Preseed kullananlar

BıSMıLLAHıRRAHMANıRRAHıM

PRESEED HAMıŞLERıMıZ.............................MUHTEMEL DOĞUM TARıHLERı

1- kibele...................................................(24.07.09)
2- rockwell
3- menzilgülü........................................... (anne oldu bile)
4- wannababy
5- nequelen
6- nerili
7- kursatim
8- kadus
9- durualya..............................................oğluşu geldi:)
10-sevcangoksel
11-jasmin77
12-bengusu..............................................haziranda ilk kez kullandı.
13-duducan
14-dila06.................................................10.03.2010(2 kez kullandı.)
15- babylove............................................ 2 kez kullandı.
16- duyguby.............................................presed kullanmasına gerek bile kalmadı...
17- viana..................................................2 kez kullandı.
18- DaddysFirstEyePain
19- shyqueen
20- gulayyusuf
21-dnz82..................................................25 Temmuz 2010
22-lapa.............................................20 Eylül 2010 (ilk kullanmada geldi bebiş)
23-aysouk
24-cicekcik...............................................preseed ve tedaviyi bıraktığı ay geldi bebiş:)
25-waters........................................................
26-nevyas..................................................01 Ekim 2010
27-selmas88..............................................07 Ekim 2010
28-johnnybravo...........................................16 Ekim 2010
29-Lilyum
30-zehsel

PRESEED GÜZELLERıMıZ.......................BEKLENMEYEN TARıHLERıMıZ

helena............................................................04 Mart
catdog............................................................06 Mart
aurora79.........................................................06 Mart
deniko............................................................06 Mart
AYTUG08.......................................................09 Mart
deryaberil.......................................................13 Mart
turkuaz...........................................................14 Mart
35.ay..............................................................15 Mart
masal0663......................................................15 Mart
gncam............................................................16 Mart
gukem............................................................17 Mart
anjelic.............................................................18 Mart
love27............................................................22 Mart
bubuş.............................................................23 Mart
MONA ROSA..................................................24 Mart
hilalbebik.......................................................
cetrefilli..........................................................25 Mart
xxnezo...........................................................26 Mart
kadser............................................................26 Mart
ebrubu
begumhan
apaydın
sinemaltan......................................................

bu listemiz hepimize ugurlu gelsin, dolsun göbüşlerimiz kızlar, en kısa zamanda üst liseye geçelim inşallah

Son düzenleme:
günaydın kızlar yaa şu preseedi bi temin edemedim burda 130 tl nette daha düşükmüş fiyat ama eşim güvenemiyor siz nasıl temin ettiniz bana güvenilir bi adres verirmisiniz acil ama...

cnm ben ebaydan aldım. önce üye oluyosun sonra sipariş veriyosun
46 tl cekildi kartımdan.
2 martta sipariş verdim az önce geldi.
3 gün de geldi yani bi aksilikde olmadı cok şükür.
içinde preseed var 6 adet aplikatör var
10 tane gebelik testi
15 tanede ovulasyon testi var.

inş. allahım bunu sebep kılar bizlere.

cetrefilli cnm benide beklenmeyen tarih listesine yazarmsıın.
beklemediğim günümde 23 mart
preseedi ilk kullanışım inş. sizler uğurlu gelirsiniz.

bubuşcum ekledim canım hayırlı olsun preseedın:)

kızlaaaaaar derya selma onlinesınız, e hadi gelin de çene çalalım

BURDA :) DERYAA BURDA.....

geçmiş iokudum biraz..:)

kızlar sizle bişey paylaşmak istiyorum..başka bir topicte arkadaşlarla bu tüp bebek tedavilerinde ve ilaçlı tedavilerimizde devletin bize destek olmaması.şartların hiç bizden yana olmaması üzerine başbakanlığa ; cumhur başkanlığına; gazetlere ve partilere kadar ulaşıp şahsi durumlarımızı mail attık..bana başbakanlıktan cevap geldi...sizle onu paylaşıcam şimdi...

Sayı : B.13.2.SGK.0.11.04.08
Konu : Dilekçeniz

Sn.Derya K....

Tüp bebek tedavisine ve bedellerine ilişkin 16.2.2010 tarihli 80145 sayılı başvurunuz incelenmiştir
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun “Finansmanı sağlanan sağlık hizmetleri ve süresi” başlıklı 63.maddesine göre; Evli olmakla birlikte çocuk sahibi olmayan genel sağlık sigortalısı kadın ise kendisinin, erkek ise karısının; Yapılan tıbbî tedavileri sonrasında normal tıbbî yöntemlerle çocuk sahibi olamadığının ve ancak yardımcı üreme yöntemi ile çocuk sahibi olabileceğinin Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucuları sağlık kurulları tarafından tıbben mümkün görülmesi, 23 yaşından büyük, 39 yaşından küçük olması, Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucuları sağlık kurulları tarafından belgelenmesi, Uygulamanın yapıldığı tıbbî merkezin Kurum ile sözleşme yapmış olması, En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması,
şartlarının birlikte gerçekleşmesi halinde en fazla iki deneme ile sınırlı olmak üzere yardımcı üreme yöntemi tedavileri ile bir hastalığın tedavisinin başka tıbbî bir yöntemle mümkün olmaması ve Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucuları sağlık kurulları tarafından tıbben zorunlu görülmesi halinde yardımcı üreme yöntemi tedavileri Kurum tarafından karşılanmaktadır.
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 72.maddesine göre; Finansmanı sağlanacak sağlık hizmetlerinin Kurumca ödenecek bedelleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını, Maliye Bakanlığını, Sağlık Bakanlığını, Devlet Planlama Teşkilâtı Müsteşarlığını, Hazine Müsteşarlığını ve Kurumu temsil eden üyelerden oluşan Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Bu doğrultuda Sağlık Uygulama Tebliği eki Tanıya Dayalı ışlem Listesinde (EK-9) , tüp bebek işlemleri (ıVF) için tespit edilen bedel 1.240 TL olup, bu fiyata tüp bebek tedavisi kapsamında yapılan ovulasyon indüksiyonu, oosit aspirasyonu, sperm-oosit hazırlanması ve inkübasyonu, embriyo transferi, ICSI (mikro enjeksiyon), invaziv sperm elde etme yöntemleri, tüp bebek işlemi öncesi kadın ve erkeğe yapılan tetkik ve tahlil bedelleri ile kullanılan her türlü sarf malzemesi dahildir. Söz konusu işlemin birinci denemesi için %30 , ikinci denemesi için %25, kullanılan ilaçlardan Kurumdan gelir ve aylık alanlar ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler için %10, diğer kişiler için %20 oranında katılım payı alınmaktadır.
Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğine göre; tüp bebek tedavisi öncesi işlemlerden olan aşılama (intrauterin inseminasyon ) işlemine ait giderler en fazla iki deneme ile sınırlı olmak üzere Kurumca karşılanmaktadır.
5510 sayılı Kanun’da yer alan tüp bebek tedavisi için gerekli hükümlerden biri olan sağlık kurulu raporlarının Sağlık Uygulama Tebliğine göre; üçüncü basamak sağlık

kurumlarında (eğitim ve araştırma hastaneleri, özel dal eğitim ve araştırma hastaneleri, üniversite tıp fakültelerinin bulunduğu ilde kurulu sağlık uygulama ve araştırma merkezleri (üniversite hastaneleri), Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı tıp fakültesi hastanesi ile eğitim ve araştırma hastaneleri, vakıflara ait eğitim ve araştırma hastaneleri) iki kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimi ve bir üroloji uzman hekiminin katılımı ile oluşturulan sağlık kurulları tarafından düzenlenmesi gerekmektedir.
Yukarıda bildirildiği üzere; 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu doğrultusunda uygulama yapılmakta olup, Kanun hükümleri dışında herhangi bir işlem yapılması mümkün bulunmamaktadır.
Bilginizi rica ederim.

Dr. Halil AKÇE
Daire Başkan V.

…/…/ 2010 Ecz.M.ŞAHıN
…/…/ 2010 Şube Müd.V.Dr.T.ALKAN

TÜP BEBEK TEDAVıSıNDEKı 3 YILLIK EVLıLıK ŞARTI ; aşılama ve tüp bebek denemesinde ki başarısızlıktan sonraki yardım durumu gerçekten içler acısı.hala da inatla aynı şeyi savunuyorlar.zaten biz bu şartları bilerek iletişime girdik..hala daha bana aynı maddeleri yazmışlar....
amaaaannn zaten devlet muhakak bir pisliğini düşünür..baksanıza ovülasyon takibi ; önceki tedaivler kontroller dahilmiş o ödeyecei paraya....hiç bişey değil yanivereceği katkı....
gerek yok...neyse parsı veririz icab ederse...napalım kaderde ne varsa çekilir...

şu anda bebek çalışmaları 2. emre kadar durduruldu:) şu anda kendim için bir çalışmam var:)
sonraaaaaa.... biliyorum ki Allah bana normal yoolla "anne " olmayı nasip edecek....

ALLAH DUA EDEN ; DıLEYEN HERKESE BU DUYGUYU TADDIRSIN...ELLERı KUCAKLARINI BOŞ BIRAKMASIN......

sevgiyle ;

kızlar ..ingilizce kursuna başladım... online ingilizce eğitimi alıyorum:)
biraz işlerim var arkadaşlar ... görüşmek üzere... herkese iyi günler dilerimmmmm.... geri dönüp yazamazsammm
sevgiyle kalın...

amiiiin deryacım, saol bizle paylastıgın için, ya tüp bebekte beniş düşündürten şu ki; yasal sürec dolmasa da kendi imkanlarımızla denemye calısıcaz, ama tek embriyo teklifi kabul edilirse, çogul gebelik hayal, ondan da gectim ihtimal yerlerde... benim acele kararım biraz da bu yasa devreye girmeden önce yaptırmak aslında...

ayşeciğim ne güzel bilgi paylaşımları var ya buralarda da sen niye tüp bebeğe yoğunlaştın ki..

ayşeciğim ne güzel bilgi paylaşımları var ya buralarda da sen niye tüp bebeğe yoğunlaştın ki..

hoşgeldin selmacımŞeniz
canım ben neden tüpe yogunlastım, çünkü ankaradaki doktorum bana bi süre tanımıstı, ameliyattan sonra 6 ay içinde gebelik dedi,olmadı ben de beklemeye karar verdim, hani ameliyat sonrası bi yapısıklık var mı diye tekrar rahim filmi çekildim...bi sorun yok çok şükür, hala da tekrarlayan bi kist yok ama ameliyatın akabininde olmazsa gitgide şans düşüyor, bunu biliyorum ve gecen ankarada bi doktorla telde görüştüm o da benim doktorumu tanıyormus, dogru bir tedavi, dediği de dogru, artık tüpe baslayın, çünkü kist tekrarlar da yeniden ameliyat olursam az da yine rezervlere bi zarar gelecek...böyleyken böyle, yani aslında korkum ömür bunla mı gececek acaba??? allah korusun inşallah:Saruboceq:

ya kızlar ben tüp bebek için öncesinde yapılan tedavileri belgeleme işini anlamadım
nasıl belgeliycez?saglık karnesine klomen yazdırmış oldugumuz belli mesala ayrı bir rapormu alacaz
benim aşılama yaptırdıgım doktor teskere aldı gitti şimdi ben bunu nasıl belgeliyecegim ki

canım artık saglık karnesine de yazılmıyor ilaç, hakikaten nasıl belgelenece ki, klomeni de mi belgelemek gerekiyomus???

canım artık saglık karnesine de yazılmıyor ilaç, hakikaten nasıl belgelenece ki, klomeni de mi belgelemek gerekiyomus???
en son gittigim doktor dedi yapılan tedavilerini belgele diye off nasıl belgeliycez ya
klomen yazılmıyomu artık aman ya bune şimdi klomen yazılmıyosa diger ignelerdede degişiklik olmuştur

canım tüm sosyal güvenceler SGK oldu ya, artık saglık karnesine deil bagımsız receteye yazıyor doktor ilacı...ama sen asılamanı belgelemelisin canım, yani inşallah gerek kalmaz da kalırsa tüpü devletin ödemesi için o gerekli sana...

canım ya belgelemem imkansız doktorum gitti hiç kayıt bile olmadım yaptırırken labaratuarda spermi hazırlatıp götürdük adam da hiç kayıt bile yapmadan işlemi yaptı

Selmacım nasılsın? Hamilelik iyi gidiyor inşallah?:)

Ayşe kııssss sana yazdım önceki sayfada o kadar, hiç okumamışsın bile, küstüm heeee

Ayşe tüp bebeğe yoğunlaşman doğru bence, çikolata kisti bildiğim kadarıyla belirli bir süre sonra tekrar ediyor ve yumurta rezervini etkilediği gibi kalitesini de etkiliyor, hazır bu açıdan sağıklıyken tüp bebeği değerlendir, çünkü ilerleyen aşamalarda istesen de başlama imkanın olmayabilir...Ben de önce bir histereskopi yaptırıcam, ocakta yaptırdığım hsg temiz çıkmasına rağmen, düşüklerin ve ince endometriumun nedenine bakılacak, sonra herşey yolunda giderse tüp bebek hayırlısıyla, Allahtan yumurta rezervinde sorun yok, şükredip duruyorum :)

Kızlar altı üstü 1200 tl veriyor devlet onu da burnumuzdan getirene kadar uğraşıyorlar, ben cebimden ödeyip yaptırıcam.

anjelic canım benim ben de kürtaj oldum 7 ay önce ilk defa rahim duvarım bu ay 14. günde 8.1mm çıktı zamanla düzeliyor duvar kalınlığı coraspirin ve soğan kürü öneriyorlar bu durumda sen gene de buna dair bence bir bitki araştırması yap. en son kürtajı ne zaman oldun? hangi doktor kürtaj etti seni? ben de memorial de tüp e başlacayacaktım vazgeçtim. çikolata kistim geçene kadar tüpe başlamayacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…