Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

merhaba, topiğiniz hayırlı olsun.
saçlarım koyu kahve ve esmerim, tenim çok koyu değil ama yüzüm biraz solgun duruyor.
yakında evlenicem, saç rengimde değişiklik istiyorum.
gölge attırayım diyorum, ne renk önerirsiniz?
bir de Ankarada size nasıl ulaşabilirim. nikahım orada olacak da:78:

teşekkür ederim,yaşınız kaç bilmiyorum ama gölge attırmak esmer insanda genelde yaşını biraz daha büyük gösteriyor,karamel rengi ya da kahve köpüğü renginde boyatabilirsiniz.bana yazgulmakyajturban@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

teşekkür ederim:KK61: fakat sorum şu clean&clear vb. çok çeşitli marka var hepsine güvenemiyorum içindeki kimyasallar alkol falan varya uzun vadede cildime zarar verirmi acaba diye:KK43: okadar çeşit varki neye güvneceğimizi şaşırdık içlerinde ne olduğuna fln güven olmuyo...güveneblmrym clean&cleara? birde arada sivilcede çıkıyor 3-5 tane nadir, bu jel ve gülsuyu yeterli olrumu onlar için?alnım özellikle az yağlı bi görünümü var hep böle isirik gibi... tek istediğim cildim ilerde kırışmasın :) birde güneş kremi kullan hergün demişsiniz ne önerirsiniz hangi marka mesela? evden çıkarken hergün sürücem en iyi kırışık önleyici oymuş sanırım. ha birde ankarada oturuyorum cilt tipini fln nerden öğreneblrm kesin emin olmak için?

tam olarak istediğim makyj yaptığım vakit hem göz makyajım dahil yüzümü makyajdan arındıran, hemde rutin temizlik olarak sivilce siyah noktaları yok edecek bi ürün..bi makyaj bi temizleyici diye ayrı ayrı bisürü şey kullanmak istemiyorum uğraşamam okdr:KK70: gülsuyu kullanıcam yani buna ek olrak bişi..birde şu ürünü önerirmisiniz dediğim şekilde kullanmak için? Sebamed Türkiye Temizliği&resim=kategori_sol_10.png&ak=urunler.asp?grup=1
sizin başka önerilerinizde varsa beklerim çok sağolun...

merhaba clean&cleara güvenebilirsiniz,sizin yaşınızda ki insanlariçin uygun bi ürün.sebamed 30 faktör güneş koruyucusu kullanabilirsiniz.hem güzel bi ürün hemde fiyatıda uygun..kırışıklıklardan korkmayın bu yaşta oluşmaz çok dert etmenize gerek yok bu yaşta..isilik gibi sivilcenin olması sizin yaşınızdaki insanlar için normal.yediklerinizede çok dikkat edin ve yağlı yemeyin.sebamed ürünlerinin hepsini öneririrm..dermakozmetik bi ürün..cilt doktorlarıda bu ürünleri hastalarına tavsiye ediyorlar..eğer yanaklar dahil tüm ciltte bi yağ hissi beliriyorsa cildiniz yağlı,sadece alın,burun ve çene de yağ hissediliyorsa cildiniz karma,hiç yağ yoksa kuru,yağı,nemi falan normalde de normal bi cildiniz var demektir...

merhaba clean&cleara güvenebilirsiniz,sizin yaşınızda ki insanlariçin uygun bi ürün.sebamed 30 faktör güneş koruyucusu kullanabilirsiniz.hem güzel bi ürün hemde fiyatıda uygun..kırışıklıklardan korkmayın bu yaşta oluşmaz çok dert etmenize gerek yok bu yaşta..isilik gibi sivilcenin olması sizin yaşınızdaki insanlar için normal.yediklerinizede çok dikkat edin ve yağlı yemeyin.sebamed ürünlerinin hepsini öneririrm..dermakozmetik bi ürün..cilt doktorlarıda bu ürünleri hastalarına tavsiye ediyorlar..eğer yanaklar dahil tüm ciltte bi yağ hissi beliriyorsa cildiniz yağlı,sadece alın,burun ve çene de yağ hissediliyorsa cildiniz karma,hiç yağ yoksa kuru,yağı,nemi falan normalde de normal bi cildiniz var demektir...
teşekkür ederim:KK71:

çok teşekkür ederim:KK16:
yaşım 25, çok kararsızım bu konuda. 2 ay önce patlıcan moruna boyamıştım. şimdi koyu kahve oldu. üzerine gölge nasıl durur bilemiyorum.
karamel ya da kahve köpüğü önermişsiniz. bunu dikkate alıcam:KK16:
saçımı yeni boyadım, bir müddet beklemem gerekli mi? yoksa hemen yaptırsam olur mu?
bir de allık ruj rengiyle uyumlu olmalı yazmıştınız. kıpkırmızı bir rujum var, ne renk allıkla kullanmalıyım?

çok teşekkür ederim:KK16:
yaşım 25, çok kararsızım bu konuda. 2 ay önce patlıcan moruna boyamıştım. şimdi koyu kahve oldu. üzerine gölge nasıl durur bilemiyorum.
karamel ya da kahve köpüğü önermişsiniz. bunu dikkate alıcam:KK16:
saçımı yeni boyadım, bir müddet beklemem gerekli mi? yoksa hemen yaptırsam olur mu?
bir de allık ruj rengiyle uyumlu olmalı yazmıştınız. kıpkırmızı bir rujum var, ne renk allıkla kullanmalıyım?
bir müddet bekleyin,kırmızı ruj için şeftali tonlarında allık kullanabilirsiniz..

Merhaba,benim de bir sorunum var, size danışmak isterim.Benim burnum ve burnun yan tarafındaki bölge ve çenem çok gözenekli. Dermokil maske biraz düzeltiyor ama bir iki gün sonra gene başlııyor,burayı düzgünleştirmek için ne önerirsiniz. Bir de makyaj açısındanda çok problem yaşıyorum. O bölgeyi fondoten ile veya pudra ile düzgünleştirmeye çalıştığımda makyajın ardından gün ışığında aynayla bakıyorum ve bu seferde resmen çilek gibi gene noktacııklı ve kabarık bir görüntü oluşuyor.Kapatamadığım gibi birde suratımda askıda kalmış ağır bir makyaj birikimi oluşuyor,makyajsız halim bile daha düzgün..Mac, max factor marka fondotenler ve max factor pudra denedim şu ana kadar..Yardımcı olursanız çok seviinirim :)

Merhaba,benim de bir sorunum var, size danışmak isterim.Benim burnum ve burnun yan tarafındaki bölge ve çenem çok gözenekli. Dermokil maske biraz düzeltiyor ama bir iki gün sonra gene başlııyor,burayı düzgünleştirmek için ne önerirsiniz. Bir de makyaj açısındanda çok problem yaşıyorum. O bölgeyi fondoten ile veya pudra ile düzgünleştirmeye çalıştığımda makyajın ardından gün ışığında aynayla bakıyorum ve bu seferde resmen çilek gibi gene noktacııklı ve kabarık bir görüntü oluşuyor.Kapatamadığım gibi birde suratımda askıda kalmış ağır bir makyaj birikimi oluşuyor,makyajsız halim bile daha düzgün..Mac, max factor marka fondotenler ve max factor pudra denedim şu ana kadar..Yardımcı olursanız çok seviinirim :)

merhaba,tarifinize göre cildiniz karma bir cilt,ve gözeneklerin olması çok normal..gözenekleri tamamen çözen bir ürün yok,geçici çözümleri var bunun..size önerim,günlük bakım yapmanız ve günlük bakımla birlikte gözeneklerin kir dolmasını engeller ve daha geç siyah nokta oluşumunu sağlamış oluursunuz.günlük temizleme ürünü,tonik,nemlendirici ve dışarı çıkarken de güneş koruyucu kullanın..haftada bir temizleme ürününün ardından maske yapın bu bakıma ilaveten ve bol bol su içerek içtende nem sağlayın cilde..mümkünsede ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırıp siyah noktalarınızı temizletin..bu sorunu makyajla kamufle etmeye çalışmayın dediğiniz gibi cilt pütür pütür olur ve kapatmak sorunu çözmez..kapatabilecek en iyi markaları kullanmışsınız ama eğer siyah noktaları temizletmezseniz çok fazla bir faydası olmaz..temizlik şart...

bende size birkaç soru sormak istiyorum:KK66:
öncelikle mac concealer almayı düşünüyorum. beyaz tenliyim ama soluktur cildim. gözaltlarımdaki morluklarda kahve değil mor renk. sizce bunu sarı tonmu yoksa pembe tonmu daha iyi kapatır.
birde bana nc-nw renkleri arasından bir ton önerebilirmisiniz? en azından bilgim olması için.deneme şansım yok çünkü.
2.si ise;gözlerim küçük ela ve farı yakıştıramıyorum.sizce nasıl göz makyajı yapmalıyım? buna görede yüzüm uzun,elmacık kemiklerim yüksek ama çenem yandan biraz daha geniş. sizce allığı nasıl uygulamalı ve kontür olayını nasıl yapmalıyım?
3.;bu yüz tipine geniş kahkül ve çeneden başlayan katlı saç kesimi uygun mu?
acil cevabınızı bekliyorum ve şimdiden çokkk teşekkür ediyorum .

bende size birkaç soru sormak istiyorum:KK66:
öncelikle mac concealer almayı düşünüyorum. beyaz tenliyim ama soluktur cildim. gözaltlarımdaki morluklarda kahve değil mor renk. sizce bunu sarı tonmu yoksa pembe tonmu daha iyi kapatır.
birde bana nc-nw renkleri arasından bir ton önerebilirmisiniz? en azından bilgim olması için.deneme şansım yok çünkü.
2.si ise;gözlerim küçük ela ve farı yakıştıramıyorum.sizce nasıl göz makyajı yapmalıyım? buna görede yüzüm uzun,elmacık kemiklerim yüksek ama çenem yandan biraz daha geniş. sizce allığı nasıl uygulamalı ve kontür olayını nasıl yapmalıyım?
3.;bu yüz tipine geniş kahkül ve çeneden başlayan katlı saç kesimi uygun mu?
acil cevabınızı bekliyorum ve şimdiden çokkk teşekkür ediyorum .

merhaba,1 sorunuz: Gözaltı mor renk olduğu için sarı tonları tercih etmelisiniz,NW :natural warm anlamına gelir.NC:natural cool anlamına gelir.NC renkler daha bej tonlarındayken NW renkleri daha pembe tonlarında siz NC20 numarasını alın
2.sorunuz :Gözünüz küçük olduğu için kaşınız ve gözünüzün arası çok darsa eğer far kullanmayın zaten.size önerim alt kirpik diplerine yarım şekilde siyah renkte kalem çekip sonrada onu kulak çubuğuyla doğallaştırmanız ve gözünüzün içine de beyaz kalem sürerseniz gözünüzü daha büyük göstermiş olursunuz ve sonrasında da bol bol rimel sürün.allık olayını kulağımızın başlangıç yani üst bölgesi ve bitişini yani kulak memesini paralel alarak o bölgeye üçgen şeklinde yani yukarıdan kalınlaştırıp aşağıya indikçe incelmesi şeklinde doğal duracak biçimde sanki koşmuşsunuzda yüzünüz hafif pembeleşmiş gibi duracak doğallaıkta sürün.
3.sorunuz:uzun yüze çok kısa olmamak kaydıyla katlı kesim olabilir.yüzünüzün uzunluğundan kısa olasın saçlarınız kısa olursa yüzünüz daha da uzun gözükür.kahkülünüzüde genişçe yana doğru kestirin.

hemen cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim
bir iki sorum daha olacak kısaca
24 yaş için gözaltı morluklarına karşı hangi kremi önerirsiniz yada doğal bi bakım yan olarak?
saçlarım dalgalı ve gür. ama çok kurular. elektriklenip tülerik tülerik oluyorlar,kabarıyorlar.elidorun kuru saçlar için şampuanını kullanıyorum ama yine aynı. bana önerebileceğiniz şampuan ve bakım yağı yazabilirmisiniz?
son olarakta sirke ile tonik yapma konusu:sizce kaç günde bir,nasıl yapılmalı ve karma ciltlere neutrogena karma cilt krem kullanmak uygunmudur yorumlarınızı merak ediyorum... çok teşekkürler değerli bilgilerinizi paylaştığınız için...

hemen cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim
bir iki sorum daha olacak kısaca
24 yaş için gözaltı morluklarına karşı hangi kremi önerirsiniz yada doğal bi bakım yan olarak?
saçlarım dalgalı ve gür. ama çok kurular. elektriklenip tülerik tülerik oluyorlar,kabarıyorlar.elidorun kuru saçlar için şampuanını kullanıyorum ama yine aynı. bana önerebileceğiniz şampuan ve bakım yağı yazabilirmisiniz?
son olarakta sirke ile tonik yapma konusu:sizce kaç günde bir,nasıl yapılmalı ve karma ciltlere neutrogena karma cilt krem kullanmak uygunmudur yorumlarınızı merak ediyorum... çok teşekkürler değerli bilgilerinizi paylaştığınız için...

gözaltı morlukları için patatesi rendeleyip gözünüze yerleştirin ve 20 dk bekletin sonra yıkayın,ardından kuşburnu bitkisini kaynatıp suyunu buz kalıbına dökün ve hergün bi tane kalıbı göz çevrelerinizde gezdirin..önceleri daha da kararmış gibi hissedeceksiniz ama istikrarlı kullanırsanız zamanla geçer,ayrıca gözü yoran şeylerden ve uykusuzluktan kaçının..

sampuandan sonra muhakkak ayrı olarak saç kremi kullanın uc kısımlara,kerastas adlı şampuanı ve bakım kremini öneririm biraz pahalı ama çok etkili..zaman zamanda krem şantiyi saç uclarınıza maske olarak sürün ve 20 dak.sonra yıkayın..
sirke ile tonik yapma her cilde uygun olmayan ve kimi zamanda çok zarar verebilen bişey,sirkede asit var ve bu sadece yağlı cildin kaldırabileceği bi sey ama ben yağlı cilde bile önermem..onun yerine gül suyu yada maden suyu ile tonik yapabilirsiniz..neutrogena karma cilt kremini cildinize kullanabilirsiniz uygundur..

Son düzenleme:
merhabalar. 20 yaşındayım. beyaz tenliyim, karma cildim var (t bölgesi yağlı sadece). gözlerim büyük, ela ve göz kapaklarım düşük. saç rengim kor ateş kızılı (koleston 77/44)
günlük makyajım şu şekilde; seba med 50 faktör güneş kremi üzerine olay günlük nemlendirici krem (güneş koruyucu özelliği de var), üzerine max factor pudra. üzerine de top allıklar var ya fırçayı dağıtarak sürüyoruz onlardan kullanıyorum. dudaklara nivea nemlendirici, gözlerim için ise sadece üst kirpiklerime bol rimel sürüyorum. bir de çok hafif göz içine siyah kalem çekiyorum.

sormak istediklerim:
1) makyajım uygun mu?
2) geçen yıl stres sebebiyle iki gözümde birden (alt kirpiklerde) arpacık çıktı. göz doktorunun verdiği merhemleri kullandım geçti ama izler kaldı ve geçmiyorlar. iki küçük sivilce gibiler. uzaktan belli değil ama yakından bakan herkes gözünde bir şey var diyor :KK43: ne önerirsiniz geçmesi için?
3) bana en çok yakışıcak allık rengi sizce nedir?
4) cilt temizliğim için olay ürünlerini kullanıyorum. temizleyici ve tonik. iyi bir marka mı sizce? ve tonik uyguladıktan sonra yüzümü yıkamalı mıyım yoksa direkt nemlendirici mi sürmeliyim?
5) güneş kremini göz çevreme sürmüyorum zararı oluyormuş. ama göz kenarı da hassas onu nasıl koruyacağız? güneş kremi sürmüyoruz peki ne sürmeliyiz :)
6) son olarak, günlük ve akşam için ayrı ayrı bana en çok yakışacak ruj renkleri nelerdir? (dudaklarım ne küçük ne çok büyük, normal ama dişlerimin rengi biraz sarıya kaçıyor doğal rengi öyle)

biraz uzun oldu ama, cevaplayacağınızı umuyorum. şimdiden çok teşekkür ederim :)

merhabalar. 20 yaşındayım. beyaz tenliyim, karma cildim var (t bölgesi yağlı sadece). gözlerim büyük, ela ve göz kapaklarım düşük. saç rengim kor ateş kızılı (koleston 77/44)
günlük makyajım şu şekilde; seba med 50 faktör güneş kremi üzerine olay günlük nemlendirici krem (güneş koruyucu özelliği de var), üzerine max factor pudra. üzerine de top allıklar var ya fırçayı dağıtarak sürüyoruz onlardan kullanıyorum. dudaklara nivea nemlendirici, gözlerim için ise sadece üst kirpiklerime bol rimel sürüyorum. bir de çok hafif göz içine siyah kalem çekiyorum.

sormak istediklerim:
1) makyajım uygun mu?
2) geçen yıl stres sebebiyle iki gözümde birden (alt kirpiklerde) arpacık çıktı. göz doktorunun verdiği merhemleri kullandım geçti ama izler kaldı ve geçmiyorlar. iki küçük sivilce gibiler. uzaktan belli değil ama yakından bakan herkes gözünde bir şey var diyor :KK43: ne önerirsiniz geçmesi için?
3) bana en çok yakışıcak allık rengi sizce nedir?
4) cilt temizliğim için olay ürünlerini kullanıyorum. temizleyici ve tonik. iyi bir marka mı sizce? ve tonik uyguladıktan sonra yüzümü yıkamalı mıyım yoksa direkt nemlendirici mi sürmeliyim?
5) güneş kremini göz çevreme sürmüyorum zararı oluyormuş. ama göz kenarı da hassas onu nasıl koruyacağız? güneş kremi sürmüyoruz peki ne sürmeliyiz :)
6) son olarak, günlük ve akşam için ayrı ayrı bana en çok yakışacak ruj renkleri nelerdir? (dudaklarım ne küçük ne çok büyük, normal ama dişlerimin rengi biraz sarıya kaçıyor doğal rengi öyle)

biraz uzun oldu ama, cevaplayacağınızı umuyorum. şimdiden çok teşekkür ederim :)

merhabalar; sorularınıza tek tek cevap yazayım....

1)evet makyajınız günlük makyaja çok uygun,devam edin ama güneş koruyucudan önce nemlendirici sürün hatta güneş kremi sürdüğünüz için nemlendiriciye gerek yok,o da bi nevi nemlendirici hatta en iyi kırışıklık kreminden daha iyidir.

2)arpacık izi için;Patatesin iç kısmını rendeleyip bir bezin içine koyun. Bu bezi arpacığın üzerine kapatın.

Mayıs papatyası çayı (1 fincan kaynar suyun içinde 1 çay kaşığı kuru Mayıs papatyası 2-3 dakika bekletilir) ılıkken içine pamuk veya pamuklu bez batırılıp göze yatırılır.bu size zamanla iyi gelecek ve zamanla izi de yok edecektir..kapatmak içinde stick şeklinde göz kapatıcıları var onu kullanrak gizleyebilirsiniz..

3)allık rengi için teniziniz açık olduğu için her rengi kaldırır,şeftali ve pambeyi karıştırpta kullanabilirsiniz...

4)olay iyi bir marka devam edebilirsiniz..öncelikle temizleyiciyle fındık büyüklüğünde alıp göz çevresi hariç ovarak yayın ve ardında 2 dak.sonra yıkayın..ardından pamukla hafif tampon şeklinde tonik uygulayın ve sakın yıkamayın,çünkü tonik kirleri arındırdığı gibi ciltteki gözenekleri sıkılaştırma özelliğine de sahip,ardındanda nemlendirici sürün..

5)göz çevresi çok hassas bi bölge ve o bölgeye genelde özel ürünler kullanın..artık şimdi göz çevresi dahil özel üretimli güneş kremleri mevcut.REJUVİ adlı güneş koruyucusu bunlardan birisi.ayrıca bu ürün kapatıcı özelliğine de sahip,ayrıca kapatıcı sürmenize gerek kalmıyacak ve bu kozmesotik ürünler arasında..şiddetle tavsiye ederim,bende kullanıyorum ve çok memnunum.0212 220 01 02 numaradan mehmet bey'den sipariş edebilirsiniz.

6)gündüz daha doğal,hafif renkleri tercih edin,açık pembe gibi,akşam ise daha koyu ve parlak tonlar olabilir bu da koyu nar çiçeği rengi olabilir..

Merhaba, ben 30 yasindayim ve karma cilte sahibim. Yüzümde ciller var.Fondöten yada kapaticiyla kapatmak istiyorum yine belli oluyor. Makyöz oldugunuz icin böyle durumlarda nasil makyaj uyguluyorsunuz. Hangi fondöteni, pudra ve kapaticiyi önerirsiniz? Ben yurt disindayim Türkiyedeki markalar burda bulunmuyor. Ayrica nemlendirici ve tonikde önerirseniz sevinirim :79:

selam benim gözüm durmadan mikrop kapıyor çok makyaj yapan biri değilim ama maskara sürmeyi seviyorum ama gözüm mikrop kapıyor hangi markayı almamı önerirsiniz pek bilgim yok iyi markalar hakkında bilgilendirirseniz çoook mutlu olurum

merhabalar ben açık tenliyim ve sivilce problemim var. çok iyi kapatıcı, yüzde maske gibi durmayan, yağsız bir kapatıcı önermenizi istiyorum. cildim yağlı olduğu için pudra mı yoksa fondoten mi kullanmalıyım? flormar gibi markaların kalitesiz ve zararlı olduğunu duymuştum. bu nedenle kullanmıyorum düşük fiyatlı ürünleri çünkü cildim zaten bozuk iyice bozulmasını istemiyorum. bu doğru mudur?

Merhaba,,cildim çok kuru daha doğrusu tüm vücudum bunun için bebek yağlarını duydum nemlendirme açısından nasıldır bir de tüylenmeye sebep olur mu bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ben 30 yasindayim ve karma cilte sahibim. Yüzümde ciller var.Fondöten yada kapaticiyla kapatmak istiyorum yine belli oluyor. Makyöz oldugunuz icin böyle durumlarda nasil makyaj uyguluyorsunuz. Hangi fondöteni, pudra ve kapaticiyi önerirsiniz? Ben yurt disindayim Türkiyedeki markalar burda bulunmuyor. Ayrica nemlendirici ve tonikde önerirseniz sevinirim :79:

merhaba, kryolan marka kullanabilirsiniz ya da varsa M.A.C fondötenini,bunlar kapatabilir.nemlendirici ve tonik olarak size DIADERMINE ,NORMADERM ya da VICHY markalardan birini alabilirseniz,öneririm..

Son düzenleme:
selam benim gözüm durmadan mikrop kapıyor çok makyaj yapan biri değilim ama maskara sürmeyi seviyorum ama gözüm mikrop kapıyor hangi markayı almamı önerirsiniz pek bilgim yok iyi markalar hakkında bilgilendirirseniz çoook mutlu olurum

Gözünüzün mikrop kapması sanırım malzemelerin tarihinin geçmiş olması,sizin makyaj malzemelerine karşı alerjinizin olduğunu yada konjonktivit denen bi göz hastalığınızın olmasından kaynaklı olabilir..kesinlikle başkasının malzemesini özellikle de rimel ve göz kalemini kullanmayın. lor'eal teleskopik marka rimeli öneririrm..Ayrıca makyajdan sonra çok göz ve makyaj temizliğini çok iyi yapmanız şart...

X