Preseed kullananlar

hayırlı olsun tayf umarım hayırlı olur sonu da güzel haberi verırsın bızlere...
zannımca benımde ıhıtyacm olacak ılerde bılgılerınıze...
bu ay preseed kulandım bugun kan verdım
negatif çıktı sonucum.. yıne olmadı yani.....
doğal yolla biraz zor gibi gelıyor bana :KK43:

canım niye doğal yolla zor olacakmış gibi düşünüyosun ki belli olmaz bu işler hem olacaksa doğal olsun zaten...aaaaa biraz sabır be şekercim yaaaa..:82:

hoşgeldin dilara...bende bugün ilk kez aşılama oldum...topicimiz inşallah dediğin gibi uğurlu gelir sana :KK71: arkadaşım...

sağol canım seninde aşılaman hayırlı olsun inş aramızda 2 gün var demekki rabbim ümidlerimizi boşa çıkarmasın inş

tayf bu arada sen preseed kullandınmı bugün öğrendim merak ettim nasıl bişey hamileliğe nasıl bir etkii var kullanınca kalınıyormu diye

yawru kuşummmmmm :)) bol bol dinlen..
bu arada sen farketmedin ama msn de sana bye yazarken kızlarımıza iyi bak yazdım bende sonra güldüm :)) allah yazdırdı heralde dedim :))

kız - erkek farketmez ..sağlıkla kucaklarımıza gelsinler süt kokularını kokalım yeter...

Allahım hayırlısını ver , yüzümüzü güldür ...

kızlar allah nasip ederse yarın 09.30 da gidiyoruz ve başlıcaz inşallah...
canlarım sizden bir ricam olacak... müsait olanlardan bu isteğim..
adetliyken okunmuyormuş galiba epey araştırdım . . .
dileklerin olması için bir sure - dua varmış ... burdanda bir arkadaş söylemişti hatırlarsanız...
yaşım kadar okunması gerekiyormuş yarın tedavi başlangıcım ile birlikte.. ben 30 yaşındayım . . . aşaıya yazcam . okuyabilen ouyacak olan varsa bana söylerse sevinirim..sayı tamamlayayım . . .

"derya kurt avcı'nın ilk bebek tedavisi olumlu sonuçlansın, bebeğine kavuşsun diye , ALLAH rızası için adına okuyorum" diyerek ;

Bismıllahırahmanırrahım
Allahümme ye evvelelevvelın.veya ehıril ehırine bi hakkı inne fetahne leke fethen mubınen.veya halikalerdıyne bi hakkı innen fetehne leke fethen mubinen.ve yensurakellahunasran azizenbi hakkı innen fetehne leke fethan mubinen.allahümme ye muğıselmusteğısine eğışni veya muciyralmüstecrinebi hakkı innen fetehne leke fethan mubinen.hasıle müradi ve maksudi bi hakkı innen fetahne leke fethan mubinen .ecırni ya emenel haifiyne veya delilel
mütahhırine bi hakkı muhammedin ve elihi ecmain
ve ya kadiyel hacet ve ya mucibet deavet .ve ya rafiat deracet.rabbi le tuehızni bime nesitu velaturhıkni min emri usran ve sallallahu ala seyyidina muhammedin ve elihi ve sahbihi ecmain.velhamdulillahi rabbil alemin

okuyabilecek / okuyamayacak tüm arkadaşlar hepinize çok teşekkürler ...herkeslerin dilekleri kabul olsun inşallah . . .

allah yazdırmış olsun inşallah,ben bir taneyede razıyım yavvv...canım duayı senin için okuyacağım şimdi,allah kabul etsin inşallah....

tayf bu arada sen preseed kullandınmı bugün öğrendim merak ettim nasıl bişey hamileliğe nasıl bir etkii var kullanınca kalınıyormu diye

ben pre seed ile iki hamilelik yaşadım hemde iki ay üstüste ama ikiside kimyasal gebelikti ve düşükle neticelendi...yani bende işe yaradığı kesin....ama artık kullanmıyorum ve tedaviye başladım bugün ilk aşılamamı oldum ve tutmaz ise tüp bebeğe geçeceğim çünkü yaşım 40 oldu ...genç yaşta ve sağlık sorunu olmayan arkadaşlara tavsiye ederim şiddetle...yalnız yinede pre seed e dair soru işaretleride yok diil kafamda çünkü preseed ile hamiş kalıp düşük yapanda çok bence bu arada ...yinede denemeye değer...

ben pre seed ile iki hamilelik yaşadım hemde iki ay üstüste ama ikiside kimyasal gebelikti ve düşükle neticelendi...yani bende işe yaradığı kesin....ama artık kullanmıyorum ve tedaviye başladım bugün ilk aşılamamı oldum ve tutmaz ise tüp bebeğe geçeceğim çünkü yaşım 40 oldu ...genç yaşta ve sağlık sorunu olmayan arkadaşlara tavsiye ederim şiddetle...yalnız yinede pre seed e dair soru işaretleride yok diil kafamda çünkü preseed ile hamiş kalıp düşük yapanda çok bence bu arada ...yinede denemeye değer...

anladım teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için inş aşılaaman tutar tüp bebeğe gerek kalmaz

AMİİİİNNNN...inşallah senden de benden de hayırlı haberler gelir şubat ortası gibi...sağol bu arad iyidilek ve niyetin için canım..artık topice uğrarsın arada bi...

iyi geceler kızlarrrrr...deryacım duanı okuycam 5 kez daha toplamda 6 olucak not et istersen...

selam arkadaşlar, ben de pazartesi aşılamaya gideceğim hayırlısı ile. ama doktor bana bir ilaç falan vermedi. aşılama öncesi hangi ilacı neden kullandınız? bana neden vermedi bu doktor elemanı acep? kestane kebap acele cevap :21:

selam arkadaşlar, ben de pazartesi aşılamaya gideceğim hayırlısı ile. ama doktor bana bir ilaç falan vermedi. aşılama öncesi hangi ilacı neden kullandınız? bana neden vermedi bu doktor elemanı acep? kestane kebap acele cevap :21:

çıkmadan cevap vereyim hemen..bildiğim kadarıyla bazı doktorlar yumurtanın doğal yolla büyüyüp çatlamasını takip edip aşılama yapabiliyolar...yani ilaç kullanmadan doğal yumurtanın takibini yaptı sanırım sende ve pazartesi çatlayacak galiba????herhalde bu yüzdendir...:26:

çıkmadan cevap vereyim hemen..bildiğim kadarıyla bazı doktorlar yumurtanın doğal yolla büyüyüp çatlamasını takip edip aşılama yapabiliyolar...yani ilaç kullanmadan doğal yumurtanın takibini yaptı sanırım sende ve pazartesi çatlayacak galiba????herhalde bu yüzdendir...:26:

inşallahhhhhhhhhhhh
çoook teşekkür ederimmmmm:KK16:

allah yazdırmış olsun inşallah,ben bir taneyede razıyım yavvv...canım duayı senin için okuyacağım şimdi,allah kabul etsin inşallah....

can ım benimmmm

şu sürecin başında ( rapor aşaması ) tanıdım seni.. iy ki tanımışım... büyük destekcimsin... saol güzelim ...

duaların kabul olur inşallah...

ben inanıyorum ki kızların olacak ....

allah senin benim için niyetlerini de çıkartsın...ikimizde şu işten yüzümüzün akıyla çıkalım inşallah....

ayyy ayrılamadım bi türlü deryaaağğ ...canımsın yaaaa ne demek...bugün dedim ya msn de aynı kompartımanın yolcusuyuz diye... bana göre tren hepimiz için aynı yöne gidiyo ama hani vardır ya 1. sınıf 2.sınıf 3.sınıf yolcular ,dertleri ayrıdır,dünyaları farklıdır...onun gibi bu yolculukta arkadaşlarımız annemiz babamız eşlerimiz ve hatta çocuklarımız ve hatta tanımadıklarımızla ilerlerken bazen en kolay dertlerimiz en zor anlaşılanlar olur nedense...insana en zor gelende budur zaten taaki aynı dertten muzdarip tıpatıp benzeyenlerle karşılaşıncaya kadar....işte tamda bu noktada benim kader arkadaşlığı dediğim şey başlıyor..bence iyide oluyor...:KK53:

eklemeden edemiycem herkes bizi anlamak zorunda diil zaten,heleki annemiz babamız ,düşünsene onlar hiç çocuk özlemi yaşamamışlarki,hemen oluvermişiz...annemin bana bu saatten sonra napıcan çocuk yapıp demesi bi noktadan bakınca evet çok can acıtabilir ama başka başka açılardan değerlendirince düşündüğüm kadar da acı gelmiyor hatta anlayışla karşılıyorum,aslında beni düşünerek söylediğini farkediyorum,yani onun aslında öz itibariyle demek istediği bu yaşta seni çoooook yoracak belkide üzecek hani boşver kızım üzülmeni yorulmanı istemiyorum çünkü seni çok seviyorum... ama bunu tersten okuyunca çokkk anlamsız ve acımasız bi sonuçta çıkarabilirdim..halbuki dildeki ile kalpteki farklı....muhtemelen sizinkilerde öyle...

Son düzenleme:
dildeki ile kalpteki farklı diyince aklıma geldi,ırvın yalom'un bi kitabı var ''aşkın celladı'' mutlaka oku...psikoloji üstadı olan yalom un kendi hastalarının öykülerinden derlediği 10 gerçek psikoloji öyküsü var bu kitapta ve öykülerden birinde bir kadının bir tek gülümsemesinin üç ayrı kişi tarafından nasılda farklı duygularla yorumlandığını okuyunca kendinden annenden eşinden ve diğerlerinden çok şey bulacaksın bence....bu öyküyü okuyunca hayatın aslında yanlış anlamalar,tesadüfler ve hiçlik üzerine kurulu olduğunu okumak birazda koyabilir adama uyarayım şimdiden...var mıyız yok muyuz belli diil inan aslında hepimize çok yazık valla:KK53:....

Son düzenleme:
ayyy çıkamadım bi türlü derya ...canımsın yaaaa ne demek...bugün dedim ya msn de aynı kompartımanın yolcusuyuz diye... bana göre tren hepimiz için aynı yöne gidiyo ama hani vardır ya 1. sınıf 2.sınıf 3.sınıf yolcular ,dertleri ayrıdır,dünyaları farklıdır...onun gibi bu yolculukta arkadaşlarımız annemiz babamız eşlerimiz ve hatta çocuklarımız ve hatta tanımadıklarımızla ilerlerken bazen en kolay dertlerimiz en zor anlaşılanlar olur nedense...insana en zor gelende budur zaten taaki aynı dertten muzdarip tıpatıp benzeyenlerle karşılaşıncaya kadar....işte tamda bu noktada benim kader arkadaşlığı dediğim şey başlıyor..bence iyide oluyor...:KK53:

eklemeden edemiycem herkes bizi anlamak zorunda diil zaten,heleki annemiz babamız ,düşünsene onlar hiç çocuk özlemi yaşamamışlarki,hemen oluvermişiz...annemin bana bu saatten sonra napıcan çocuk yapıp demesi bi noktadan bakınca evet çok can acıtabilir ama başka başka açılardan değerlendirince düşündüğüm kadar da acı gelmiyor hatta anlayışla karşılıyorum,aslında beni düşünerek söylediğini farkediyorum,yani onun aslında öz itibariyle demek istediği bu yaşta seni çoooook yoracak belkide üzecek hani boşver kızım üzülmeni yorulmanı istemiyorum çünkü seni çok seviyorum... ama bunu tersten okuyunca çokkk anlamsız ve acımasız bi sonuçta çıkarabilirdim..halbuki dildeki ile kalpteki farklı....muhtemelen sizinkilerde öyle...

canımmmmmmmmmmmm

senin kalemin ne güçlü.. öyle güzel yazdın ki .. içimi hoş ettin..
saol be güzellik iyiki sen varsın iyi ki tanımışım seni ....
aynı trenin içinde seninle karşılaşmamız çok güzel oldu be yol arkadaşım ....

sevgiyle ...

dinlen artık...bebişlerin huzura ihtiyacı var...

seni seviyorum..

ben başlıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

saat 09.30 da merkezde olucam ... haydi hayırlısı olsun inşallah... allah dualarımızı kabul eder yüzümüzü güldürür inşallah...

teşekkür ederim gamzeli,inşallah allah emeklerimizi boşa çıkarmazda yüzümüz güler canım..aşılama tutar inşallah tutmazsa yılmadan bu yola devam edicem,yolun sonunu bebişle tamamlamak nasip olsun inşallah....inşallah seninde yüzün önümüzdeki ay gülecek,deryamında,tuğbanında,özgeminde...canım sende benim gibi düşük yapmaktan helak oldun biliyorum ama bu sefer olmayacak ve tutunacak inşallah danan:KK53:....

aminnn canım aminnnnn yürekten aminnn diyorumm..
bende allahım sağlık verdiği sürece bu yolda asla yılmıcam elbet birgün allahım nasip edecektir sağlıklı evlatlar..
inşallahh canımm hepimizin danaları sağlıklı tutunsunn..:KK49::KK49:

ben başlıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

saat 09.30 da merkezde olucam ... haydi hayırlısı olsun inşallah... allah dualarımızı kabul eder yüzümüzü güldürür inşallah...

haydi hayırlıuğurlu olsun canımmmm...darısı bana olsun inşallahh...

kalbim ve dualarım seninle diğer arkadaşlarla allahım girdiğimiz bu yolda hepimizin yüzünü güldürerek dönmeyi nasip etsin..
yazdığın duayı bende senin adına okumak isterimm.. okyunca yazarım kac tane okuduğumu...
ayy cok heyecanlandım birdenn...:KK52::KK52:

haydi hayırlıuğurlu olsun canımmmm...darısı bana olsun inşallahh...

kalbim ve dualarım seninle diğer arkadaşlarla allahım girdiğimiz bu yolda hepimizin yüzünü güldürerek dönmeyi nasip etsin..
yazdığın duayı bende senin adına okumak isterimm.. okyunca yazarım kac tane okuduğumu...
ayy cok heyecanlandım birdenn...:KK52::KK52:

saol canım..okuduğunda söyle oldumu 30a tamamlamam gerek de...

cok sağol canım allah razı olsunn...
ben 5 aylık kızımı kaybettim hamileyken su azlığı ve gelişim geriliği vardı..
ve toplamda 5 kaybım oldu son ikisinin kalp atışları duymadım ama diğer üçü cok büyümüştü..
allahım kimseye yaşatmasın evlat hasretiyle yakmasın..
inş. rabbim tüp bebekle sağlıklı kucaklamak nasip olur..
canımm inşallah budan sonra tedavin olumlu sonuçlanırda sımsıkı tutunur bebik annesine sağlıkla kucağına alırsın inşallahhhh..yaşadığın tüm olumsuzlukları unutturur inşallah sana ...

. .

kızlar ben dün resmi olarak KANADIM ... merkezi aradım ve perşembe sabah 9.30 - 11.30 arası gelmemi istediler. gonal F ile birlikte.. muayene edilip ilk ignem orda başlayacak ilaçlarım tarif edilecekmiş . . .

çok sevindim ve bu mutluluğumu annemle paylaşmak istedim ama annemle telefonda tartıştık....üstelik annem ebe - hemşire ama normal hamilelik ile karıştırıyormu nedir basite aldı sevincimi ..ne var adet olmuşsam... kurban mı keselim ölüyormuydun ne bu acelen gibi canımmı yakan söler etti ..kendi de gergindi heralde üstüüste gelip bana böyle söyleyince bende çok sinirlendim bağırdım tlf nu yüzüne kapattım . sakinleşip heycanımı paylaşmak için aradım demeye diye aradığımda da babam araya girdi yine tartıştık babam da çığrından çıktı bende sinirlendim gelmeyin ozaman ben bakarım başımın çaresine dedim . babam da sinirle iyi ozaman bak başının çaresine dedi kapattı...

içim çok acıyor... kendimi çok yanlız hissediyorum . . . yarın tedavim başlıyor ve ben günlerce heycan endişeyle beklerken şimdi ne haldeyim .. . yapayanlız..

böyle işte kızlar..

ben sadece paylaşayım istedim ...

görüşürüz..
canımm benimm şükürer olsun küçük hanım nihayet kanadııı:KK1:yazdıklarını okudumda içim acıdı bir an ama lütfen üzülmemeye çalış bu konuda tayf o kadar aydınlatıcı o kadar güzel şeyler yazmışki bize söz düşmemiş..herkes bi türlüsünüğ yaşıyo bende antalyada yaptırdım ilk tedavimi eşimin ailesi ıspartada bildikleir halde bırak 2 saatlik yere gelmeyi bi tel bile açmadılar ne ettiniz bile demediler çok canı yanoyor insanın ama eldne gelen bişey yok söylenecek çok şey varken ne yazıkki yutmak gerekiyo..şimdi kısmet olursa ayın 9 unda antalyaya gidiyorum 14ünde transferim var ama düşnüyorum bana kim bakacak ben ne yapıcam diye annem bile en yakınımken beni doğurup büyüten hanım derki eşin gelsin o huyunu suyunu daha iyi bilir vaaya be dedim güldüm geçtim..devamı gelmesin derya iyice sıkılmasın haydi canım boşver herşeyi tedavine odaklan şu aşamada moral önemli bilirsin bizede o lazım alah emekllerinin karşılığını bebek olarak göstersin en hayırlı en sağlıklısından inşallahhh
aşılama işlemi tamam....
bugün aşılmadan önce tuvalete gireyimde işlem sırasında bi rezalet çıkmasın dedim,güzelce girdim tuvalete boşaltıp çıktım..neyse aşılama için odaya aldılar ve ilk sordukları soru dolusunuz dimi ceyda hanım oldu,yooooo az önce yaptım çünkü kimse bana dolu geliceksiniz demedi dedim doktor hemşireye kızdı niye düzgün bilgi vermiyosunuz insanlara diye..neyse,mesaneme su doldurdular ve arkasından aşılama gerçekleşti ancak mesaneme su dolarken içim üşüdü çünkü verdikleri su soğuktu,bide patlıycam zannettim bi ara...çok acaipti çoooookkk:KK60:...doktor progesterone içeren bi ilaç verdi iki kutu günde üç kez kullanıcam ve 16 şubatta kanamam dahi olsa kan testi için tekrar kliniğe gidicem...lekelenme yada kasılma kramp olabilirmiş endişelenmememi söyledi..bu arada yumurta sayısı sağda ikiydi biliyosun ve sperm sayımız yıkamadan önce 57 milyon ve %56 hareketliydi,yıkamadan sonra 42 milyon %86 hareketli oldu..bakalım bu karışımlardan ne gibi bi sonuç çıkıcak ortaya...bu arada bu hayatım boyunca uygulanan ilk tedavi olarak tarihime geçti...bu saate kadar bırak uygulama filan yok akıntı yok mantar filan gibi küçük sorunlar bile yaşamamıştım,yani doktorlarla bebek yapmaya karar verince akraba olduk nerdeyse...

hayırı olsun canım inşallah 16 şubatta burda halaylar çekeriz dualrımdaısn :KK16:
kızlar allah nasip ederse yarın 09.30 da gidiyoruz ve başlıcaz inşallah...
canlarım sizden bir ricam olacak... müsait olanlardan bu isteğim..
adetliyken okunmuyormuş galiba epey araştırdım . . .
dileklerin olması için bir sure - dua varmış ... burdanda bir arkadaş söylemişti hatırlarsanız...
yaşım kadar okunması gerekiyormuş yarın tedavi başlangıcım ile birlikte.. ben 30 yaşındayım . . . aşaıya yazcam . okuyabilen ouyacak olan varsa bana söylerse sevinirim..sayı tamamlayayım . . .

"derya kurt avcı'nın ilk bebek tedavisi olumlu sonuçlansın, bebeğine kavuşsun diye , ALLAH rızası için adına okuyorum" diyerek ;

Bismıllahırahmanırrahım
Allahümme ye evvelelevvelın.veya ehıril ehırine bi hakkı inne fetahne leke fethen mubınen.veya halikalerdıyne bi hakkı innen fetehne leke fethen mubinen.ve yensurakellahunasran azizenbi hakkı innen fetehne leke fethan mubinen.allahümme ye muğıselmusteğısine eğışni veya muciyralmüstecrinebi hakkı innen fetehne leke fethan mubinen.hasıle müradi ve maksudi bi hakkı innen fetahne leke fethan mubinen .ecırni ya emenel haifiyne veya delilel
mütahhırine bi hakkı muhammedin ve elihi ecmain
ve ya kadiyel hacet ve ya mucibet deavet .ve ya rafiat deracet.rabbi le tuehızni bime nesitu velaturhıkni min emri usran ve sallallahu ala seyyidina muhammedin ve elihi ve sahbihi ecmain.velhamdulillahi rabbil alemin

okuyabilecek / okuyamayacak tüm arkadaşlar hepinize çok teşekkürler ...herkeslerin dilekleri kabul olsun inşallah . . .
canım bende alayım 10 tane yarın cuma akşamı kuran okucam ardından okuyayım inşallah birde istersen sana tefriciye başlayalım ne dersin 4444 transfere kadar biter tabi ezberi olan ve gönüllü arkadaşlar olursa olmazsada yasin okurum sana ve tayfa inşallahhh

tedavide olan tüm arkadaşlar için hayırlı sonuçlar diliyorum

X