapılı fondöten ve pudra sürün ve rimel ve birazda allıkla canlı bi ruj yüzünüze canlılık katacaktır.ve pozitif olmaya ve her zaman güzel düşünmeye çalışın çünkü bu emin olun sizin güzel düşünceleriniz yüzünüze yansıyıp kendi pozitifliğinizi yüzünüzde ki o güzellikte göreceksiniz...

en iyi göz altı kapatıcısı ama çok uçuk fiyatlı olmayan tavsiyeniz varmı..doğal duracak ten rengine uygun bi kapatıcı bulamıyorum...tşkler

en iyi göz altı kapatıcıları maalesef çok pahalı :) en iyilerden size m.a.c markasını tavsiye ederim,fiyat ucuz olsun diyorsunuz o halde size önerim avonun stick şeklindeki kapatıcısı var tavsiye ederim size. yada alix avienin 2 numaralı tüm yüze de ugulanabilen stick şeklindeki kapatcısı var ben onu hem yüzüme hemde göz altıma da sürüyorum ve çok doğal duruyor.

benimde iki tanecik sorum olacak mümkünse :KK17: benim çillerim var bunları kapatacak ama sanki sürmemişim gibi doğal duracak bi ürün varmı bunu öğrenmek istiyorum bir de zayıfım yüzüm biraz toplu dursun istiyorum hangi makyaj hileleriyle biraz daha dolgun gösterebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

size çilleriniizi kapatacak kapatıcı önerebiirim,kryolanın supra color ürünü..yalız çok doğal durmuyor biraz fondöten sürüldüğü belli oluyor ama belli olmayan doğal duracak bi ürün yok..yüzünüzün çok fazla zayıf olan kısımlarına beyaz mat farınız varsa onu sürüp ardındanda ten renginize uygun pudra sürün üzerine..bu zayıf yerleri dolgun gösterir..

Kirpiklerimin mümkün olduğunca takma kirpik gibi olmasını istiyorum herkes gibi.
Uzatıp yoğunlaştırmam mümkün mü acaba?
Hangi markanın rimelini önerebilirsiniz takma kirpik görüntüsüne mümkün olduğunca ulaşmam için?
Tek tek ayıran ve uzatan bir şey istiyorum kirpiklerimi birbirine yapıştıran ya da kalın kalın yapan bir görüntü istemiyorum.
Rimmel markasının Lash Accelerator diye bir rimelinin gördüm kozmetik mağazası broşüründe tanıtımında doğal kirpik büyümesini destekler
30 günde %117'ye kadar uzatır
Anında %80 e kadar uzatır denilmiş ama bu mümkün mü gerçekten de? Bunun yarısı bile mümkün mü hatta?
Rimeli övüp yere göğe sığdıramıyorlar ama tanıtım resimlerinde mankenlerde hep takma kirpik var... Bunda da resmin altında kirpikler post prodüksiyon sırasında orjinal halinden uzun hale getirilmiştir ibaresi eklenmiş, gerçi bunu yazma gereği duymazlar genelde sanki rimelin marifetiymiş gibi...
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Hayırlı bayramlar şimdiden.

öncelikle eğer kirpikleriniz çok kısaysa bu kadar uzatmak mümkün değil ,size önerim loreal'in teleskopik markalı rimeli,bahsettiğiniz rimeli denemedim ve deneyenide duymadım ama madem 17 tl alıp denemenizide tavsiye ederim ama benim bahsettiğim rimel sizin istediğiniz sonucu verir..fiyatı sanırım 40 tl idi en son...

Son düzenleme:
öncelikle eğer kirpikleriniz çok kısaysa bu kadar uzatmak mümkün değil ,size önerim lorealim teleskopik markalı rimeli,bahsettiğiniz rimeli denemedim ve deneyenide duymadım ama madem 17 tl alıp denemenizide tavsiye ederim ama benim bahsettiğim rimel sizin istediğiniz sonucu verir..fiyatı sanırım 40 tl idi en son...

Tavsiye ettiğiniz rimel?
Hangi rimel o acaba bana cevaben yazmamışsınız da önceden yazdıklarınızda falan mı geçiyor acaba?
Bir de gül suyu olgun ciltler için midir acaba?

Çok pardon tekrar okuduğumda gördüm :-)
bakarım inşallah en yakın zamanda ona da 4d denemiştim ama istediğim gibi yapmadı, kirpiklerim çok kısa değil ama takma kirpik kadar da değil tabi.
http://www.google.com.tr/imgres?q=l...4&tbnw=141&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:0

bunun serumu uzatıp gürleştirir mi peki?

Son düzenleme:
benımde tenım sarenkte ve gozlerım cukur ve elmacıklarım cok belırgın goz kapaklarım nerdeyse yok gıbı gorunuyor bana nasıl ve nerenklerde bı goz makyajı onerebılırsınız

öncelikle teninize uygun pudra sürün ve çukur gözlerinizi ön plana çıkarabilmek için çok açık renkte göz altı kapatıcısı kullanın ve ardındanda mat beyaz farı sürün üzerine..elmacık kemiklerinize kullandığınız pudranın 2 ton koyusu pudradan sürerek daha geride kalmasını sağlayabilirsiniz ve gözleriniz içinse genelde açık renkte far kullanın ve bol bol rimelleyin..

mrb. 19 yaşındaym ben de cildim pembe beyaz . ama sıcakta güneşte kıpkırmızı oluyrm. hernekadar cilt doktorlarına gttysem de güneş kreminden başka öneri geitrmediler. bioderma nın güneş kremini kullanıyrm ayrıca kızarık ciltler için olan nemlendiricisini de sensibioar bu ürünler sizce nasıl? ayrıca pudra kullnsam cildimin beyaz durması için . 19 yaşında olduum için erken mi blmyrm. tavsiyeleriniz bekliyrm.:KK49:

Selam,
gözlerim çok ufacık.Ela olduğu halde belli olmuyor koyu kahverengi gbi duruyor.
Kirpiklerimde kısa ama çok kıvrık ve sık sık.
14 yaşındayım.Buna uygun makyaj nasıl olabilir,hafifolarak?:26:

gözlerinizin etrafına mat beyaz renkte far sürün öncelikle ve ardından da alt kirpik dibine yarım bi şekilde yeşil kalem sürün ki rengi ortaya çıksın.ve o kalemi kulak çubuğuyla dağıtın..kirpikleriniz ideal boyutta ve hafif rimellemeniz yeterli olacaktır..hafifçe allıkla parlatıcıda sürerseniz makyaj tamamdır..

slm cildim karma ama uzman baktı cildin susuz dedi.
başka bir makyöz baktı hayır cildin kuru ve mac ürünlerini tavsiye etti
mac de mac ama fiatları:18::18:. bana cildime su ve nem verebileceğim ne önerirsiniz + cildim güneşi pek sevmiyor hemen alnımda minik sivilceler başlıyor. marka yazabiliyomusunuz bilmiyorum ama orkide yapıyorum oradaki ürünlerden tavsiye edebileceğiniz varmı. çok uzun yazdım galiba

mrb,ellerinizle cildinize dokunun ve eğer alın,burun,çene gibi bölgeler kuru ve pul pul ise cildiniz kuru demektir,ama bahsettiğim yerlerde elinize biraz olsun yağ geliyosa eğer karma demektir,öncelikle bol bol su için ki içten nem verin cilde bu çok önemli.sonra su bazlı ürün kullanmanız lazım.önerim alix avien,catherine arley,flormar..bunlar hem uygun fiyatlı hemde orta kalitede ürünler,mac güzel fakt pahalı bi ürün..bunlardan birini alıpta yüzünüze sürmeden önce bephantene krem sürmenizi öneriirm..güneşe çıkmadan önce de hatta kışın da dahil mutlaka güneş kremi kullanın sebamed olabilir.güneş sivilce yapabilir bu normal daha doğrusu minik sivilceler güneşe alerjiniz olduğunun göstergesi,koruyucusuz çıkmamanız lazım..mutlaka koruyucu kullanın kıında dahil..

merhabaa bana da yardımcı olabilirsen çok sevinirm. benm genetik olarak göz kapaklarım çok düşük tatarlık var ve gözlerim de küçük haliyle ve çekik =) eyeliner sürmeyi çok seviyorum ama kalın süremiyorum hemen üst kısımlara bulaşıyo ve gözlerim daha da küçük gözüküo sanki. ince ve uzatarak sürmeyi deniyorum bi süredir daha iyi oluyo sanki bir de gözlerimin küçüklüğünden çok kapak düşüklüğü canımı sıkıyo. üst kapağa sürdüğüm far bile belli olmaz hiç ne önerebilirsin merakla bekliyorum teşekkürler şimdiden:KK9:

mrb,düşük göz kapaklarına eyeliner sürülmesi pek tavsiye edilmez çünkü daha da düşük gösterir.ince sürebilirseniz olabilir devam edeblirsiniz böyle..farı biraz taşırarak sürün yada kötü durursa hiç sürmeyin al kirpik dibine renkli göz kalemi sürmeniz yeterli olacaktır bol bolda rimellerseniz tamamdır..

X