Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

iyi günler bu bölümü uzun zamandir üye olmama ragmen yeni gördüm benim cildim kuru ve acik renk ayrica solgun duruyo hasta gibi ben fondoten yada pudra kullanmiyorum bazi durumlar disinda bana bi krem,maske önerebilirmisiniz simdiden cok tesekkür ederim

Tenimin üstü kuru fakat altı yağlı =/ Üstü sürekli soyuluyo, pudra sürdüğümde çok belli oluyo, ama cildimin kendisi yağlı ve pütür pütür sivilceler var çok az da olsa. Bunun için ne yapmam lazım?
Bi sorum daha var: Fazla sivilce problemim yok fakat lekeleri çok iyi kapattığı için imex krem kullanıyorum. İmex kremi fondötenin altına mı sürücem yoksa üstüne mi, yoksa pudranın üstüne mi?
Çok teşekkürlerr :81:

Bazı ciltler özellikle yanlış kozmetik kullanımından dolayı yağlı olmalarına rağmen kuru oluyolar,bu cilt en zor cilt tiplerinden biri..size öncelikle bir dermatoloğa gitmenizi öneririm.dr size kozmesetik bi ürün önericektir.o sizin cildinizin biraz olsun normale dönmesini sağlar,onun dışında size bephantene krem öneririm,çok pullanma varsa ayrıyeten olay'ın nemlendiricisini öneririrm ve tam anlamıyla nemlenene kadar 3-4 defa üst üste sürün..imex kremide makyajdan önce süreceksiniz.sonra fondöten ardındanda pudra süreceksiniz..her zaman ilk öncelik kremde olur..

Canım Mrb..Mineral makyaj da everday minerals markası nasıldır? İlk defa kullancm mneral makyajı , hiç bir bilgim yok, ıslak fırça ile mı suruluyor? Kapaticisi var pudrasi toz fondoteni. Öncelik olarak fondoten üstüne pudra diye mı gidiyor? Çok kalın durmaz mı bu yöntem? Sadece fondoten yetrli mı olur?? Teşekkür ederim

iyi günler bu bölümü uzun zamandir üye olmama ragmen yeni gördüm benim cildim kuru ve acik renk ayrica solgun duruyo hasta gibi ben fondoten yada pudra kullanmiyorum bazi durumlar disinda bana bi krem,maske önerebilirmisiniz simdiden cok tesekkür ederim

evet çoğu kişi bu sayfadan habersin ne yazıkki,halbuki daha fazla kişiye yardımcı olmak isterim,yöneticilere söylemiştim bu durumu fakat onlar burası yeterli dediler..çok istek olursa belki daha görünür bi yerde herkese yardımcı olabilirim..
solgun ve kuru cildiniz var,öncelikle cildinizi canlandırmak için kan seviyenizi yükseltmeniz gerekir,muhtemelen kan seviyeniz çok düşük,keçiboynuzu pekmezini mutlaka her sabah yemekten 15 dk önce 1 çorba kaşığı alın.Saf arı poleni, iyi cins çiçek balı, kuşburnu marmelatı ve çayı, Tahin, keten tohumu, arı sütü, balık yağı, soya sütü kan yapıcı besinelerdir.
cilde kan gelince solgunluktan kurtulup daha canlı görüneceksiniz,bunu muhakkak önemseyin.beslenmenize dikkat ederseniz ve bol bol su içerseniz cildinizin kuruluğuda gidecektir,çünkü şunu unutmayınki,cildimiz yediklerimizle beslenir,dıştan kozmetik ve doğal ürünlerle de desteklenir.ayrıca bol bol da nemlendirici sürün.bepantene krem bunun için uygun..Birde eğer cildinzde hassasiyet yoksa haftada 1 kez cildinize buhar verin..

Canım Mrb..Mineral makyaj da everday minerals markası nasıldır? İlk defa kullancm mneral makyajı , hiç bir bilgim yok, ıslak fırça ile mı suruluyor? Kapaticisi var pudrasi toz fondoteni. Öncelik olarak fondoten üstüne pudra diye mı gidiyor? Çok kalın durmaz mı bu yöntem? Sadece fondoten yetrli mı olur?? Teşekkür ederim

mrb,everday minerals marka çok iyi bir marka,öneririrm..fırça ıslak kullanılmıyor zaten toz olduğu için fırçasıda ona uygun yapıda yapılmış.öncelik fondöten sonrasındada pudra uygulanıyor,dilerseniz sadece fondötende sürseniz olur,pudranın amacı makyajı sabitlemek ve ciltteki parlamayı önlemektir zaten.ayrıca ikisini kullandığınızda da kalın bir tabaka olmaz çünkü hafif yapılı bir formül.içiniz rahat alabilirsiniz..

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Toz da bir sUre sonra parlama yapıyor yani fondotendede. Ben toz olduğu için pudraya belki gerek kalmaz die düşünmüştüm.. :26: zaten kapaticisi sivilce lekelri göz altı morluklari için, fondotenin üstüne ondan geçilse olur mu peki?

evet çoğu kişi bu sayfadan habersin ne yazıkki,halbuki daha fazla kişiye yardımcı olmak isterim,yöneticilere söylemiştim bu durumu fakat onlar burası yeterli dediler..çok istek olursa belki daha görünür bi yerde herkese yardımcı olabilirim..
solgun ve kuru cildiniz var,öncelikle cildinizi canlandırmak için kan seviyenizi yükseltmeniz gerekir,muhtemelen kan seviyeniz çok düşük,keçiboynuzu pekmezini mutlaka her sabah yemekten 15 dk önce 1 çorba kaşığı alın.Saf arı poleni, iyi cins çiçek balı, kuşburnu marmelatı ve çayı, Tahin, keten tohumu, arı sütü, balık yağı, soya sütü kan yapıcı besinelerdir.
cilde kan gelince solgunluktan kurtulup daha canlı görüneceksiniz,bunu muhakkak önemseyin.beslenmenize dikkat ederseniz ve bol bol su içerseniz cildinizin kuruluğuda gidecektir,çünkü şunu unutmayınki,cildimiz yediklerimizle beslenir,dıştan kozmetik ve doğal ürünlerle de desteklenir.ayrıca bol bol da nemlendirici sürün.bepantene krem bunun için uygun..Birde eğer cildinzde hassasiyet yoksa haftada 1 kez cildinize buhar verin..

cok tesekkür ederim inanin cok mutlu oldum cevapladiginizi görünce izine gelince mutlaka aktara gitmem gerekecek :KK61: bepanten kremide yazdim ihtiyac listesine cok tesekkür ederim tekrardan uzun uzun ve anlasilir sekilde yazip zamaninizi ayirmissiniz :KK16:

merhabalar!

göz altı torbaları için gölgelendirme ile nasıl kapatıcı uygulamamız lazım? kapatıcıyı tüm gözaltına sürünce iyice çıkıyor o torbalar. ben nasıl kurtulucam bu torbalardan of :) herşeyi denedim makyajla kapanıyor ancak

merhaba,ben saçlarımı boyatmayı düşünüyorum,buğday tenliyim,saçım da hemen hemen bu renkte

.doğal bi renge boyatmak istiyorum,bu yaşta beyazlarım çıktı onun için boyatıcam,ince telli ve seyrek aynı zamanda,yıpranmasından da korkuyorum ama mecbur kaldım,sizce hangi tonlar gider,ilerde boyamayı bırakmak istersem doğal rengine kolay dönebilecek bi renk olsun istiyorum,şimdiden teşekkürler.

cok tesekkür ederim inanin cok mutlu oldum cevapladiginizi görünce izine gelince mutlaka aktara gitmem gerekecek :KK61: bepanten kremide yazdim ihtiyac listesine cok tesekkür ederim tekrardan uzun uzun ve anlasilir sekilde yazip zamaninizi ayirmissiniz :KK16:

rica ederim,her zaman,her konuda yardımcı olurum..siz istediğinz konuda sorabilirsiniz her zaman.

merhabalar!

göz altı torbaları için gölgelendirme ile nasıl kapatıcı uygulamamız lazım? kapatıcıyı tüm gözaltına sürünce iyice çıkıyor o torbalar. ben nasıl kurtulucam bu torbalardan of :) herşeyi denedim makyajla kapanıyor ancak

öncelikle gözaltı torbaları gerçekten bir sorun o nedenle bitkisel çaylardan destek alarak içtiğiniz poşet çayları atmayın ve o poşetleri göz etrafınıza yerleştirin,hem içten destek vermiş olursunuz hem de dıştan..kapatmak içinse kullandığınz fondöten yada kapatıcı varsa eğer gözaltı için ya aynı ton yada 1 ton koyu renginde kullanmalısınız ve tümüne iyice yedirmek kaydıyla süreceksiniz.unutmayın ki eğer makyajda herhangi istenmeyen bölgenizi kamufle etmek istiyorsanız daima koyu tonlar kullanılır.

merhaba,ben saçlarımı boyatmayı düşünüyorum,buğday tenliyim,saçım da hemen hemen bu renkte

.doğal bi renge boyatmak istiyorum,bu yaşta beyazlarım çıktı onun için boyatıcam,ince telli ve seyrek aynı zamanda,yıpranmasından da korkuyorum ama mecbur kaldım,sizce hangi tonlar gider,ilerde boyamayı bırakmak istersem doğal rengine kolay dönebilecek bi renk olsun istiyorum,şimdiden teşekkürler.

size fındık kabuğu,karamel,cappuccino renklerini öneririm..Hem beyazları kapatır hemde doğal durur.ayrıca buğday tene çok yakışır.

size bir şey daha sormak istiyorum.ben max factör ün colour adapt pudralaşan fondetenini kullanıyorum ama sürdükten sonra yüzümden kusuyor sanki.ne yapabilirim?bir öneriniz var mı?

öncesinde nemlendirici sürün yada makyaj altı baz kullanın(pastel marka olabilir)ve sonra fondöten sürün,ayrıca kusmaması için pudrada kullanabilirsiniz üzerine.

$sac-sekilleri-modelleri-1.jpg merhaba ben saçlarımı bu renge boyatmak istiyorum.bu renk sizce kullanışlı olurmu ve yıkandıkça turunculaşma yaparmı?birde şuan kendi kuaförüme gitme şansım yok maalesef doğuda bir şehirde görevdeyim.burada bu rengi tutturabilirlermi tedirginim açıkçası.size sormak istedğim bu zor bir renkmidir yoksa orta halli bir kuafördede gönül rahatlığıyla yaptırabileceğim bi renkmi?(şuanki saçım doğal koyu kahverengi saçımın üstünde platin röfle var)son olarak bu saç tam olarak ne renk acaba?yardımcı olursanız sevinirim.

çok ıslak yapılıysa ve üst üste sürüyorsanız yapışması doğal,sürerken aşağı doğru bakın ve bir elinilede gözünüzü gerdirin ve en dipten yukarı doğru fırçayı sağa sola çevirerek uca kadar getirin ve bu hareketi en fazla 2 kez yapın..çok yapşırsa kuruduktan sonra kürdan yada iğne ile ayırabilirsiniz..

Teşekkürler değerli yorumunuz izin :)

X